Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa WA 61061 centrifuga se ponavlja u nedogled

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa WA 61061 centrifuga se ponavlja u nedogled

[ Pregleda: 7890 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

davorv1
novi becej,srbija

Član broj: 273018
Poruke: 10
87.116.163.*

Sajt: www.novibechej.com


Profil

icon Problem sa WA 61061 centrifuga se ponavlja u nedogled17.02.2012. u 12:15 - pre 148 meseci
Na svakom programu se desava isto. Ceo program odradi sve ok ali kad odradi centrifugu i stane nakon jedne sekunde ponovi se centrifuga i to tako u nedogled (probao sam , satima radi). Verujem da je programator tj. elektronski upravljacki modul neispravan, ali pre no sto se upustim u skupu operaciju ipak da proverim. Da li neko ima iskustvo , ili jos bolje neko jeftino resenje?
 
Odgovor na temu

zile7
zivko dimitrovski
elektricar doel bucim radovis macedonija
radovis macedonia

Član broj: 299225
Poruke: 15
146.255.76.*



+1 Profil

icon Re: Problem sa WA 61061 centrifuga se ponavlja u nedogled17.02.2012. u 20:51 - pre 148 meseci
problem je u kartici no najprvo proveri dali mozes promeniti relej za uklucenja motora posti moznost da je zalepo kontakt
 
Odgovor na temu

davorv1
novi becej,srbija

Član broj: 273018
Poruke: 10
87.116.163.*

Sajt: www.novibechej.com


Profil

icon Re: Problem sa WA 61061 centrifuga se ponavlja u nedogled20.02.2012. u 17:15 - pre 148 meseci
Da, verovatno jeste problem u kartici. No, pitanje je da li se to moze popraviti bez skupe zamene kartice. Relej bi bilo previse lako. Naime, centrifuga tj motor ipak prestane sa radom, cak i pumpa stane, pa nakon pola sekunde ceo proces cedjenja se ponovi. Dakle, ponovo pocinje pumpa, pa zaletanje motora pa centrifuga, pa usporavanje, i konacno stop. No ne lezi vraze evo je pola sekunde kasnije opet.... Pitam se kako je to moguce u Epromu, jer ocigledno da se algoritam negde samozajebo. Mozda, ako je "STOP" tj. "KRAJ" uslovljen necim, npr. tahogeneratorom. Recimo da je zadata odredjena brzina tj. napon tahogeneratora koja oznacava kraj. To bi onda moglo imati smisla. Jer u tom slucaju generator ne proizvodi dovoljno bez obzira na obrtaje....Zamenom spulne to bi bilo ok. No to mi pade na pamet onako uz mnogo maste. Moracu ipak probati obzirom da je to mnogo jeftinije... Sve jedno, ako neko zna nesto pametnije eto mene da citam.
 
Odgovor na temu

POČETNIK
Servis liftova
BiH

Član broj: 268016
Poruke: 153
*.team.ba.



+3 Profil

icon Re: Problem sa WA 61061 centrifuga se ponavlja u nedogled20.02.2012. u 21:57 - pre 148 meseci
Kod mene se desilo isto, kod vešmašine gorenje ne znam koji je tačno bio tip,usljed kvara na prekidaču vrata premostio sam kontakt i mašina je počela da odrađuje sve programe u krug znači nije nikad potpuno prestajala da radi,pa provjeri prekidač tako što ćeš uključit mašinu sa otvorenim vratima,ako počne da bilo šta radi npr.prima vodu ili pak nešto drugo mijenjaj prekidač.Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa WA 61061 centrifuga se ponavlja u nedogled

[ Pregleda: 7890 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.