Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9771 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 10:20 - pre 148 meseci
Zabranjena i kritika i krsenje.Camac garniture mora ostati na kursu kao i oni u camcu.Izbacivanje jednog ili vise njih iz camca
dolazi do ljuljanja camca,koji bi onda pravio talase sa tendencijom da predje u cunami.

PS.Ako nista ne naucimo od Grka i njihove situacije u debelom smo dip dip stuku.
Sve je to u krug.Micotakis-papandreu,papandreu-micotakis.I izliza se ploca.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 10:26 - pre 148 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: @Dexic:

Ja se nigde nisam izjasnio ni za koga, a ti bi izgleda hteo upravo to? Ne. To bi bilo najgrublje krsenje pravila.
Sto se tice cena, tacno je za hleb, struju i stan. Za fiksni nisam siguran.

A to da li ce biti razlike ili ne...videcemo.

Ako prezivimo.

@dule_ns: Pomenutu temu nisam citao i nemam nameru.
Ne vidim smisao u tvom pitanju iz geografije. Vrlo stupidno. Prelistaj gradivo za osnovne skole.

Ako se pitas zasto bas u DE, zato sto znam neke cene vrlo dobro, ali ne i u drugim zemljama EU. Mozda su iste, mozda nisu,nisam se interesovao.


Biće da nisi ni ovu, a ni mnoge druge koje je Krawcek otvorio ili u kojima je aktivno učestvovao.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 10:26 - pre 148 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: @Dexic:

Ja se nigde nisam izjasnio ni za koga, a ti bi izgleda hteo upravo to? Ne. To bi bilo najgrublje krsenje pravila.

Ne, ja bash naprotiv mislim da nije ni bitno ko je na celu jer nece biti razlike :)
A ti ako se ne slazes, izvoli reci KAKO ce biti razlike? Bez imena, stranaka itd. Samo daj primer sta bi se uradili da bude bolje..
Ali nemoj samo ono "smanjiti/iskoreniti korupciju", to svi kazu, daj konkretno kako i za koliko vremena, kako osigurati da to prodje itd.

Citat:
Sto se tice cena, tacno je za hleb, struju i stan. Za fiksni nisam siguran.

Nisam siguran kakva je sada situacija, pre desetak godina je PRETPLATA za fixni bila 25DEM.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 10:59 - pre 148 meseci
Citat:
Dexic: Nije problem da li je istina - problem je da li ima koristi.
Ako je ideja samo "promeniti vlast!" onda tupimo istu pricu... pitanje je "da li bi bilo razlicito da je neko drugi na vlasti?" tj. bolje "da li bi nam bilo bolje sa nekim drugim?"
Ako nema odgovor na barem ova pitanja, onda on samo muti a nista korisno ne dodaje - sta vise odmaze mlacenjem prazne slame i smaranjem
Ako ima odgovor na ova pitanja, onda je pitanje kako ce konkretno biti bolje sa nekim drugim? Ko je/su taj/ti drugi? Sta nam garantuje da nece biti isto sranije samo drugo ime?
Znaci nesto korisno - Kawcek nista korisno nije rekao na forumu od kad je poceo da pise (da li je u pravu je beskorisna stvar.)


Cemu toliki defetizam i strah od promena? Pa cak i da muti neka ga, najgori je ovaj stav da NEMA bolje. UVEK ima bolje!
Inace da odmah napomenem da od trenutne ponude stranaka nema neki izbor ali opet jedno znam: od ovih trenutno nema losije, tolika kolicina nesposobnosti na jednom mestu nije odavno vidjena
Sta nam garantuje da nece biti isto sranije? Nista. Ali postoji nada da ce se mozda nesto promeniti.
Pricanje istine NIKAD nije beskorisna stvar

Inace da ne tupim ja previse, pocetak resavanja problema je omogucavanje jednostavnog otpustanja zaposlenih u drzavnim sluzbama(bar 30% je visak). Ukoliko ti treba 2 dana da uradis najobicniju stvar dovidjenja na birou ima ko nestrpljivo da ceka i ko ce isti posao uraditi za 1 dan. Sluzbenicima ako je mala plata koju primaju izvolite knjizicu sa biroa ce doci neko ko ce raditi za tu platu...itd itd...
Ministar namesti tender pravac padinjak i da dobije svoju vrstu kukuruza...
Preduslov za sve ovo je da ne bude partijsko sudstvo
Ukoliko novi ne budu iole ok pa i njih cemo da oteramo, ako ne budemo imali vise nikakav izbor onda ce biti 80% ponistenih listica. To ce isprovocirati normalne ljude da osnuju nove partije i ponude neki drugi izbor. Lezanje u blatu i nadanje da ce se popraviti sami od sebe ne vodi nicemu. Neka ih bar 4 god bez vlasti mozda to bude uticalo na popravljanje....

A sta vas dvojicu sprecava da ponudite resenje? Pljujete nekoga a niste sami ponudili resenje? Zasto?
Kako vas dvojica smatrate da ce nam biti bolje? Da cekamo da nesposobni i korumpirani postanu bolji?
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 11:25 - pre 148 meseci
Citat:
Marko83: Cemu toliki defetizam i strah od promena? Pa cak i da muti neka ga, najgori je ovaj stav da NEMA bolje. UVEK ima bolje!


I neko je lepo pitao Krawcek-a da napiše šta je to bolje, il barem za koga će glasati (jer je on sam spominjao izbore).


Citat:
Inace da odmah napomenem da od trenutne ponude stranaka nema neki izbor ali opet jedno znam: od ovih trenutno nema losije, tolika kolicina nesposobnosti na jednom mestu nije odavno vidjena


Ima, al to je pitanje lične percepcije. I sećanja.

Ovo oko otpuštanja zaposlenih u državnim službama - da verovatno je deo rešenja al trenutno, to niko nije spreman da uradi (u prevodu: zadužiće se još par milijardi ako treba al smanjivati višak zaposlenih - neće).

Inače, ja glasam već skoro 20 godina. Ovo će biti prvi izbori na kojima neću glasati - zgadili su mi se svi. Moja žena će precrtati listić - njen način.

A rešenje - nemam.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 11:31 - pre 148 meseci
Citat:
Marko83: Cemu toliki defetizam i strah od promena? Pa cak i da muti neka ga, najgori je ovaj stav da NEMA bolje. UVEK ima bolje!

Ma naravno da ima bolje, ajde da vidimo kako stici do boljeg KONKRETNO.

Citat:
Inace da odmah napomenem da od trenutne ponude stranaka nema neki izbor ali opet jedno znam: od ovih trenutno nema losije, tolika kolicina nesposobnosti na jednom mestu nije odavno vidjena
Sta nam garantuje da nece biti isto sranije? Nista. Ali postoji nada da ce se mozda nesto promeniti.
Pricanje istine NIKAD nije beskorisna stvar

Pricanje istine bez konkretnih resenja je mlacenje prazne slame i samim tim je za dokone i gubljenje vremena.

Citat:
Inace da ne tupim ja previse, pocetak resavanja problema je omogucavanje jednostavnog otpustanja zaposlenih u drzavnim sluzbama(bar 30% je visak).

A sta raditi sa ogromnom masom novo-nezaposlenih onda? Smanjiti public spending je divota za bogate koji ce novac koji bi radnici dobijali kao plate stavili sebi u dzep - ali sta sa ljudima koji ne mogu naci posao?
Mi nismo Nemacka... mi nemamo dovoljno posla na svakom cosku (Ok sada ni oni nemaju..)
"Idite nadjite posao" nije nikakvo resenje, velika nezaposlenost ce kad tad dovesti do velikih nemira i otpustanje gomile dzabalebarosa u administraciji i nije resenje, vec je novi problem.

Hteli, ne hteli, neko mora da placa ljudima koji nemaju posao, inace je sasvim logicno da ce se oni debelo pobuniti kada ne budu mogli drugacije da prezive.
To bi, po meni, trebalo da urade oni koji najvise "zaradjuju" od ove drzave, ali... za to nema sanse :)

Citat:
Ministar namesti tender pravac padinjak i da dobije svoju vrstu kukuruza...

Odlicno - KAKO TO URADITI? Nista korisno nisi rekao, sta vise uradio bas ono sto sam rekao da nema koristi :) Rekao si "da se iskoreni korupcija" bez konkretnih nacina da se to uradi.
Citat:
Preduslov za sve ovo je da ne bude partijsko sudstvo

Opet - KAKO?

Citat:
A sta vas dvojicu sprecava da ponudite resenje? Pljujete nekoga a niste sami ponudili resenje? Zasto?

Sprecava nas to sto nemamo resenje? Ja sam skoro bio u Nemackoj na kratko i video da su i tamo poceli da ignorisu totalno crvena svetla na semaforu. Kad se to desi, nemam ja sta dalje da ocekujem od nasih da ce postovati zakon :)

Citat:
Kako vas dvojica smatrate da ce nam biti bolje? Da cekamo da nesposobni i korumpirani postanu bolji? :)

Ja licno mislim da Srbija sta god uradila ne moze nista da promeni :)
Jedino mozemo da pohapsimo sve koji su se nakrali u Srbiji i vratimo nekako njihov novac ovde, ali posto nema sansi za tako nesto, jedini nacin da se ovde podje na bolje jeste da se stigne do dna :D


Sto se glasanja tice ja sam samo sa 18 godina glasao tako sto sam dodao broj na listic i napisao "Magarac" i zaokruzio. Nisam vise posle glasao.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 11:36 - pre 148 meseci
Citat:

Nisam siguran kakva je sada situacija, pre desetak godina je PRETPLATA za fixni bila 25DEM.


Ali nisi siguran? A ne kazes sta sve ulazi u taj novac? Sta se sve dobija? Pogledaj najpre cene u okruzenju, koliko je net kod komsija na primer?

http://www.bnet.hr/content/dow...3/file/B_net_cjenik_usluga.pdf

Obrati paznju na internet od 6 Mb, jeftiniji nisam video u cenovniku. Kada preracunas priblizno 110 kuna (net plus modem) koliko kosta, to ti je nesto vise od 1500 dinara.
Sta u Srbiji dobijas za te novce? "CLICK 1"?


Nemacka danas?

http://www.kabeldeutschland.de/

http://www.fonic.de/html/eth_tarif_sr.html

Uostalom, o tome je dosta pisao i Dimkovic. Imas razne kompanije, kod nekih slusas reklame nakon razgovora, kod drugih sto vise pricas manje placas....

Impulsi? Gde to jos postoji? Samo kod nas. Samo kod nas jos uvek postoje impulsi, u digitalnoj telefoniji se duzina razgovora moze meriti stotinkama.

@Marko83: Svaka ti je na mestu, ali pusti ih, takmice se u pljuvanju u dalj. Nek se takmice i dalje. Bez mene.


@EDIT:

Ne mogu da ne odgovorim ovima koji su se ubacili pre mog odgovora.
Najpre u vezi glasanja. Neizlazak na izbore i ponistavanje listica je zapravo glasanje za postojece stanje stvari. Dakle, vi ne zelite promene.
Zbog vas, zbog takvih smo jos ovde gde jesmo. Bas vam hvala.


@Dexic:
U vezi pricanja istine, znaci ne treba da kazemo da je ministar platio sajt (koji nije bio ni uradjen) skoro 30.000 eura?
Ne treba da govorimo o svim marifetlucima, to je nesto ok?
Da li bi trebali da cutimo o svim lopovlucima koje trpimo? Da dopustamo da se novac preliva iz budzeta u dzepove partijiskih sluga?
'Leba ti, jesi li to glasao za sebe, tako zrelo, tako pametno....



[Ovu poruku je menjao Marenović Slaviša dana 22.02.2012. u 12:47 GMT+1]
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 11:44 - pre 148 meseci

Citat:
Dexic: Odlicno - KAKO TO URADITI? Nista korisno nisi rekao, sta vise uradio bas ono sto sam rekao da nema koristi :) Rekao si "da se iskoreni korupcija" bez konkretnih nacina da se to uradi.


Korupcija se iskorenjuje vrlo lako, ocas posla ...





Nego je pravo pitanje - ko ce to da uradi?

A demokratija se ne uvodi da korupcije ne bi bilo, vec naprotiv ... da bi se podsticala i razvijala.

 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 11:56 - pre 148 meseci
Citat:
Marenović Slaviša:

@EDIT:

Ne mogu da ne odgovorim ovima koji su se ubacili pre mog odgovora.
Najpre u vezi glasanja. Neizlazak na izbore i ponistavanje listica je zapravo glasanje za postojece stanje stvari. Dakle, vi ne zelite promene.
Zbog vas, zbog takvih smo jos ovde gde jesmo. Bas vam hvala.


Cenim da je ovo upućeno između ostalog i meni: Od kad je to glasanje za postojeće stanje stvari, ti glasaj za koga hoćeš, ja se više oko toga neću paliti. Od kad glasam svi, ali doslovno svi su se izređali (i stranke i ličnosti). Neki su bili gori, neki su bili manje gori, ali su svi bili loši. Tako da, sve ove bajke koji svi oni zajedno obećavaju mogu okačiti mačku o rep.

Boldovano više govori o tebi nego o meni, tako da neću komentarisati.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 11:58 - pre 148 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Ali nisi siguran? A ne kazes sta sve ulazi u taj novac? Sta se sve dobija?

25DEM je bila NAJMANJI moguci mesecni racun za fixni. Koristio ga ili ne. Dobijao ti ista ili ne, nebitno je. Samo da te zovu, nikada da ne zoves, i da te nikada ne zovu, ti placas barem 25DEM (u ono doba, kada je marka bila poprilicno "velika").
Nebitna je to stvar, ja sam se slagao da je Nemacka jeftinija od Srbije osim za tu i tamo nesto... ti sad hoces i za to da mi se protivis?:)


Citat:
Ne mogu da ne odgovorim ovima koji su se ubacili pre mog odgovora.
Najpre u vezi glasanja. Neizlazak na izbore i ponistavanje listica je zapravo glasanje za postojece stanje stvari. Dakle, vi ne zelite promene.
Zbog vas, zbog takvih smo jos ovde gde jesmo. Bas vam hvala.

Gde "ovde"? Promenjem Misko... promenjen Neobavesteni... ovi nisu ni jedan mandat realno zavrsili, izgleda da ce biti promenjeni..
i ti posle nema promena?
Zbog nas ste tu? A da smo glasali, sta bi bilo? Ostao bi Misko, ostao i Neobavesteni? Mislim, sta smo mogli da promenimo a nismo?

Citat:
@Dexic:
U vezi pricanja istine, znaci ne treba da kazemo da je ministar platio sajt (koji nije bio ni uradjen) skoro 30.000 eura?
Ne treba da govorimo o svim marifetlucima, to je nesto ok?
Da li bi trebali da cutimo o svim lopovlucima koje trpimo? Da dopustamo da se novac preliva iz budzeta u dzepove partijiskih sluga?

Naravno da treba obelodaniti takve stvari, ali samo pricati o njima JESTE gubljenje vremena.
Konkretni predlozi kako da se to opet ne desi ili da se kazni vec uradjeno su druga stvar, i to bih hteo da vidim!
Znaci, kako vratiti tih 30.000 za sajt sa 10 reci? Kritikovanjem samo? Da li znam nesto sto vi ne znate i da je moguce samo mlacenjem prazne slame na forumu uraditi nesto?:)
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 12:14 - pre 148 meseci
Citat:
Dexic: A sta raditi sa ogromnom masom novo-nezaposlenih onda? ......- ali sta sa ljudima koji ne mogu naci posao?
"Idite nadjite posao" nije nikakvo resenje, velika nezaposlenost ce kad tad dovesti do velikih nemira i otpustanje gomile dzabalebarosa u administraciji i nije resenje, vec je novi problem....
Hteli, ne hteli, neko mora da placa ljudima koji nemaju posao, inace je sasvim logicno da ce se oni debelo pobuniti kada ne budu mogli drugacije da prezive.


Ha ha "otpustanje gomile dzabalebarosa u administraciji i nije resenje, vec je novi problem."
Ovo je pravo resenje i nikakav problem nije. U Srbiji postoji toliko neobradjene zemlje. Mozda cak i opcija da ne otpustas iz drzavne administracije vec da im drzava placa platu samo sto ne bi sedeli u kancelariji beskorisni i igrali solitare vec bi bili na poljoprivrednom imanju i doprinosili ekonomiji zemlje. Povremena rotacija za one koji se ne osmehuju dovoljno kad im dodje neka stranka za one koji se trude da okopaju sto vise stabiljki kukuruza...
Ja ne vidim nikakav problem osim ako nisi osoba koja igra solitare po ceo dan. A i za njih nije problem rad na cistom vazduhu, krepi i popravlja zdravlje
Da ne bude samo zemljoradnja u Srbiji ima toliko puteva, mostova, zgrada koje treba napraviti/popraviti. Posla ima sasvim dovoljno samo treba organizacija

Da bi se povecao obim poslova mora se povecati izvoz. Da bi se povecao izvoz potrebno je devalvirati dinar. Zasto bi uvozili torbe iz Kine kad ih i sami mozemo napraviti. Cak i izvoziti
Kako indijci rade za sitninu kodiranje? Da li bi nama spala kruna?
Da li ce biti lako? Nece

Citat:
Dexic: Odlicno - KAKO TO URADITI?


Pa kako? Lako
Novi premijer ce da postavi ministra policije koji ce prvo sa svojim timom da se pozabavi sa policijom i nju dovede u red i ministra za sudstvo koji ce sa svojim timom da dovede par sudija(valjda ima par osoba sa integritetom) koji bi presudjivali postojecim sudijama. Kada se profesionalizuju i preciste sudstvo i policija sve ostalo ide kao dlanom o dlan. Veruj mi mnogo lakse nego sto se nadas. Pa vidis sta je bilo sa tada novim zakonom o saobracaju? Koliko su svi postali civilizovani i sa strahom ocekivali primenu, poceli cak i da vezuju pojas. Medjutim kao i sve ostalo u ovoj zemlji posle 2 meseca se sve vratilo na staro...

Citat:
Dexic: Ja licno mislim da Srbija sta god uradila ne moze nista da promeni :)
Jedino mozemo da pohapsimo sve koji su se nakrali u Srbiji i vratimo nekako njihov novac ovde, ali posto nema sansi za tako nesto, jedini nacin da se ovde podje na bolje jeste da se stigne do dna :D
Sto se glasanja tice ja sam samo sa 18 godina glasao tako sto sam dodao broj na listic i napisao "Magarac" i zaokruzio. Nisam vise posle glasao.


Gresis
Moze da se promeni a dno za tvoju informaciju ne postoji, uvek moze nize da se padne ukoliko nista ne radis i ne boris se. Ako se samo prepustis
Na listicu napisano magarac i jeste neko resenje. Kada se bude skupilo nas 80% koji ce napisati magarac onda se mozda i pojavi neka gomila magaraca koji ce sprovesti sve ove nepopularne promene


Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 12:23 - pre 148 meseci
I zasto se onda nadati, glasati za neke nove-stare, i uzdati u (samo) srecu, kad mozemo odmah da preskocimo taj korak i zaokruzimo
x) magarac
?
Ili za carobnjaka

Kad su vec i vlast i opozicija produzenje agonije, a grcka varijanta - "vlada nacionalnog jedinstva" (ili kako vec) sigurna (klinicka) smrt, jedino to preostaje...

[Ovu poruku je menjao Wi-Fi dana 22.02.2012. u 13:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
66.155.239.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 12:29 - pre 148 meseci
Citat:
Marko83: Cemu toliki defetizam i strah od promena?

Haha, druze, pa upravo i jeste fora u tome da promene nisu na jelovniku :))) To sto ti neko nudi privid izbora (kao nama trenutno na politickoj sceni), ne znaci da zaista imamo izbor da glasanjem za bilo koga nesto promenimo.

Ako je potrebno, procitajte gornju recenicu jos nekoliko puta da se dobro ureze...

Zato i jeste jedini izbor - ne glasati ni za koga od njih. Ja se samo nadam da ce dovoljno veliki broj ljudi to shvatiti, a ne cisto glasati za nekog drugog koji ce prvo 3 godine vikati "ne mozemo mi nista, oni su sve zajebali", a onda sledece tri provesti plasirajuci price o naftnim skriljcima i milijardama dolara... A sve pod patronatom "promena".

Nazalost, ova ekipa bukaca (kao ovaj Kawcek, lik je totalni trol) nista pametno ne doprinosi. Vec je vekovna tradicija na domacoj politickoj sceni da niko ne nudi konkretna resenja, svi samo upiru prstom, vicu "lopovi" i imaju master planove...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 12:44 - pre 148 meseci
Ma, @ Kawcek je za Voju, izneo covek plan i program stranke http://www.elitemadzone.org/t445828-2#3054232
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1622 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 12:49 - pre 148 meseci
Ne treba glasati, glasanje je razonoda za idiote. Čak ni kada život zavisi od toga.

Samo malo treba smanjiti reklamiranje lične superiornosti i trenutna mentalna klima neće imati gde dalje da metastazira.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 12:49 - pre 148 meseci
@Marko83, ti uopste ne citas ili si toliko naivna osoba da ne vredi dalje pricati :)
Kad pitam "KAKO" ne mislim da mi das IDEJE, toga ima na pretek - vec konkretnu implementaciju, od glave do pete!
Znaci, dovedem osobu NN, kako ce ona moci da izvrsi sve to sto treba a da je ne ubiju ili skinu u medjuvremenu?
Stavimo nekoga za ministra policije, kako ce on konkretno da iskoreni korupciju? Kako ce srediti da se stvarno sprovodi ono sto je receno da se sprovodi?

Eno u Grckoj su kazne medju najvisima u Evropi za skoro sve, ali se skoro nikada ne sprovedu :)

Mnogo ti fali implementacije - ne zamaraj temu dokonim pljuvanjem trenutne situacije, vec daj konkretan nacin izlaska iz iste.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 13:22 - pre 148 meseci
Citat:
Dexic:Znaci, dovedem osobu NN, kako ce ona moci da izvrsi sve to sto treba a da je ne ubiju ili skinu u medjuvremenu?
Stavimo nekoga za ministra policije, kako ce on konkretno da iskoreni korupciju? Kako ce srediti da se stvarno sprovodi ono sto je receno da se sprovodi?
Eno u Grckoj su kazne medju najvisima u Evropi za skoro sve, ali se skoro nikada ne sprovedu :)


Hajde hajde kao francuska sobarica si
Kako se resavalo na divljem zapadu? Ko brze potegne taj nastavlja da zivi
Ako ministar policije i ministar pravosudja sa svojim timovima ne uspeju da vecinski rese problem korupcije to samo znaci da su losi ministri.
Koga briga sta ce biti sa njima ako ne rese problem korupcije
Vajat Erp uvek prvi potegne oruzje

Konkretan nacin? Hapsenja hapsenja i na kraju opet hapsenja
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 13:25 - pre 148 meseci
Ti uporno navodis cilj, ideju i sredstva, a od plana ni P...
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke22.02.2012. u 14:18 - pre 148 meseci
Ja to ne bi nikako, ja mislim da je odlicno da ode sve u 3 p.m., sto dublje, jer onda mozda stoci koja cini veci deo populacije dodje iz doopeta u glavu...a i da ni to ne pomogne - zabole me, necu biti tu...
A inace, ti se ovde zalazes za promene, pa je red da predstavis neki plan, a ne zelje, cestitke i pozdrave...
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke23.02.2012. u 00:48 - pre 148 meseci
Kako bre mislite da dođe do promene, ne menjajući ništa?

Naravno da treba ići na izbore i glasati, pa ako se ispostavi da nova ekipa ne valja -
pa menjaćemo ih!

To mu dođe kao sa loto listićem - verovatnoća je mizerno mala za dobitak, (ali postoji)
ali ako ne uplatiš tiket, šansa je 0.

Onaj ko ne glasa, zapravo glasa za postojeću vlas.

Što se banki tiče - što bi se mojim parama vadio tuđi bizmis?

Ako se saniraju te banke, oće li se onda oprostiti dugovi u analognoj meri dužnicima tih banaka ili su te banke
ravnopravnije od drugih privrednih subjekata?
Drugim rečima - nisam video u Ustavu našeg bantustana da se bankama garantuje dobit i uklanja svaki poslovni rizik?

Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Vlast novcem gradjana spasava tri bankrotirane banke

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9771 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.