Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???

elitemadzone.org :: TechZone :: Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???

[ Pregleda: 8052 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radred
student

Član broj: 299947
Poruke: 3
*.aDSL.Verat.Net.



Profil

icon Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???26.02.2012. u 18:52 - pre 147 meseci
Imam bojler postavljen blizu tus kade sto dosta smeta pri tusiranju. Sa druge strane zida kupatila na kom montiran bojler je mala prostorija u kojoj je ves masina pa sam mislio da isti prebacim tamo iznad masine... Moja ideja je da to izvedem tako sto bih probusio samo zid onoliko koliko je neophodno za cevi koje ulaze i izlaze iz bojlera, instaliram bojler sa druge strane zida i samo ukrstim one cevi koje idu u bojler plavo i crveno oznacene, te bi u sustini sve radilo isto...

Gledajuci malo po netu shvatio sam da je problem na koji mogu da naidjem u cevima za vodu koje su u zidu i vode do bojlera. Za njih ne znam kako su kod mene montirane znam samo da su plasticne. Treba da okrenem onaj vrh cevi za 180 stepeni tako da voda dolazi/odlazi iz druge prostorije tj tako sam ja mislio da to izvedem i onda bi sve ostalo bilo jednostavno. Zna li neko kako bih to mogao da izvedem???

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???26.02.2012. u 22:05 - pre 147 meseci
Sve to što si zamislio može bez ikakvih problema da se uradi,ALI prvi put kad budeš čistio kamenac iz bojlera ili menjao grejač videćeš kakve te muke čekaju bez kade ispod bojlera.
O detaljima izvođenja jednog takvog zahvata,izvini,ali neću ti pričati,već ti savetujem da to odradi neko kvalifikovano lice iz vodoinstalaterske struke.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???26.02.2012. u 23:31 - pre 147 meseci
Pa ne moze nikako drugacije da ima tus kabinu i bojler u njoj

LM i ja imam na 2 mesta bojler iznad masine za ves a menjao sam uspesno i grejace i ceo bojler, tako sto vodu ispustim na crevo u deciju kadicu ili spremim dve vece kofe pa naizmenicno praznim vodu.

Problem bi jedino mogao da bude ako bojler pocne da curi a to ne saniras odmah kao sto se u slucaju kada je iznad kade ne zuri sa tim.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???27.02.2012. u 07:56 - pre 147 meseci
Slažem se sa tobom da je maksimalno problematično gurati se sa bojlerom u tuš kabini,a kamo li još i sa trećim u istom gabaritu.
Možda je bolje rešenje ipak horizontalni bojler,jer ne verujem da je kupatilo toliko nisko da bi i on mogao da smeta.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???27.02.2012. u 08:04 - pre 147 meseci
Ja sam uradio varijantu "bojler iznad veš mašine". I sasvim sam zadovoljan. To je postao neki standard, za kupatila bez kade, tj. sa tuš kabinom.

Jeste, tačno je da je znatno komplikovanije čistiti kamenac. Radio sam to tako što sam prvo rasčitio celo kupatilo, a onda postavio zaštitni najlon iznad veš mašine. Vodu iz bojlera sam istakao pomoću dve kofe - naizmenično. Posle svega je trebalo očistiti i prebrisati kupatilo jer je kamenca bilo svugde ! Ipak, budimo realni, čišćenje kamenca se radi jednom u 4-5 godina, a uvećeni obim posla je oko sat vremena.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

radred
student

Član broj: 299947
Poruke: 3
*.aDSL.Verat.Net.



Profil

icon Re: Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???27.02.2012. u 13:04 - pre 147 meseci
Imam u drugom kupatilu kadu sa bojlerom ( isto postavljenom iznad :/ ) nju koristimo a ovo posto je jos ne udobnije ne.. Hteo sam, posto mi je naizgled delovalo jednostavno, da osposobim ovu tus kabinu jer mi je i inace jednostavnija za upotrebu a i bojler koji koristimo sad je cesto prazan!.. Pritom ne planiram da razbijam plocice po kupatilu i sl. posto cu uskoro da se odselim i ja i sestra (u roditeljskoj kuci sam a njima ovo uopste ne predstavlja problem)?.. Nego gledao sam malo po netu i shvatio da ta cev koja vodi do bojlera je savijena na kraju i to nekim nastavkom koji se vari! Pa ne znam ako neko zna je l to moze da se presece i zavari na drugu stranu bez oslobadjanja cele cevi ili da se nastavcima preokrene tok?? ( I tako naizgled laka stvar postade majstorski podvig ) Bitno mi je da znam i ako bih eventualno uzeo majstora da to odradi..
Sto se tice kasnijeg ciscenja, snasao bih se za toliko mada ce se bojler koristiti nekih 4,5 meseci i onda opet najver. nece..

Hvala na odogovorima!! svako misljenje i savet su dobrodosli
 
Odgovor na temu

radred
student

Član broj: 299947
Poruke: 3
*.aDSL.Verat.Net.



Profil

icon Re: Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???27.02.2012. u 13:17 - pre 147 meseci
Malopre sam nesto bas posmatrao to kupatilo i sinula mi je ideja kako da resim ovo! Da ne pravim od misa slona nego jednostavno probusim jednu rupu kroz zid i kroz nju provucem one cevi koje vode iz/u bojler ("plavu i crvenu"), mozda kupim malo duze ako treba, i spojim na bojler sa druge strane??? Deluje kao izvodljivo i prakticno resenje?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???27.02.2012. u 18:55 - pre 147 meseci
Još ako za taj zahvat koristiš dovoljno dugačke pancir cevi,a ima ih,problem si rešio!
Namerno sam te pustio da malo sam mozgaš.
Biće nešto od tebe.
 
Odgovor na temu

edi maj
ing
sarajevo,bih

Član broj: 252809
Poruke: 312
109.175.52.*



+17 Profil

icon Re: Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???27.02.2012. u 19:49 - pre 147 meseci
Ne vidim razlog da u tu drugu prostoriju vodiš i hladnu vodu kada je tamo već imaš za veš mašinu. Tamo gdje ti je pričvršćena slavina za veš mašinu nekim T-komadom možeš odraditi da imaš i izlaz za slavinu i izlaz za bojler. To znači da je dovoljno da dovedeš toplu vodu sa bojlera na tuš bateriju, a stari izlaz za hladnu vodu prema bojleru blindiraš (samo jedan od prijedloga, sve zavisi od toga šta je praktičnije u konkretnom slučaju).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Problem: Kako prebaciti BOJLER na drugu stranu zida???

[ Pregleda: 8052 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.