Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Sabrina" sa Odri Hepbern i Hemfri Bogartom prevedena i objasnjena

elitemadzone.org :: MadZone :: "Sabrina" sa Odri Hepbern i Hemfri Bogartom prevedena i objasnjena

[ Pregleda: 2256 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon "Sabrina" sa Odri Hepbern i Hemfri Bogartom prevedena i objasnjena29.02.2012. u 23:01 - pre 147 meseci
Trenutno na drugom programu TV RTS ide Sabrina iz naslova. Glumci govore engleski, ali tiho, umesto njih tekst, preveden na srpski, izgovaraju srpski glumci / spikeri. To samo po sebi nije nista narocito, ima toga po raznim zemljama, takav je zakon.

Medjutim, primetio sam nesto novo, bar za mene. Jedan glumac izlazi iz sobe a narator na srpskom "prevodi" i to "Lajnus izlazi iz sobe. Medjutim, on je zabtinut, pa zastaje i gleda prema sobi." i tako redom. Sta je bre to? Objasnjenje za ... koga? I na osnovu cega, odakle im taj tekst, to je neko naknadno "dopisao" / objasnio, da li je to u skladu sa zakonom / autorskim pravima, sta je to? Neki eksperiment Nj.K.V. Tijanica? Sad to lici na turske serije i slicna sxxxxa a cak ni tamo niko nikome ne objasnjava radnju.

Sad sam se setio JEDINE MOGUCNOSTI, KOJA MI SE IZUZETNO DOPALA i nikako nije nikakav glupi eksperiment - to je varijanta filma za slepe, zar ne? Kuku meni, ala sam ispao glup! Ma, neka sam, bas mi je drago da se i to pojavilo kod nas!

Ja tupavi Balkanac, nikad cuo za nesto takvo u svom zivotu, uh .... Da li je nekome to poznato iz drugih zemalja / kultura?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Sabrina" sa Odri Hepbern i Hemfri Bogartom prevedena i objasnjena29.02.2012. u 23:06 - pre 147 meseci
Citat:
sreda, 29. feb 2012, 22:30
Sabrina (sinhronizovana verzija)

Udruženje slepih "Homer" i Filmski program RTS-a zajednički realizuju projekat emitovanja filmova za slepe, svakog meseca na Javnom servisu.

Svrha ovog programskog poduhvata jeste da se kvalitetna strana filmska ostvarenja posebno prilagode - opisno i dijaloški sinhronizuju na srpski jezik i tako učine dostupnim za slepe.


http://www.rts.rs/page/tv/sr/s...sinhronizovana+verzija%29.html
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: "Sabrina" sa Odri Hepbern i Hemfri Bogartom prevedena i objasnjena29.02.2012. u 23:57 - pre 147 meseci
pozdravljam.
naročito kad se radi o dobrom filmu kao što je "Sabrina".
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: "Sabrina" sa Odri Hepbern i Hemfri Bogartom prevedena i objasnjena01.03.2012. u 08:16 - pre 147 meseci
znam da britanski SKY na vecini svojih kanala, prilikom izbora audio kanala ima opciju "NAR" tj. naratora koji isto tako opisuje sta se desava u filmu...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Sabrina" sa Odri Hepbern i Hemfri Bogartom prevedena i objasnjena

[ Pregleda: 2256 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.