Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto Divx umesto Mkv?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto Divx umesto Mkv?
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18524 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 13:34 - pre 147 meseci
U svakom slucaju za sada se vise koristi mkv kontejner za dobru kompresiju i bolju sliku.Ja nisam nalazio filmove u avi formatu a da je tako dobro zapakovan i da ima takvu rezoluciju kao mkv.Sad se prisecam kako sam skidao seriju CSI i da su mi za jedan serijal u avi formatu trebala dva DVD-ja,a sada ceo serijal zauzima 3.3 gb.Eto recimo ja pretezno skidam BRrip 720p u mkv i on najcesce zauzima od 450 do 800 mb a slika izuzetno dobra a kada bi skinuo u avi formatu (700 mb)nista posebno dok vec od 1.5 gb snimak nije los ali mnogo zauzima.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 13:40 - pre 147 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: Vi ste se uhvatili za te kodeke a ja vam pricam moje iskustvo.Ja sam do skoro skidao filmove u avi formatu i jednom mi je drug prebacio neki film u mkv formatu i kada sam pogledao koliko zauzima mislio sam da od kvaliteta nema nista.Ali kada sam pustio film video sam da je slika znatno kvalitetnija od tadasnjih filmova u avi formatu koje sam imao.I od tada skidam filmove samo u mkv (BRrip) jer manje zauzimaju prostora a slika je kvalitetnija.Jer barem ja nisam nasao da neko konvertuje blu ray u avi format a da je snimak kvalitetniji od mkv i da manje ili isto zauzima.


Vidi, sasvim je smisleno to što ti pišeš i verovao ili ne, ja mislim da ne postoji više od 25 ljudi ukupno koji nisu čuli za mkv format, a imaju komp u kući i koriste ga manje-više svakoga dana.
Da se tvoj dragi mkv pojavio tada, to jest da je krenula promocija mnogo boljeg i space-friendly formata tada kada je hard disk od 160 ili 250 gigabajta bio pojam, sasvim drugačija priča bi bila.
Sada, 1tb pa ne jedan nego 2 takva.. 2 terabajta u računaru i ti očekuješ da će neko da se osvrne što jedan film ima 700 ili 1gb a drugi samo 300mb..
about:networking
 
+1

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 13:42 - pre 147 meseci
I jos jedan razlog zasto se i dalje korist AVI je sto za vecu kompresiju i rezoluciju je potreban i bolji racunar, dok sa standardnim AVI formatom se moze gledati i na jednojezgrenom procesoru sa AGP kartom, a takvi su itekako jos u upotrebi sirom sveta i bice jos dugi niz godina, zasigurno.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
+2

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 14:10 - pre 147 meseci
Kakve bre kompresije i kodeki stalno?

Mkv i avi su containeri... znaci nesto kao kesa iz prodavnice. Imas one tanke providne kese za voce/povrce, u koje mozes da stavis nekoliko stvari, odredjene tezine, a posle se pocepa. A imas i deblje kese, kao one kineske, u koje moze svasta da se upakuje.


Isto tako imas avi, koji je stariji, i ne podrzava stanardizirano ve nove funkcije, i tako je tu i mkv, koji podrzava vise funkcija, zato sto je noviji.

Isto tako mozes isti divx ili h264 film, da upakujes u .avi kesu, i u .mkv kesu. I kvalitet je naravno isti.

E sad, ako imas noviji film, koji u sebi sadrzi vise jezika, titlove i neki cover art, pa da ne bi sve to stajalo u odvojenim fajlovima, onda sve to upakuju u jedan .mkv file.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
+3

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 14:48 - pre 147 meseci
Citat:
mulaz:Imas one tanke providne kese za voce/povrce, u koje mozes da stavis nekoliko stvari, odredjene tezine, a posle se pocepa. A imas i deblje kese, kao one kineske, u koje moze svasta da se upakuje.


Konačno par lepih reči o Kinezima...
_._/._./_ _ _/_.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 15:06 - pre 147 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: U svakom slucaju za sada se vise koristi mkv kontejner za dobru kompresiju i bolju sliku.Ja nisam nalazio filmove u avi formatu a da je tako dobro zapakovan i da ima takvu rezoluciju kao mkv.Sad se prisecam kako sam skidao seriju CSI i da su mi za jedan serijal u avi formatu trebala dva DVD-ja,a sada ceo serijal zauzima 3.3 gb.Eto recimo ja pretezno skidam BRrip 720p u mkv i on najcesce zauzima od 450 do 800 mb a slika izuzetno dobra a kada bi skinuo u avi formatu (700 mb)nista posebno dok vec od 1.5 gb snimak nije los ali mnogo zauzima.


Dakle, problema, nema, nastavi da skidas mkv i sve super.
 
+1

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.16.*



+303 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 15:18 - pre 147 meseci
Citat:
plus_minus:Sada, 1tb pa ne jedan nego 2 takva.. 2 terabajta u računaru i ti očekuješ da će neko da se osvrne što jedan film ima 700 ili 1gb a drugi samo 300mb..
Naravno da hoce. Prvo, brdo ljudi reze filmove na dvd, tako da je mnogo bolje kad moze da se stavi 10 filmova od 400mb, nego 4-5 od 700-1gb...
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 16:06 - pre 147 meseci
Citat:
Milos911: Naravno da hoce. Prvo, brdo ljudi reze filmove na dvd, tako da je mnogo bolje kad moze da se stavi 10 filmova od 400mb, nego 4-5 od 700-1gb...


Tačno.

A pre toga drug član napisao.

Citat:
gilopile: I jos jedan razlog zasto se i dalje korist AVI je sto za vecu kompresiju i rezoluciju je potreban i bolji racunar, dok sa standardnim AVI formatom se moze gledati i na jednojezgrenom procesoru sa AGP kartom, a takvi su itekako jos u upotrebi sirom sveta i bice jos dugi niz godina, zasigurno.


Što je također tačno.

I daklem,.. Miloške.. uzmeš u obzir da drugari koji gledaju te diskove uglavnom imaju agp kartice i tek svaki treći ima ispravan dvd čitač koji hoće da se snađe sa izlizanim i isparanim dividi diskovima a la 'princo' 1x - 4x koji košta 20 dinara. Dolaziš do zaključka da se od svega toga pravi jedno smeće ili kutije ili jedna kartonska kutija gde ima tone srezanih diskova koji su prepuni filmova, gde niko nije provrteo jedan disk više od jedared. I to verovatno da bi ga iskopirao na hard.

Dakle, naravoučenje: Koristite fleške.
about:networking
 
+1

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 20:09 - pre 147 meseci
Fleske su skupe :P A ako cemo vec da gledamo trenutnu situaciju, nemaju svi brz net (pogotovu upload). Znaci, za dobro filesharinga, bolje je sto je kompresija veca. A to sto ne moze da se pusti na svakom kompu, jbg. Mislim da ce kako vreme prolazi to biti sve manje i manje bitno...
Miloške? :)
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 20:44 - pre 147 meseci
Šta bre skupe? :) Nisu skupe ni malo. 8 gb fleška, ne mora više, vredi ne za 2 nego za 3 dvd diska iako ima skoro pa kao za 2. A kamo li varijante od 32gb. Svako kod nas, i dalje, može da se snađe da ušteka koji dinar bar za jednu flešku od 8 eventualno od 16. :) Milos ti btw. piše u sklopu nicka, a gotovo svugde je normalno da svakog Miloša nazovu i Miloške ponekad, nadimak, itd.
about:networking
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 21:39 - pre 147 meseci
Na stranu sve ali ja ne razumem zasto uopste cuvati filmove, narocito mnogo filmova?! Pa sad bar ima sve sto postoji da se skine kad god hoces, i pored ove frke koja se zbila oko MU. Kad se racunica izvede, kako god okrenes - pucanje para da bi se filmovi cuvali. Znaci ne gledali nego cuvali na nekom DVD-u, HHD-u?!


Citat:
Milos911: ... nemaju svi brz net (pogotovu upload). ...

Ne razumem, zasto je bitan upload?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 21:50 - pre 147 meseci
Citat:
Sceka: Na stranu sve ali ja ne razumem zasto uopste cuvati filmove, narocito mnogo filmova?! Pa sad bar ima sve sto postoji da se skine kad god hoces, i pored ove frke koja se zbila oko MU. Kad se racunica izvede, kako god okrenes - pucanje para da bi se filmovi cuvali. Znaci ne gledali nego cuvali na nekom DVD-u, HHD-u?!
Ne razumem, zasto je bitan upload?
Pozdrav!

Pa ne znam za tebe, ja skoro sve skidam sa torrent-a. A upload je bitan, zato sto isto to sto ja preuzimam od drugih, oni isto treba da preuzimaju od mene.
Zasto cuvati? Od zato sto mi se moze, do mozda jednog dana nece biti tako lako naci ono sto mi treba...
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 22:00 - pre 147 meseci
Citat:
Milos911Pa ne znam za tebe, ja skoro sve skidam sa torrent-a. A upload je bitan, zato sto isto to sto ja preuzimam od drugih, oni isto treba da preuzimaju od mene.
Zasto cuvati? Od zato sto mi se moze, do mozda jednog dana nece biti tako lako naci ono sto mi treba...

Boldovano - ja skidam kao Premium i malo se zezam sa torentima. Skinem, odgledam, sacuvam nekoliko dana za burazera, komsiju, pa brisem.

Podvuceno - Aha, pa to je dobr razlog. Inace, ja sam na Internet-u od kad postoji kod nas (i pre toga, telefonom u Madjarsku... nebitno, jako dugo u svakom slucaju!) i sve je bolja i bolja situacija sto se filmova tice. Nikada ih nije bilo vise. Cak se digitalizuju i stari nemi crno beli filmovi. Skoro sam skinuo seriju filmova o Tarzanu, sa Vajsmilerom, eto - cak i to ima! Ne vidim ni jedan jedini razlog da bude manje nego danas, samo moze da bude vise! :)

Ali, ok, tvoje pravo da radis sta hoces postujem u svkom slucaju!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 22:04 - pre 147 meseci
^^

Eeee, misliš da samo ti imaš komšije za bekap, a? heee.. nemaš, nemaš. Nemaš samo ti.
about:networking
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 22:30 - pre 147 meseci
Citat:
plus_minus: ^^

Eeee, misliš da samo ti imaš komšije za bekap, a? heee.. nemaš, nemaš. Nemaš samo ti.

He, he, he... dok je meni moga Internet-a ne treba mi bolji i veci bekap u zivotu! Nekada su bili spori komputeri, skupi diskovi, malo digitalizovanih filmova, da ne pricamo o serijama... Sad je sve drugacije, na Net-u ima svega kol'ko 'oces, nikakva varijanta ne moze zaustaviti pirateriju, samo se malo prolongira i to je to. Dok sam skupljao programe na diskovima nakupilo se tu oko 700 CD-a koje sam morao da bacim kad sam se preselio... Nikome to vise nije trebalo, ni meni samom, narocito je bilo glupo kad sam ukapirao da imam sve moguce instalacije za DOS, pa Win311... Kakva budalastina sa moje strane... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 23:20 - pre 147 meseci
Citat:
Shadowed: Dakle, problema, nema, nastavi da skidas mkv i sve super.

Ja cu nastaviti da skidam BRripove u mkv formatu jer smatram da su znatno kvalitetniji od avi formata.A to da moguce uraditi tu vrstu kompresije i sa avi formatom ne zalazim u to jer kao sto sam vec rekao da nisam naisao na BRripove u avi formatu a da zauzimaju isto mesta kao i mkv BRripovi.Moje pitanje je bilo zasto je avi format i dalje popularan kad su im ripovi znatno losijeg kvaliteta nego mkv ripovi a vi ste se uhvatili za kontejnere i kodeke a lepo sam rekao da nisam nasao takve ripove u avi formatu identicne formatu mkv.Jos nesto neko je napomenuo slabije masine(racunare) ja ne znam o kakvim on masinama prica pentium 2? Ja jedino nisam uspeo na mom starom racunaru da gledam BRrip 1080p inace 720p otvara bez problema mada opet te price o starijim racunarima to su retki slucajevi jer ljudi pretezno kupuju novije racunare jer im se ne isplati da kupuju delove za stare krseve.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?04.03.2012. u 23:26 - pre 147 meseci
A jel' tebi član "nekavambude" strahovito 'blizak rod' ili ja nešto umišljam?
about:networking
 
+2

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?05.03.2012. u 00:00 - pre 147 meseci
Citat:
Na stranu sve ali ja ne razumem zasto uopste cuvati filmove, narocito mnogo filmova?! Pa sad bar ima sve sto postoji da se skine kad god hoces, i pored ove frke koja se zbila oko MU. Kad se racunica izvede, kako god okrenes - pucanje para da bi se filmovi cuvali. Znaci ne gledali nego cuvali na nekom DVD-u, HHD-u?!

Oko toga i nisi bas u pravu.Ja sam recimo kolekcionar filmova i volim da gledam filmove i sad recimo gleda mi se neki film koji sam vec gledao i sta treba da radim da lutam od sajta do sajta i trazim ispravne linkove? To nije neko resenje mada opet zavisi i do coveka neko voli samo da odgleda film kada mu je dosadno ili sata vec a neko voli da cuva da nebi trazio po netu ili sta vec.
 
0

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?05.03.2012. u 00:45 - pre 147 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: Ja cu nastaviti da skidam BRripove u mkv formatu jer smatram da su znatno kvalitetniji od avi formata.A to da moguce uraditi tu vrstu kompresije i sa avi formatom ne zalazim u to jer kao sto sam vec rekao da nisam naisao na BRripove u avi formatu a da zauzimaju isto mesta kao i mkv BRripovi.Moje pitanje je bilo zasto je avi format i dalje popularan kad su im ripovi znatno losijeg kvaliteta nego mkv ripovi a vi ste se uhvatili za kontejnere i kodeke a lepo sam rekao da nisam nasao takve ripove u avi formatu identicne formatu mkv.



Bilokoji .mkv mozes da prepakujes u .avi i velicina ce da bude +/- 1mb, a kvalitet identican. Mkv NIJE kodek, i nema veze sa velicinom video dela i kvalitetom slike. Nikakve veze. Ni malo!

Novi bluray ripovi imaju u sebi titlove i slicne stvari. Ako hoces titlove u istom fajlu kao video, onda ti treba mkv, posto tega nema u .aviju (bar ne po standardu). Ako ti to ne treba, onda moze i .avi.

Kad bi procitao ovo sto smo napisali oni koji smo se "uhvatili" za kontejnere i kodeke, znao bi vec.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
+3

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Zasto Divx umesto Mkv?05.03.2012. u 00:54 - pre 147 meseci
Predpostavljam da pretezno prave ripove u mkv formatu zbog prevoda.Vi opet pominjete kontejnere i kodeke a ja cu opet reci nebitno sto se sa kodecima moze postici isto bilo to u avi ili mkv formatu ja pokusavam da vam kazem da su filmovi koji su ripovani u avi formatu najcesce losijeg kvaliteta nego ripovi u mkv formatu.Ako vi znate neki sajt gde prave ripove u avi formatu a da su podjednako kvalitetni kao recimo neki mkv 720p dajte da pogledam.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto Divx umesto Mkv?
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18524 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.