Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak u Belgiju

[es] :: Vodič za emigraciju :: Odlazak u Belgiju

[ Pregleda: 2542 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Anchy5554
Menadzer,TV1

Član broj: 300273
Poruke: 1
*.dynamic.telemach.ba.



Profil

icon Odlazak u Belgiju03.03.2012. u 19:47 - pre 147 meseci
Pozdrav svima,

Decko mi je otisao u Belgiju, dobio je radnu dozvolu. Posto smo neupuceni po pitanju spajanja porodice i slicno, nadam se da cete mi pomoci. Kada moze podnijeti zahtjev za spajanje porodice, koliko moramo biti u braku (ima li to neke veze i slicno). Ukoliko bi se sada vjencali da li on moze podnijezi zahtjev za nekih pola godine ili godinu(napomena tek je otisao tamo). Koliko traje sama procedura dobivanja boravisne dozvole za mene.

Unaprijed zahvaljujem
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Odlazak u Belgiju12.03.2012. u 17:13 - pre 147 meseci
Citat:
Anchy5554: Pozdrav svima,

Decko mi je otisao u Belgiju, dobio je radnu dozvolu. Posto smo neupuceni po pitanju spajanja porodice i slicno, nadam se da cete mi pomoci. Kada moze podnijeti zahtjev za spajanje porodice, koliko moramo biti u braku (ima li to neke veze i slicno). Ukoliko bi se sada vjencali da li on moze podnijezi zahtjev za nekih pola godine ili godinu(napomena tek je otisao tamo). Koliko traje sama procedura dobivanja boravisne dozvole za mene.

Unaprijed zahvaljujem


Ne znam da li je skoro nesto u zakonima menjano, ali mislim da bi najlakse bilo ovako:
- vencate se na tvojoj teritoriji
- prevedete sve dokumente
- on kod sebe u opstini (u Belgiji) prijavi da je ozenjen i zatrazi papir da ima dovoljno velik stan da moze da te primi (family reunion). Pre toga on mora dobiti belgijsku licnu kartu, sto potraje 2-3 meseca
- ti onda podneses vizu za spajanje porodice i to potraje u proseku 4-6 meseci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Odlazak u Belgiju

[ Pregleda: 2542 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.