Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Makro za kopiranje u zadatu radnu knigu.

[es] :: Office :: Excel :: Makro za kopiranje u zadatu radnu knigu.

[ Pregleda: 2712 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

angelovic.p

Član broj: 298103
Poruke: 14
46.217.90.*



Profil

icon Makro za kopiranje u zadatu radnu knigu.04.03.2012. u 21:04 - pre 146 meseci
Zdravo.Trazim vec vise od dva sata i nikako ne mogu da nadjem makro za kopiranje zadatog raspona u drugu radnu knjigu.Ja snimam makro ali u istu radnu kjigu ili u novu radnu knjigu,alio nemogu da snimim makro u zadatu radnu knjigu na primer iz radne knjige " 01-mart" u radnu knjigu "02-mart".Dali je to moguce i kako?Ako je potrbno zakacicu i neki primer.Hvala. Pozdrav
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Makro za kopiranje u zadatu radnu knigu.04.03.2012. u 21:31 - pre 146 meseci
Vidi primer u Makro - pronaći tekstualnu vrednost
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

angelovic.p

Član broj: 298103
Poruke: 14
46.217.14.*



Profil

icon Re: Makro za kopiranje u zadatu radnu knigu.10.03.2012. u 13:57 - pre 146 meseci
Prikacio sam Folder "Januar" u kome ima dva fajla "1-01" i "2-01".U fajlu "1-01" imama makro koji se aktivira pomocu "Button24" i on mi kopira zadani filter u fajlu '2-01' ali "SAMO"ako su oba fajla istovremenio otvorena.Ako fajl "2-01" nije otvoren javlja gresku.Moje pitanje je dali neko moze da mi uradi kod da pritiskom na dugme ovaj makro "otvori" fajl "2-01"uradi zadatu ranju koja je ranije snimjena memorira akciju i zatvori fajl.Ja sam nesto nasao i to cu zakaciti da pogledate.




The GetValue Function

The GetValue function, listed below takes four arguments:

path: The drive and path to the closed file (e.g., "d:\files")
file: The workbook name (e.g., "budget.xls")
sheet: The worksheet name (e.g., "Sheet1")
ref: The cell reference (e.g., "C4")

Private Function GetValue(path, file, sheet, ref)
' Retrieves a value from a closed workbook
Dim arg As String
' Make sure the file exists
If Right(path, 1) <> "\" Then path = path & "\"
If Dir(path & file) = "" Then
GetValue = "File Not Found"
Exit Function
End If
' Create the argument
arg = "'" & path & "[" & file & "]" & sheet & "'!" & _
Range(ref).Range("A1").Address(, , xlR1C1)
' Execute an XLM macro
GetValue = ExecuteExcel4Macro(arg)
End Function

Using the GetValue Function

To use this function, copy the listing to a VBA module. Then, call the function with the appropriate arguments. The Sub procedure below demonstrates. It simply displays the value in cell A1 in Sheet1 of a file named Budget.xls, located in the XLFiles\Budget directory on drive C:.

Sub TestGetValue()
p = "c:\XLFiles\Budget"
f = "Budget.xls"
s = "Sheet1"
a = "A1"
MsgBox GetValue(p, f, s, a)
End Sub


I ako moze pojasnenje kako je to uradjeno da bi ja to uradio i sa ostalim danima(fajlovima)
Hvala.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Makro za kopiranje u zadatu radnu knigu.10.03.2012. u 16:45 - pre 146 meseci
Preuzimanje podataka iz jedne u drugu radnu radnu svesku se vrši uz pomoć metoda Open. Pokušao sam da jedan svoj makro preuredim tako da radi u tvom primeru.
Utvrdi da sam u prvoj svesci imenovao drugi sheet kao "POM" - pomoćni. Makro prvo kopira filter u njega, onda otvara drugu svesku i preuzima podatke. Na kraju pamti promene i zatvara drugu svesku. Pokušao sam sve to da pojasnim sa apostrofima u makrou. Pretpostavljena lokacija (destinacija) gde treba da se nalaze obe radne sveske je - "C:\JANUAR" (folder "JANUAR" na "C" disku). Probaj kod tebe, trebalo bi da radi. Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

angelovic.p

Član broj: 298103
Poruke: 14
77.29.119.*



Profil

icon Re: Makro za kopiranje u zadatu radnu knigu.10.03.2012. u 18:41 - pre 146 meseci
To je to.Puno ti Hvala. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Makro za kopiranje u zadatu radnu knigu.

[ Pregleda: 2712 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.