Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mustek 650 pomoc

[es] :: Ostali hardver :: Mustek 650 pomoc

[ Pregleda: 2170 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brbljivko
student

Član broj: 204332
Poruke: 49
195.178.53.*



Profil

icon Mustek 650 pomoc06.03.2012. u 10:41 - pre 146 meseci
Ljudi, jel moze mala pomoc sobzirom da se do sada nisam sretao sa UPS-om.

Kupio sam Mustak 650VA/390W. I prikljucio sam sve po uputstvu ali to ne funkcijonise bas najbolje.

Prikljucio sam na njega 2 racunara i 1 monitor, i kada nestane struja on automatski se iskljuci i pocne da pisti.

Po specifikaciji pise da bi trebalo da izdrzi bez struje 16 minuta a on ne uspeva ni 2 sekunde bez struje, da li je mozda preveliko napajenj prikljuceno na njega pa to nije u mogucnosti da izdrzi?

Tek sada sam video da na ovoj skici UPS-a posotoje objasnjene da su 3 uticnice sa baterijskim napajanjem i 1 je uticnica sa zastitom od strujong udara, u cemu je razlika?

I koja uticnica se koristi za koje stvari?

Molim vas da mi ukoliko ste u mogucnosti objasnite sve ove moje nedoumice, i date neki predlog kako da resim problem

Hvala puno
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Mustek 650 pomoc07.03.2012. u 15:48 - pre 146 meseci
Nisam koristio mustek pa ne znam koji softver koristi, ali u principu mora neki koji racunar gasi. Koliko sam video ovaj model ima serial i usb konektor pa verovatno ima i softver.

Uticnice sa baterijskim napajanjem sluze za racunar/monitor i tu ce biti struje kad je nestane jer se obezbedjuje iz baterije. A obicna uticnica sluzi za uredjaje koji se ne spajaju na ups, primer je stampac. Kad nije bilo takve uticnice stampaci su ostajali ukljuceni u zidu, ali zbog nekih povratnih struja (tako nekako ih zovu) zbog neke razlike u potencijalu u stampacu se stvori struja koja predje na plocu i stradaju portovi i ploca.



Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

pecav
Beograd

Član broj: 49331
Poruke: 68
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Mustek 650 pomoc07.05.2012. u 11:34 - pre 144 meseci
Verovatno su svi potrošači zajedno jači nego UPS, odnosno njegov power modul to ne može da napaja pa se preventivno isključuje. Probaj da smanjiš broj potrošača na UPSu.

Što se tiče one 3 utičnice koje spominješ, njih će UPS napajati u slučaju nestanka struje, a ona četvrta samo ima zaštitu od prenapona/podnapona (zavisi od karakteristika UPSa) ali ne i napajanje kada nestane struja.

Poz,
Peca
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Mustek 650 pomoc07.05.2012. u 23:48 - pre 144 meseci
Mnogo je dva racunara . Pokusaj sa jednim pa simuliraj nestanak struje . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Mustek 650 pomoc

[ Pregleda: 2170 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.