Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje forme za unos pomocu makroa

[es] :: Access :: Otvaranje forme za unos pomocu makroa

[ Pregleda: 2844 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sensei
bih

Član broj: 43835
Poruke: 104
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Otvaranje forme za unos pomocu makroa08.03.2012. u 09:12 - pre 147 meseci
Zdravo.
Radim seminarski u kome trebam unositi porodice i njene clanove.
Htio sam to malo pojednostaviti pa sam napravio formu porodice i subfromu clanovi porodice.
Ono sto ne znam rijesiti jeste kako da sa forme porodice otvorim formu clanovi i na nju prenesem ID porodice. Ovo mi treba iz razloga sto kada budem dodavao zanimanja clanova, ako ih nema preko dugmica na formi ih dodam i odmah odaberem, a ovako preko ovoga to ne mogu odraditi, a i mnogo ljepse izgleda. Pokusao sam preko makroa, ono otvara ali opet ne mogu ID prenijeti.

Hvala puno!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa08.03.2012. u 09:44 - pre 147 meseci
Malo sam ti reorganizovao ovu bazu koju si uradio, mislim da sada radi to sto tebi treba. Znaci samo otvaras formu Porodica i tu mozes unositi sve, a moze se, ako je potrebno i dodati jos neko polje u subformi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sensei
bih

Član broj: 43835
Poruke: 104
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa09.03.2012. u 10:04 - pre 147 meseci
Hvala na odgovoru, ali nismo se razumjeli najbolje.
Mogu ja napraviti da imam unos clanova porodice preko subforme, i tako ispada i najlakse i najbrze, ali taj nacin mi ne odgovara.

Pogledaj promjer koji sam postavio.
Recimo, kad unosim novog clana porodice preko forme "frm_Clanovi" i odabirem zanimanje tog clana iz padajuceg menija, ako zanimanje ima vec uneseno u bazi, odaberem ga, a ako nema, kliknem na dugmic pored koji mi otvori formu "frm_Zanimanja" u koju unesem novo zanimanje i onda odaberem sa liste uneseno zanimanje za tog clana.

Kada mi se ovakva situacija desi na subformi u promjeru koji si mi poslao, ne mogu nikako dodati novo zanimanje nego moram zatvarati formu, otvarati novu i tako. Komplikacija.

Ono sto bi meni trebalo, ako je ikako moguce, jeste:
Kako sa forme "frm_porodice" preko klika na "Novo" u subformi otvoriti formu clanovi na kojoj ce vec biti upisan ID porodice ciji clanovi se unose, ili postaviti dugmic "Novi clan" na formu "frm_Porodice" koji bi otvorio formu clanovi sa upisanim IDjem porodice na kojoj se kliknulo na taj dugmic?

Nadam se da me shvacas...

Hvala jos jednom
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa09.03.2012. u 11:43 - pre 147 meseci
Hajde prebaci u 2003-ku,pa da probamo,jer trenutno nemam instaliranu 2007-cu.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
212.200.246.*



+3 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa09.03.2012. u 11:54 - pre 147 meseci
Mozda ti nesta od ovoga bude od pomoci :
fontstuff.com/access/acctut20.htm
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

sensei
bih

Član broj: 43835
Poruke: 104
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa09.03.2012. u 11:55 - pre 147 meseci
Citat:
SLOJ.1973: Hajde prebaci u 2003-ku,pa da probamo,jer trenutno nemam instaliranu 2007-cu.


Prebaceno ;)

Citat:
nenadmarkoni: Mozda ti nesta od ovoga bude od pomoci :
fontstuff.com/access/acctut20.htm


Sad cu pregledati, hvala na linku.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa09.03.2012. u 12:40 - pre 147 meseci
Na dupli klik na Novi probaj.Pozdrav.
Dodaj jos na OnClose forme frm_ClanoviPorodice sledeci kod:
Code:
Forms!frm_Porodica.Requery
,da bi ti se zapis pojavio na glavnoj formi.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa09.03.2012. u 12:40 - pre 147 meseci
Odgovorio bih ti i ranije, nego me struja zeznula. Da si odmah tako napisao da to zelis uradio bih ti u mom predhodnom primeru. Sada sam doradio moj predhodni primer tako da mozes odabrati sa liste zanimanje ili dodati neko novo ako ga nema na listi bez otvaranja forme Zanimanja. Nadam se da je sada ovo ono sto ti treba.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sensei
bih

Član broj: 43835
Poruke: 104
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa10.03.2012. u 13:31 - pre 147 meseci
Citat:
FOX028: Odgovorio bih ti i ranije, nego me struja zeznula. Da si odmah tako napisao da to zelis uradio bih ti u mom predhodnom primeru. Sada sam doradio moj predhodni primer tako da mozes odabrati sa liste zanimanje ili dodati neko novo ako ga nema na listi bez otvaranja forme Zanimanja. Nadam se da je sada ovo ono sto ti treba.
Nisam kuci tako da ne mogu istestirati na svom primjeru, ali koliko vidim ovo je super.
Ja sam mislio to odraditi preko otvaranja forme za pregled clanova, ali ovako je jos brze.

Hvala puno.
Probam ovo kuci cim dodjem pa javim kako je proslo ;)
 
Odgovor na temu

sensei
bih

Član broj: 43835
Poruke: 104
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa12.03.2012. u 08:43 - pre 147 meseci
Ovako, pokusao sam ovo odraditi, ali nisam uspio. Iz nekog razloga ne radi.
Da li za ovakvo rijesenje mora postojati tabela "PorodicaClan" u kojoj se nalaze ID porodice i njenih clanova?
Kod mene je baza uradena na kalup prvog promjera koji sam postavio. Dakle tabela Porodica i tabela Clanovi su direktno vezane preko ID polja, bez posredstva trece tabele.
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa12.03.2012. u 09:07 - pre 147 meseci
Mora postojati, ona uparuje clanove sa porodicama.
 
Odgovor na temu

sensei
bih

Član broj: 43835
Poruke: 104
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Otvaranje forme za unos pomocu makroa12.03.2012. u 10:06 - pre 147 meseci
Citat:
FOX028: Mora postojati, ona uparuje clanove sa porodicama.


Hvala puno!
Rijeseno ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Otvaranje forme za unos pomocu makroa

[ Pregleda: 2844 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.