Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)

[ Pregleda: 4234 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)04.04.2012. u 10:59 - pre 145 meseci
Koliko su stetne bazne stanice raznih mobilnih operatera kada se stave na stambenim zgradama?:)
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)04.04.2012. u 13:52 - pre 145 meseci
Najmanje su stetne po stanare te zgrade jer zrace naokolo a ne nadole. Vise treba da se boji komsija preko ulice.
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.static.sbb.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)04.04.2012. u 14:01 - pre 145 meseci
I ja bih voleo to da znam ...

Tu sigurno nesto postoji jer je relativno velika ucestanost i velika snaga u pitanju, pa jonizujuce zracenje ... Sad u kom smeru i kako se ta zracenje sve prostire mozemo samo da nagadjamo ...

Nekom prilikom na TV sam video da postoji sluzba kod nas koja vrsi takva neka merenja tj da li jacina polja na oderedjenoj ucestanosti (ili delu radio spektra) zadovoljava dozvoljene kriterijume ... Generalno, sigurno da postoje regulative za te stvari ali sad pod kojim uslovima je to prihvatljivo (udaljenost od ljudi i objekata i sl.) i da li se to postuje, opet pitanje ...

Znam da se u drugim zemljama takve base-station iskljucivo postavljaju na stubove specificno postavljene za tu namenu, ogradjene i distancirane od stambenih obejata, uglavnom na nekoj cistini (sad to je verovatno i zbog same efikasnosti) a nisam bas video da ih ima postavljenih na stambenim zgradama ...

Naravno da je drasticno jeftinije tom operateru da postavi na zgradu nego da dize stub slicne visine + prateci objekat za tehniku ... A da li je to dozvoljeno i ako je dozvoljeno pod kojim uslovima to vec ne znam ... Sigurno nije sve jedno da stoji nekome 10-ak metra iznad glave nego da stoji na nekoj livadi :)
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)04.04.2012. u 16:41 - pre 145 meseci
U članku Koliko je štetno zračenje mobilnog telefona? imaš navedene međunarodne propise koji se odnose na ovu vrstu zračenja a to obuhvata i predajnike mreže mobilne telefonije kao i neke proračune zračenja koji pokazuju nivoe ozračenja i upoređuju ih sa propisima.

Za vaš konkretan slučaj, ipak, ništa ne može da se kaže bez merenja signala na datoj lokaciji u stvarnim uslovima.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)04.04.2012. u 21:06 - pre 145 meseci
Taj standard je pisan na osnovu studija iz osamdesetih gde je u obzir uzimano samo zagrevanje tkiva od strane EM talasa ali ne i uticaj istih na rad ćelija i procese u organizmu.

Dexic, ova tema je dosta puta pominjana na forumu, ovde možeš da nađeš neke informacije. Nema veze što se pominju i Vajfaj ili DECT, ista je stvar.
http://www.elitesecurity.org/t...cenje-wireless-uredjaja-opasno
http://www.elitemadzone.org/t4...a-pri-razgovoru-na-stand-by-ju
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)04.04.2012. u 23:45 - pre 145 meseci
@Dexic ako si stanar doticne zgrade, da sam na tvom mestu ja bih se zalagao za to da se to NE POSTAVLJA tu (pisite peticije ovo-ono). Sta ce vam to u zivotu ... A i ti operateri, sto malo para zaraduju pa jos nasli da stede na tome na racun zravlja ljudi! Nek postave na neku livadu ili brdo gde nece nikome da smeta ... Smucilo mi se vise to totalno bezobzirno ponasanje takvih firmi (bez ulazenja u to da li jeste ili je mozda ili nije stetno) ...
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)05.04.2012. u 16:23 - pre 145 meseci
U pitanju je zgrada DO, tako da mi nemamo neko pravo glasa :(
Ne placaju uopste malo mesecno za tako nesto, vrlo je lako ubediti stanare onda, cim shvate da nesto dobijaju za to.
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)05.04.2012. u 17:46 - pre 145 meseci
Pa sigurno da je stetno koliko toliko. Kao sto svi znamo kod nas se znacajno povecao broj ljudi koji boluju od karcinoma, to je sve pocelo negde 1999, znam da su smatrali da je to posledica bombardovanja, i da ce oko 10-te godine biti "kulminacija" posle ce opadati, ali nesto i ne opada bas. A nedavno sam cuo podatak da je stopa broja obolelih ista kao i na zapadu. E sad od kud to, zar mi nismo stradali zbog bombardovanja? Sasvim slucajno se poklopilo to da je i mobilna telefonija u porastu kod nas od 1999 pa na ovamo. Naravno ne optuzujem mobilnu telefoniju jer ne znam sta prouzrokuje definitivno vecu stopu obolelih nego ikada pre. Ali danas je pitanje i kvalitet hrane na kom je nivou, secam se u vreme slava bas je bila frka oko porekla ribe zboj nuklearki u Japanu pa su se zezali na racun domacina "Jel ovo ona riba iz Fokusime".Pa odeca heh nedavno procitah u stampi za ozracene patike tj. materijal od koga se prave zlo jedno.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_phone_radiation_and_health
YU1OTW
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)05.04.2012. u 19:13 - pre 145 meseci
Molim za manje politizacije i teorija zavere :)

Gde se na zapadu uopste stavljaju te bazne stanice? Na koliko od najblizeg objekta sa ljudima (bilo stambeni bilo industrijski)?
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)05.04.2012. u 20:36 - pre 145 meseci
Pazi, zapad su i Engleska i Švedska ali imaju potpuno različit stav o tome. Englezi kažu da preosetljivost na EM zračenje ne postoji a Šveđani izmeštaju Vajfaj iz učionice ako detetu smeta. Dakle, nije u pitanju teorija zavere već nije detaljno ispitano kakvi se zdravstveni problemi ispoljavaju posle dugogodišnjeg izlaganja. Činjenica je da postoje ljudi kojima i u startu smeta. Zato je bolje biti obazriv.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Mobilni predajnici u zgradama - koliko stete?:)

[ Pregleda: 4234 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.