Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao

[es] :: Advocacy :: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9526 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ByteCode
Byte Code
Beograd

Član broj: 298867
Poruke: 21
*.dta.co.rs.

Sajt: speedy-order.com


+22 Profil

icon Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao18.04.2012. u 13:13 - pre 145 meseci
Iako su ih najavljivali kao fuziju dva velika giganta izgleda ipak ne ide tako dobro prodaja, android je ipak izlgeda napravio dovoljno veliku kriticnu masu, a MS i Nokija nemaju tako jaku crkvu kao kult jabuke.

http://www.pcpro.co.uk/news/37...would-sell-better-with-android
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao18.04.2012. u 14:51 - pre 145 meseci
Jos u pocetku se i na ES govorilo o tome kako ova kombinacija nema sanse da upali.
Bila je ovo kocka, koja se nije isplatila, ili ajde, nece se isplatiti.
Problem nije u kocki, nego u tome sto se iz aviona vidjelo da nece uspijeti.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao18.04.2012. u 16:25 - pre 145 meseci
Ja sam zbog kjuta iskreno navijao za nokiju, ali kada su potpisali sporazum sa majkrosoftom (protiv koga kao proizvođača nemam ništa), razočarao sam se videvši da su potpisali sopstvenu smrtnu presudu.

Nokija je od majkrosofta primila milijardu dolara obavezavši se da će svoju strategiju zasnovati na majkrosoftovim operativnim sistemima, koji su tada bili peti po zastupljenosti iza ajndroida, ajosa, blekberija i simbiana, a i sada su tamo. Da su primili petnaest milijardi dolara, možda bi nešto uradili sa velikim "možda", ali milijarda je definitivno crkavica da se na svetskom tržištu od babe napravi devojka.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao18.04.2012. u 18:24 - pre 145 meseci
Da vi ne pravite sahranu, a pacijenti jos zivi? Lumia modeli se u S. Americi prodaju, koliko citam vesti, jako jako dobro (naravno, relativno :-). Evropa, ne bas.

Videcemo, ali s obzirom da ce uskoro da se desi skoro potpuna integracija Windowsa, Xboxa, kao i telefona/tableta, nije to ni tako lose kako sada moze da izgleda. Racunajte da ce za godinu-dve da izadje i novi Xbox (i novi Kinect), a trebalo bi krajem ove ili pocetkom sledece da se pojavi i prilican broj tableta sa Win 8. Xbox je u S. Americi velika stvar, mislim da su vec preko godinu dana, svaki mesec, najprodavanija konzola. Sve ce to da gura jedno drugo.


Ne zaboravita da je i Xbox 360 godinama pravio samo gubitke (a u prvoj generaciji cak i velike hardverske probleme), ali poslednjih nekoliko godina MS zgrce pare na istom. Nista nije garantovano, ali rano je jos govoriti o neuspehu platforme.


Ja cu skoro sigurno da kupim Lumiu, samo nisam siguran da li neki od sadasnjih modela ili da sacekam Windows Phone 8 modele, meni je dovoljan samo jedan razlog: offline navigacija i offline mape (nije potreban data plan). Lumia 710 kosta ovde nekih $250, sto je vise nego odlicna cena. A aplikacija, za mene, ima daleko vise nego dovoljno. E sad, da sam u Srbiji, verovatno ne bih ni razmisljao o istim, vec neki Android, posto mi se cini da ima velik broj aplikacija prilagodjenih domacem terenu :)




[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.04.2012. u 19:42 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao18.04.2012. u 19:42 - pre 145 meseci
Iz tvojih usta u Božije uši. Nokija pravi odličan hardver, ali nisam optimista.

Ne znam kako će konzola da gura telefon, ali ajde.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao18.04.2012. u 19:46 - pre 145 meseci
Nece konzola da gura telefon, ali ako uspeju da sve integrisu i dobro povezu: tablet, telefon, desktop, konzola bice carevi...zbog toga je google prvi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao18.04.2012. u 20:51 - pre 145 meseci
Citat:
Ne znam kako će konzola da gura telefon, ali ajde.


Kako kako? Pa kako je iPad gurao sve ostale Apple proizvode i vratio sam Apple u spotlight?

Prvo, imas interfejs koji je poznat i tamo i ovamo. Konzola se inace koristi ne samo za igrice. Drugo, mozes da odradis odlicnu integraciju telefona i konzole, npr. kao daljinskog upravljaca, kao dodatnog kontrolera u igricama, da pratis "stanje" u igrici (npr. u poteznim strategijama ili MMO) ili scoreboard ili.. ma sta sve ne, dok si van kuce, itd, itd. Ma ima milion mogucnosti.

Npr. na konzolama danas skoro da i nema strategija, mislim da je to pre svega zbog nepodesnog kontrolera. Ali ako ispred konzole stavis tablet (ili cak i telefon).. najednom imas super kontroler za takve igrice.

Izvadi telefon iz dzepa i odaberes neki film da se skida, dodjes kuci, film ceka na konzoli..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.04.2012. u 22:15 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao18.04.2012. u 21:27 - pre 145 meseci
Inace, evo jos malo info za prodaju (uglavnom u Americi):

Citat:
The Windows Phone has reached the top of Amazon.com's Best Seller list and finding the Lumia 900 in-stock has been a bit of a challenge.


Citat:
Cyan Nokia Lumia 900 still out of stock at AT&T, Black models back in stock


Citat:
Canadian carriers and dealers happy with Nokia Lumia sales


Ili cak i ovo:

Citat:
Windows Phone dev making over $1000 per day with adverts on Taptitude


neko mora da koristi tu igricu ako ovi zarade $1000 dnevno od reklama.



Kako rekoh, jeste to relativno, ali ne izgleda, sve skupa, ni tako crno, pogotovo ako im ta integracija sa desktopom, konzolom i tabletima bude odradjena dobro.

Videcemo :-)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao18.04.2012. u 21:51 - pre 145 meseci
Ako ja proizvodim igru za eksboks ili vindouz, ko će da me spreči da koristim bilo koji protokol za komunikaciju sa telefonom i napravim odgovarajuću android aplikaciju za njeno praćenje? Ne ide mi ta integracija baš u glavu.

Što se "poznatog interfejsa" tiče, to je razlog zašto je vindouz mobajl ostao na margini - kopirao je interfejs uspešnog sistema za sasvim drugu vrstu uređaja.

Tako da, ako misle nešto da urade, onda klasičan interfejs na desktop, metro na tablete, na telefon nešto prilagođeno tome, na konzolama ubaci i igraj, a ne jedan interfejs na različite tipove uređaja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.16.*



+303 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao18.04.2012. u 23:08 - pre 145 meseci
Citat:
Ako ja proizvodim igru za eksboks ili vindouz, ko će da me spreči da koristim bilo koji protokol za komunikaciju sa telefonom i napravim odgovarajuću android aplikaciju za njeno praćenje? Ne ide mi ta integracija baš u glavu.

Kao sto sad ima brdo android aplikacija za komunikaciju sa kompjuterom, i sve rade onako - jedva. Za prosecnog korisnika skoro nikako, jer su zesce komplikovane za konfiguraciju.

Citat:
Što se "poznatog interfejsa" tiče, to je razlog zašto je vindouz mobajl ostao na margini - kopirao je interfejs uspešnog sistema za sasvim drugu vrstu uređaja.

Tako da, ako misle nešto da urade, onda klasičan interfejs na desktop, metro na tablete, na telefon nešto prilagođeno tome, na konzolama ubaci i igraj, a ne jedan interfejs na različite tipove uređaja.

Pa niko nije rekao da ce biti identican interfejs... Preterujes...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao19.04.2012. u 00:06 - pre 145 meseci
Citat:
Ako ja proizvodim igru za eksboks ili vindouz, ko će da me spreči da koristim bilo koji protokol za komunikaciju sa telefonom i napravim odgovarajuću android aplikaciju za njeno praćenje? Ne ide mi ta integracija baš u glavu.


Pa ko onda, tj. zasto placa pretplatu za Xbox Live? Pokusaj da odradis (jedan igrac na konzoli, drugi na PC, treci na tabletu..) to sam, pa ces da vidis kako ce da ide i koliko je uopste moguce.

Dalje, sa WinRT/Metro ces, kako meni izgleda, dobiti mogucnost da napises jednom kod, a uposlis ga na svim tim uredjajima, uz nikakve ili minimalne izmene.

Citat:
Što se "poznatog interfejsa" tiče, to je razlog zašto je vindouz mobajl ostao na margini - kopirao je interfejs uspešnog sistema za sasvim drugu vrstu uređaja.


Pa kakve to veze ima sa sadasnjom, tj. buducom situacijom (Metro interfejs)?


Oni ako to urade kako treba, tu se otvara OGROMNO trziste, jer ljudi su vec na XBox Live, a potencijalno i na Win 8 (desktop, tablet) i Win Phone 8.

Nista nije garantovano, ali ima dobrih izgleda za uspeh.

Kad smo vec tu, cisto da se zna, i konkurencija nesto cacka po tom pitanju, evo vesti od pre par dana:
Citat:
Apple CEO Tim Cook has reportedly been seen visiting the Washington headquarters of Valve Corporation, the famous video game developer and owner of Steam gaming platform


Za razliku od naseg kolege sa foruma koji je pre par godina izjavio ovde:
Citat:

Citat:
degojs
Valve Steam. I dan danas rade super, koliko mi je poznato. Mislim.



Citat:
calimero
valve sta??


Yeah, pitaj Tima Cooka "Valve sta?".
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao19.04.2012. u 00:23 - pre 145 meseci
Izvini degojs, ali ja na kompu/telefonu ako nešto odigram to je uglavnom šah, ponekad frisel, pa nisam upućen u eksboksove, ali koliko se ja razumem, klijent treba samo da razume protokol komunikacije sa serverom, tako da je sasvim svejedno da li rade pod istim ili sličnim ili potpuno različitim sistemima, a kod igre mi neće mnogo pomoći da napravim aplikaciju za telefon koja proverava stanje u igri. Jednostavno, moram da znam i implementiram protokol.

Citat:
degojs: Pokusaj da odradis (jedan igrac na konzoli, drugi na PC, treci na tabletu..) to sam, pa ces da vidis kako ce da ide i koliko je uopste moguce.


Na čemu rade "besne ptice"? Koliko igara radi na konzoli, pi-si-ju i meku? Napraviš svoj api na kome praviš igrice, koji na jednoj platformi obmotava opendžiel, na drugoj dajerkteks, na trećoj nešto treće. Kada ga jednom razviješ, onda ga koristiš na svim platformama. A to da se upare u mreži je stvar protokola. Ne kažem, dobro je ako neko drugi odradi taj posao umesto tebe, a koliko je isplativo držati se samo majkrosoftovih platformi, koje su na telefonima pete po zastupljenosti, a ni na konzolama nemaju monopol?

Citat:
degojs: Pa kakve to veze ima sa sadasnjom, tj. buducom situacijom (Metro interfejs)?

Oni ako to urade kako treba, tu se otvara OGROMNO trziste, jer ljudi su vec na XBox Live, a potencijalno i na Win 8 (desktop, tablet) i Win Phone 8.

Nista nije garantovano, ali ima dobrih izgleda za uspeh.


Pa, ima, jer ako hoće jedan interfejs na svemu, taj jedan ne može biti najbolje rešenje za sve vrste uređaja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao19.04.2012. u 00:39 - pre 145 meseci
Citat:
Izvini degojs, ali ja na kompu/telefonu ako nešto odigram to je uglavnom šah, ponekad frisel,

To si ti, a ti onda neces biti njihova musterija. I dobro.

Citat:

pa nisam upućen u eksboksove, ali koliko se ja razumem, klijent treba samo da razume protokol komunikacije sa serverom, tako da je sasvim svejedno da li rade pod istim ili sličnim ili potpuno različitim sistemima, a kod igre mi neće mnogo pomoći da napravim aplikaciju za telefon koja proverava stanje u igri. Jednostavno, moram da znam i implementiram protokol.


Pa kako ces da se povezujes sa igracima koji su na Xbox live, kako da pristupis informacijama sa istog i slicno?

Vidi, ti pricas sve u teoriji, a ja ti lepo kazem - aj uzmi tastaturu u ruke, pa mi pokazi kako ces to da odradis bez da koristis postojecu npr. XBox live infrastrukturu, koliko vremena ce ti trebati, koliko ti je potencijalno trziste i slicno.

Citat:
Na čemu rade "besne ptice"? Koliko igara radi na konzoli, pi-si-ju i meku? Napraviš svoj api na kome praviš igrice, koji na jednoj platformi obmotava opendžiel, na drugoj dajerkteks, na trećoj nešto treće. Kada ga jednom razviješ, onda ga koristiš na svim platformama. A to da se upare u mreži je stvar protokola.


Pa ajde sta cekas, napravi svoj API za sve to..??? Jesi ti pri sebi?

Pa sto se onda svi naslovi ne objavljuju i za OSX, kada je to tako jednostavno sve.. Ili, sto se svi naslovi sa iPhone ne objavljuju na Win Phone, samo razvijete svoj API, obmotate ga u ovo ili ono i eto, reseno :-)

Citat:
Ne kažem, dobro je ako neko drugi odradi taj posao umesto tebe, a koliko je isplativo držati se samo majkrosoftovih platformi, koje su na telefonima pete po zastupljenosti, a ni na konzolama nemaju monopol?


Pa sta onda sto su peti na telefonima i na konzolama nemaju monopol? Pa eno ti oni likovi zaradjuju $1000 dnevno od reklama za igricu na WP7. Malo li je? Sta, bez milion mesecno, nije vredno truda?

Fazon je kada ti saberes broj korisnika svih tih MS platformi, to je veliko trziste. I tako MS radi najbolje sto moze: mogu da posalju poruku developerima - kada programirate za WinRT/Metro, vi igricu ili aplikaciju mozete da prodajete ne samo na Win Phone telefonima, vec i na tabletima, PC, Xbox-u.. a to je velik broj korisnika.

(Doduse, sa WP8 moze da dodje do lomova ako ne obezbede upgrade za postojece WP7.x telefone, zivi bili pa videli sta ce uraditi..)

Citat:
Pa, ima, jer ako hoće jedan interfejs na svemu, taj jedan ne može biti najbolje rešenje za sve vrste uređaja.

Metro za sada izgleda i radi super za Xbox, tablete i telefone, a za desktop PC meni se licno ne svidja, ali zato i ima desktop mod, pa Metro mozes ipak minimalno da gledas ako te ne interesuje. Nije sjajno za desktop (a cisto sumnjam da nece poboljsati stvari sa Win 9, itd), ali opet, uporedi sa konkurencijom.. ipak su po tom pitanju (jedna platforma za razne uredjaje) u mnogo boljoj poziciji vec danas.

Pa da li ti uopste razumes kolika je to usteda u vremenu (=novcu) ako jednom isprogramiras i to uz minimalne (ili nikakve) izmene ide na sve te uredjaje? Koristeci postojecu infrastrukturu (npr. Xbox live)? Mislim da ne.


Mozda od svega nece biti nista, ali izgleda za uspeh itekako ima.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.04.2012. u 02:10 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao19.04.2012. u 01:12 - pre 145 meseci
Pogledao sam na vikipediji šta je eksboks lajv i i dalje mi nije jasno šta nekog sprečava da napravi linuks igra (linuks znači koji god sistem, nemoj sad o procentima) čiji se igrači povezuju preko tog servisa. Vlasnički protokoli ili protokoli gde treba jaja da ti otpadnu da bi ih sve implementirao? Rekao bih da je ovo drugo, ali kada imaš jednom sorseve za portovanje na još jednu platformu (uradiš ih), onda za sledeće ne radiš sve od nule. Onda kad posao jednom odradiš, koristiš ga mnogo puta.

Drugo, ja kažem da ima koliko hoćeš multiplatformskih igara (D2LoD koji sam nekad igrao na pi-si-ju koristi dajrekteks, a na mekintošu opendžiel), a ti mene pitaš jesam li pri sebi.

A ti likovi što valjaju kintu na igri za vindouz fon 7 je ne valjaju zbog ogromnog tržišta, već zato što je igra ekstra. Da su je napisali za ajfon, zarađivali bi više.

Znam ja da je ušteda pisanje za skoro jednu platformu, ali je takođe i suženje tržišta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao19.04.2012. u 01:32 - pre 145 meseci
Okreni se oko sebe, pa vidi koji sistem na kucnim kompjuterima koriste ljudi koji su vise zainteresovani za igrice: OSX, Linux ili Windows. Isto kao i sto ako su vise zainteresovani za igrice na telefonima koriste iPhone i Android, a ne Win Phone. Pa ih pitaj zasto... ja odustajem da se dalje objasnjavam.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao19.04.2012. u 10:54 - pre 145 meseci
Ti pričaš o svojoj poslovnoj politici kada bi se eventualno bavio igrama, a ja pričam o činjenici da masa proizvođača igara radi višeplatformski. Ne znam šta tu nije jasno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ByteCode
Byte Code
Beograd

Član broj: 298867
Poruke: 21
*.dta.co.rs.

Sajt: speedy-order.com


+22 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao19.04.2012. u 10:57 - pre 145 meseci
Citat:
Nedeljko: Pogledao sam na vikipediji šta je eksboks lajv i i dalje mi nije jasno šta nekog sprečava da napravi linuks igra


Sprecava ga trziste od 1%, a tih 1% je razbijeno na 3 miliona distribucija kad spojis razne verzije koje su aktuelne pa tu poklopiti kompatibilnost sa svima, drugim recima mnogo mucenja za malo para. A posto od jave na desktop-u nema mnogo, jedina nada jeste da onaj kljakavi MONO pocne da lici na nesto a da ne kasni par godina za aktuelnim .NET-om tad ces se mozda i igrati na linux desktop-u.
 
Odgovor na temu

ByteCode
Byte Code
Beograd

Član broj: 298867
Poruke: 21
*.dta.co.rs.

Sajt: speedy-order.com


+22 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao19.04.2012. u 10:59 - pre 145 meseci
Citat:
degojs: Pa ajde sta cekas, napravi svoj API za sve to..??? Jesi ti pri sebi?

Pa sto se onda svi naslovi ne objavljuju i za OSX, kada je to tako jednostavno sve.. Ili, sto se svi naslovi sa iPhone ne objavljuju na Win Phone, samo razvijete svoj API, obmotate ga u ovo ili ono i eto, reseno :-)


Srecom ima nesto slicno, http://unity3d.com/
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao19.04.2012. u 14:47 - pre 145 meseci
Ama, ko priča o linuksu i njegovih 1%? Jesi li ti pročitao ono u zagradi? Dakle, linuks tu označava kojigod nemajkrosoftov sistem. Može i da ne bude juniksolik, npr. soni plejstejšn 3 platforma, koja nema veze sa linuksom.

Drugo, ako baš hoćeš, pravljenje linuks aplikacije koja će raditi na svim nespecijalnim distribucijama nije nikakav naročit problem, ali to nije tema, kao ni linuks.

Treće, javi na desktopu ne fali ništa.

Četvrto, .Net i igre nemaju baš puno veze. Kada bi Mono.Net bio ekstra, opet bi igre ostale tu gde jesu.

Peto, da bi komunicirao preko eksboks lajva ili bilo čega drugog, trebaju ti samo protokoli - da ih znaš i implementiraš. Nema veze ni sa operativnim sistemom ni sa programskim jezikom.

[Ovu poruku je menjao Nedeljko dana 19.04.2012. u 16:03 GMT+1]
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.16.*



+303 Profil

icon Re: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao19.04.2012. u 15:22 - pre 145 meseci
Da ne citiram sve poruke (Nedeljkove), da pitam:
Koliko multiplatformskih igrica znas, ali da stvarno rade pristojno na svakoj platformi? Da komuniciraju izmedju sebe, tj da nisu potpuno odvojeni sistemi? Koliko developer-a realno hoce da razvija nesto za sve platforme podjednako? Evo najveci timovi urade igrice solidno za xbox i ps3, pa ih portuju jadno da jadnije ne moze biti na pc. Zasto ih ne portuju kako treba? Zato sto je neverovatno lako i isplativo razvijati paralelno za sve sisteme? Zasto se ja danima mucim da podesim sharing fajlova izmedju androida i pc-ja? Zasto nema nekog native protokola za komunikaciju, nego svaki put sa instalacijom na android moram da instaliram i neko djubre na pc?
A sad ti opet reci "ja ne znam sta je to, u realnom svetu ti trebaju samo protokoli, i sve ce da radi na svemu i komunicira sa svim". Samo mi reci gde je taj realan svet, da se preselim u roku od odma'...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Izgleda ipak od dva pileta ne moze postati orao

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9526 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.