Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 2007

[es] :: Office :: Excel :: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 2007

[ Pregleda: 3564 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Siki 5

Član broj: 240086
Poruke: 116
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200725.04.2012. u 18:24 - pre 145 meseci
Imam dokumenat u excelu koji ima oko 30 strana,a na statusnoj liniji stoji "strana 1 od 1023" i te prazne strane se vide desno od popunjenih strana. Kada popunjene strane kopiram i pokušam da nalepim u word dokument onda to traje poprilično dugo zbog čega pretpostavljam da se u tim operacijama kopiraju i lepe i prazne strane. Da li postoji neka opcija u podešavanjima da dokumenat ima samo onoliko strana koliko ih je i popunjeno ? Probao sam da selektujem i kopiram samo popunjene strane ali i tu postoji problem jer selekcija ponekad pređe i na prazne strane.Hvala.
Snić
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
*.opera-mini.net.



+35 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200725.04.2012. u 18:32 - pre 145 meseci
Da li si probao da selektuješ potrebne podatke, kopiraš i nalepiš u novi prazan list?
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Siki 5

Član broj: 240086
Poruke: 116
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200725.04.2012. u 19:12 - pre 145 meseci
Probao sam sada i dobijem isto,strana 1 od 1120.
Snić
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
*.opera-mini.net.



+35 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200725.04.2012. u 20:06 - pre 145 meseci
Da li si selektovao samo tabelu sa podacima?
Ako si selektovao kolone ili redove tu možda imaš problem. Mogu neke ćelije biti prazne, ali obojene u belo i dovoljno da povećaju broj strana.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200725.04.2012. u 22:27 - pre 145 meseci
Citat:
Siki 5:  Da li postoji neka opcija u podešavanjima da dokumenat ima samo onoliko strana koliko ih je i popunjeno ?


Napravi kopiju datoteke i isprobaj slijedeće korake na njoj.

1. Selektiraj prvi prazan red ispod zadnje tablice
2. pritisni Shift i klizač povuci do zadnjeg reda
3. Klikni na Delete Row (obriši selektirane redove)

Isto odradi i za kolone. Snimi datoteku (Workbook), ako je potrebno zatvori je i ponovno otvori. Vidi situaciju.
Ako je došlo do promjene napiši ovdje da i drugi forumaši znaju ;)
pozz
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+35 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200726.04.2012. u 13:40 - pre 145 meseci
^
Lakše mu je da samo selektuje tabelu i kopira je u novi fajl.
Tako bi trebao da dobije u novom fajlu popunjene samo ćelije koje je kopirao (ne bi trebalo da ima "viška" strana).
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Siki 5

Član broj: 240086
Poruke: 116
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200726.04.2012. u 17:11 - pre 145 meseci
Izgleda da nisam bio dovoljno jasan. Ne kopiram ja deo sadržaja iz strane ili nešto slično već ceo sadržaj dokumenta koji ima i tabele i običan tekst. Zbog običnog teksta sam na mnogim mestima i spajao ćelije ,neke sam ivice "bojio " u belo da bi postale "nevidljive" i sl. pa je možda i u tome problem.
Probao sam da realizujem Ivekov savet ali selekcija redova ide u nedogled jer ako ja dobro pamtim mislim da u excelu ima preko 60 000 redova i nešto manji broj kolona. Ako idem samo do zadnjeg reda strane ne postiže se ništa. Ne znam u konačnom da li sam pravilno shvatio Ivekov savet. Ne mogu da pošaljem fajl jer sadržaj nije baš za javnost.
Snić
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200726.04.2012. u 22:06 - pre 145 meseci
Citat:
Siki 5: Probao sam da realizujem Ivekov savet ali selekcija redova ide u nedogled jer ako ja dobro pamtim mislim da u excelu ima preko 60 000 redova i nešto manji broj kolona.
Isprati uputstvo do kraja kako sam napisao. Nema veze za broj redova i stupaca.
Poanta je da obrišeš višak redova i stupaca i snimiš file. To je posao od 30 sec.

BTW: kada sam napisao do zadnjeg reda to znači apsolutno do zadnjeg bez obzira o kojem Excelu se radi 2003 ili 2007. Znači od prvog reda ispod podataka do kraja zadnjeg reda u samom Sheetu. S tipkom Shift i pomoću klizača brzo dođeš na kraj a to je za row preko 60000
 
Odgovor na temu

Siki 5

Član broj: 240086
Poruke: 116
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200727.04.2012. u 08:16 - pre 145 meseci
Postupio sam po Ivekovim instrukcijama ali i nakon brisanja praznih redova i kolona ostaju sve prazne strane. Hvala za uloženi napor i savete. Pozdrav.
Snić
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200727.04.2012. u 21:14 - pre 145 meseci
Citat:
Siki 5: Postupio sam po Ivekovim instrukcijama ali i nakon brisanja praznih redova i kolona ostaju sve prazne strane. Hvala za uloženi napor i savete. Pozdrav.


Ivekov postupak je u redu. (uz jednu napomenu: mislim da nema potrebe da ide baš do kraja u brisanju - iskustvo)

Mislim da tebe Z ugrađeni elementi tipa text box, ubačene slike, Drawing objekti,... tj. sve ono što pluta. Može da bude u pitanju i običan text unet u ćelije: nekada treba lupa da se vidi, npr. da od malog A nedostaje "rep" i da je taj isti odštampan na naizgled prazanu stranicu.


1. Pogledaj, ukoliko imaš "plutajuće" objekte (drawing, slike,...) gde su im krajnje vođice - ako prelaze Page break oznake (one isprekidane linije) - to je to. Smanjuj ih. Te linije moraju baš da budu u okviru strane - nema veze što je sam objekat samo na toj strani. AKo si imao nacrtane neke objekte a kasnije izbrisao ćelije nad kojima su bili, oni su još uvek tu ali "nevidljivi" jer su se pretvorili u linije koje su se zalepile za neku od ivica ćelije pa još ako su u pitanju krajnje ćelije, eto nevolje.
2. Kod običnog teksta, nikada baš NIKADA ne kucaj tekst do samog Page break - ostavi slobodno bar za 2-3 znaka.
3. Pokušaj sa ručnim podešavanjem poslednje kolone koju treba da odštampaš - nekada i minimalna promena može da da željene rezultate.
4. Kada sve ovo proveriš-uradiš, postupi po Ivekovom savetu.

Uglavnom je problem sa desnim marginama (prelomima) a retko kad sa donjim marginama (ovde uglavnom su krivci plutajući objekti).
ER
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
*.opera-mini.net.



+35 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200728.04.2012. u 08:28 - pre 145 meseci
Sve si u pravu.
Ja zbog problema koje si opisao otvorim novi list i kopiram samo potrebne podatke u njega pa ako je potrebno doteram sitnice.
Tako mi lakše.

Ne razumem kako nije uspeo da reši, ne mogu ni da zamislim šta mu pravi problem.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Siki 5

Član broj: 240086
Poruke: 116
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200728.04.2012. u 17:50 - pre 145 meseci
Ema je verovatno u pravu.U dokumentu postoje i neke tabelice koje prelaze sa strane na stranu i sl. ali to mora da se dešava kada se u njih ubaci tekst većeg sadržaja. Ne mogu da definišem veličinu svih tabela i tekstova jer su to parametri koji će se menjati kada se tabele i uopšte dokument bude popunjavao. U fajlu ne postoje slike i slični plutajući elementi. Ima dosta spojenih ćelija i "belih" linija. Evo poslaću fajl bez tekstova.
Snić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200729.04.2012. u 07:20 - pre 145 meseci
Citat:
Siki 5: Ema je verovatno u pravu.U dokumentu postoje i neke tabelice koje prelaze sa strane na stranu i sl. ali to mora da se dešava kada se u njih ubaci tekst većeg sadržaja.
Evo tvoj file sa 29 stranica u "Normal View"
Višak obrisan prema uputama koje sam opisao u prethodnom postu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Siki 5

Član broj: 240086
Poruke: 116
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200729.04.2012. u 17:50 - pre 145 meseci
Najpre, zahvalnost svima ,a onda dugujem izvinjenje jer se nisam precizno izjasnio o tome šta sam hteo da pitam. Nakon što je Ivek poslao fajl sa rešenim problemom shvatio sam da ja nisam bio precizan u postavljanju pitanja. Ja sam dobio ,postupajući po Ivekovim instrukcijama, isto što i Ivek u poslatom fajlu ali me je interesovalo nešto sasvim drugo. Interesuje me da li je moguće podesiti stranice tako da od desne margine popunjene strane nema praznih ćelija odnosno kolona i od zadnje popunjene strane dokumenta nema više praznih ćelija naniže odnosno redova . Drugačije rečeno da li može da strana u exelu izgleda makar približno kao strana u wordu ? Pretpostavljam da ne može ali neka mi neko od dobrih poznavalaca excela to i potvrdi. Opet,hvala svima.
Snić
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 200730.04.2012. u 20:00 - pre 145 meseci
Citat:
Siki 5: Najpre, zahvalnost svima ,a onda dugujem izvinjenje jer se nisam precizno izjasnio o tome šta sam hteo da pitam. Nakon što je Ivek poslao fajl sa rešenim problemom shvatio sam da ja nisam bio precizan u postavljanju pitanja. Ja sam dobio ,postupajući po Ivekovim instrukcijama, isto što i Ivek u poslatom fajlu ali me je interesovalo nešto sasvim drugo. Interesuje me da li je moguće podesiti stranice tako da od desne margine popunjene strane nema praznih ćelija odnosno kolona i od zadnje popunjene strane dokumenta nema više praznih ćelija naniže odnosno redova . Drugačije rečeno da li može da strana u exelu izgleda makar približno kao strana u wordu ? Pretpostavljam da ne može ali neka mi neko od dobrih poznavalaca excela to i potvrdi. Opet,hvala svima.


Može. Poigraš se sa širinama kolona i to ti je to. Naravno, jedna kolona će biti popunjena zavisno od količine podataka u njoj.

Međutim, ako ti je cilj da text "teče" baš kao u Wordu, onda to baš i ne može. Mislim, izvodljivo je ali... zna se šta je za šta: Word za text i jednostavne tabele, Excel za tabele i nešto malo texta van njih. Da ne bude zabune: Excel je sav u tabelama, ali kada kažem tabela podrazumevam deo koji je popunjen i (najčešće) grafički označen da liči na pravu (nacrtanu) tabelu.

----

Evo sada se setih da pogledam iscranu šemu.

Lakše bi bilo da ima nekih podataka (ne treba da staviš prave, već neke test podatke iz kojih bi moglo da se vidi u čemu je problem).

Meni liči na neku formu. Ako je to, onda prelazi u Word, imaš bolje opcije.
Da li imaš, i koliko imaš, primenu formula? (nemaš, -> Word; jedno ili 2-3 sum/count se ne računa a nesto tako malo može i u Word tabelama da se izračuna)

[Ovu poruku je menjao EmmaR dana 30.04.2012. u 21:11 GMT+1]
ER
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Određivanje broja strana u jednom listu u excelu 2007

[ Pregleda: 3564 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.