Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pitanje - imam neodimiumski magnet treba mi elektromagnet iste snage

[es] :: Elektrotehnika :: pitanje - imam neodimiumski magnet treba mi elektromagnet iste snage

[ Pregleda: 1990 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yakuz

Član broj: 202842
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon pitanje - imam neodimiumski magnet treba mi elektromagnet iste snage03.05.2012. u 00:40 - pre 145 meseci
Cao ljudi,

Po zanimanju sam interface dizajner ali ponekad se igram sa nekim tako projektima sa strane. Nista ozbiljno.

Za moj poslednji projekat treba mi matrica/grid malih elektro magneta da pomeraju nesto po ploci, ali to dolazi posle.
E sad, kako je ovo sve neka rana faza, istrazivanje, potrebne su mi neke osnovne informacije.

Eksperimentisao sam sa neodimiumskim magnetima otprilike su dimenzije 5x5x5mm (milimetar gore dole) i pokazalo se kao sasvim dovoljna jacina magneta za to sto je meni potrebno.

Ono sto me interesuje, ako podjem od pretpostavke, a posao sam, da osim jacine struje koja prolazi kroz elektromagnet njegova jacina je limitirana i njegovim dimenzijama/zapreminom, koliki bi otprilike morao da bude (max) jedan elektromagnet da bi oponasao jacinu neodimiumskog magneta velicine 5x5x5mm. Potrebno mi je da bude sto manji, a u ovom trenutku mi nije neophodna informacija u milimetar, vec samo zelim da znam otprilike da li mora da bude fazon 2-3ccm ili 20ccm.

Zahvaljujem se unapred i izvinjavam ako sam omasio forum :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: pitanje - imam neodimiumski magnet treba mi elektromagnet iste snage

[ Pregleda: 1990 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.