Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 38423 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?04.05.2012. u 22:59 - pre 144 meseci
ako je vec tako da ides na sever Nemacke ipak zaobidji Cesku jer se tamo placa putarina, a trebace ti i Vinjetta za slovacku.

Predlazem ti da stanes u gradu Passau, to je posle Linca. Tako nesto lepo nisam skoro video, prirodno lepo, a i grad je sredjen onako po nemacki. Sa jedne strane Inn a sa druge Dunav a izmedju jezgro gradsko.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?04.05.2012. u 23:07 - pre 144 meseci
Kasno :) Vec sam rezervisao prenociste u Welsu, mozda uspem i da obidjem IKEA-u ako stignem u neko pristojno vreme :)

Mada, mozda mogu u povratku, videcu kako se kockice sloze

Sto se tice ceske, znam, zato i ne idem tuda i gledam da se docepam nemacke jer su im autobani besplatni.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?04.05.2012. u 23:16 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: Iako to nije tema - ja bih radije isao kroz Hrvatsku i Sloveniju pa dalje, nekako mi je to interesantnije a ne verujem da je skuplje toliko da se ne isplati u Zagrebu popiti kavicu i pojesti sladoled na Tromostovlju u Ljubljani?! :)


Ajoj, kakav fail :)

Madjarska vinjeta + Austrijska Vinjeta = EUR 23,00

Putarina u Hrvatskoj u oba smera (EUR 30) + Vinjeta za mesec dana za Sloveniju (EUR 30) + Karavanke tunel u oba smera (EUR 13) + Vinjeta za Austriju (EUR 8) + Tauern tunel u oba smera (EUR 20) = EUR 101,00

Inace, madjari su takvi cigani kada su u pitanju benzinske pumpe i bilo sta gde se pojavljuju turisti da to nije normalno. Zakinuce ti gde god mogu ili ce ti racunati 50% nepovoljniji kurs ili sta god. Gledaj samo da kupis vinjetu kod njih i nista drugo.

edit:

Zaboravio sam da napomenem da je put kroz slo i hr kraci za nekih 100km ali se i dalje debelo ne isplati zbog cene putarina.

Inace, ja sam pre mesec dana isao preko Madjarske i Austrije do Nemacke i uzeo sam da prenocim u nekom hotelu kod Gyor-a. Odmah je pored auto-puta a pored hotela je i METRO i jos neki trzni centri.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?04.05.2012. u 23:16 - pre 144 meseci
mmix, koliko si platio prenociste i sta nude ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?04.05.2012. u 23:27 - pre 144 meseci
Bed&Breakfast tri zvezde za cetvorokrevetnu sobu 95e. Da idem sam ili samo ja i cale smenjivali bi se, ali mi je puno 16, 17 sati voznje za klinca. Ovako podelim na dve ture od 9 i 7 sati pa je podnosljivije.

Nije jeftino ali vecina hotela i motela koje sam nasao na booking.com a da su iole blizu rute su bukirani odavno. Ima samo skuplje da se nadje :) Ako nista ovaj hotel bar ima najveci beer-garden u Welsu :) Kod njih je izgleda veoma popularno to bivstvovanje po motelima.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?04.05.2012. u 23:33 - pre 144 meseci
to za 4 krevetnu sobu nije puno, mislim Austrija je to. imas na izlazu iz MAdjarske dosta povoljnijih motela.

U Nemackoj prave izlaz (ausfahrt) sa autoputa veoma ostro. Ja sam se cudio, ali ako ne smanjis na bar 60 - aufviderzen ! A nema znaka.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?05.05.2012. u 08:05 - pre 144 meseci
Švajcarska vinjeta je 39 CHF, može da se plati i u evrima, mislim da izađe 35 EUR.

Za parkiranje u Zagrebu koristim garažu hotela Sheraton, nikad nikakvih problema nije bilo.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?05.05.2012. u 10:27 - pre 144 meseci
Citat:
Za parkiranje u Zagrebu koristim garažu hotela Sheraton, nikad nikakvih problema nije bilo.


zasto ga ne parkiras jednostavno na ulici ?
 
Odgovor na temu

milos986

Član broj: 181540
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?05.01.2013. u 19:38 - pre 136 meseci
Procitao sam preko ovog foruma par korisnih informacija kada sam isao u Austriju, pa da i ja dodam svoj komentar! Krenuo sam kolima preko Madjarske i odmah da napomenem da ni u Madjarskoj ni u Austriji nigde nema da se sipa LPG u auto, ili makar ja nisam video. Kada smo dosli do granice sa Madjarskom, nasu smo prosli relativno brzo, ali su nas madjari drzali dva sata u koloni. Svaki auto proveravaju, tacnije otvaraju gepek, a nisu bas ni brzi kada upisuju pasose. Kako smo prosli granicu svratili smo da kupimo vinjetu. Vinjeta kosta ja mislim oko 2800 forinti, sto bi u normalnom kursu evra bilo oko 10, ali madjari na tom mestu racunaju neki kurs odo 212 forinti za evro, pa nes je vinjeta kostala 14. Vinjeta vazi 10 dana i u obliku je fiskalnog racuna, dakle nista se ne lepi, vec se samo cuva u kolima.! Auto put im je u odlicnom stanju, mnogo bolji nego nas, ali se cini kao da su stedeli na putokazima. Posto smo isli bez navigacije uspeli smo da promasimo skretanje ispred Budimpeste, jer postoji samo jedan putokaz i on se nalazi na nekih 100 metara od skretanja. Znaci tu bi trebalo obratiti paznju. Mi nismo krenuli i otisli smo pravo u grad. Medjutim, uspeli smo da se vratimo na but za Bec, prateci putokaze u gradu, gde opet nema napisano ka kom gradu se ide ili odredistu, vec samo oznake puteva, sto je u nasem slucaju bio E75. Kada smo se vratili na pravi put, dalje je sve bilo u redu. Na prelasku iz Madjarske u Austriju nema granice vec se samo prolazi. Odmah u Austriji smo kupili njihovu desetodnevnu vinjetu koja kosta 10 evra. Put kroz Austriju je dobar. U samom Becu treba voditi racuna oko parkiranja, jer su kazne za nepropisno parkiranje 35 eura. Kaznu mogu da vam naplate i po nekolikpo puta ako ne pomerite auto. Postoji nekoliko javnih garaza u kojima dan kosta 36 eura. Sam Bec je relativno skup. Posto smo isli autom koji ima plin, mislili smo da nam trebaju posebna ovlascenja, ali nista nisu trazili na granici. Imali smo i PP aparat, ali ni njega nisu trazili, nisu cak trazili ni medjunarodno ovlascenje za auto. U povratku na Madarskoj granici smo prosli rutinski, dakle bez zadrzavanja, ali smo opet videli veliku kolonu ka Madjarskoj. Na nasoj granici je zadrzavanje bilo 20-ak minuta. Trazili su nam da opet otvaramo gepek, ali se prolazi rutinski.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?08.01.2013. u 14:19 - pre 136 meseci
Citat:
milos986: Auto put im je u odlicnom stanju, mnogo bolji nego nas, ali se cini kao da su stedeli na putokazima. Posto smo isli bez navigacije uspeli smo da promasimo skretanje ispred Budimpeste, jer postoji samo jedan putokaz i on se nalazi na nekih 100 metara od skretanja. Znaci tu bi trebalo obratiti paznju. Mi nismo krenuli i otisli smo pravo u grad. Medjutim, uspeli smo da se vratimo na but za Bec, prateci putokaze u gradu, gde opet nema napisano ka kom gradu se ide ili odredistu, vec samo oznake puteva, sto je u nasem slucaju bio E75. Kada smo se vratili na pravi put, dalje je sve bilo u redu.

Dosta ljudi ovde napravi gresku. Pretpostavljam da je problem taj sto vecina ocekuje da pred Budimpestu dominiraju putokazi ka Austriji, tjst. Becu, a to nije slucaj. Iako se i to uredno nalazi na putokazima, kao glavni pravac je obelezen ipak onaj za grad Győr sto je u neku ruku i normalno jer je to najznacajniji grad u tom delu zemlje. Dakle, treba pratiti putokaz ka Győr-u i nece biti problema. Kasnije, kada se dodje do iskljucenja za taj grad, ostati na autoputu i voditi racuna da se ne ode za Slovacku.

U povratku ista to samo treba pratiti putokaz za Szeged.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?08.01.2013. u 15:00 - pre 136 meseci
Naravno,

Milos je prema onome sto je ovde napisao napravio dve greske: jedan je ta sto je promasio skretanje na odlicno obeleznim saobracajnicama u Madjarskoj (kamo srece da su nase samo upola takve) i druga je ta sto vinjete nije kupio cim je presao srpsko-madjarsku granicu jer se na jednom mestu mogu kupiti i vinjete za Madjarsku i vinjete za Austriju.

(Manja greska je ta sto eure nije menjao u menjacnici vec je to prepustio ovima sto prodaju vinjete.)
 
Odgovor na temu

seaboy
Herceg Novi

Član broj: 171764
Poruke: 89
79.143.104.*



+27 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?08.01.2013. u 21:46 - pre 136 meseci
Pozdrav svima,

Isao sam u oktobru na putovanje, prosao kroz Srbiju, Madjarsku, Austriju, Cesku i Slovacku... Isao sam prvi put, pa sam se dobro pripremio, i mogu reci pretjerano. Preporucujem GPS svima da ga imaju, male pare puno valja. Svakome bih posavjetovao da kupuje madjarsku vinjetu na benzinskoj pumpi posle granice i neka placa karticom, jer u onim kioscima madjarice deru kako stignu ako placas u eurima. Meni je pokazala da platim 14 eura, a realno je oko 10 ak cini mi se, dam joj 20 vraca kusur 5, budem i ja bezobrazan pa stojim, kad ona nesto na madjarski tipa j.... te jedan euro i daje mi ga. Sto se madjarskih puteva tice, odlicni, saobracajna signalizacija sasvim dobra, tako da je vrlo tesko pogrijesiti sve i da hoces... Austrijska vinjeta se uzima na pumpi posle granice, i kosta 8 e. Svakome ko putuje u Bec savjetujem da koristi PARK & RIDE garaze, gdje dan kosta 3!!! EUR http://www.parkeninwien.at/en/Park-and-Ride.html. Garaze su smjestene u blizini metro stanica U bahn, tako da kada se dohvatite metroa grad Bec vam se nalazi u malom dzepu. Opasno dobro organizovan grad, u stanicama metroa kupujete karte za svaki vid prevoza, tipa 15 EUR 7 dana bilo kojim prevozom...
Posle granice sa Ceskom ceska vinjeta, opet karticom, u Slovackoj primaju eure.. Generalno u EU nema problema dobro organizovano sve, strogo postovanje propisa i bez brige...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?08.01.2013. u 23:46 - pre 136 meseci
Znaci vinjete da izbegavam da kupim na granici? Ako kojim slucajem istekne mi vinjeta, da li je moguce lokalnim putevima bez bojazni do granice? Da li je onda bolje kupiti forinte u Srbiji nego se zezati po Madjarskoj, posto imam ideju da svratim i do Segedina?
 
Odgovor na temu

seaboy
Herceg Novi

Član broj: 171764
Poruke: 89
79.143.104.*



+27 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?09.01.2013. u 00:30 - pre 136 meseci
Citat:
codeNO: Znaci vinjete da izbegavam da kupim na granici? Ako kojim slucajem istekne mi vinjeta, da li je moguce lokalnim putevima bez bojazni do granice? Da li je onda bolje kupiti forinte u Srbiji nego se zezati po Madjarskoj, posto imam ideju da svratim i do Segedina?


Koliko sam ja upucen, vinjeta je obavezna na putevima rezervisanim za saobracaj motornih vozila, kao i za autoputeve, a sto se tice lokalnih puteva tu ne treba vinjeta. Ni pod razno se ne treba igrati da te zaustave bez vinjete, jer su kazne visoke, par stotina eura. Benzinska pumpa o kojoj sam govorio je nedaleko od granice, da ne preciziram sad tacno koliko, ali recimo 1 km od granice, onaj ko cesce ide to sigurno bolje zna...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?09.01.2013. u 07:12 - pre 136 meseci
Odmah nakon ulaska u Mađarsku, Češku, Slovačku postoje jasni i veliki putokazi i oznake gde treba kupiti vinjetu. I ja imam isto iskustvo da vinjete treba kupovati na benzinskoj pumpi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?09.01.2013. u 09:00 - pre 136 meseci
Na pumpi možes da platiš karticom vinjete i onda ne radiš sa šticovanim već sa realnim kursom u banci.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?09.01.2013. u 09:01 - pre 136 meseci
Vinjeta nije obavezna na svim deonicama autoputa.

http://www.motorway.hu/Root/Au...elvek/aak_szorolap_2012_SR.pdf

Na drugoj strani ima mapa gde su narandzastom bojom obelezene deonice gde nije neophodna vinjeta.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?09.01.2013. u 09:22 - pre 136 meseci
Kad je to realan kurs bio u banci?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?09.01.2013. u 09:23 - pre 136 meseci
Da, al to nama nista ne vredi, to je za lokalne stanovnike da koriste autoputeve koji prolaze kro ili blizu njihovih gradova, kao sto se ne placa putarina za deo autoputa kroz Beograd. Gde god da putujes van svog grada moras da izadjes iz narandzastog dela.

Sto se tice kursa ne secam se tacno koliko je bilo u maju, ali znam da sam ustedeo oko 3-4 evra. Ne radi oni "zvanicno" sa evrima nego ti kasir otkupi evre po svom kursu I plati svojim parama a posle te evre proda sa dobrom zaradom u forintama.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?09.01.2013. u 09:24 - pre 136 meseci
Pa jeste, uvek ima puteva koji se ne plaćaju. Mislim da to tako i mora da bude, prema nekim međunarodnim odredbama. Naravno, to ne važi za komercijalni transport, već samo za putnička vozila. Ali, na ovoj mapi je jasno da ako hoćeš da voziš auto putevima - moraš da platiš. Mada, ko ide do Budimpešete, može i onim putem preko Kelebije i Baje. Nije ni on tako loš.

Ja sam letos, prema prporuci AMSS zaobišao Horgoš i u Mađarsku ušao preko Kelebije. I žešće sam se smorio dok sam došao do autoputa kod Segedina. Sad vidim da mi je bilo pametnije da vozim pravo za Budimpeštu
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Do Nemacke preko Madjarske/Austrije, putarine?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 38423 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.