Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Senzori za sunčani kolektor

[es] :: Elektronika :: Senzori za sunčani kolektor

[ Pregleda: 2104 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr10x505
Student
Novi Sad

Član broj: 281363
Poruke: 73
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.automatika.rs


Profil

icon Senzori za sunčani kolektor27.05.2012. u 13:21 - pre 144 meseci
Poštovane kolege,

planiram u što skorijem roku izgradnju sunčanog kolektora za grejanje vode. Planirao sam da napravim zatvoreni sistem, sa izmenjivačem u bojleru.
Planirao sam da odradim upravljanje citavim sistemom (cirkulaciona pumpa i grejac bojlera, on ce po potrebi dogrevati vodu). E sad, kada nema sunca i kada je voda u kolektoru hladna, cirkulacijom te vode dobicu kontra efekat jer ce se voda u bojleru hladiti, pa sam mislio da postavim dva temperaturna senzora jedan na kolektoru a jedan kod bojlera, koji ce meriti temperaturu (cevi ili vode ??? ). Kontroler bi onda trebalo da upoređuje te dve vrednosti i da u slučaju manje temperature kod kolektora, isključi cirkulacionu pumpu.

Pitanje je sledeće: koji tip senzora da koristim? Da li da merim temperaturu na cevima ili temperaturu vode nekako? Mozda da mi preporucite i neki model senzora.

Unapred vam se zahvaljujem u nadi da cete mi pomoći.
 
Odgovor na temu

pajper1

Član broj: 192308
Poruke: 1047
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+11 Profil

icon Re: Senzori za sunčani kolektor27.05.2012. u 15:02 - pre 144 meseci
Pogledaj ovde http://www.elitesecurity.org/t402679-Diferencijalni-termostat pozdrav
 
Odgovor na temu

mr10x505
Student
Novi Sad

Član broj: 281363
Poruke: 73
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.automatika.rs


Profil

icon Re: Senzori za sunčani kolektor27.05.2012. u 16:51 - pre 144 meseci


Svi linkovi sa semam ne rade, tj. fajlovi su ukinuti. Ne bih da pravim diferencijalni termostat, vec bih sve odradio pomocu kontrolera, jer bih dodao jos neke stvari (displej na kome mogu da pratim stanje, upravljanje pumpom, ali i grejacem bojlera itd). Znaci treba mi samo tip senzora/sonde koji da koristim i kako/gde se postavlja, da li u vodu ili se lepi za cev ili nesto drugo
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Senzori za sunčani kolektor27.05.2012. u 21:25 - pre 144 meseci
uglavnom se koriste pt100,pt1000 mada ima i drugih zavisi od proizvodjaca opreme.
na kolektoru se senzor montira uglavnom u hilznu koja je uvrnuta tako da se nalazi unutar kolektora.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Senzori za sunčani kolektor

[ Pregleda: 2104 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.