Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Selektor reprezentacije hora Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selektor reprezentacije hora Srbije

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

[ Pregleda: 70783 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
2607:fb10:2:176:8cc1:da77:a8..



+1001 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 21:12 - pre 145 meseci
@Braksi,

i sta je posle bilo sa onima koji su pozurili da pljackaju po NYC ? Karijera krenula u nezadrziv uspon ?
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 22:00 - pre 145 meseci
Citat:

Na terenu koji pokazuje kamera nema apsolutno nicega osim ledine i krsa. Usled tog nistavila stoji
uredno u redu, disciplinovano, sa puno postovanja za red (koji nema ko drugi da sprovede nego oni
sami, jer su i sud i vojska i policija u tom scenariju cista apstrakcija) za vodu, i to tacno onoliko koliko
im sleduje.

Ne zato sto nisu zedni, nego zato sto imaju nepisanu obavezu prema onome do sebe, koje se striktno
i pridrzavaju. Zatim, imas scene sa ljudima u godinama koji se nude (posto smatraju da su dovoljno odziveli)
da zamene mladje vatrogasce i ostalo emergency osoblje u otklanjanju kvarova na instalacijama blizu
nuklearne centrale.



Kakve veze ima narod Japana sa ovim nasim pavijanom od selektora, nikakve. On ti je cak dijametralno suprotna licnost, koja bi te sutnula iz tog reda za vodu i uzela bure za sebe pa ti posle prodavao za 100 eura/kap. Pa on ti je bio Arkanov prijatelj sta ti to govori o njemu?


Kad god mi neko spomene patriotizam ja se uhvatim za dzep da mi taj neko ne bi ukrao novcanik. A ta prica o patriotizmu sluzi samo za to da ne bi video ili postao svestan u kakvoj septickoj jami zivis i dok to radis da uzivas. Ne znam za vas ali ja smatram ovu zemlju kao robijom, jbg rodjen sam ovde silom prilika i sta cu, vise bi voleo da sam stanovnik neke uredjenije drzave. Ne znam himnu ove zemlje, cak ne znam ni raspored boja na zastavi, da li se radujem pobedi nasih sportista, NE jer je to jos jedna doza opijata o nasoj velicini.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
2607:fb10:2:176:8cc1:da77:a8..



+1001 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 22:05 - pre 145 meseci
Nije mi bas jasno kako mislis da poredis dve razlicite velicine - narod vs. pojedinac.

Citat:
A ta prica o patriotizmu sluzi samo za to da ne bi video ili postao svestan u kakvoj septickoj jami zivis i dok to radis da uzivas.


A cemu sluzi u USA/Japanu/Kini/Nemackoj/Francuskoj ? Zasto sve te sredine insistiraju i neguju patriotizam ? Zar nije
dovoljno sto se zivi kvalitetno i/ili da zivot ima sagledivu perspektivu?

Ne bih da dalje ulazim u individualne dozivljaje patriotizma, kao sto i ne insistiram da neko taj pojam dozivljava isto ili
priblizno kao ja.

Ipak, mogu da primetim da je jednom pristojnom broju ljudi taj pojam prilicno unakaradjen, i da ih sa takvim sistemom
vrednosti u dodiru sa bilo kojom vitalnijom sredinom/razvijenijom drzavom cekaju vrlo velika cudjenja pa cak i neprijatna
iznenadjenja. Ako je vama ta kategorija postala izbljuvana, nemojte misliti da je svima i svugde, i ne samo na makro nivou
(drzava), nego i znatno nize (firma/posao).
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 22:05 - pre 145 meseci
Citat:
milanche:prvo ja i moji cefovi

Ti pričaš o ćefovima, a ja sam, koliko se sjećam, govorio o korisnim stvarima.
U tome je sva caka - biti dovoljno pametan da razlučiš dobro i korisno od štetnih ćefova.

Ja sam i rekao - potrebno je nešto pameti da se shvati da kad bacaš smeće kroz prozor i kad se guraš preko reda ustvari radiš na svoju štetu.
Možda nećeš platiti taj ćef odmah, ali hoćeš sutra, prekosutra, za 10 godina...

Ako neko baca smeće kroz prozor i gura se preko reda - suludo je očekivati da takvome možeš nekako usaditi u glavu da počne da poštuje druge ljude, i da mu odjednom usadiš u glavu ideju o žrtvovanju za druge, za državu, za ovo ono...
To je naprosto smiješno. Prije ćeš usaditi ajkuli u glavu ideju da postane vegeterijanac nego takvog bilmeza nečemu korisnom naučiti.
Jedino što njega može sprečiti da to ne radi je da mu jbš sve po spisku, prvo ti, pa onda policija i zakon, kad ti baci smeće ispred prozora, i da mu razbiješ glavu kad se gura preko reda. Dakle, oni kojima je stalo da smeće nije ispod njihovog prozora i koji neće da puštaju u redu druge ispred sebe.
Vidiš kako je lako kad se boriš samo za svoju korist i samo sebe - kako se sve to fino samoreguliše i kako se kockice fino slože.
A kad ti prepustiš tom bilmezu da misli o smradu ispred tvog prozora i tvom mjestu u redu, kako ćeš ti misliti o smradu ispred komšijinog kad ispred tvoga smrdi, kako ćeš misliti o komšijinom mjestu u redu kad si svoj izgubio?

Zato neka svako gleda svoja posla i sve će biti ok.
A te priče da se ja mislim o tebi, a ti o meni... jbg, komunizam je xx puta propao u praktičnom eksperimentu. Čemu više o tome teoretisati.
Kao da ti ili društvo možete bolje misliti o mojim potrebama nego ja sam i kao da ja mogu bolje za tebe misliti nego ti sam.... pfffff...

Citat:
milanche: ne bi bilo lose da jos jednom pogledas scene posle tsunamija u Japanu.

Na terenu koji pokazuje kamera nema apsolutno nicega osim ledine i krsa. Usled tog nistavila stoji
uredno u redu, disciplinovano, sa puno postovanja za red (koji nema ko drugi da sprovede nego oni
sami, jer su i sud i vojska i policija u tom scenariju cista apstrakcija) za vodu, i to tacno onoliko koliko
im sleduje.

Sve si pogrešno shvatio.
A šta misliš da neko krene preko reda? - misliš da bi ga Japanci pustili ili da bi dobio više nego što mu sleduje?
Ja ću ti reći - vjerovatno bi mu katanom odsjekli glavu i vratili se u red da mirno čekaju sa nevinim izgledom ovčica.
Ne bi sigurno čekali da se taj "sam opameti" i počne da misli na "bližnjeg svog" i da misli na "opšte dobro" i da mu se u glavi spontano jave neki "smislovi za zajednicu", pa onda kukali kako danas niko za nikog ne brine, kako niko ne misli ni na kog osim na samog sebe i tako žalopojkali u beskonačnost.
Otiđi u Japan, pa se proguraj negdje preko reda, pa ćeš se brzo uvjeriti koliko se oni oslanjaju na tvoju "ljubav za bližnjeg svog".
Ispljuni žvaku na trotoar u Singapuru, pa vidi hoće li te ispratiti laprdanjem o ljubavi prema otažbini ili bičem.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
2607:fb10:2:176:8cc1:da77:a8..



+1001 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 22:29 - pre 145 meseci
Citat:
Sve si pogrešno shvatio.


Ne znam da li si primetio, ali svojim poslednjim postom od reci do reci si apsolutno dao svaki kredit bilo kome
ko ne zeli da dopusta da se remete zakoni zajednice, bez obzira koliko ti zakoni bili minorni (zvaka na ulici), a
kontra mera surova (katana ili pendrek).

I tamo gde si istakao surovo postovanje zakona - zakon mora da postoji i opstaje medju ljudima prvo. Ljudi drze
zakon, ne drzi pendrek zakon.

Taj sto treba da te ispendreci zbog zvake, mora da dodje mirno kuci posle pendrecenja i da zna da je obavio drustveno
koristan posao, i da nece imati nikoga u okolini ko ga gleda kao krvopiju, psihopatu i batinasa, nego kao coveka koji
provodi usvojen i vazeci zakon zajednice.

Upravo o tome govorim.

Citat:
Vidiš kako je lako kad se boriš samo za svoju korist i samo sebe - kako se sve to fino samoreguliše i kako se kockice fino slože.


To sto ti pricas nije ljudsko drustvo. Mozda tako u sa ponekim organizmom u dzungli funkcionisu stvari (mada, sudeci
po Animal Planet emisijama, slabo i medju svemu evoluciono mladjem od reptila) medju ljudima ne funkcionisu sigurno
bar vec 500 godina, od tacke kad vise nije preostalo 'nicije' zemlje nigde na planeti.

Pod tim principima mogu eventualno da funkcionisu male sredine sa malim ambicijama i malim nivoom igre.

Mozes se boriti samo za svoju korist pod jednim uslovom - da ne ugrozavas pravila zajednice u kojoj si integrisan.
To znaci da svakog trenutka mora da si svestan okoline. Ne mozes bezobzirno nagaziti na gas jer ti se zuri na posao,
moras pogledati semafor i pesake.

Moras imati obzir i postovanje za sredinu u kojoj si.

Pojedinacna odustajanja od tog principa vode u kolektivni haos.

.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 22:31 - pre 145 meseci
Srbija je i lepse i sredjenije mesto za zivot od Amerike. Od Austrije nije, ako se izuzmu Hitler i Fritzl.

Mislim da je srpski narod veoma tolerantan, a dokaz tome je da je Srbija uprkos svih kriza i ratova ipak sacuvala multietnicki karakter. Imamo mi Srbi dosta mana, ali koji narod ga nema ? Evo bas gad govorimo o Japanu, nije Japan samo tehnologija i napredak. Japan ima veoma velik postotak alkoholizma i prostitucije. pored toga to je jedna od najrasistickijih zemalja na svetu !
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 22:38 - pre 145 meseci
Citat:
Braksi: Srbija je i lepse i sredjenije mesto za zivot od Amerike


Reci mi da se salis. Salis li se? Ma siguro se salis.

Daj makar jedan primer
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 22:43 - pre 145 meseci
Citat:
milanche:  Ne mozes bezobzirno nagaziti na gas jer ti se zuri na posao,
moras pogledati semafor i pesake.
Moras imati obzir i postovanje za sredinu u kojoj si.

Obzir i poštovanje ne možeš imati ako nisi dovoljno pametan za to.
Ako si pametan, onda znaš da jurcanje automobilom bez obaziranja na semafor i na druge ljude nije dobro za tebe jer će te ubiti iz puške onaj koga si takvom vožnjom udario ili će tebe tako sutra neko pregaziti, ili tvoje dijete, tvoju ženu...
Kako se neko ko tako radi može proglasiti bezobzirnim čovjekom bez osjećanja poštovanja!? To je u prvom redu budala bez razuma, a budali bez razuma se ne mogu pripisivati epiteti kao što su obzir i poštovanje ili nedostatak istih, isto koliko ni bukvinom panju u šumi.

Zar bi ti da živiš u zemlji u kojoj su saobraćajna pravila regulisana osjećanjem "obzira" i "poštovanja" kod vozača ili nečim drugim?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
2607:fb10:2:176:8cc1:da77:a8..



+1001 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 22:49 - pre 145 meseci
Citat:
Ako si pametan, onda znaš da jurcanje automobilom bez obaziranja na semafor i na druge ljude nije dobro za tebe
jer će te ubiti iz puške onaj koga si takvom vožnjom udario ili će tebe tako sutra neko pregaziti, ili tvoje dijete, tvoju ženu...


Otkud sad taj faktor ?

A sta ako sam se gledajuci samo svoja posla dobro naoruzao automatskim naoruzanjem, okruzio jajarama, i nemam problema da
odem da poubijam jos njih, pa i toga koji me radi pravedne osvete merka niz nisan puske ? Jedan k'o nijedan - koknes polako i njega,
mislim - dok sam u radnji da ne sedim skrstenih ruku.

Posto svi gledaju svoja posla, ko je lud da se buni, valjda imaju toliko pameti da sami za sebe (bez puske) nemaju mnogo sanse
protiv mene (sa automatskim oruzjem) ?

Zar se to nece samo-regulisati sasvim fino ?

Doduse, bilo je kad se i tako zivelo (kabadahije, hajduci, kauboji, arkani...), cisto da se zna da nije skroz nemoguce.


Citat:
Zar bi ti da živiš u zemlji u kojoj su saobraćajna pravila regulisana osjećanjem "obzira" i "poštovanja" kod vozača ili nečim drugim?


E, vidis, ti si taj koji u celoj ovoj diskusiji obzir i postovanje (pa i pevanje himne reprezentativca) svodis na osecaj.

Ja na obzir i postovanje gledam kao na non-negotiable licnu disciplinu, nesto na nivou usadjenih najelementarnijih refleksa, nesto sto
radis i kad te niko ne gleda (recimo da peres ruke posle WC-a).
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 23:01 - pre 145 meseci
Citat:
Commandant Carlos: Reci mi da se salis. Salis li se? Ma siguro se salis.

Daj makar jedan primer


pa dooobro, ja sam to rekao više u onako prenesenom značenju... To važi za nas Srbe,a ne za večinu naroda. Znači Amerika nije toliko bolja od Srbije da bi se imigriralo u nj. Oni sad imaju dosta problema, industrija se raspala, a u finansijama radi ko šta hoće. Vrlo, vrlo je teško sad tamo nešto započeti...

Amerika je nekad bila san snova dok se Evropa davila u komunizmu, ali eto pobedam nad komunizmom kao da i oni su pukli. Čudno.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 23:02 - pre 145 meseci
Citat:
milanche:A sta ako sam se gledajuci samo svoja posla dobro naoruzao automatskim naoruzanjem, okruzio jajarama, i nemam problema da odem da poubijam jos njih...

Kad si dotle stigao, to znači da ti je država već odavno otišla u q...., i to tako što se neko oslonio na pretpostavku da ćete ti i takvi kao ti u nekom momentu biti s neba blagosloveni "osjećanjem smisla za bližnjeg svog i dobrobit čitavog društva". To se nije desilo - pretpostavljači i oslonjivači su se zajebali i sad kusaju plodove te pretpostavke. Ništa novo, viđeno milion puta do sada.

Ako analiziraš putanju svake propasti i svake tiranije, vidjećeš kako u koljevci istih uvijek čuči neka ideja, neka propaganda, neka laž o "brizi za svoje bližnje" i specijalnim "ovlašćenjima" koja se dodjeljuju "najzabrinutijima za opšte dobro" kako bi oni bolje mogli da se brinu o opštem dobru. A kad se čovjeku oduzme moć da brine o samom sebi i prepusti drugima da "brinu" o njemu - znamo svi šta se rađa i kako se to završava.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 23:15 - pre 145 meseci
Jao, jao koliki bi haos bio da u Srbiji cirkulise ovako nesto:

Ne znam, prosto mi je muka od svih pljuvaca po svemu srpskom... samo zato sto je srpsko!
Kako vam ne dosadi?
Ja ne bih mogao sebe da zamislim
kako se registrujem i trolujem na hrvatskim, siptarskim i sl. sajtovima...?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 23:33 - pre 145 meseci
Citat:
IUOP_1: Jao, jao koliki bi haos bio da u Srbiji cirkulise ovako nesto:

Nikakav. Cirkulisalo je milion puta do sada.
Očigledno nemaš pojma o tom "svemu srspkom" koga braniš.
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije08.06.2012. u 23:40 - pre 145 meseci
Citat:
kako se registrujem i trolujem na hrvatskim, siptarskim i sl. sajtovima...?


Sta mene briga za susedne drzave nek njeni gradjani resavaju svoje probleme, Srbija je mesto gde zivim pa mi to daje pravo da je kritikujem bez milosti.
 
Odgovor na temu

mondexx

Član broj: 300826
Poruke: 171
*.adsl-a-9.sezampro.rs.



+235 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije09.06.2012. u 00:24 - pre 145 meseci
ja ne znam sto moderatori cute na sve ovo?
evidentno je da je ova tema poprimila mnoge oblike koje nemaju direktno, pa cak i indirektno veze sa temom...

18 strana ispisanih, a ne mozes da sakupus 10 postova koji govore u prilog samoj temi... fascinatno
 
Odgovor na temu

zrachko
Vojvodina

Član broj: 40789
Poruke: 100
*.mts.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije09.06.2012. u 00:58 - pre 145 meseci
Citat:
Grb, zastava i himna
Član 7.
Republika Srbija ima svoj grb, zastavu i himnu.
Grb Republike Srbije se koristi kao Veliki grb i kao Mali grb.
Zastava Republike Srbije postoji i koristi se kao Narodna zastava i kao Državna zastava.
Himna Republike Srbije jeste svečana pesma "Bože pravde".
Izgled i upotreba grba, zastave i himne, uredjuje se zakonom.

Citat:
Svetovnost države
Član 11.
Republika Srbija je svetovna država.
Crkve i verske zajednice su odvojene od države.
Nijedna religija ne može se uspostaviti kao državna ili obavezna.

Citat:
Zabrana diskriminacije
Član 21.
Pred Ustavom i zakonom svi su jednaki.
Svako ima pravo na jednaku zakonsku zaštitu, bez diskriminacije.
Zabranjena je svaka diskriminacija, neposredna ili posredna, po bilo kom osnovu, a naročito po osnovu rase, pola, nacionalne
pripadnosti, društvenog porekla, rodjenja, veroispovesti, političkog ili drugog uverenja, imovnog stanja, kulture, jezika, starosti i
psihičkog ili fizičkog invaliditeta.
Ne smatraju se diskriminacijom posebne mere koje Republika Srbija može uvesti radi postizanja pune ravnopravnosti lica ili
grupe lica koja su suštinski u nejednakom položaju sa ostalim gradjanima.

Iz ovoga sledi da tekst himne nije ustavan(nije sekularan). Sekularna zemlja sa himnom teokratije.
Diskutabilno je šta raditi kada je ustav kontradiktoran samom sebi. Samo odstojati intoniranje himne?
Doklegod u ustavu ne piše da je pevanje himne obavezno, niko ne može (zakonski) narediti da je peva. Kao što neko reče, ustav je najviši pravni akt, tako da ni jedan ugovor ne može biti iznad ustava. Doklegod je zabranjena diskriminacija po verskoj osnovi, niko nema prava da po toj osnovi nekoga diskvalifikuje iz reprezentacije.

p.s.
Iako nije eksplicitno navedeno o kojem Bogu se peva u himni, i da to može biti monoteistički, deistički i panteistički Bog; opet himna ne predstavlja ateiste i politeiste, koji su isto državljani Srbije.
Glupost je neunishtiva. Budala je nezajebljiva.
Stupidity is permanent; ignorance can be fixed.

 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije09.06.2012. u 03:58 - pre 145 meseci
Citat:
Odin D.: Ako neko baca smeće kroz prozor i gura se preko reda - suludo je očekivati da takvome možeš nekako usaditi u glavu da počne da poštuje druge ljude, i da mu odjednom usadiš u glavu ideju o žrtvovanju za druge, za državu, za ovo ono...
To je naprosto smiješno.
(…)
A kad ti prepustiš tom bilmezu da misli o smradu ispred tvog prozora i tvom mjestu u redu, kako ćeš ti misliti o smradu ispred komšijinog kad ispred tvoga smrdi, kako ćeš misliti o komšijinom mjestu u redu kad si svoj izgubio?

Dosta okolisanja i zamena teza, ne znam dokle mislis da objasnjavas ocigledne stvari… Citava prica nema veze s logikom i normalnim teznjama, poenta je u tome da ti je dozvoljeno da radis sta hoces sve dok se pozivas na patriotizam.

Pogledaj samo kakve ocigledne stvari si uzeo da im objasnjavas - da se osecaj pripadnosti zajednici ne gradi kroz prisilno postovanje nekakvih drzavnih simbola i dodatno, da prisilno postovanje tih nazovi simbola nije ama bas nikakav garant konstruktivnog ponasanja u sredini u kojoj zivis.

A istina je bolno ocigledna i prizemna: mozes da radis sta hoces u toj istoj sredini (sto je manja - to efikasnije) samo ako se pozoves na patriotizam, postovanje simbola i sl. To je sve postalo obican instrument zloupotrebe i to je ovaj slucaj s ta dva tupsona dokazao po stoti put. Ne mogu da verujem koliko se okolisa i sta se sve ovim ljudima crta. Ne samo da bacas djubre pod tudji prozor, da ulazis preko reda, nego da otimas tudju imovinu i zivote - sve mozes da radis samo ako si dokazani "patriota". Dokazano bezbroj puta u poslednjih dvadeset godina.

Te stege su tek pocele da popustaju ali nakon tih dvadeset najmonstruoznijih godina i totalnog potonuca drzave. Ko zna koliko vremena jos treba da prodje dok svest ne evoluira do nivoa gde ce selektor reci nesto zdravorazumsko, npr. nije bitno da li peva himnu ili ne, ako im zabija pet golova na svakoj utakmici to je daleko vece postovanje drzave i patriotizam. I tako u svim oblastima i delatnostima. E, ali ako tako uradis onda ovaj sto ne ume da zabija po pet golova na svakoj utakmici nema da kaze na osnovu cega je on tu u reprezentaciji…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije09.06.2012. u 08:44 - pre 145 meseci
Citat:
zrachko: Iz ovoga sledi da tekst himne nije ustavan(nije sekularan). Sekularna zemlja sa himnom teokratije.
Haha, idi i u UK i objasni im da je i njihova himna neustavna takođe - 'God Save the Queen', i ne samo neustavna nego autoritativna - zamisli kad bi mi imali ovaj tekst:O Lord, our God, arise, scatter her enemies..
Koliko tu ima materijala za analizu.. :-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije09.06.2012. u 08:57 - pre 145 meseci
Citat:
Sta mene briga za susedne drzave nek njeni gradjani resavaju svoje probleme, Srbija je mesto gde zivim pa mi to daje pravo da je kritikujem bez milosti.


totalno pogrsan pristup. Itekako je bitno sta rade susedi koji su ne samo istorijski rivali vec i trenutni konkurenti na polju trgovine, diplomatije i dr. Kritikovati da, ali oprezno i sa merom.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije09.06.2012. u 10:00 - pre 145 meseci
Citat:
Odin : Ako analiziraš putanju svake propasti i svake tiranije, vidjećeš kako u koljevci istih uvijek čuči neka ideja, neka propaganda, neka laž o "brizi za svoje bližnje" i specijalnim "ovlašćenjima" koja se dodjeljuju "najzabrinutijima za opšte dobro" kako bi oni bolje mogli da se brinu o opštem dobru. A kad se čovjeku oduzme moć da brine o samom sebi i prepusti drugima da "brinu" o njemu - znamo svi šta se rađa i kako se to završava.

To jeste dilema, ali situacija u kojoj covek ima moc da brine o sebi prozilazi iz dogovora pojedinaca nekog drustva/drzave da bude tako uredjeno i da te vrednosti brani, u suprotnom druga drzava ili organizacija preuzima tu brigu na sebe i resava sporna pitanja po principu 2 gumena i jedan bojevi metak.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selektor reprezentacije hora Srbije

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

[ Pregleda: 70783 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.