Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cnc plasma problem

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: cnc plasma problem

[ Pregleda: 3366 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mgak
Gak Zoran
masinogradnja
Novi Sad

Član broj: 161861
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: mgak@open.telekom.rs
Sajt: www.m-gak.net


Profil

icon cnc plasma problem24.07.2012. u 21:40 - pre 142 meseci
Postovanje
Imam problem sa THC uredjajem na cnc plasmi
posle crkavanja jednog uredjaja (agregata) i nabavke drugog desilo se da pri paljenu jednostavno pocne da skace z-osa tacnije thc koji u sklopu ima i mehaniku za kontrolu visine
radi se o IHT-ovom THC-u
upitanju je kapacitativni senzor na njemu
Na plazmi je HF paljenje
Problem nastaje kad se dobije signal za paljenje ,nastaju neke smetnje koje smetaju senzoru i dolazi do Žurke
pre nego sto mi je crkao prvi agregat uradio sam snimak koji mozete vieti na ovom linku

http://www.youtube.com/watch?v...mp;feature=channel&list=UL

tako je radila i ja bi da proradi opet
ako ima neko sa resenjem ovog problema ili bar sa savetom sta da radim bio bih mu jako zahvalan
pozdrav
 
Odgovor na temu

elektrostudio
Vladimir Pavkovic
SZR Elektrostudio, servis idustrijskih
masina i software developer
Novi Sad

Član broj: 201423
Poruke: 283
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: elektrostudio.com


+25 Profil

icon Re: cnc plasma problem25.07.2012. u 12:10 - pre 142 meseci
Proveri da li do senzora vodi sirmovani kabel, ako da onda je najbolje da zamenis kapacitivni senzor nekim mehanickim prekidacem koji ce obavljati istu funkciju. Probaj staviti induktivni umesto kapacitivnog...
Elektrostudio
 
Odgovor na temu

cnc-project
Sam svoj majstor
FIUME

Član broj: 80861
Poruke: 426
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: cnc plasma problem25.07.2012. u 15:58 - pre 142 meseci
Citat:
elektrostudio:
Proveri da li do senzora vodi sirmovani kabel, ako da onda je najbolje da zamenis kapacitivni senzor nekim mehanickim prekidacem koji ce obavljati istu funkciju. Probaj staviti induktivni umesto kapacitivnog...



THC senzori postoje :
Kapacitativni kakav je trenutno gore (za plasme do max 25mm limove u Gasno rezanje)
Voltažni koji je priča za sebe i isključivo je za plasme (ima sofisticiranih regulacija pa do jednostavnih uz konstantnu voltažu za amatere , dakako sofisticirana kao EDGE koštaju kao cijeli stroj ..bla-bla)



1. dal ti cap senzor radi dobro ako ti agregat ne radi , probaj to ako treba i kratko prespojiti da vidiš jer je to najvažnije
2. ako radi i prilazi materijalu dobro i ne skače gore dole, odnosno dobro je podešena "nula" kao i limiter onda je agregat u banani posebice ako je stara plasma radila dobro
3. mnogo problema stvara i "nulovanje" to je nauka za sebe , loše napravljen stroj i nosači, kao i ožičenje... znači mnogo igranja bez rezultata
4. pazi i na brzinu kojom se približava glava da se ne zaletava prebrzo , ako treba smanji joj na driveru struju da sporije prilazi ( IHT nije neozbiljna stvar, ali nedam 10×više za švabu , nego za kineza koji je provjereno dobar !!!)


provjereni poboljšani stari igrač HYD-Arc Height Controller XPTHC-100III


CATY FANATIC ...
 
Odgovor na temu

mgak
Gak Zoran
masinogradnja
Novi Sad

Član broj: 161861
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: mgak@open.telekom.rs
Sajt: www.m-gak.net


Profil

icon Re: cnc plasma problem26.07.2012. u 15:02 - pre 142 meseci
Hvala na pomoci
uspeo sam resiti problem
Upitanju je bilo uzemljenje
tacnije ,cvorista koja su bila morala su se razdvoiti i zasebno vuci 70kvadrata zica direktno na halsko uzemljenje na cinovanu traku
nivo smetnji koji proizvodi hf je jako velik i jedino resenje mi je bilo da bukvalno svaki deo uzemljim zasebno
u svaakom slucaju hvala
nadam se da ce mozda ova informacija iz prakse pomoci nekom
pozdrav
a da ,zaboravih .
morao sam i skinuti uzemljenje koje je bilo direktno na nosacu kap.senzora.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: cnc plasma problem

[ Pregleda: 3366 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.