Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BarKod citac serijski port

[es] :: Ostali hardver :: BarKod citac serijski port

[ Pregleda: 2664 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pticampek
Uzice

Član broj: 151374
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon BarKod citac serijski port17.08.2012. u 11:12 - pre 142 meseci
Imam stoni (na pultu) barkod citac neki PSC proizvodjac koji je na racunar prikacen preko serijskog RS232 porta, koji nece da mi izbaci ocitanu vrednost a javi se zvucnim signalom kao da je procitao. Imam 5 serijskih portova na racunaru (1 na Maticnoj ploci racunara i 4 preko PCI kartice). COM1 sa MB mi je zauzela fiskalna kasa, a drugih 4 je slobodno i mogu na bilo koji da prikljucim barkod citac. Sto sam naravno i uradio ali ocitavanja nema. Da li postoji neki softver i gde da se skine za neku konverziju sa RS232 na PS/2 ili slicno, ili mi je potrebno neko dodatno podesavanje citaca. Nemam nikakvu dokumentaciju od ovog citaca, tako sam nasledio od predhodnog vlasnika. To je sve radilo do pre neki dan kada mi je crkao racunar pa je morao da dodje novi na to mesto. Driveri su instalirani korektno od PCI kartice sa Serijskim portovima.
 
Odgovor na temu

uart

Član broj: 232423
Poruke: 125
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: BarKod citac serijski port19.08.2012. u 16:22 - pre 142 meseci
PSC je sada Datalogic (www.datalogic.com), pronađi na sajtu model i skini listu barkodova za podešavanje.
Ja bih prvo probao kod za "load defaults", a ako te ne pomogne "enable inerface" (ako skener ima tu funkciju). Za testiranje komunikacije startuj Hyperterminal i podesi parametre komunikacije na 9600-N-1, to default brtina komunikacije za sve RS232 barkod skenere koje sam do sada video.
Koristi serijski port na kome je fiskalna kasa tj. onaj za koji si siguran da radi.

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: BarKod citac serijski port

[ Pregleda: 2664 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.