Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dokvalifikacija, prekvalifikacija, iskustva??

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Dokvalifikacija, prekvalifikacija, iskustva??

[ Pregleda: 3707 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Klavijaturista
Trazi posao!
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286058
Poruke: 25
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: www.jsosquad.webs.com


+5 Profil

icon Dokvalifikacija, prekvalifikacija, iskustva??06.09.2012. u 14:44 - pre 140 meseci
Pozdrav svima. Da li neko zna da napise nesto vise o ovome? Da li se to onda vazi kao zavrsene dve srednje skole/vise/fakulteta ili sta?

Naime, evo moje situacije. Zavrsio sam 4 stepen za Geodetskog tehnicara. Posto radim kao vozac i uskoro ce se traziti licenca za profesionalne vozace, MORAM imati zavrsenu saobracajnu skolu za vozaca motornih vozila, sto je 3 stepen. E sad, postoji 5. stepen - vozac specijalista, medjutim ja sad moram da se prekvalifikujem na vozaca (sa 4. na 3. stepen??) da bih mogao da zavrsim peti stepen. Moze li neko da mi objasni malo kako bi ovo islo? Ima li neko iskustva sa takvim stvarima?
 
Odgovor na temu

gogo82

Član broj: 228454
Poruke: 118



+8 Profil

icon Re: Dokvalifikacija, prekvalifikacija, iskustva??07.09.2012. u 12:03 - pre 140 meseci
Citat:
Klavijaturista: Pozdrav svima. Da li neko zna da napise nesto vise o ovome? Da li se to onda vazi kao zavrsene dve srednje skole/vise/fakulteta ili sta?

Naime, evo moje situacije. Zavrsio sam 4 stepen za Geodetskog tehnicara. Posto radim kao vozac i uskoro ce se traziti licenca za profesionalne vozace, MORAM imati zavrsenu saobracajnu skolu za vozaca motornih vozila, sto je 3 stepen. E sad, postoji 5. stepen - vozac specijalista, medjutim ja sad moram da se prekvalifikujem na vozaca (sa 4. na 3. stepen??) da bih mogao da zavrsim peti stepen. Moze li neko da mi objasni malo kako bi ovo islo? Ima li neko iskustva sa takvim stvarima?


Gledaj, ti si vec zavrsio srednju skolu (4 godine) za geodetskog tehnicara. Za vozaca se pohadja saobracajna skola. Prvo 1-2 godine svih tehnickih skola su manje-vise isti predmeti. Ono sto ti trebas jeste da polazes razliku predmeta izmedju nastavnog plana geodetskog tehnicara i nastavnog plana za vozaca, tj one predmete koje ti nedostaju za profil vozaca.

Najcesce se to radi polaganjem razlike predmeta, sto traje nekoliko mjeseci (mislim ne vise od 6-7 mjeseci), ali me nemoj drzati za rec sto se tice trajanja vec provjeri u saobracajnim skolama.


Sto se tice 5-og stepena za vozaca, proveri moze li se ici odmah na 5-ti stepen sa predhodno zavrsenom skolom za geodetskom tehnicara (vrlo moguce da mozes).
Pozdrav!
Gogo82
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Dokvalifikacija, prekvalifikacija, iskustva??

[ Pregleda: 3707 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.