Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Kutije, online nabavka, inspekcija i online kupovina software-a

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Windows Kutije, online nabavka, inspekcija i online kupovina software-a

[ Pregleda: 1693 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Swarovskimania
AdGlow
Kristalni Zamak

Član broj: 260673
Poruke: 11
194.106.174.*

Sajt: swarovskimania.com


Profil

icon Windows Kutije, online nabavka, inspekcija i online kupovina software-a07.09.2012. u 15:20 - pre 140 meseci
U mojoj firmi razmatramo upgrade nasih racunara na Widnwos 7 professional i zelimo da kupimo Windows. Al kolega i ja smo upali u pricu oko legalnosti softwarea koji je kupljen online.

U temi http://www.elitesecurity.org/t...ske-inspekcije-legalan-Windows sam procitao da oni traze neke odredjene nalepnice.

Sta ako sam ja kupio software na Micorosfotovom sajtu i instalirao ga na nase racunare? Jel onda da sacuvam emailove - racune ili kako?
Dogodovstine kristalnog princa u
metalik sivoj fabiji
http://swarovskimania.com
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Windows Kutije, online nabavka, inspekcija i online kupovina software-a08.09.2012. u 06:51 - pre 140 meseci
Kad ti kupiš neki sofver online, to se računa kao uvoz. Na uvoz si dužan da platiš pdv i carinu. Ako ti samo platiš Microsoftu i uzmeš softver a to ne prijaviš carini, ti si u prekršaju taman isto koliko i neko ko prošvercuje robu preko granice. Naravno, to se dakle teže otkriva pa ljudi često posežu za takvim rešenjima. Nije problem tako da platiš total commander ili neki antivirus ali da uzmeš nekoliko windowsa, to je već ozbiljnija cifra. Dakle, prema Microsoftu si legalan ali si opet u prekršaju. A posle se ljudi pitaju što je softver kod domaćih prodavaca toliko skuplji u odnosu na online, paaa, sve je jeftino ako odlučiš da neplaćaš porez i carinu.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Windows Kutije, online nabavka, inspekcija i online kupovina software-a

[ Pregleda: 1693 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.