Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Udri "Komunalna" Milicijo

elitemadzone.org :: MadZone :: Udri "Komunalna" Milicijo

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62188 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo21.09.2012. u 09:40 - pre 140 meseci
opet se vracam na pitanje mentaliteta. Npr kazu nama u Srbiji trebaju evropski zakoni. Pa mi i imamo evropske zakone ! Nije problem u zakonu kao slovu vec u njegovom sprovodjenju.

Vlast samo osluskuje sta narod radi, prica, sta hoce. Evo recimo zamisli da si ministar policije ili pravde. Ako narodu ne smeta korupcija, kriminal, partijasenje, nepotizam zasto bi se ti borio protiv toga ? Sta, da sutra kad ne budem ministar da me ubije mafija ili di mi siluju zenu, kidnapuju dete ??? A ako cujes da narod trazi obracun ti ces podeliti municiju i reci sad idite i istrebite ih. SVE !

Znaci i Kolumbija i Svedska imaju slicne krivicne zakone, sudstvo, tuzilastvo jedina je stvar u mentalitetu.

I sad dolazimo do Srbije, gde je, znaci problem sto je politika usla u sve pore. Privreda je pukla, dugovi su ogromni, jedino sto ima gde sta da se radi su drzavne sluzbe i ti vise tu ne znas ko koga i svi su u politici i politika je sve. Nema principa i u takvoj sredini ne moze se organizovati ozbiljno sudstvo nego se sve resava na mah i besmislenim svadjama.

 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.tfcc.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo21.09.2012. u 10:55 - pre 140 meseci
Citat:
3way:
Citat:
btomic: Pa pre BusPlusa su kontrolori ispisivali kazne ljudima na osnovu lične karte i oni su sa tim papirom mogli da nastave započetu vožnju.


Ovo ces morati da ponovis jos mnogo mnogo puta da bi postalo istina.


Pošto misliš da nije istina - da je kazna/doplatna karta omogućavala nastavak vožnje - evo ti i dokaz:

http://www.podaci.net/_zakon/_...vima/o-pokpvg91v9311-9820.html
Code:

Doplatna karta daje pravo putniku da dovrši započetu vožnju.
Član 23.
 Putnik koji ne plati ili odbije da plati doplatnu kartu, ovlašćeno lice uručuje na licu mesta račun.
 Ako u roku od 8 dana po uručenju računa, putnik ne plati doplatnu kartu, plaća i administrativne 
troškove u visini koja je utvrđena važećim cenovnikom karata i pretplatnih markica, kao i troškove 
pokretanja sudskog postupka.


Pravno je takav sistem više nego moguć, jer je po našem zakonu obaveza svakog punoletnog građanina da sa sobom na javnom mestu uvek nosi svoju ličnu kartu: ako nemaš kartu, imaš ličnu kartu: ako nemaš ni ličnu kartu - po zakonu te policija (prava policija!) privodi zarad utvrđivanja identiteta. Utvrde ti identitet - i odma znaju kome da šalju račun. Simple. Simple ko pasulj.
====

A ovo danas je sledećom logikom: ne platiš parking, i umesto čestitke - uzmu i prebiju te ko mačku a auto ti bace nasred trga Nikole Pašića, na krov.

Super - onda ću ja onog što mi nije platio fakturu - a nema pare - da iznabadam u pleksuse dok mu bubreg ne sameljem!
====

Citat:
plague:
Pre nego sto jos vise utonete u fantazije o besplatnim prevozima, evo vam Link gde mozete videti gde je to besplatan prevoz. Obratite paznju na velicinu gradova koji isti poseduju.

~40 gradova u celom svetu koji zajedno nemaju stanovika kao Beograd.

Mogli bi pritom i da procitate koje su mane takvog prevoza.


Mane? Ovo dole napisano, na wikiju? Ovo su smešni izgovori.

-A sharp increase in vandalism and hooliganism
*Vandalizam? A kako tačno džabe karta podstiče huliganstvo?
-Transit vehicles turning into de-facto homeless shelters
*i sada se Pećinko i Smrda voze dvojkom, i niko iz busminusa ih ne dira.
-In large transit systems, significant revenue shortfalls
*Već postoji diskusija o tome - pare iz poreza već pokrivaju 70%, šta je frka i ovih 30%?
-A significant increase in driver complaints and staff turnover, even though farebox-related arguments are all but eliminated
*Vozač da se žali što ne mora da prodaje karte, i da vraća putniku sitno???
-Slower service overall (not collecting fares has the effect of speeding boarding, but increased crowding tends to swamp out this effect)
*Kojih više putnika??? I gde ćeš veću gužvu od ove sada?
-Declines in schedule adherence
*Ma da, busplus uopšte ne koči saobraćaj.
-Increased security and vehicle-maintenance costs
*Šta tačno je skuplje - nema sistema naplate, nema ni održavanja sistema naplate!

Kod nas, za razliku od Amerike - nošenje lične karte je obaveza svakog punoletnog građanina: samo zbog toga pola ovih argumenata ne pije vodu.

Argument koji pije vodu je: "nismo se dovoljno nafatirali para, još nam treba. Vaš srdačni [uneti ime čoveka na vlasti, po izboru] :)".
=======


Nisam JA pokvario pravosudni sistem, a nije ni narod: postoje odgovorni ljudi na pozicijama koji taj sistem popravljaju ili kvare, i za to su plaćeni od strane naroda - plaćeni da popravljaju ili barem održavaju status quo u nedostatku boljeg rešenja, a ne da budu korumpirano nepotističko komunjarsko nasleđe prethodnog doba!

=====

Opet kažem: ako je ovo uvod u anarhiju - slobodno je proglasite, spreman sam!!!

[Ovu poruku je menjao newtesla dana 21.09.2012. u 12:14 GMT+1]
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo21.09.2012. u 11:38 - pre 140 meseci
ukucajte u youtube: miroslav prokopijevic - pescanik - 2010.12.17 2. deo
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.tfcc.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo21.09.2012. u 12:14 - pre 140 meseci

Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Sky Walker

Član broj: 102549
Poruke: 55



+62 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo21.09.2012. u 18:18 - pre 140 meseci
Ne znam ko mi vise ide na kur*c, ovaj glupi ventura ili ovi komunalci.... Strasno
Umislili da su neko i nesto ako nose uniformu, slepci jedni. Moja mesecna zarada je kao njihova trogodisnja, pa se ne kur*cim gradom, i ne izivljavam se na ljudima i ako to mogu.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo21.09.2012. u 19:18 - pre 140 meseci
Citat:
newtesla:
Mane? Ovo dole napisano, na wikiju? Ovo su smešni izgovori.

-A sharp increase in vandalism and hooliganism
*Vandalizam? A kako tačno džabe karta podstiče huliganstvo?
-Transit vehicles turning into de-facto homeless shelters
*i sada se Pećinko i Smrda voze dvojkom, i niko iz busminusa ih ne dira.
-In large transit systems, significant revenue shortfalls
*Već postoji diskusija o tome - pare iz poreza već pokrivaju 70%, šta je frka i ovih 30%?
-A significant increase in driver complaints and staff turnover, even though farebox-related arguments are all but eliminated
*Vozač da se žali što ne mora da prodaje karte, i da vraća putniku sitno???
-Slower service overall (not collecting fares has the effect of speeding boarding, but increased crowding tends to swamp out this effect)
*Kojih više putnika??? I gde ćeš veću gužvu od ove sada?
-Declines in schedule adherence
*Ma da, busplus uopšte ne koči saobraćaj.
-Increased security and vehicle-maintenance costs
*Šta tačno je skuplje - nema sistema naplate, nema ni održavanja sistema naplate!

Kod nas, za razliku od Amerike - nošenje lične karte je obaveza svakog punoletnog građanina: samo zbog toga pola ovih argumenata ne pije vodu.
[Ovu poruku je menjao newtesla dana 21.09.2012. u 12:14 GMT+1]

Ovo sto pise na Wikipedia nema veze sa Srbijom i njem prevozom. Ovo su cinjenicna stanja do kojih su dosle druge verovatno veoma razvijenije drzave od nas. To sto ti smatras da to ne bi uticalo puno na nas trenutni kvalitet je nesto sasvim drugo. Sam kazes da se 70% finansira kroz budzet => poprilicno jeftin prevoz => objasnjava vecinu tvojih zamerki.
U normalnim drzavama gde je prevoz iole: kvalitetan, tacan, bez vecih guzvi, bez nekih ugrozavanja putnika (verovatno se pretezno misli na metro) uvodjenje besplatnog prevoza je dovodilo do problema koje su naveli. Sada mi reci da li ti hoces kvalitetan prevoz ili besplatan prevoz? Posto imam osecaj da ovde nikog ne boli nepravda nego ga boli sto prevoz nije besplatan.

Takodje, bas se lepo osecam kada 30-40% autobusa izadje na punktu jer nemaju karte. Ko je tu lud? Kao velika guzva, a ovamo kada izadju sverceri ja skoro da mogu da sednem. I dalje me nervira sto se zbog tih punkova usporava saobracaj, medjutim ovakvi primeri jasno odaju sliku sta je tu problem ma sta vi pricali.

Na stranu to sto mislim da je nepravedno da ljudi koji nesto ne koriste placaju to kroz porez.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo22.09.2012. u 14:34 - pre 140 meseci
Citat:
newtesla:
Pošto misliš da nije istina - da je kazna/doplatna karta omogućavala nastavak vožnje - evo ti i dokaz:


Jos bolje....Odlicno :)
Znaci da je ISTI problem postojao i ranije...u zakonu pise jedno, GSP kaze drugo i niko se nije bunio, svima je bilo lepo. E sad, kada je Busplus uzeo stvaru svoje ruke, to je odjednom problem :) To mi sve govori da uopste nije u pitanju Busplus :)

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.adsl.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo24.09.2012. u 12:31 - pre 140 meseci
http://www.alo.rs/vesti/54040/...unalci_udare_na_mene_ako_smeju

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo24.09.2012. u 18:23 - pre 140 meseci
Ja ga sasvim podrzavam. I ja sam za to da dodju i da ga olese od batina. Stavise, ne mora samo komunalna, moze i ova obicna, i interventna i zandarmerija.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo24.09.2012. u 18:49 - pre 140 meseci
Pa na njega takvog sigurno nece komunalci, cak i da ih je vise, nego ce da posalju interventnu, realno. Cisto da se zna da i nad popom ima rock ;)
Realno...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo24.09.2012. u 22:07 - pre 140 meseci
nekad je bilo sramota svercovati se...

 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo25.09.2012. u 21:33 - pre 140 meseci
Kao bivsi kontrolor, mogu samo da posvedocim da je pre zaista mogla da se plati doplatna karta i da se dovrsi zapoceta voznja. Ili da dobije poziv da plati kartu kasnije. Caka je bila da sa tim papircetom je mogao ceo taj dan da se vozi koliko hoce, jer na papircetu je pisao samo datum, ne i broj linije. Ako neko nije hteo da da licnu kartu, zamolili bi smo ga da izadje iz vozila. Ako nece, autobus stoji dok ne izadje. Za mesec dana kolko sam radio, nismo nijednom zaustavili vozilo. Za jednu smenu, u proseku 6 nije htelo da da licnu kartu. Kolege su ih pustale, jer dok mi sacekamo policiju, za to vreme mogu da napisu tri "kazne" onima koji saradjuju. Prosek je bio oko 30 "kazni" za jednu smenu.

Veliki sam protivnik Bus+ jer mi ide na penis svaki put kad se namestaju tenderi, pogotovo tenderi za monopolski polozaj. Dok god odgovorna lica ne zaglave na robiji, podrzavam svercovanje. Podrzavao sam svercovanje i nakon sto sam uspeo da se izvucem iz GSP, jer sam video kako se trose pare od naroda. Pre nego sto sam usao u GSP, nisam se svercovao, bilo me sramota. Sad me je sramota da placam prevoz, da dajem ijedan dinar i Bus+ i GSP-u. Idem svojim kolima, ili elektricnim skuterom ili peske. Grad je trebao da prekine sa subvencijama GSP-u, pa bi se vrlo brzo mnogo toga resilo. I sad bi trebalo da prekine subvencije pa bi se brzo stvari dovele na svoje mesto. Grad nasim parama kupuje socijalni mir.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo25.09.2012. u 21:41 - pre 140 meseci
Da li bi se resilo ili bi bilo jos gore?
Btw, 30 u proseku od koliko otprilike proverenih putnika?
Realno...
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo25.09.2012. u 22:40 - pre 140 meseci
Kratkorocno, bilo bi uzasno. Dugorocno, bilo bi mnogo bolje.
Moja pretpostvka je da bi cena karte otisla znacajno gore, sto vise to bolje, da bi se narod pobunio, i da natera nadlezne organe da se uradi jedna temeljna reorganizacija GSP-a. Milioni odlaze na ogroman visak zaposlenih, nenamenske i neracionalne troskove, na namestene nabavke i tako dalje. Jeste da ovo sve navedeno vazi skoro za sve drzavne firme i ustanove, ali trenutno pricam o GSP-u. To je neko moje misljenje zasnovano na tome da nijedna vlast do sada nije to uradila.

A koliko putnika zaista ne znam. Nisam brojao. Uglavnom su mi zadavali linije koje staju kod poste na dusanovcu. 3-4 stanice u jednom smeru i isto toliko u drugom. Pa ti sad proceni. Udjemo u autobus, isprekontrolisemo ga u pokretu, sidjemo, uvatimo drugi u suprotnom smeru i tako se vrtimo celu smenu. A ne ko sada, ovo sada je cisto izivljavanje nad narodom.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo26.09.2012. u 07:35 - pre 140 meseci
Haha 30 svercera po smeni jednog kontrolera! Ha kako posten svet...malo matematike kaze da se tu svercuje hiljade ljudi...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo26.09.2012. u 07:50 - pre 140 meseci
Citat:
Ha kako posten svet...

Nemam nikakvih problema da na tako nešto gledam kao na tihi bunt, za šta verujem da ima već i previše uslova.
Komentari shadow-bg samo potvrđuju postojanje tih uslova.
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo26.09.2012. u 07:55 - pre 140 meseci
Citat:
shadow-bg:
...da bi se narod pobunio, i da natera nadlezne organe da se uradi jedna temeljna reorganizacija GSP-a. Milioni odlaze na ogroman visak zaposlenih, nenamenske i neracionalne troskove, na namestene nabavke i tako dalje.


Temeljnu reorganizaciju može da pokrene samo čovek kome je posao gradonačelnika najvažniji. Mi smo izabrali čoveka koji je do lakata u svom ličnom, privatnom biznisu, koji je uz to potpredsednik velike političke partije, predsednik košarkaškog saveza jedne zemlje, i verovatno predsednik ko zna koje čega još. Šta mislite koliko on ima vremena da uopšte smisli a kamoli sprovede reorganizaciju bilo kojeg javnog preduzeća u gradu? On to rešava na poslovan način - uzmi pare od naroda pa će biti i za neradnike a i za neku firmu koja će da radi posao umesto neradnika.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo26.09.2012. u 07:57 - pre 140 meseci
Citat:
shadow-bg: Milioni odlaze na ogroman visak zaposlenih, nenamenske i neracionalne troskove, na namestene nabavke i tako dalje.


Pa ti k'o da si radio kao zamenik generalnog direktora u najmanju ruku, a ne kao kontrolor, pa si u sve upucen.

[Ovu poruku je menjao 3way dana 26.09.2012. u 09:23 GMT+1]
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo26.09.2012. u 08:14 - pre 140 meseci
Citat:
shadow-bg
Veliki sam protivnik Bus+ jer mi ide na penis svaki put kad se namestaju tenderi, pogotovo tenderi za monopolski polozaj. Dok god odgovorna lica ne zaglave na robiji, podrzavam svercovanje.


To otprilike znaci zauvek. Dok god je ljudi uvek ce postojati neko lice koje je odgovorno za nesto. Nije los izgovor. Uvek je zanimljivo traziti raznorazne izgovore, kao "Necu ja da placam firmi X, nego cu da placam firmi Y" (za uslugu koja je 100% ista)

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Udri "Komunalna" Milicijo26.09.2012. u 08:20 - pre 140 meseci
Citat:
Vasastajić:
Citat:
Ha kako posten svet...

Nemam nikakvih problema da na tako nešto gledam kao na tihi bunt, za šta verujem da ima već i previše uslova.
Komentari shadow-bg samo potvrđuju postojanje tih uslova.

Ma racionalizuj ti to kako hoces ako ce ti biti lakse.

@btomic brate batali vise politiku majku mu. Daj bre moderator ili neko da kaze ovom tipusu da batali malo. Idi na proteste, organizuj trbine KANDIDUJ SE samo nemoj da smaras ovde vise za ime sveta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Udri "Komunalna" Milicijo

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62188 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.