Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodaja vina u rinfuzi-propisi i zahtevi

[es] :: Vodič za posao :: Prodaja vina u rinfuzi-propisi i zahtevi

[ Pregleda: 6927 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Prodaja vina u rinfuzi-propisi i zahtevi27.09.2012. u 17:33 - pre 140 meseci
Vec neko vreme razmisljam o prodaji vina u rinfuzi.
Pretrazujem net nekoliko dana i uopste nemogu da se snadjem u propisima i pravilnicima.

Nije mi jasno da li, po novim propisima, trgovinom vinima moze da se bavi samo proizvodjac i koji su uslovi za to?

Naime, znam da je nekada bilo jako popularno i cesto pazariti vina u tkzv tocionicama(podrumima) vina.
Vino na tocenje je bilo nacin da se kupi relativno dobro vino, za relativno nizu cenu od one koje imaju flasirana vina.

Ne mogu reci za sebe da sam poznavalac,ali svakako jesam ljubitelj dobrog vina.
Shvatio sam da su vina u staklenoj ambalazi od litar, po pravilu, tesko djubre.
Tek buteljke od 0,7 i cene iznad 500,600 dinara nude nekakav kvalitet.

Zanosim se time da otvorim vinariju u kojoj bi se nudilo vino u rinfuzi, od poznatog proizvodjaca, kvaliteta koji bi bio srazmeran ceni.
Voleo bih da tako ponudim i domacu rakiju, takdoje u rinfuzi i na tocenje.
Mislim da to ima smisla u ovo vreme kada je sve skupo i skuplje.
A ide i sezona slava...
Pa, onda, imao bih i one stare sifone i soda vodu za spricere...

Mislim da je ulaganje relativno malo, a posao stabilan i izgledan.

Jedino sto bih voleo da imam informacije na temu da li je, uopste, danas dozvoljeno tociti vino iz buradi, koji su zahtevi u pogledu ambalaze i skladistenja...

Nadam se da ce neko moci da me posavetuje na koju stranu da gledam.

Pozdrav!

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Prodaja vina u rinfuzi-propisi i zahtevi27.09.2012. u 21:18 - pre 140 meseci

Pa zasto covece da unistavas takvu stvar ako imas prodavajuci je u nekakvim plasticnim buricima sirotinji raji.
Ta sirotinja ne treba da bude tvoja ciljna grupa.Sirotinja hoce 'leba!A ti nisi SOS Market.
Iskreno mislim da bi ti vise odgovaralo da nadjes neku tocilicu,kupis flase i dizajniras etiketu(rucno,mehanicki).Sve to za pocetak ako nisi finansiski stabilan.Kasnije nesto automatizovano.Sa pampurima etc.Moderniji dizajn,vise sorti itd.
To je na zapadu dosta ranije pocelo da se radi.Da se manji proizvodjaci vina,rakije,piva probijaju na trziste.
naravno to "ranije" je bio period nase komunisticko-socijalisticke renesanse

 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Prodaja vina u rinfuzi-propisi i zahtevi28.09.2012. u 08:13 - pre 140 meseci
Deki77, slazem se za to kvarenje vina,mada plasticna ambalaza ne mora kvariti vino,ako sluzi samo za transport i ako vino ne stoji dugo u takvim ambalazama.

Flasiranje vina bi trazilo da se registrujem kao proizvodjac, ako sam dobro razumeo pojedine propise.
A ja bih samo da postanem trgovac vinima.
Sigurno je da ne mogu da pariram ozbiljnim igracima, au ovde i nemam mnogo ravijeno trziste za fina i probrana vina.
Mislim da bi trziste dobro prihvatilo ponudu rinfuznog vina, zadovoljavajuceg kvaliteta po optimalnoj ceni. Ipak,takvo je vreme da svi beze u maksimalne ustede.
U perspektivi, ne bih bezao od toga da kasnije ponudim i bolja flasirana vina.

U Hrvatskoj, na Krku, kupio sam 3 litre tocenog vina, izuzetnog kvaliteta...njihova autohotna Vrbnicka Zlahtina. Znam da cena nije bila visoka, iako je vino bilo izuzetno.

Tako da mislim da ima smisla otvoriti svojevrstan podrum vina, jedina nedoumica koju imam jeste ta u smislu propisa...nisam siguran moram li registrovati prozivodnju vina.
Sto povlaci mnoge druge troskove.

Vec se bavim poslom, u drugoj prodajnoj grani...ima registrovani stabilan DOO, pa se mislim kako bih to izveo sa vinima na najbolji nacin.

Ono sto me privlaci jeste odsustvo veliko rizika, jer jedino ulaganje koje vidim je nesto jako malo u enterijer i nesto malo vise u prohromsku burad.
I to je to.
Ukoliko se negde ne varam.

Pozdrav!

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Prodaja vina u rinfuzi-propisi i zahtevi

[ Pregleda: 6927 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.