Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko kosta web design/development?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Koliko kosta web design/development?

[ Pregleda: 5810 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanvla
Srbija

Član broj: 11686
Poruke: 132
*.vdial.verat.net



Profil

icon Koliko kosta web design/development?05.03.2004. u 23:10 - pre 244 meseci
Ne znam da li je ovo bas pravo mesto za ovo ali sta je tu je!

Evo da vidite koliko to na zapadu kosta: http://www.btobonline.com/webPriceIndex/
cene su po satu
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?06.03.2004. u 02:12 - pre 244 meseci
UH!

Čini mi se da je ovo malo naduvano, čak i za Zapad.
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?06.03.2004. u 10:13 - pre 244 meseci
Malo naduveno? Pa ja ne znam koji bi ti platio 150$ za sat vremena programiranja (pod uslovom da projekat nije nesto stvarno krupno i/ili ti imas VEOMA JAKU reputaciju i reference)? Ako ti znas, daj mi njegov mail =) =) =)
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Bokultis

Član broj: 20538
Poruke: 51
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?06.03.2004. u 13:02 - pre 244 meseci
Koliko li tek uradi za sat kad ovoliko naplacuje taj isti sat. :)))
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.sbb.co.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?06.03.2004. u 13:38 - pre 244 meseci
www.posavina.net pa pod web design, cenovnik koji ja primenjujem, i da napomenem da neke stvari idu od projekta do projekta, ali u biti je to to ( za inostranstvo je x3 :)
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?06.03.2004. u 13:38 - pre 244 meseci
Citat:
Bokultis:
Koliko li tek uradi za sat kad ovoliko naplacuje taj isti sat. :)))


U sustini, kada radis pro par godina onda vec imas gomile vec napisanog koda koji koristis tako da za taj jedan sat uradis vise nego neko ko nema nista od ranije za par sati (dana, pa cak i nedelja u zavisnosti od problema). Pri tom imas dovoljno iskustva da sa odredjenim odredjenim probleimima izadjes na kraj na jednostavniji i elegantniji nacin, imas bolji odnos sa klijentima i tako dalje.

To se ceni i placa.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Bokultis

Član broj: 20538
Poruke: 51
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?17.03.2004. u 15:34 - pre 243 meseci
Razumem ja to potpuno ali sto je mnogo mnogo je.
 
Odgovor na temu

arsa xx
Srdjan Arsic
Beograd

Član broj: 14203
Poruke: 452
*.beotel.net

ICQ: 247217004
Sajt: webdizajn.arsic.biz


Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?17.03.2004. u 19:51 - pre 243 meseci
Bolje dzaba sedi nego dzaba radi!
Flash komponenta za atraktivan prikaz vesti na sajtu:
www.flash-news-ticker.com
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?18.03.2004. u 11:01 - pre 243 meseci
Kao što neko reče, ako imaš reference i imidž, možeš dizati cenu do neba.
Zamisli sada firmu sa managing i marketing teamom, sa prostorijama, ekipom dizajnera i programera i referencama poput Adidas-a, CNN-a, Nokie, Coca-cole..
Dođe ti Nike i hoće sajt. Tražiš 150$ po satu... kompletan projekat te izađe 50.000$
Baš će Nike da kaže, "hvala lepo, skupo nam je", nego će naravno pristati ako su zadovoljni radom i poverenjem koje odaje ova firma.

Ne znam da li je to slučaj za ovu firmu koju ste naveli, ovo je odgovor na ono pitanje "Skupo ja 150$"
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.181.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?18.03.2004. u 14:02 - pre 243 meseci
To je, na žalost, moglo nekada tako sada više ne može. Sećam se kada smo bid-ovali za projekte u kojima su bili šestocifreni iznosi ... jednostavno takvih projekata više nema, odnosno nema ovako "na izvol'te". Moraš, pored svega ostalog, da imaš i neverovatnu sreću da bi uopšte došao u poziciju da konkurišeš za takav neki projekat.

Ako daš nekome ovakvu cenu, i ako te neko uopšte udostoji odgovora, verovatno ćeš dobiti odgovori tipa "da li si se rokao u venu kada si dao ovu ponudu ili jednostavno nisi normalan"?
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?20.03.2004. u 04:51 - pre 243 meseci
ma naravno da to izgleda naduvano, što sa jedne strane i jeste tačno, ali opet, sa druge i nije.. ;)

kako da objasnim? pa, recimo advokati u americi imaju sličan princip. oni to zovu "billable hours" (i ne samo advokati, ali se kod njih najviše primenjuje ovaj princip).

znači, oni kažu "moja cena rada je $150 po satu" što naravno ne znači da oni zarađuju toliko osam sati dnevno, 25 dana nedeljno, 12 meseci godišnje (što bi bilo $360,000). to su samo "naplaćeni sati", što uključuje vreme provedeno u sudnici i slično, ali ne uključuje recimo vreme potrebno da se upoznaš sa sličnim slučajevima ako nemaš iskustva u toj oblasti..

ali sa druge strane, ti to upoznavanje isto obavljaš u radno vreme, pa primaš platu i za to (ako radiš u kompaniji), tako da ti konačna plata sigurno nije ni blizu. mislim da niko ne izvlači ni polovinu radnog vremena kao naplaćene sate, tj mislim da su sretni i oni koji izvuku četvrtinu ili petinu..


znači sa te strane je to prilično naduvano, ali kada pogledaš sa druge strane, svako ko se bavi nekim "kreativnim" poslom (znači otpadaju radnici u fabrikama koji 8 sati ponavljaju istu radnju, ili prodavačice na trafikama), obično nije baš produktivan svih osam sati u toku dana.

tj, može on i da bude zauzet 8 sati, ali stvarno da radi svoj kreativni posao (recimo programira nešto komplexno, ili dizajnira) samo par sati u toku radnog dana. ostatak dana može da prođe u instalaciji nekog programa, čeprkanju po dokumentaciji, googlanju, pomeranju nekih fajlova sa jednog servera na drugi, iz jednog foldera u drugi, čekanju da se nareže neki CD, uploaduje neki fajl na spori FTP server preko spore ISDN veze, ili prosto pravljenje backupa, itd, etc..

kada se preračunate, shvatite da vam veći deo dana odlazi na takve "sporedne" stvari, koje ne možete da naplatite direktno. kada se radi po tom "billable hours" modelu, klijent očekuje da mu za svaki sat koji je platio kažete šta ste radili za njega. naravno, tu sve ove sporedne stvari ne dolaze u obzir.

klijenta uopšte ni ne treba da zanima što ste juče vi 3 sata potrošili otkrivajući i zaobilazeći jedan nedokumentovani bug u vašem kompajleru, ili što ste čekali sat vremena da nesposobni admin namesti server, ili što ste morali žonglirate (testirate i ispravljate) 2 sata da bi nesposobni IE prikazao vašu stranicu onako kako očekujete..

u takvoj postavci, ovaj model naplate obično završava posao. nije idealan, ali opet, šta jeste? ;)
 
Odgovor na temu

gery
Varga Gelert

Član broj: 23205
Poruke: 2
*.beotel.net



Profil

icon Re: Koliko kosta web design/development?25.03.2004. u 16:48 - pre 243 meseci
Uh cene su malo naduvane...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Koliko kosta web design/development?

[ Pregleda: 5810 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.