Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MOLIM ZA POMOC, osnivanje doo, i ranog odnosa u istom, porezi, doprinosi.

[es] :: Vodič za posao :: MOLIM ZA POMOC, osnivanje doo, i ranog odnosa u istom, porezi, doprinosi.

[ Pregleda: 3665 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

antisitem
Milos Stupar
ugostitelj
ugostiteljska
Beogras

Član broj: 307900
Poruke: 2
95.180.65.*



+1 Profil

icon MOLIM ZA POMOC, osnivanje doo, i ranog odnosa u istom, porezi, doprinosi.22.10.2012. u 17:30 - pre 139 meseci

Radnici rade u kafiteriji u vlasnistvu firme, firma je resila da ugasi kafiteriju i samim tim njihova radna mesta.
Ja kao menadzer iste, ne ostajem bez posla, ponudjen mi je novi, ali MORAM, ZELIM da pomognem tim ljudima.
Molim Vas da me uputite, hitno je!

Naime, cilj, je da njih 4 otvore DOO, i da udju u zakup tog istog prostora (kompanija im ostavlja inventar, da ne duzim)

Ja veoma dobro poznajem matematiku istog prostora i biznisa.
Firma je radila 100% na belo, i nije pregovarala o popustu na kiriju kod zakupodavca, koji je sad spreman da odobri popust.

Uz taj popust i uz smanjenje plate, radnici mogu da ostanu tu, a ne na ulici.

Moja konstatacija uz pitanja su:

Visina baksisa tj napojnice nije zakonom odredjena, oni sada imaju sasvim pristojan, cak sta vise odlican bakis, i spremni su da im to bude zapravo plata.

Koliko oni, kao osnivaci DOO, zasnivanjem radnog odnosa u istom, moraju da plate BRUTO drzavi, doprinose?

Jasno mi je da se zarada obracunava na drugi nacin, ali eto, oni kokretno zele da rade bez "plate", nego bi samo placali sebi doprinose.

Da li neko zna koliki je taj iznos mesecno po osnivacu i zaposlenom jednog DOO


Hvala puno
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: MOLIM ZA POMOC, osnivanje doo, i ranog odnosa u istom, porezi, doprinosi.22.10.2012. u 22:26 - pre 139 meseci
Oni imaju minimalnu osnovicu na koju mora da se placaju porez i doprinosi. Ako ne zele da primaju i minimalnu platu uz to, to je na njihov trosak jer bi vec platili porez/doprinose na istu :)
Baksis preko toga.

Minimum za porez/doprinose je oko 13.000 ukupno mesecno, po radniku.
 
Odgovor na temu

antisitem
Milos Stupar
ugostitelj
ugostiteljska
Beogras

Član broj: 307900
Poruke: 2
95.180.65.*



+1 Profil

icon Re: MOLIM ZA POMOC, osnivanje doo, i ranog odnosa u istom, porezi, doprinosi.22.10.2012. u 23:58 - pre 139 meseci
Hvala puno, to je prva opipljiva cifra koju sam cuo... neki kazu 20 224 + 35% na to, neki kazu da MORAJU da imaju mescnu zaradu i ako su oni i vlasnici i radnici...


Hvala puno ako znas jos po nesto sto moze da mi koristi, bio bi zahvalan :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: MOLIM ZA POMOC, osnivanje doo, i ranog odnosa u istom, porezi, doprinosi.23.10.2012. u 02:11 - pre 139 meseci
Naravno da moraju da imaju mesecnu zaradu, ali to je taj minimalac koji sam pomenuo. E sad da li ces im ti isplacivati i neto (preko ovih poreza/doprinosa) je tvoja stvar (ali te kosta samo 20RSD za transfer unutar banke da to uradis jer su proezi/doprinosi vec placeni).


Pogledaj i varijantu da ne rade svi puno radno vreme. Ne secam se da li tada moraju biti isti porez/doprinosi ili ide srazmerno (vecna stvar ide srazmerno tada, ali nisam siguran za minilane sume ka drzavi :))
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: MOLIM ZA POMOC, osnivanje doo, i ranog odnosa u istom, porezi, doprinosi.23.10.2012. u 09:12 - pre 139 meseci
Da li mora DOO ili ima neka isplativija varijanta ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: MOLIM ZA POMOC, osnivanje doo, i ranog odnosa u istom, porezi, doprinosi.

[ Pregleda: 3665 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.