Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata

elitemadzone.org :: MadZone :: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8897 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata23.10.2012. u 18:08 - pre 140 meseci
Diskusija me je podsedila na pismo koje je direktor NASA-e napisao kao odgovor casnoj sestri,

http://www.lettersofnote.com/2012/08/why-explore-space.html

Isecak,
Before trying to describe in more detail how our space program is contributing to the solution of our Earthly problems, I would like to relate briefly a supposedly true story, which may help support the argument. About 400 years ago, there lived a count in a small town in Germany. He was one of the benign counts, and he gave a large part of his income to the poor in his town. This was much appreciated, because poverty was abundant during medieval times, and there were epidemics of the plague which ravaged the country frequently. One day, the count met a strange man. He had a workbench and little laboratory in his house, and he labored hard during the daytime so that he could afford a few hours every evening to work in his laboratory. He ground small lenses from pieces of glass; he mounted the lenses in tubes, and he used these gadgets to look at very small objects. The count was particularly fascinated by the tiny creatures that could be observed with the strong magnification, and which he had never seen before. He invited the man to move with his laboratory to the castle, to become a member of the count's household, and to devote henceforth all his time to the development and perfection of his optical gadgets as a special employee of the count.

The townspeople, however, became angry when they realized that the count was wasting his money, as they thought, on a stunt without purpose. "We are suffering from this plague," they said, "while he is paying that man for a useless hobby!" But the count remained firm. "I give you as much as I can afford," he said, "but I will also support this man and his work, because I know that someday something will come out of it!"

Indeed, something very good came out of this work, and also out of similar work done by others at other places: the microscope. It is well known that the microscope has contributed more than any other invention to the progress of medicine, and that the elimination of the plague and many other contagious diseases from most parts of the world is largely a result of studies which the microscope made possible.

The count, by retaining some of his spending money for research and discovery, contributed far more to the relief of human suffering than he could have contributed by giving all he could possibly spare to his plague-ridden community.

sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata23.10.2012. u 21:30 - pre 140 meseci
Citat:
mulaz:
Citat:
Postoji primer gubljenja vremena i novca, koji je (mozda) prosao nezapazeno, na temu izumiranja dinosaurusa, gde su se potrosile dve decenije i silne milijarde, da bi se konstatovalo da od nekakvog meteora nema traga ni efekta.


I, sta ako ga nema? Bila je teorija da su izumrli zbog toga. Ta teorija moze da se potvrdi (da se nadje meteorit), ili da se odbaci. Ako nisu umrli od meteora (bolje reci asteroida), onda treba traziti novu teoriju, zasto su izumrli.

Toliko para i vremena je islo u letece masine, pa nisu radile. Gubljenje novca, zar ne? Dok nisu tamo neka braca Wright nesto pokusavali... a sta je bilo posle, svi znamo.



Pa nije bas dobro skakutanje sa primera na primer.

Promasena teorija se dokazivala 20 godina, savremenih, ne u nekima ranim vekovima, i nije "ubila" nikoga, samo je malo vise arcila fondove. Moglo je i ranije, ostrije i brze da se radi i stavi tacka na problem, a ne da se igraju par generacija naucnika sa laviranjima u teorijama i beskonacnim raspravama.

Letece masine su se ponajvise razvijale tokom ratova, pa ni to nije civilizacijski dobar primer.

Cirkus u Italiji je sasvim drugacijeg karaktera. Nakon dugogodisnjeg rada, titulisanja, potrazen je KONKRETAN odgovor na konkretno pitanje kod konkretnih strucnjaka. I umesto da kazu "mi nemamo pojma, to je nepredvidivo, zabavljamo se na racun fondova, ali to sluzi samo nama za igru", oni su aplicirali nejasne pretpostavke koje su kostale ljudskih zivota. Stavili su sujetu ispred ljudskih zivota. A to NIKO ne zeli da tolerise.
Bolje da su se bavili astrofizikom nego geofizikom, ne bi nikoga ugrozili nejasnim i nedokazanim(ili nedokazljivim) teorijama.
Ako ne mogu da priuste upotrebljivu stvar nakon vise od pola veka savremene(mirnodopske) nauke, pa neka sagledaju smisao onoga cime se bave.


Poz
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata23.10.2012. u 22:06 - pre 140 meseci
Da li ste se zapitali koliki je trosak kada se promasi prognoza zemljotresa ?

http://www.guardian.co.uk/scie...-predict-earthquakes-harm-good

Citat:

But what would be the economic and social impact of the prediction over the coming year? It is likely that a large number of people would move away, businesses would shut down, and the economy would probably go into freefall. The economic and social cost for Newtown would be huge – and indeed might be greater than the cost of the earthquake itself.

This is made far worse when one considers that the prediction cannot be 100% reliable – indeed as I'll show below it is likely to be a long way from this — which means that it could well be a false alarm, or the magnitude might be overestimated, or the location would be wrong. In this case of course the unnecessary damage to the economy and social functioning of Newtown would be very large indeed.


Posto sigurnost procena nije 100%, onda posledice opet snose naucnici. Ne valjas kada upozoris, ne valjas kada ne upozoris.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata24.10.2012. u 09:10 - pre 140 meseci
Nisu oni kaznjeni VISE nego sto je tuzilac trazio(trazio 4 godine sudija presudio na 6 godina zatvora) SAMO zbog "lose prognoze".

Postojao je naucnik(ime je na netu) koji je napravio spravu za merenje zemljotresa i koji je UPOZORAVAO da sledi ono sto je sledilo.

Ali, ekipa SUJETNIH se okomila i pritisla svojim "naucnim autoritetima" da ga omalovaze i "demokratski-vecinski" diskredituju. Pa su ismejavali, bahatili, pljuvali, sprecavali ekipe za prevenciju da rade svoj posao, a doticnog sto ih je uznemirio svojim radom su TUZILI sudu za lazno uzbunjivanje javnosti..

Oni su svoj (nekako) steceni autoritet koristili bezobrazno za licnu promociju i eleiminaciju "konkurencije"(ili im se prosto nije svidjao), a za posledice ih je bas bolela briga...

Za to, MALO je 6 godina, za toliki bezobrazluk...

Poz
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata24.10.2012. u 16:13 - pre 140 meseci
Citat:
Postojao je naucnik(ime je na netu) koji je napravio spravu za merenje zemljotresa i koji je UPOZORAVAO da sledi ono sto je sledilo.

Odlicno. Znaci sada ce ta sprava da se napravi u milion primeraka i znacemo kada slede zemljotresi, spasice se milioni zivota u buducnosti.
Nije nego.
U pogodjenoj oblasti desavala se serija slabijih zemljotresa sto se najcesce ne zavrsi razornim zemljotresom.
Ovog puta se takav zemljotres ipak dogodio. Cista "sreca" pa je taj cika i pogodio.
Verovatno sirom sveta stotine nekih "strucnjaka" predvidja neke nesrece a na kraju se nesto slucajno i desi.
Daj boze da je ovaj stvarno izumeo neku spravu ali cisto sumnjam. Pokazace vreme.

[Ovu poruku je menjao mrkii dana 24.10.2012. u 17:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata24.10.2012. u 16:21 - pre 140 meseci
I to je nebitno, ili je, mozda, specificno bitno, ali ne znamo pouzdanost sprave. Mozda i radi, mozda je sreca, sprava nije ni tema.

Bitan je stav kaznjenih i njihova bahata histerija prema necemu sto im se ne svidja, po svaku cenu, pa i cenu ljudskih zrtava.

A da nije takvih, sujetnih zlikovaca, ko zna koliko bi "sprava" docekalo svetlo dana i upotrebnu vrednost.

I ko zna koliko bi ljudi opstalo u zivotu...

Ovako su svoju losu ljudsku osobinu, izjednacili sa pohlepom najobicnijih kriminalaca, i to toliko surovih, da su im ljudske zrtve nebitne...

Poz
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata24.10.2012. u 17:49 - pre 140 meseci
Naravno da ces imati negativan stav prema nekom drko*u koji metodom baba vange prorice buducnost. lako je njemu tek on ne snosi nikakvu odgovornost za to sto radi i prica.

Eva ja sam osmislio cudesnu ciglu i kad gledam u nju kazuje mi se da ce uskoro da padne meteor na Srbiju, ja bi rado upozorio naord i spasio zivote samo da nije tih poganih astronoma koji me nazivaju ludakom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata24.10.2012. u 22:15 - pre 140 meseci
Citat:
mmix: Naravno da ces imati negativan stav prema nekom drko*u koji metodom baba vange prorice buducnost. lako je njemu tek on ne snosi nikakvu odgovornost za to sto radi i prica.
Odgovornost za to što radi? Pa zar nisi sam započeo ovu temu jer se ne slažeš sa potezanjem odgovornosti za nečiji rad?!
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata25.10.2012. u 07:14 - pre 140 meseci
Citat:
mmix:
Naravno da ces imati negativan stav prema nekom drko*u koji metodom baba vange prorice buducnost. lako je njemu tek on ne snosi nikakvu odgovornost za to sto radi i prica.

Eva ja sam osmislio cudesnu ciglu i kad gledam u nju kazuje mi se da ce uskoro da padne meteor na Srbiju, ja bi rado upozorio naord i spasio zivote samo da nije tih poganih astronoma koji me nazivaju ludakom.


I to je neka vrsta vracanja u srednji vek. Zasto se odmaknuti od dogmi.

Ali mislim da smo i iz holivudske menazerije naucili da nakon velikog broja sitnih zemljotresa(sto neke sprave konstatuju ali ne i cigle) moze da usledi veliki zemljotres ali i ne mora.

U takvom slucaju se, ipak, poveca opreznost za LOSIJU varijantu, varijantu kataklizme.

TAko da je ovaj slucaj malo vise od cigle i mnogo vise od "kritickog stava" prema nekoj "cigli koja ne radi".

Da je prosla "prva varijanta", bez kataklizme i zrtava, naravno da niko ne bi otisao u zatvor, a astrofizicari bi bili mirni u svojim pogadjanjima...

Poz
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata25.10.2012. u 11:08 - pre 140 meseci
Citat:
vladd: I to je neka vrsta vracanja u srednji vek. Zasto se odmaknuti od dogmi.


Od dogmi? Holivud? To je tvoj rezon? Ajde da bacimo u djubre 400 godina naucnog napretka ostvarenog strogom primenom naucnog metoda i predjimo na rekla-kazala obzervacione modele i prihvatanje svacijih mozdanih izlucevina i "osecaja" kao naucnih postulata. Jer pucina tako zeli. Taj "prorok", da je naucnik, mogao je komotno da objavi svoj rad u BILO KOM NAUCNOM ZURNALU BILO GDE NA KUGLI ZEMALJSKOJ, ako je vec do toga da su ga bahati italijnski seizmolozi dezavuisali. Sa obzirom da niko nigde nije objavio njegov fabulozni metod proricanja buducnosti, on je naucnik koliko je i Milos Stankovic, takvima samo neuka i neobrzovana pucina moze da da bilo kakav znacaj u zivotu.

Ja ti kazem, moja cigla ne laze, videcete vi svi kad meteor udari u Srbiju. Videce i ti pokvareni prljavi bahati naucnici koji me sad ignorisu i sprdaju se samnom. Ici ce oni u zatvor kad meteor padne i ubije nekog, a ja cu biti glavni svedok da sam ih godinama upozoravao.


Citat:
MyWay: Odgovornost za to što radi? Pa zar nisi sam započeo ovu temu jer se ne slažeš sa potezanjem odgovornosti za nečiji rad?!


Gde sam ja to napisao? Ja sam zapoceo temu jer se ne slazem sa krivicnim gonjenje naucnika zbog toga sto se u praksi razvila situacija procenjenog niskog rizika. Ili treba da razjasnjavamo sta znaci procena rizika i procenti? lako je ubosti tiket sa kvotom 1.1, ajd budi lav pa ubodi tiket sa kvotom 3000 i idi na robiju ako ne pogodis... Da su oni rekli "ovo je 100% netrusno podrucje i ovde NIKAD (sansa 0%) ne moze da bude zemljotres jaci od 4 stepena" pa da picas o krivicnoj odgovornosti, i kriminalnoj nestrucnosti. Oni to nisu rekli, oni se rekli da je verovatnije da nece biti ali da sansa postoji i to je pokrepljeno naucno verifikovanim metodama a ne bacanjem jamb kockica. Ali to ne odgovara pucini, pucina hoce egzaknost u svemu, hoce da joj naucnik kaze da ce poginuti sutra u 11:25 po CET ako svoje cenjeno dupe ne pomeri 22.34cm na levo. I ako naucnik to ne ume on je sarlatan i ako neko pogine jer jer je pomerio dupe 22.34cm a trebao je 22.35cm onda je to ubistvo iz nahata? Takva pucina ne zasluzuje nista od onoga sto joj je naucni metod doneo, takve je trebalo ostaviti per 65000 godina da struzu lisaje sa zidova pecina.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata25.10.2012. u 17:05 - pre 140 meseci
Pazi ovako, KAZNA je izrecena za vrlo konkretnu brljotinu, koja je imala svoju predistoriju i intenzivne poteze. A ne za 400 godina ili milenijuma nauke. I to za vrlo specificnu pojavu, vidjenu u nauci, pa i umetnosti. Histericna bezobzirna sujeta, snaznija od drustvene odgovornosti, snaznija i od brige za ljudske zivote. Narocito onih, kako bi Cavoski slatko rekao "malih i nevaznih ljudi"...

Niko ne mora da veruje seizmolozima da li ce biti ili nece zemljotresa, i SVI seizmolozi se slazu daje nemoguce predvideti TACNO dan u kojem ce se zemljotres pojaviti(znaci o "tacnom" casu nema ni govora).

Ali kaznjeni se NISU ogradili, vec su TVRDILI da zemljotresa nece biti. Niko nije predvideo DAN, vec je receno da je MOGUC i IZVESTAN, na osnovu serije potresa.
Kaznjeni su, ne samo TVRDILI da NECE BITI(uzeli su na sebe pravo da proricu ono za sta su se slozili da je nemoguce), vec su negirali potrebu da se preventivno deluje, a "proroka" su i TUZILI sudu, tvrdeci da zastrasuje javnost.
I to sve noseni na krilima bahate sujete.

Sindrom je slicniji, recimo primeru, da bacis, kao recimo nervozan, kompjuter kroz prozor. I svi kazu "au, ala je nervozan". Ali ako doticna sprava padne nekome na glavu, i ubije ga, onda nema samo komentara i rasprave da li je nervozno ili nekulturno...vec sledi, recimo, 6 godina robije..

Poz
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata25.10.2012. u 17:32 - pre 140 meseci
Citat:
vladd: Pazi ovako, KAZNA je izrecena za vrlo konkretnu brljotinu, koja je imala svoju predistoriju i intenzivne poteze.


I djordanu brunu je kazna izrečena za veoma konkretnu brljotinu. Ta racionalizacija ne znaci nista.

Drugo, nisi u pravu, zvanicni izvestaj pominje mogucnost velikog zemljotresa samo tvrdi da serija malih zemljotresa ije prek uzor za veliki, sto i jeste tacno, inace bi svuda tako bilo. A nije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata25.10.2012. u 22:46 - pre 140 meseci
Neces i bas ne zelis da razumes.

Djordano Bruno je bio vredni mrav, pametan i ispred svog vremena, a ovi doticni su sasvim druga, "novokomponovana" fela.
Liberal kapitalisticke nauke, kada treba satrti protivnika i konkurenta za apliciranje projektnog novca.

Nisu ni bitni zvanicni izvestaji, bitan je pricip postupanja kaznjenih. Njihova spremnost da APSOLUTNO negiraju opravdanu sumnju, ma koliko pogresnu, ali potencijalno izuzetno opasnu. Pogonjeni bezobzirnom sujetom.

Ne treba ih UOPSTE mesati sa ozbiljnim i vrednim naucnicima, niti praviti paralele. Ovakve tipcine su opasne u bilo kojoj formi zanimanja...

Poz
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata26.10.2012. u 09:32 - pre 140 meseci
Citat:
vladd: ...
Nisu ni bitni zvanicni izvestaji, bitan je pricip postupanja kaznjenih.
...


Naravno, ebeš dokaze, važno da se mi njima naebemo ...
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata26.10.2012. u 16:34 - pre 140 meseci
Citat:
mmix:
Ja sam zapoceo temu jer se ne slazem sa krivicnim gonjenje naucnika zbog toga sto se u praksi razvila situacija procenjenog niskog rizika. Ili treba da razjasnjavamo sta znaci procena rizika i procenti? lako je ubosti tiket sa kvotom 1.1, ajd budi lav pa ubodi tiket sa kvotom 3000 i idi na robiju ako ne pogodis... Da su oni rekli "ovo je 100% netrusno podrucje i ovde NIKAD (sansa 0%) ne moze da bude zemljotres jaci od 4 stepena" pa da picas o krivicnoj odgovornosti, i kriminalnoj nestrucnosti. Oni to nisu rekli, oni se rekli da je verovatnije da nece biti ali da sansa postoji i to je pokrepljeno naucno verifikovanim metodama a ne bacanjem jamb kockica.
Jeste, započeo si temu jer se ne slažeš sa tim da budu kažnjeni. Sa druge strane kažeš da je lako šarlatanima da previđaju kad ne snose nikakvu odgovornost za to što pričaju i proriču. Iz toga se zaključuje da treba, čak i po tebi, ispitati odgovornost seizmologa za to što su rekli i to je sud pokušao i da utvrdi.
U linku koji si dao se kaže da nije verovatno da će se dogoditi veliki zemljotres ali da se tako nešto ne može isključiti (mislim da je ovo tačniji prevod od onog koji si ti napisao). Za ovu izjavu ih niko ne može osuditi tačno i da jeste i da nije bio zemljotres, osim verbalno - da im je znanje/opremljenost/nauka vrlo malo odmakla u odnosu na metod gledanja u drob.
Ono što ih je kvalifikovalo kao sposobne da odrede hoće li ili neće biti zemljotresa jeste njihovo učešće u nekoj 'The Great Risks' komisiji čiji je zadatak (verovatno) bio da proceni mogućnost prirodnih katastrofa i da obaveste nadležne da mi mogao lanac aktivnosti da se započne ili ne. Obzirom da su verovatno poslali nadležnima jbmlga input, ovi nisu mogli delovati na vreme te je odgovornost definitivno na Komisiji. Ako im je znanje/opremljenost/nauka na nivou da se ne može predvideti ovako nešto, onda nisu ni trebali uzimati učešće u tako važnom poslu, no onda ne bi imali materijalne i nematerijalne benefite...

Ne smatram da je trebalo osuditi ih (verovatno će ih neki apelacioni sud na kraju i osloboditi, nisu žabari daleko od nas), ali ih treba smatrati odgovornim i ako se dokaže da je njihov (ljudi+nauka) apsolutni maksimum da daju predikcije tipa 'nije verovatno ali mož' da bidne' onda ih treba izbaciti iz ovakvih tela i srozati na nivo običnih evidentičara događaja, čisto da znamo ako udari koliki je bio i gde mu je bio epicentar. Ovako nema smisla, uzimati njihove predikcije kao pouzdane a kad se desi suprotno onda govoriti kako oni ne mogu ništa znati pouzdano... k'o da su šamani a ne naučnici
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata27.10.2012. u 08:34 - pre 140 meseci
Citat:
dule_ns:
Citat:
vladd: ...
Nisu ni bitni zvanicni izvestaji, bitan je pricip postupanja kaznjenih.
...


Naravno, ebeš dokaze, važno da se mi njima naebemo ...


Ne u tom smislu, trolovskom, postoji i drugi smisao recenice izvucene iz konteksta, kada se pod "zvanicne izvestaje" potpisuju (i sastavljaju ih) nekorektni i neodgovorni sa titulama.

"Zvanican izvestaj" je pocesto i iskrivljena realnost, a cega je to dokaz..za malo je vecu diskusiju..

NAravno da im se treba nae.., ako su onakvi kakvi mislim da jesu...a izgleda da jesu...

Poz

P.S.
@MyWay

Nema previse nejasnoca. Niko njima nije sudio zbog lose prognoze ili predikcije. Vec zbog iskljucivih tvrdnji i sprecavanja svakog drugog misljenja i delovanja.
Za sta je neko morao da osniva komisiju, ne znam tacno, mogu da predpostavim da je neko zeleo da ima razna scenarija u slucaju zemljotresa, ali je doticnu gospodu, koja su pristala da ucestvuju svuda gde treba i gde im godi sujeti i novcaniku(lepse receno je "materijalne i nematerijalne benefite"), vise zanimalo nadmudrivanje, ili prosto nisu imali vremena da modeluju razne scenarije zavisno od intenziteta zemljotresa.

Pretpostavljam da im je to bio zadatak, ne znam sta bi drugo i moglo da se ocekuje od njih, ali su se oni bavili diskreditovanjem nekog "sarlatana" i izricitim tvrdnjama da nece biti jakog zemljotresa.
Ne sudi se ovde nauci, vec neozbiljnim i neodgovornim osobama, cije je pogresno delovanje i sirenje dezinformacija, dovelo do nespremnosti i neevakuacije, sa posledicom velikog broja ljudskih zrtava..




[Ovu poruku je menjao vladd dana 27.10.2012. u 09:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladd dana 27.10.2012. u 09:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladd dana 27.10.2012. u 09:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Seizmolozi osudjeni za ubistvo iz nehata

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8897 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.