Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 307

elitemadzone.org :: AutoZone :: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 307
(Zaključana tema (lock), by vladd)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12903 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 07:54 - pre 138 meseci
Ali za 100,000 kilometara te probleme ne bih očekivao čak ni na pežou.[/flame]
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 09:28 - pre 138 meseci
Ne znam zašto ste toliko isključivi oko ABS-a. Zaboga, svi sigurnosni sistemi su napravljeni da bi nekom nekad u nekoj situaciji spasili život. Ako se krene logikom isključivosti, onda može i ovako:

1. Da li ima smisla kupovati auto bez minimum 6 air begova ? Nema. To ti može spasiti život nekad.
2. Da li ima smisla kupovati vozilo bez ESP-a ? Nema. To ti može spasiti život nekad.
3. Da li ima smisla kupovati vozilo bez ASR-a ? Nema. To ti može spasiti život nekad.
4. Da li ima smisla kupovati vozilo bez ABS-a ? Nema. To ti može spasiti život nekad.
5. Da li ima smisla kupovati vozilo bez [bilo koja troslovna skraćenica]-a ? Nema. To ti može spasiti život nekad.
6. Da li ima smisla kupovati vozilo bez infra-red farova ? Nema. To ti može spasiti život nekad.

Dakle, ako 307-ca nema bočne air-bag zavese. Nikako ne kupovati, jer to mu može nekad spasiti život.







OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 09:44 - pre 138 meseci
Majku mu, kao da covek treba da vozi tenk u ratu, a ne automobil po ulici...

Iskreno, mislim da je iskustvo mnogo bitnije od svih tih "pomocnih" sistema. Jeste, pomoci ce vam pri voznji. Jeste, korisni su. Ali ako naucite da vozite bez njih, bice vam skroz bespotrebni. Dobre kocnice, dobre gume, po meni sve sto je potrebno za voznju u normalnim/malo tezim uslovima. U onim teskim, ni 4WD sa svim zivim dodacima vas nece spasiti i ispraviti vase greske. Covek vozi automobil po gradu, jedine scene gde zamisljiam da ce mu ABS koristiti su one kada ne vidi pesaka koji izlece na pesacki, naglo koci na semaforu i slicno. Ali kad se navikne automobil, nece mu biti preterano tesko. Jos je vozio Yuga do sad. Pa znate i sami da vam (nazalost) ni air-bagovi nece mnogo pomoci u raznim situacijama, ne ubija samo udarac, ubija nagla promena brzine (u milisekundi 100km/h - 0 km/h, nije ni bitno koliko). Sasvim normalna voznja se moze voziti bez ikakvih elektronskih sistema, cak i ako je ovo 2012. Samo se dobro upoznas sa automobilom, vidis njegove mogucnosti, vidis svoje mogucnosti, i shodno tome vozis. Garantujem da je iskustvo presudno. Ti sistemi su tu da zamene necije iskustvo u voznji bez njih.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 09:46 - pre 138 meseci
Apropo ABS-a, obratite pažnju da stare verzije tog sistema, čak i kada su sasvim ispravne (što je veliko pitanje kod starog auta kao što je taj 206), one ni onda ne rade tako sofisticirano kao današnje.

Kada sam krajem devedesetih kupovao jedan nov auto, ispratio sam dosta ispitivanja i testova istih modela sa i bez ABS-a. Zaustavni put auta sa ABS-om na suvom je redovno bio primetno duži, u slučaju modela koji su me tada zanimali (Punto, Polo, Corsa, itd), razlika je sa 100 km/h znala da bude i preko 10 metara. Razlog je u tome što su senzori tada bili još uvek nedovoljno sofisticirani i ceo sistem je inertnije reagovao i naprosto previše smanjivao kočionu silu u slučajevima kada bi to trebalo da čini vrlo malo (na suvom putu).

Dakle, slično kao i kod drugih podsistema, nije poenta u tome da se neki podsistem samo nađe na spisku opreme koju auto ima, nego da bi svoju funkciju obavio kako treba, potrebno je da on savršeno radi, a to nije uvek ispunjeno.

 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 10:16 - pre 138 meseci
Mislim, tema je: preporuka za auto "A" ili auto "B" u nekim zadatim okolnostima. Ne može se sve zanemariti i odabrati jedan od ta dva samo zato što ima ABS.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 10:32 - pre 138 meseci
Nisi postavio pitanje - Da li ima smisla kupovati auto bez ABS-a kada postoji mogućnost da ga kupim sa ABS-om?
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 10:54 - pre 138 meseci
uhvatili ste se ABS-a...

Sve ostale prednosti su na 206-ici. Sve ukupno gledano 206 je mozda bolji izbor zbog cene, i ne treba ga iskljucivati u startu zbog ABS-a.
Ni taj 307 nema kao bezbednost poslednju rec tehnike, znaci moglo bi i njega izbaciti iz izbora?
 
0

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 11:06 - pre 138 meseci
Citat:
Zlatni_bg:
Majku mu, kao da covek treba da vozi tenk u ratu, a ne automobil po ulici...

... jedine scene gde zamisljiam da ce mu ABS koristiti su one kada ne vidi pesaka koji izlece na pesacki, naglo koci na semaforu i slicno.


Pa zar je svejedno hoce li udariti tog pjesaka koji je izletio na ulicu i otici recimo u zatvor zbog toga cak i ako ga ne ubije?

@dstepanovic,
Otkud tebi ovo da pezo 1.6 hdi zbog plivajuceg zamajca i fap filtera ima "povecane troskove odrzavanja"? To su samo price neznalica. Znas li nekoga kome se na 16 hdi-u pokvario plivajuci zamajac? Pa ne kvari se to njemu kao na golfu. Taj koji ima plivajuci je duplo udobniji od onih koji ga nemaju...
Sto se tice sistema aktivne i pasivne bezbijednosti sve je potrebno u nekoj razumnoj mjeri... 307 ima airbag zavjese, ima esp, ima cetvorokanalni abs... pored toga vrlo je upravljiv i taj od 110 ks ima odlicnu dinamiku voznje i obrtni momenat koji je vazan u rizicnim situacijama...
Sve je vazno... da ima barem 4 airbaga a ne mora 8 ili 10, da ima klimu a ne mora snobovsku dvozonsku, da ima normalnu opremu koja odgovara 21 vijeku i sada vec veoma bliskoj 2013 godini... Treba zaboraviti dozivljaje iz proslog vijeka, tuznoga yuga i zastavu i pricu u stilu "sta nam je falilo kad smo vozili ona trula auta..."
Ako je presao 100.000 onda je to solidna cijena i tu ima dosta muzike za normalnu cijenu... dobijas polovnjaka starog 5-6 godina koji je stedljiv po svakom pitanju ma sta ti ko pricao...


[Ovu poruku je menjao Nocni dana 02.11.2012. u 12:24 GMT+1]
 
+1

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 11:16 - pre 138 meseci
Citat:
Nocni:Pa zar je svejedno hoce li udariti tog pjesaka koji je izletio na ulicu i otici u zatvor zbog toga?


Pazi 'vakav primer:

1. Totalni krš, izraubovan, neodržavan, za 10k eur - ima ABS
2. Dobar polovnjak, očuvan, održavan, po umerenoj ceni - nema ABS.

Šta kupiti ? Da li ići u zatvor zbog onog pešaka odozgo ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 12:34 - pre 138 meseci
Ne moze se polovni automobil kupovati preko saveta sa foruma. Receno X puta.

Trenutno stanje automobila je najbitniji a mozda i jedini faktor kod odabira koji polovnjak uzeti.

Naravno, lakoca i efikasnost samog odrzavanja je takodje vazno, ali ovo vazi i za nov automobil.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 13:13 - pre 138 meseci
Citat:
Java Beograd.........Šta kupiti ?

A sta bi ti ?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 13:45 - pre 138 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: A sta bi ti ?
Ovaj sa ABS-om, naravno !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 14:27 - pre 138 meseci
Citat:
Nocni:
Citat:
Zlatni_bg:
Majku mu, kao da covek treba da vozi tenk u ratu, a ne automobil po ulici...

... jedine scene gde zamisljiam da ce mu ABS koristiti su one kada ne vidi pesaka koji izlece na pesacki, naglo koci na semaforu i slicno.


Pa zar je svejedno hoce li udariti tog pjesaka koji je izletio na ulicu i otici recimo u zatvor zbog toga cak i ako ga ne ubije?



Naravno da nije, ali svako ko je vozio auto bez ikakve elektronike, zna da ne treba da "zabija" nogu na kocnicu kad zeli da stane :) Ne znam zasto, ali cak i kad sam tek poceo da vozim, nisam imao tu naviku... Naviknes da "simuliras" taj ABS na neki svoj nacin, koji ti nekad cak vise pomogne nego elektronika koja pitaj boga kako nekad moze da odradi posao.

Secam se jedne svoje situacije u Jurija Gagarina na NBG kad sam tek poceo da vozim, idem iza neke Astre svojom 205-icom, ispred nas semafor, idemo nekih 60 na sat, trepne jednom zeleno, bacim pogled ispred, Astra ne staje, trepne zeleno opet, Astra ne staje... i ja imam taman vremena da prodjem kroz poslednji treptaj zelenog iza njega. Najednom, verovatno vozac uvidja da trepce zeleno, i naglo krece da koci. Da sam naglo stao na kocnicu, proklizao bih pravo u njega. Kocio sam sto vise mogu a da mi tockovi ne proklizaju, potom PUSTIO skroz kocnicu, preleteo u drugu traku pored njega, i tu opet zakocio toliko da mi tockovi opet ne proklizaju. Tad sam posedovao dozvolu neka 2 meseca. Da neko ko ima ABS a nema osecaj sta treba da uradi dodje u tu situaciju, verujem da bi se samo oslonio na sam ABS, u principu, stane, stane. Nije poenta da naviknete da panicno reagujete u takvim situacijama i stiskate kocnicu do kraja posto imate ABS, vec da shvatite sta je neophodno da uradite da biste stali. Sam ABS vam nikad nece biti dovoljan. Nekako i mislim da je istina da je prvi auto bitno da bude sto jeftiniji i sa to manje opreme da bi se stekao osecaj sta i kako treba da se radi.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
0

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 14:48 - pre 138 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Nocni:Pa zar je svejedno hoce li udariti tog pjesaka koji je izletio na ulicu i otici u zatvor zbog toga?


Pazi 'vakav primer:

1. Totalni krš, izraubovan, neodržavan, za 10k eur - ima ABS
2. Dobar polovnjak, očuvan, održavan, po umerenoj ceni - nema ABS.

Šta kupiti ? Da li ići u zatvor zbog onog pešaka odozgo ?


Oprosti ali ovo sto pises su gluposti...
Pitanje si formulisao pogresno... da li kupiti ragetinu sa abs-om ili ocuvano auto bez abs-a je nepotrebno komentarisati...

Da li uopste u nekoj 2013 kupovati auto bez abs-a, bez obzira na stanje auta?
Ono moze se naci i teretni bijeli sa dvoje vrata go kao pistolj bez klime cak i sa staklima na rucku... ti teretnjaci su opalili vecinom po pola miliona kilometara i bas su jeftini jer su umrli... A i sta ce ti klima kad nije zdrava? Uvijek se moze otvoriti prozor... bitno je da se sto jeftinije prodje "jer taj je jeftin za odrzavanje"...
E to su one zablude neznalica i zato se takve ragetine uopste i mogu nekome prodati...

Kad se kupuje auto treba gledati od koga se kupuje... to je najbitnije.
Zapamtite jedno, nema dobrih kola za male pare!


[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 02.11.2012. u 16:21 GMT+1]
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 14:57 - pre 138 meseci
Blago tebi,da sam mladji misliio bi da si brat sport bilija,mladji. Vozac bili.-:). Svaka cast na simylaciji
abs a. Sa zenskom populacijom to ide teze. One pritiskaju jako.
Java.....a dal na tom neodrzavanom krsu radi ABS.;-).
Mislim ako bi se posvetilo samo malo paznje u citanju postova (Milanovic-Nocni). dobilo bi se dosta kvalitetnih zakljucaka oko ABS sitema.Funkcija starih i potreba za istim.

edit> slova.

[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 02.11.2012. u 18:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 02.11.2012. u 18:54 GMT+1]
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 18:39 - pre 138 meseci
@zlatni_bg

Sa abs-om bi uradio sve isto samo bez puštanja kočnice i zaustavio bi se mnogo ranije. Glavna prednost abs-a nije skraćivanje zaustavnog puta već mogućnost skretanja kada je pritisnuta puna kočnica. Možeš da budeš i Šumaher ali upravo u toj situaciji koju si naveo bi uvek bolje prošao sa abs-om.
 
0

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30702.11.2012. u 19:50 - pre 138 meseci
Svadjate se oko ABS-a,a niko da pomene gume...

Moze ABS da odradjuje posao perfektno,ali gume su te koje daju finalni rezultat.

Licno sam pre 2 dana presao sa letnjih na zimske i auto se sasvim razlicito ponasa pri naglom kocenju - ista mesta,iste situacije

 
0

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30703.11.2012. u 08:01 - pre 138 meseci
Zlatni_bg:
Citat:

Iskreno, mislim da je iskustvo mnogo bitnije od svih tih "pomocnih" sistema. Jeste, pomoci ce vam pri voznji. Jeste, korisni su. Ali ako naucite da vozite bez njih, bice vam skroz bespotrebni. Dobre kocnice, dobre gume, po meni sve sto je potrebno za voznju u normalnim/malo tezim uslovima.


Da ne bude da niko nije spomenuo gume :)

@jnk, moguce, ali stvarno cak i kad vozim automobil s gomilom elektronike, u kakvoj god situaciji da se nadjem, ne nabijam kocnicu do poda, da l' iz navike ili zasto, ne znam, ali ne deluje mi kao pametna stvar za uraditi ikad :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
0

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30703.11.2012. u 09:16 - pre 138 meseci
Citat:
jnk:Glavna prednost abs-a nije skraćivanje zaustavnog puta već mogućnost skretanja kada je pritisnuta puna kočnica.


Najzad je neko skapirao sta sam hteo na prethodnoj strani da kazem :)

A ovi sto tvrde da to sto radi ABS moze covek da izvede odgovarajucim pritiskanjem papucice... skidam kapu :)
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 30703.11.2012. u 10:18 - pre 138 meseci
I da i ne.

ABS ono sto radi, prekida pritisak u instalaciji i "oslobadja" blokirane tockove(sto mu i naziv govori), se i moze i ne moze izvesti pritiskom na pedali.
Ne moze se izvesti brzo i ucestalo prekidanje pritiska(ako se na tu "nemogucnost" mislilo), ali se svakako moze izbeci blokiranje tockova kontrolisanim intenzivnim kocenjem, a ne zabadanjem papucice iz sve snage.
ABS je samo opste pomagalo, koje i neiskusnim(pa i neodgovornim) vozacima daje velike mogucnosti.

Zatim, pri malim(da ne kazem zakonskim) brzinama, efekat ABS-a je zanemarljiv, i ne ukljucuje se..

Prema tome, finalni efekat, izbegavanje (narocito dugotrajne blokade, recimo duze od 2 sekunde)blokade tocka pri kocenju se moze izvesti i pribranim i kontrolisanim pritiskom na pedalu.

Naravno, onima sto prebrzo voze u urbanim sredinama i pricaju telefonom o popijenoj gajbi piva, ABS moze znacajno da pomogne

Poz
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Savet oko kupovine: Peugeot 206 vs Peugeot 307
(Zaključana tema (lock), by vladd)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12903 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.