Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

komp se restuje i dalje,napojna zamjenjena,sta dalje??

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: komp se restuje i dalje,napojna zamjenjena,sta dalje??

[ Pregleda: 2567 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.as54ze.bih.net.ba.



Profil

icon komp se restuje i dalje,napojna zamjenjena,sta dalje??06.03.2004. u 16:40 - pre 244 meseci
Ovako:
Napojna jedinica je zamjenjena i to jacom od 400W,tako da su sada naponi uredu!!Obradovao sam se da je masina konacno sredjena,i zapoceo sam da igram Half-Life no ne dugo,igrao sam nekih 5 minuta kad opet tap resetovanje,uvodni ekran asus od ploce i podizanje sistema.Serviser kaze da se jucer igrao 6 sati bez ikakvih problema!!I Ja sam prosle sedmice igrao 5 sati Half-Life i racunar se normalno ponasao!!Napominjem da je preostao jedan modul Hyunix 256MB na 266MHz,i vrlo je moguce da on pravi probleme,ali kako je moguce da jedom racunar radi 6 sati bez ikakvih problema,a danas nije izdrzao ni 15 minuta??kada su bila 2 modula u njemu jedan od PMC tako nekako se zvao,a drugi ovaj Hyunix,izvadili smo ovaj prvi i pratili sta se desava u igrama konkretno u Battlefield-u 1942,a preostao je na ploci samo Hyunix modul i racunar je radio 4 sata bez problema!!Cim smo vratili drugi modul pri loadovanju igre racunar se resetovao sto je ucinio i narednih 3 puta!!Izvadili smo taj modul,ostavili Hyunix,i rekao sam covjeku da mu je modul neodgovarajuci za moju plocu!!Ostaje jedino da je taj modul Hyunix neispravan i da njega treba mjenjati!!Ne znam vise nisam pametan,sta da radim!Racunar se uglavnom resetuje u igrama a samo jednom se resetovao u radu sa Windows XP!!Takodjer me cesto izbacuje iz igara sa nekakvim error porukama i bez njih!!Prijatelji sta da se radi??Ne znam koliko bi pomoglo format c: i ponovna instalacija,a ova nije bila ni 2 mjeseca!!Pomagajte!!
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
195.178.35.*



+5 Profil

icon Re: komp se restuje i dalje,napojna zamjenjena,sta dalje??06.03.2004. u 18:49 - pre 244 meseci
Mozda drajveri od graficke,ploce...
A mozda i frekvencija ili mnozitelj procesora,a da je memorija losa onda bi ti izbacio i windows,probaj da povecas-smanjis u bios-u graphic aperture size ili tkao nekako se zove,to je deo memorije koji moze da uzima graficka za svoje potrebe!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: komp se restuje i dalje,napojna zamjenjena,sta dalje??06.03.2004. u 19:11 - pre 244 meseci
Ima dosta takvih pitanja poslednjih dana. skini neke programe za dijagnostiku pa ces naci kvar. Na http://www.pcteldoo.co.yu - podrska imas programe za testiranje procesora i memorije, a u najskorije vreme ce se postaviti jos. Prvo napravi disketu za testiranje memorije i startuj racunar sa nje, testiranje traje oko pola sata. Ako je sve u redu skini program za testiranje procesora. On se pokrece iz Windows-a i testira procesor 6 sati. Ako i to prodje bez problema, skini program za testiranje graficke karte 3Dmark, i pusti ga da radi u "loop' modu nekoliko sati. Ako i to prodje bez problema, onda si 99.99% siguran da problem nije hardverske prirode.
Citat:
da je memorija losa onda bi ti izbacio i windows

Za ispravan rad Windowsa je dovoljno da prvih 10% memorije bude ispravno, a greska je verovatno kasnije. Osim toga Windows se ne restartuje posle prve greske, potrebno je da se napravi mnooogo gresaka.

[predlog]Predlazem da se kao TOP tema postavi kompletna procedura testiranja ispravnosti racunara, primetio sam da pojedini serviseri i skoro svi korisnici ne znaju da efikasno istestiraju racunar. Imamo ovde moderatore dosta upucene u ovu problematiku pa bi oni mogli to da urade, a ako nece oni, onda bih morao ja.[/predlog]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.as54ze.bih.net.ba.



Profil

icon Re: komp se restuje i dalje,napojna zamjenjena,sta dalje??07.03.2004. u 09:45 - pre 244 meseci
Ok prijatelju to cu najvjerovatnije u raditi,a sta je sa maticnom plocom????Mislim nju nemogu testirati a opet nevjerujem da ona pravi probleme!!
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: komp se restuje i dalje,napojna zamjenjena,sta dalje??08.03.2004. u 13:58 - pre 244 meseci
testirao sam memoriju evo jutros i na moju zalsot test je prosao bez ikakvih greski sto znaci da je memroija ispravna i da odgovara uz plocu??Ostalo je jos hotCPU i test graficke!!Koliko je siguran ovaj program za testiranje procesora??
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: komp se restuje i dalje,napojna zamjenjena,sta dalje??11.03.2004. u 00:20 - pre 244 meseci
Dosta je siguran... Sta si uradio?
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: komp se restuje i dalje,napojna zamjenjena,sta dalje??

[ Pregleda: 2567 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.