Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

platite ili zatvorite? :)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: platite ili zatvorite? :)

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24991 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 14:14 - pre 139 meseci
Citat:
cozmo_im:
Promet ima da im ljosne za 60-70% ako ih ukinu.

Ovaj zaključak nikako ne sledi iz onog što si napisao pre njega. Ako ukinu čekove, to ne znači da će svi koji su dosad kupovali čekove najednom skroz prestati da kupuju. Evo, ti ljudi iz tvoje firme — da li bi oni najednom totalno prestali da odlaze u prodavnice, ili će pre biti da bi se nakon ukidanja čekova prosto prešaltali na plaćanje na licu mesta?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 14:40 - pre 139 meseci
Citat:
cozmo_im: Moja firma ima 100 zaposlenih, zarade su mnogo vece od beogradskog proseka zarada i SVI kupuju na cekove.

Eto, toliko ljudi kupuje i u Srbiji, dakle maltene svi.

Promet ima da im ljosne za 60-70% ako ih ukinu.

Voleo bi neko da mi objasni poentu kupovine hrane i kućnih proizvoda čekovima na odloženo.

Ok, mogu da razumem kraj meseca, kasni plata, nije stigla plata, kasne tri plate... Kupovina garderobe, bele tehnike, nečega što ne spada u redovnu potrošnju.. To je sve validno... Ali da konstantno i redovno kupuješ hranu/kućne potrepštine u supermarketu na odloženo 30,60,90 dana.. U čemu je poenta?

Hranu kupuješ ovaj mesec, a idući nećeš biti gladan? Ili prašak za veš kupiš sada, a za tri meseca ti se veš neće prljati pa ti neće ni trebati prašak?

Ne razumem tu logiku, jer je verovatno ni nema, već su ti čekovi ostatak nekog prošlog vremena, navika, i neka tiha nada da će da se desi nešto pa da im dug koji su napravili tim čekovima magično nestane...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 15:20 - pre 139 meseci
Ni meni to nije jasno, iako, kao i mmix, nemam dugova na svoje ime, pa me to kvalifikuje da se razumem u ekonomiju. A razumem se do nivoa kućnog budžeta, i malo preko, do Skupštine stanara.

Ja mislim da je praksa kupovine svakodnevnih potrepština upravo, kako smo već pročitali, očekivanje hiperinflacije koja će za jednu noć da obezvredi sva dugovanja pa će minusi moći da se pokriju prodajom novčanice od deset evra. Ispada da sami sebi želimo zlo da bismo nešto sitno ućarili.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 15:40 - pre 139 meseci
Citat:
ventura:Ne razumem tu logiku, jer je verovatno ni nema, već su ti čekovi ostatak nekog prošlog vremena, navika, i neka tiha nada da će da se desi nešto pa da im dug koji su napravili tim čekovima magično nestane...
Upravo tako - s jedne strane čist psihološki efekat, da platiš a da nemaš osećaj da si platio jer ti keš i dalje stoji u novčaniku. S druge strane bizarna nada (ili iskustvo) da će za tri meseca dinar da padne i da će potoršača račun da izađe manje... doduše u evrima, a to što mu plata nije vezana za evro to ovu nadu i čini bizarnom :-)

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 15:52 - pre 139 meseci
Citat:
ventura: Voleo bi neko da mi objasni poentu kupovine hrane i kućnih proizvoda čekovima na odloženo.

Ok, mogu da razumem kraj meseca, kasni plata, nije stigla plata, kasne tri plate... Kupovina garderobe, bele tehnike, nečega što ne spada u redovnu potrošnju.. To je sve validno... Ali da konstantno i redovno kupuješ hranu/kućne potrepštine u supermarketu na odloženo 30,60,90 dana.. U čemu je poenta?

Tacno tako...

Mnogo puta do sada sam video da na kasu dolaze sa pretovarenim kolicima i svaki put ne mogu da ne prokomentarisem da garant nemaju ni kinte u novcaniku kada su se natovarili, a vise puta sam se u to i uverio kada im kasirka trazi 50 ili 100 dinara da bi zaokruzila iznos na ceku...a onda sledi preturanje po dzepovima za 50 din kojih nigde nema.

Tako se samo kupuju nepotrebne stvari a sve da se zaokruzi iznos na ceku.

Ja sam samo jedne godine imao cekove, i dobio ukupno 4 i hteo pametno da ih iskoristim...i ubio se od razmisljanja:

-premalo za bilo koju tehniku
-preglupo za bilo koju hranu koju cu da pojedem za par dana

Na kraju sam kupio neku kinesku klimu i svaki mesec strepeo kada ce da prodje cek da bas u tom trenutku na tom racunu imam para.

Zadnji cek su pustili sa 2 meseca zakasnjenja i naravno kada nije bilo para na tom racunu (banka naravno minus nece da pokrije sa drugog racuna na kom ima para)
Pokrijem ja taj minus i jos neka kamata ili sta vec, i od sledecih para hocu da uzmem opet 4 ceka, kad cvrc...
Zbog nedozvoljenog minusa (od 1-2 dana) narednih 3 meseca ne mogu da dobijem ni jedan cek i ako na racunu ima i para a naplacena je i kamata.

Hvala, ali cekovi mi ne trebaju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 15:52 - pre 139 meseci
Citat:
ventura: Voleo bi neko da mi objasni poentu kupovine hrane i kućnih proizvoda čekovima na odloženo.


Hajde da okrenemo pitanje. Zasto da ne kupuju?

Ono, ja u zivotu nista na odlozeno nisam kupio niti imam bilo kakav dug, ali sam vise puta dolazio u situaciju da pitam ljude zasto kupuju hranu na odlozeno i dobijem kontra pitanje zasto da ne i tu me matiraju. Ovi sto rade sa Cosmo-om deluju malo pametniji pa verovatno placaju na odlozeno jer su sracunali da time dobijaju popust u visini inflacije na period od 90/180/210 dana. Oni drugi, sto su poslednji put bili likvidni pre 20 i kusur godina, placaju na odlozeno jer drugacije ne bi ni mogli da kupe itd itd. Uglavnom, za sve njih je zajednicko ne razumevanje toga kako ekonomija funkcionise, da taj popust u stvari neko mora da plati, da takav sistem sahranjuje dobavljace itd. Probaj ventura da pitas bilo koga od tih sto redovno kupuju hranu i pice na odlozeno bez kamate da li shvataju na najvisem nivou kako tece kapital i kako se konstrukcija zatvara u tom slucaju. Velika vecina nece znati, a oni sto znaju njih zabole sto sistem nije odrziv. Bitno da je on danas doneo pun gepek kuci, a krece da placa od nove godine. Jos dobije i popust od par %
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 16:01 - pre 139 meseci
Možda im je moguće objasniti. Ako redovne troškove plaaju na čekove oni u stvari ništa ne dobijaju nego se samo uvaljuju u probleme jer su stalno u dugu iz koga ne mogu da izađu.

Što bi neko bio u dugu ako inako svaki mesec mor da plaća punu cenu? Zar nije bolje da onda plati punu cenu tekućih troškova i da ne bude u dugu?

Zbog takvih koji ne razmišljaju i treba da se ukinu čekovi ili da se ograniči minimalni iznos čeka tako da se ne isplati posati ga na redovne troškove.


 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 16:05 - pre 139 meseci
Citat:
tdusko:
Oni drugi, sto su poslednji put bili likvidni pre 20 i kusur godina, placaju na odlozeno jer drugacije ne bi ni mogli da kupe itd itd.

Aman, kako mogu kupiti na odloženo a da ne bi mogli inače?

Znači:
• 1. januara kupim mesečne zalihe nečega za 20.000 din., plaćam čekom, ne trebaju mi nikakve pare;
• 1. februara kupim mesečne zalihe za februar za 20.000 din., plaćam čekom, ne trebaju mi nikakve pare;
• 1. marta kupim mesečne zalihe za mart za 20.000 din., plaćam čekom, ne trebaju mi nikakve pare;
• 1. aprila kupim mesečne zalihe za april za 20.000 din., plaćam čekom, ali moram imati 20.000 din. kako bih pokrio januarski ček;
• 1. maja kupim mesečne zalihe za maj za 20.000 din., plaćam čekom, ali moram imati 20.000 din. kako bih pokrio februarski ček...

Dakle, ovi što kupuju čekom svejedno moraju imati svakog meseca na raspolaganju određenu količinu dinara kako bi pokrili ono što su kupili čekom pre tri meseca. I ono što je mnogima ovde u temi nejasno jeste zašto ljudi od tih para prosto ne kupe šta im treba direktno, umesto da te pare troše na pokrivanje ranijeg duga a sada se zadužuju iznova. Inflacija, doduše, pravi mali „popust“, ali to je svega nekoliko procenata i čisto sumnjam da je velik broj ljudi kojima je to presudno. I štaviše, ta inflacija se anulira psihološkim efektom što, kad ne plaćaš direktno iz svog džepa nego daješ ček, tako ćeš natrpati više nepotrebnih stvari.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 16:47 - pre 139 meseci
Citat:
Bojan Basic: Aman, kako mogu kupiti na odloženo a da ne bi mogli inače?


Lose si postavio primer. Vidi se da nemas puno kontakata sa tim ljudima, sreca za tebe. Ne kupuje se tako na rate, svaki mesec po 20k, vec se kupuje pred rodjendan, slavu ili praznike. U tom trenutku oni nemaju 20 000 za to. 3 meseca kad se to otplacuje trosi se upola za to, ali se placa nesto drugo. Letovanje, ekskurzija, telefon... Svremena na vreme uleti neka injekcija tipa proda se nesto, stigne deda iz Beca, legne otpremnina itd. Naravno, sistem je i takav neodrziv jer negde minus mora da se gomila. Hint: pogledati dug gradjana EPS-u
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 16:53 - pre 139 meseci
Citat:
tdusko: Lose si postavio primer. Vidi se da nemas puno kontakata sa tim ljudima, sreca za tebe. Ne kupuje se tako na rate, svaki mesec po 20k, vec se kupuje pred rodjendan, slavu ili praznike. U tom trenutku oni nemaju 20 000 za to. 3 meseca kad se to otplacuje trosi se upola za to, ali se placa nesto drugo. Letovanje, ekskurzija, telefon... Svremena na vreme uleti neka injekcija tipa proda se nesto, stigne deda iz Beca, legne otpremnina itd. Naravno, sistem je i takav neodrziv jer negde minus mora da se gomila. Hint: pogledati dug gradjana EPS-u

Ali takve smo eliminisali. To za 'vanredne' troškove je sasvim razumno... Nabavka pred slavu, opremanje deteta za školu itd.. Međutim šta je sa onima koji svakodnevnu, redovnu nabavku plaćaju čekovima? A takvih je većina.

Obrati pažnju na kasi u supermarketu na one koji imaju dosta stvari, i koliko njih će platiti čekom.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 17:16 - pre 139 meseci
Nema sta da obracam paznju, znam zasto izlazim iz Tempa svaki put nervozan kao osica :). Vecito cekam na kasi dok popunjavaju cekove i to me smara nevidjeno.

E sad, ono u sta ne verujem to je da isti ljudi to rade iz meseca u mesec. Lako se pokazuje(Bojanov post gore) da posle par meseci cekovi gube poentu. Moje misljenje je da oni ipak imaju takvu dinamiku da se svremena na vreme "zatvaraju" pa da krecu iz pocetka pa im se zbog toga to i dalje isplati. E sad, kako se to zatvaraju to je tajna. Isto kao sto je i tajna prosecna plata 300 eur, a toliki ljudi imaju svoje stanove, kuce, kola, telefoni, letovanja, zimovanja...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 17:37 - pre 139 meseci
Kadija ti duguje, kadija ti kredit daje !

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 18:11 - pre 139 meseci
Ja iz svog okruzenja ne znam nekog da ne kupuje na cekove. Svi koje poznajem. Retko ko kupuje za kes (kao ja na primer). Ja sam cekove koristio ranije da obnovim namestaj i tehniku po stanu zato sto je bilo sve bez kamate (do 12 rata naprimer su davali bez kamate). Moja banka ih vec par godina ne izdaje pa ih sad ne koristim.

Kod cekova vrtis nesto sto nemas BEZ KAMATE. To je velika razlika u odnosu na kreditne kartice. Tamo isto vrtis to sto nemas na revolvingu al te kamata zakolje i nikad ne mozes se izvuces. Zato narod koristi cekove. Barem zna da ce da stigne na naplatu bez ikakve kamate, povecanja dugova i slicno.

A imamo i stupidan primer: moja banka reklamira sledecu stvar: platite umesto cekovima, karticom bez kamate na 3 6 ili 9 rata. Ok sve je lepo i krasno. Medjutim trt - skinu ti odmah na cifru 5% od limita koji imas da bi mogo da koristis tu uslugu. E na to ide kamata. Dakle prevara.

Uostalom ukoliko pratite ekonomske vesti u velikim trgovinskim lancima najcesci oblik kupovine je cekovima, zatim ide kes, pa tek onda kartice. Ja u zivotu ne bih kupovao hranu na revolving, ispadne skuplja dara nego mera.

Doduse, ja sam zagovornik onoga - ispruzi se koliko si visok pa tako i kupujem. Ali narod nema izbora, vi nemate pojma kako ljudi zive sa platama daleko ispod proseka.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 18:28 - pre 139 meseci
Postoji jedna prednost sa cisto ekonomske strane. U opisanoj situaiciji:
Citat:
Bojan Basic: • 1. januara kupim mesečne zalihe nečega za 20.000 din., plaćam čekom, ne trebaju mi nikakve pare;
• 1. februara kupim mesečne zalihe za februar za 20.000 din., plaćam čekom, ne trebaju mi nikakve pare;
• 1. marta kupim mesečne zalihe za mart za 20.000 din., plaćam čekom, ne trebaju mi nikakve pare;
• 1. aprila kupim mesečne zalihe za april za 20.000 din., plaćam čekom, ali moram imati 20.000 din. kako bih pokrio januarski ček;
• 1. maja kupim mesečne zalihe za maj za 20.000 din., plaćam čekom, ali moram imati 20.000 din. kako bih pokrio februarski ček...


Imas 60 000din koje ces vratiti kada prestanes da koristis cekove. Ali ti nikako ne prestajes i odlazes. Mozes ih staviti u banku i dobijati kamatu, pa cak i kada ih jednom budes vratio, ostace ti ta kamata, koliko god da je, vise je nego nista.


Inace, kad smo kod cekova... Kakva je to fora da se ne moze pisati vise od 5 000din na cek?? Ja to do skora nisam znao. I sta, kad trebam da kupim nesto od 300 000din i hocu tako na 6meseci ja trebam da ispisem 60 cekova i onda mi naplacuju po 10 komada svakog meseca.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 18:33 - pre 139 meseci
Trgovine su same i krive za to pa same treba i da vade situaciju. Resili su da priguse pad prometa tako sto ce omoguciti odlozeno placanje ali ne na svoj racun, nego na racun proizvodjaca. Naravno da bi ukidanje kupovine na "pocek" drasticno snizilo promet pa ce morati da snize marze ili da krenu sami da "kreditiraju" kupce ili da stave katanac.

Ljudi kupuju na pocek osnovne izvotne namernice jer je to nacin da se problem na odredjeno vreme odlozi. Prvo se povremeno ide u "dozvoljeni" minus, pa kad taj resurs potrosi onda krene sa cekiranjima, kada se i tu zatrpa uzme kredit kojim vrati sve dugove, pa sve iz pocetka, pa se uzme drugi kredit, pa refinansiranje... moze to da potraje godinama. Za to vreme su se jedino obogatili trgovci i banke. Narod se ojadio i kad dodje djavo po svoje bice cupavo.

Naravno, moze se desiti da Srbija dozivi ekonomski bum, strane investicije, avioni, kamioni pa se pokaze da je to zaduzivanje gradjana bilo benigne prirode :D
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 18:47 - pre 139 meseci
Citat:
Bojan Basic
Dakle, ovi što kupuju čekom svejedno moraju imati svakog meseca na raspolaganju određenu količinu dinara kako bi pokrili ono što su kupili čekom pre tri meseca. I ono što je mnogima ovde u temi nejasno jeste zašto ljudi od tih para prosto ne kupe šta im treba direktno, umesto da te pare troše na pokrivanje ranijeg duga a sada se zadužuju iznova. Inflacija, doduše, pravi mali „popust“, ali to je svega nekoliko procenata i čisto sumnjam da je velik broj ljudi kojima je to presudno. I štaviše, ta inflacija se anulira psihološkim efektom što, kad ne plaćaš direktno iz svog džepa nego daješ ček, tako ćeš natrpati više nepotrebnih stvari.


Fora je sto ljudi nisu racionalne masine ;-)

Tvoj primer je odlican - fora je da ti ljudi obicno nikad nemaju N dinara (u tvom primeru 20000 na 3 meseca) u kesu da otplate cekove i da im ostane dovoljno za kupovinu na kes, vec umesto da par meseci smanje svoju potrosnju (vrlo cesto i ne mogu, ili ne znaju kako) oni konstantno zive na "ler" iako prakticno time nista ne dobijaju.

A sve to pocinje sa nekoliko vecih kupovina gde ti je privlacno da napises cekove posto nemas dovoljno kesa. Posle se iz toga tesko izlazi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 19:05 - pre 139 meseci
Citat:
Shadowed:
Imas 60 000din koje ces vratiti kada prestanes da koristis cekove. Ali ti nikako ne prestajes i odlazes. Mozes ih staviti u banku i dobijati kamatu, pa cak i kada ih jednom budes vratio, ostace ti ta kamata, koliko god da je, vise je nego nista.

Bez uvrede, ali ovo me je momentalno podsetilo na: http://www.youtube.com/watch?f...ilpage&v=n8ghizM7Dto#t=58s.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 19:32 - pre 139 meseci
LOL, odmah sam skontao da je ta epizoda, cim sam video da je big bang.
Vrzino kolo su ti cekovi, mada opet, kod nas ionako ti sto duguju na kraju plate manje, otpišu se stari dugovi i redovne platiše postanu ovce, računa se izgleda na to. U stvari, to se već i događa, što kaže ventura, sad svi - i ovi što daju u kešu - plaćaju za ove što uzimaju na veresiju.

Nego, zamislite sad da smanje sa 7 meseci na npr. 4. Bilo bi gadno.. za neke.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 20:41 - pre 139 meseci
Citat:
cozmo_im:
A imamo i stupidan primer: moja banka reklamira sledecu stvar: platite umesto cekovima, karticom bez kamate na 3 6 ili 9 rata. Ok sve je lepo i krasno. Medjutim trt - skinu ti odmah na cifru 5% od limita koji imas da bi mogo da koristis tu uslugu. E na to ide kamata. Dakle prevara.


Ovo je isto kao kad je curkica iz AIK banke pokusala da me ubedi da ja uvek placam kamatu na kreditnu karticu, i da ne postoji ni u jednoj banci drugacije a ja pre 5 minuta uzeo listing iz Inteze koji kaze suprotno....

Ne znam za konkretan primer, ali u Intezi je 6 rata stvarno 6 rata, bez nekog revolving, bez kamata, itd. U 90 dana u Maxi-u je 90 dana odlozeno u Maxi-u, bez kamata itd. Imam premalo transakcija na kartici pa mogu sve da pratim.

@Shadowed, mislim da ti nijedna banka nece izdati preko 10 cekova odjednom, tako da i ne mozes da kupis toliko?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: platite ili zatvorite? :)03.11.2012. u 21:19 - pre 139 meseci
Shadowed........se izleteo kolika su mu primanja :-).
Ti cekovi su jedna magla i socijalno dotiranje drzave
zbog svoje ekonomskene nesposobnosti. Isti je slucaj i sa karticama,dozvoljen minus. Koja nebuloza.
Dilerski fazon. Uzmi 2-3 dopica pa kasnije plati. To kasnije postaje zauvek.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: platite ili zatvorite? :)

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 24991 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.