Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezicni prekidac, predajnik, tajmer

[es] :: Elektronika :: Bezicni prekidac, predajnik, tajmer

[ Pregleda: 3503 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
212.178.232.*



+18 Profil

icon Bezicni prekidac, predajnik, tajmer18.11.2012. u 11:37 - pre 138 meseci
Potreban mi je savet. Pre par godina se neko na forumu pohvalio da koristi kineske tajmere koji se kod nas mogu kupiti (bit.ly/T9sTrr).

Za bojler i jednu TA pec upotrebili smo tajmer sa linka, napravili korektnu instalaciju tako da TA pec moze da duva i kada tajmer iskljuci
punjenje a omogucili smo da se sve moze ukljuciti i u vreme kada tajmer ne ukljucuje bojler i TA pec.

Problem je nastao jer izabrani tajmer traje jako kratko. Prvi otkaz je imao jer je otkazala punjiva baterija koju smo zamenili ali vec posle
nepune dve godine oba tajmera su se pokvarila. Ne bi opet da kupujemo taj tajmer jer iz iskustva znamo da nije dobar.

To je tajmer koji se postavlja na sinu. Da li neko moze da preporuci pouzdaniji tajmer koji isto ide na sinu a nije siri od ovoga?

Da li postoji mogucnost da kod TA peci i bojlera postavimo bezicni prekidac koji bi bezicnim putem primao komandu od nekog tajmera
ili eventualno predajnika koga bi stavili pored uklopnog sata? Da li znate za neko resenje koje ce raditi a da nije preskupo?
 
Odgovor na temu

JECHAM
Odrzavanje visokog napona
Smederevo

Član broj: 13031
Poruke: 742
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Bezicni prekidac, predajnik, tajmer18.11.2012. u 17:06 - pre 138 meseci
I ja sam nekad razmisljao o tome.
Imao sam ideju da koristim
http://sinel.freehostia.com/prodaja/rfmoduli.html
ili nesto slicno.
predajni modul bi se napajao sa signalne sijalice za jeftinu struju, a prijemni bi pobudjivao neku sklopku,rele ili Solid State Relay.


Commo Compact 23
četvorokraki mešni ventil sa motorom i priručnom elektronikom
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+18 Profil

icon Re: Bezicni prekidac, predajnik, tajmer18.11.2012. u 22:12 - pre 138 meseci
Hvala na informaciji. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Bezicni prekidac, predajnik, tajmer

[ Pregleda: 3503 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.