Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.

[es] :: Windows desktop :: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.

[ Pregleda: 6248 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.17.EUnet.yu



+1 Profil

icon Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.08.03.2004. u 14:59 - pre 244 meseci
Verovali Vi ili ne ja čujem muziku na svojim zvučnicima, a tu muziku em nemam na računaru em ne slušam tu vrstu. Da li se ovo još nekome dešavalo ili sam ja jedini. Predpostavljam da su to neki prejaki signali okolnih radio stanica.
p0z
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.08.03.2004. u 16:24 - pre 244 meseci
Koristi li jos neko racunar osim tebe?
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.dip.t-dialin.net

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.08.03.2004. u 16:28 - pre 244 meseci
Daj brisite ovaj topic, videce neko od "nadleznih" i ode covek u ludnicu bez veze ! :D
Ne verujem da radio stanice mogu da proizvedu bilo kakav zvuk na zvucnicima...
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.sbb.co.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.08.03.2004. u 16:36 - pre 244 meseci
Citat:
NikolaVeber:
Daj brisite ovaj topic, videce neko od "nadleznih" i ode covek u ludnicu bez veze ! :D
Ne verujem da radio stanice mogu da proizvedu bilo kakav zvuk na zvucnicima...

zasto?

uzmi na primer el gitaru pa prinesi zvucnicima (izbegni mikrofoniju) pa da vidis kad rokne neki narodnjak:)

-pogledaj da nemas neke izvore okolo
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.249.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.08.03.2004. u 17:16 - pre 244 meseci
@NikolaVeber
Nemoj da me teraš u ludaru... Pazi ovako prinesi mobilni compu i i pozovi nekog, signali će se projektovati na zvučnike.
Ne verujem da onda to isto ne može da se desi sa predajnikom radio televizije smederevo koji mi je 100 m od kuće.
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.mobtel.com

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.08.03.2004. u 17:19 - pre 244 meseci
da li si siguran da neskidas tu muziku sa neta? da li si online kad je cujes??
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.08.03.2004. u 17:29 - pre 244 meseci
Citat:
Ivan Starčević:
Verovali Vi ili ne ja čujem muziku na svojim zvučnicima, a tu muziku em nemam na računaru em ne slušam tu vrstu. Da li se ovo još nekome dešavalo ili sam ja jedini. Predpostavljam da su to neki prejaki signali okolnih radio stanica.
p0z

a da nemas neki tv ili fm tuner u kompu?
 
Odgovor na temu

Boris Sundic
Podgorica

Član broj: 10251
Poruke: 40
*.podgorica.cg.yu

Sajt: ideamn.com


Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.08.03.2004. u 17:46 - pre 244 meseci
Prije neki dan sam slusao radio na zvucnicima kod jedne prijateljice, mada je dosta slab prijem. Zalila mi se - obicno slusa muziku glasno i izmedju mp3 pjesama se cuje radio. Nije na netu, nema fm-tuner, ni tv karticu, a radio roka. Vjerovatno zato sto su zvucnici loseg kvaliteta, pa primaju ponesto preko samog kabla kao antene (da li je to moguce?).
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.08.03.2004. u 18:48 - pre 244 meseci
Citat:
NikolaVeber:
Ne verujem da radio stanice mogu da proizvedu bilo kakav zvuk na zvucnicima...

Stvarno je sramota da neko ko se zove Nikola a preziva Veber, nema malo vise znanja o elektromagnetnim talasima
Naravno da je moguce, ja sam imao prilike par puta to da cujem, ali to moze samo na odredjenim lokacijama - pomeri zvucnike samo 2 metra iz mesta i verovatno vise neces nista cuti. Navescu primer iz srednje skole, gde sam jednom na casu elektronike izveo sledeci eksperiment:
Na malim zvucnicima se cuo veoma slab i jedva cujan zvuk radio Beograd I (na AM talasima, ne znam da li to postoji posle bombardovanja). Posto su zvucnici imali onaj prikljucak za slusalice, dosao sam na zanimljivu ideju: da signal preko tog prikljucka odvedem do audio pojacala na koje su bili prikljuceni veliki zvucnici. Sve sam to uradio a da nastavnik elektronike nije ni pomislio sta spremam...
A onda sam naglo "odvrnuo" pojacalo do kraja, i razbudio dremljive ucenike i nastavnike gromoglasnom muzikom
Zvuk je imao mnoooogo suma, ali nema veze... bio je toliko jak, da dok se nastavnik snasao da iskljuci, vec su podolazili drugi nastavnici iz susednih ucionica, kao i direktor.
Kad su poceli da traze krivca i da smisljaju kaznu, ja sam se naravno odmah javio i objasnio da je to bio naucni eksperiment, a ne neko huligansko delo i da stoga ne zasluzujem kazne vec pohvale
Zatim sam poceo da objasnjavam proces AM demodulacije, ali me direktor prekinuo recima "dobro, dobro, samo ubuduce bez demodulacija!", na cemu se ovaj dogadjaj i zavrsio.
Ima jos jedna zanimljiva anegdota sa jednom lokalnom radio stanicom, koja je ogromne pare (oko 1000 DEM u doba najvece besparice) spiskala na neki izuzetno kvalitetan mikrofon, a onda je posle par dana odustala od koriscenja istog jer je hvatao i u pozadini tiho reemitovao signal konkurentske radio stanice
Pored zvucnika, poznato je da telefonski vodovi i uredjaji cesto hvataju i demodulisu radio signale. Oni koji su ziveli u Studenjaku su sigurno vec culi za to
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.08.03.2004. u 20:34 - pre 244 meseci
Citat:
Boris Sundic:
Prije neki dan sam slusao radio na zvucnicima kod jedne prijateljice, mada je dosta slab prijem. :) Zalila mi se - obicno slusa muziku glasno i izmedju mp3 pjesama se cuje radio. Nije na netu, nema fm-tuner, ni tv karticu, a radio roka. Vjerovatno zato sto su zvucnici loseg kvaliteta, pa primaju ponesto preko samog kabla kao antene (da li je to moguce?).

Ma naravno! Ja sam licno imao priliku da cujem jedne jeftine U.S.Blaster zvucnike koji hvataju neku radio stanicu ali samo kada se potpuno stisaju! Znaci iako nema nikakvog signala na ulazu znucnika kada su pojacani ne cuje se nista (dobro ajde, cuje se sum posto su loseg kvaliteta) ali cim ih potpuno stisas cuje se neka radio stanica i to prilicno iritira! Iskljucivanje iz kompjutera, pomeranje audio kabla, pa i pomeranje zvucnika nije dalo nikakvog efekta! Ima sam priliku da vidim dva ista modela u.s.Blaster koji su kupljeni u razmaku od 6 meseci i radili su istu opisanu stvar!

Pozdrav
Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

Crazy Mix
Nemanja Avramovic
QuadraSoft
Mladenovac

Član broj: 7103
Poruke: 331
*.telekom.yu

ICQ: 266136396
Sajt: www.quadrasoft.co.sr


Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.09.03.2004. u 00:26 - pre 244 meseci
Offtopic, ali veoma slicno: Ja sam na zvucnicima od muz. stuba cuo kad cale razgovara bezicnim... jos '99-te... Ali se posle izgubilo... doh!
 
Odgovor na temu

flOorKilla
zagreb

Član broj: 22416
Poruke: 25
*.cmu.carnet.hr

ICQ: 317557373


Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.12.03.2004. u 01:03 - pre 244 meseci
jel ti se to dogadja stalno ili je bilo samo jednom? da to nije bila neka muzika u backgroundu nekog sajta...
life goes on...
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.26.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.12.03.2004. u 11:57 - pre 244 meseci
To mi se dešava stalno i kada sam offline.
 
Odgovor na temu

brannko
Podgorica

Član broj: 22432
Poruke: 1
*.podgorica.cg.yu



Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.12.03.2004. u 13:17 - pre 244 meseci
Da bi mogao cuti neku radio/tv stanicu ili mobilni telefon mora se izvrsiti demodulacija.Kod radio signala fm/am a kod mobilnih telefona je to dosta slozenije.Kako zvucnici mogu sami da demodulisu signal???
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.14.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.12.03.2004. u 19:33 - pre 244 meseci
Neznam kako se izvršila demodulacija ali ja sam siguran šta sam čuo. (Još uvek sam normalan)
 
Odgovor na temu

cedomir
Čedomir Rosić
Sys. Ing.
xObrenovac, Karaburma

Član broj: 4570
Poruke: 193
*.sezampro.yu.

Jabber: cedomir@elitesecurity.org
ICQ: 59161631


+1 Profil

icon Re: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.12.03.2004. u 21:47 - pre 244 meseci
----
|
|
|
---
/_\
|
|
|
|
|
|_/|
|_ |
| \|
|
|
|
----

ovakav radio ili "detektor" je sposoban da prima am signal - BGD2 tipicno
znaci antena, dioda, zvucnik i masa tako da je vrlo lako da cujes am radio na zvucnicima pogotovo ako imaju duge kablove.
http://www.beoblues.com
blues in belgrade - bluz u beogradu
belgrade in blues - beograd u bluzu
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Muzika na mojim zvučnicima, a nisam je ja pustio.

[ Pregleda: 6248 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.