Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320494 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji16.10.2017. u 15:11 - pre 78 meseci
Sta da se radi, uvek nesto ostane.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.mediaworksit.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.10.2017. u 08:22 - pre 78 meseci
@BojanBg80 ne valja taj sparrow nista, prosledi u dvoriste pored :P


 
Odgovor na temu

Deki-sd
Smederevo

Član broj: 337422
Poruke: 13
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.10.2017. u 20:10 - pre 78 meseci
Dobro vece svima.Posto sam i ja poceo da koristim pec na pelet (MBS 12 ) interesujeme da li neko zna koliko se placa carina na uvoz peleta.
Cene peleta u Ukrajini se krecu od 1900 grivni (oko 8000 dinara ) za velike kolicine,i do nekih 2400 grivni iliti 10000 dinara za manje kolicine od tone pa navise...
Ako sam promasio temu molim moderatore da premeste post gde treba
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.10.2017. u 21:25 - pre 78 meseci
Trebalo bi da je carina 10% pa na tu ukupnu sumu jos 10% pdv
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

Marecare82

Član broj: 337016
Poruke: 4
*.fco.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.10.2017. u 21:35 - pre 78 meseci
Carina 1% plus porez 10% .
Kupis sleper 22tone.
22x80e = 1760e

Oko 200e je Carina I porez.
Prevoz oko 1000e ako ne I vise jer nema povratnih tura.
Ne znam koliki su troskovi kroz Ukrajinu. Moraju I tamo neki
Papiri da se rade.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 10:48 - pre 78 meseci
Znaci da bi tona sa svim "planiranim" troskovima izasla na blizu 130 eura .
A to je ponovo jeftinije nego ovaj nas od 170 ili 180 eura.
Mogle bi da se naprave grupe nas korisnika , makar jedna a za par njih bi bila i cena bila jos povoljnija zbog kolicine , tj vise slepera .
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 11:00 - pre 78 meseci
Ja sam pogresio u vezi carine, nije 10 vec 1% kao sto je @Marecare napisao. Samo mislim da je cena prevoza daleko veca od 1000e po sleperu od 22t.
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 12:22 - pre 78 meseci
Citat:
Deki-sd:
Dobro vece svima.Posto sam i ja poceo da koristim pec na pelet (MBS 12 ) interesujeme da li neko zna koliko se placa carina na uvoz peleta.
Cene peleta u Ukrajini se krecu od 1900 grivni (oko 8000 dinara ) za velike kolicine,i do nekih 2400 grivni iliti 10000 dinara za manje kolicine od tone pa navise...
Ako sam promasio temu molim moderatore da premeste post gde treba




Nisi promašio temu. U sred srede je!!!
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 12:32 - pre 78 meseci
Za tih 1000€ ne moze ni gorivo da kupi, a gde je putarina, dnevnica vozaca?
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 15:46 - pre 78 meseci
A ja baš mislim da nije ni toliko za prevoz, u svakom slučaju ništa bez preduzeća i dodatnih troškova. Za fizičko lice je nemoguće uvesti toliku količinu.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

nenandi
Nenad Andrejevic
System & ERP administrator
BAT
Vranje

nenandi
Član broj: 76779
Poruke: 208
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.linkedin.com/..


+3 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 16:07 - pre 78 meseci
Prijatelj je hteo da uveze pelet iz UA 24t sleper za prevoz su mu trazili 2000e toliko o tome.

Patience is a necessary ingredient for genius
 
Odgovor na temu

Deki-sd
Smederevo

Član broj: 337422
Poruke: 13
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 16:50 - pre 78 meseci
Netreba meni sleper,ja i tako malo pa malo idem u Ukrajinu
da vam malo docaram.....
Oko 600 kilometra u jednom pravcu prva fabrika za proizvodnju peleta nalazi se u Beregovo
to vam je oko 50 kilometra od granice (Rumunija Ukrajina ).Dizel je oko 23-24 grivne ili oko 100 din
i treece doteram za sebe oko 3 tone pa je vajda ))
zato i pitam za carinu
hvala svima na pomoci
ovo pisem iz razloga mozda nekom i pomogne ako se odluci kao i ja ..))
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 17:24 - pre 78 meseci
Ti su hteli da ga uvaćare, nije toliko prevoz sigurno...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 17:54 - pre 78 meseci
Citat:
Deki-sd:
Netreba meni sleper,ja i tako malo pa malo idem u Ukrajinu
da vam malo docaram.....
Oko 600 kilometra u jednom pravcu prva fabrika za proizvodnju peleta nalazi se u Beregovo
to vam je oko 50 kilometra od granice (Rumunija Ukrajina ).Dizel je oko 23-24 grivne ili oko 100 din
i treece doteram za sebe oko 3 tone pa je vajda ))
zato i pitam za carinu
hvala svima na pomoci
ovo pisem iz razloga mozda nekom i pomogne ako se odluci kao i ja ..))


Proveri da li je dozvoljeno da uvezeš toliku količinu za lične potrebe. Čisto sumnjam da će da ti dozvole. Samo da ti navedem primer: sebi pravim kompletnu kozmetiku od prirodnih sastojaka. Naručim paket iz Francuske u kome je bilo 2 ml esencijalnog ulja od smilja. Našao se pametnjaković od carinika da stopira taj paket (bila su još dva paketa koja su regularno prošla kod druga dva carinika) i kad sam nazvala telefonom za objašnjenje, rekao mi je da ja kao fizičko lice ne smem da naručujem esencijalna ulja, da ona nisu namenjena za "upotrebu u domaćinstvu". Ako imam firmu koja je registrovana za tu vrstu delatnosti, to je onda druga stvar, ali u tom slučaju moram da dam uzorak na analizu, da pribavim sertifikate i ateste itd... Naravno da nije za "upotrebu u domaćinstvu", to je za moju ličnu upotrebu. E, ali on misli da ću da pravim kozmetiku i da prodajem u komercijalne svrhe. Pokušavam da objasnim da od 2 ml ulja ne mogu da napravim ništa za prodaju, ali ne vredi i pošto nije bilo šanse da se sporazumemo, onda sam na jedvite jade došla do šefice. Žena se prenerazila kad je čula oko čega je napravio problem, počela da se smeje i naredila mu da pusti paket. Pitala sam je da li postoji pravilnik u kome crno na belo piše šta fizička lica mogu da uvezu za svoju ličnu upotrebu i dobila odgovor da ne postoji i da sve zavisi od lične procene carinika. Odatle onaj mito i korupcija o kome svi blebeću, ali niko da ispiše pravilnike i zakone, pa bi se malverzacije svele na manju meru.
 
Odgovor na temu

Deki-sd
Smederevo

Član broj: 337422
Poruke: 13
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 18:17 - pre 78 meseci
Mislim da 3 tone nije neka kolicina ali provericu za 20-tak dana idem u Ukrajinu pa cu da saznam sve
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 19:26 - pre 78 meseci
Zvoncice, pusti ta ulja, kako ide grejanje? 😁
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2017. u 19:58 - pre 78 meseci
Ide na struju, najo pelet :) Uradila izolaciju na kući (i unutrašnju i spoljašnju), pa ću da guram sa strujom dokle god budem mogla. Jutros prvi put startovano centralno grejanje, grejači punili AT tokom noći sa 15C na 74.3C (4:09h rada). Pritisak mi bio nizak u sistemu, svega 0.5 bara u radu, pa sam otvorila mešni da dopunim vodom. Podigla sam tako da je u radu bilo 1.1 bara sa pumpom u II brzini, ali zato toplota izašla iz AT-a ;) Dopuna vodom je išla u 15h i tad sam ispraznila AT, ali je i pored toga sad u dnevnom boravku 21C, iako nije bilo grejanja skoro 6 sati.

Sutra nema glupiranja, tako da se nadam da će gurati sa jednim punjenjem ATa ceo dan.

Inače, debljina stiropora mi je 12-13-15-18 cm, a unutrašnja izolacija (na nepristupačnom zapadnom zidu) 10 cm trske. Zapadni zid oba kupatila je ostao bez izolacije. U mojoj spavaćoj sobi, juče, kad nije bilo grejanja, odlazak na spavanje sa temp u sobi 20.6C. Ustajanje ujutru - u sobi 20.4C. Na zidovima je 12-13 cm stiropora. Majka mara.

U dnevnom boravku, gde je trska 10 cm (zapadni zid) i stiropor 18 cm (južni i istoči fasadni zid), ali i četvorostruka balkonska vrata površine > 7 m2 (sa troslojnim niskoemisionim staklom) tokom noći je pala temp za 1.2C.

Kad imaš izolaciju, imaš sve :) Možeš kako hoćeš.
 
Odgovor na temu

Marecare82

Član broj: 337016
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.10.2017. u 22:15 - pre 78 meseci
Pozdrav svima,
Ovako stoje stvari sto se tice uvoza peleta kao fizicko lice.
Konkretno za Dekijev slucaj.
Pelet spada u proizvode domacinstva, kao takav ne moze da bude sporan.
Ako se pojavis na granici primera radi, auto s prikolicom i imas dve palete.. Neophodno
je samo da imas racun da se vidi koliko si to platio. Carinik nas granici uvek pita da li imate nesto da prijavite?
Prijavis pelet, pokazes racun. Opsta stopa carine za sve proizvode domacinstva je 10%. Ali do vrednosti 100e imas
povlasticu odnosno ne placas nista. Tako da bi u slucaju da imas dve palete koje si platio ukupno 200e, platio manje od 4000 dinara carinu
i pdv. E sad ako se pojavis u kombiju gde se ne vidi nista od peleta mozda ce da te tera sve istovaris da utvrdi da ne svercujes nesto jos u
tovarnom prostoru. Sve ovo sto pisem je najbolje da proveris na samom granicnom prelazu kad izadjes iz zemlje. Parkiraj, trazi sefa smene, objasni mu sta hoces
on bi trebao sve ovo isto da ti potvrdi. Ako ides kombijem pitaj ga dal mozes da prodjes na putnickom terminalu da se ne cimas sa kamionima i guzvom.
Pitaj i Rumuna, mislim da i kroz Rumuniju nema problema, prijavis pokazes racun, tranzitiras samo, krajnje odrediste je Srbija..
Radim sa carinicima, ali u unutrasnjosti, ne znam kakvi su ovi na granici, sem sto vole da ih castis, spremi neku sitnicu, sok, cokoladu.
Njihov najveci problem je strah da nesto ne sj@bu. Plase se kontrola, ima i onih koji ne znaju puno o svom poslu.

@zvonchica27 Bocica ulja od smilja, mozda je neka nova droga, hmm.. najlakse mu je da stopira.

I Deki jos samo nesto jako bitno, obavezno javi kako si prosao i kakav je pelet iz Beregova.



 
Odgovor na temu

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji26.10.2017. u 11:59 - pre 78 meseci
Citat:
Marecare82
@zvonchica27 Bocica ulja od smilja, mozda je neka nova droga, hmm.. najlakse mu je da stopira.


Ma jes' droga, nije mi slao Keith Richards privatnu pošiljku, nego sam dobila sve sa fakturama od firme Aroma Zone, registrovane za trgovinu takvom vrstom proizvoda. Imaju i svoj website na netu, pa je carinik mogao sve to da proveri. Još su iz Aroma Zone službenici skinuli PDV od vrednosti robe (jedini od Zapadnjaka koji su to uradili, a naručivala sam i iz Amerike i uvek plaćala punu cenu).

Sreća te je šefica u Upravi Carina normalna žena. U ta tri paketa bili su kilogrami biljaka u prahu (hena, shikakai i amla), pa je pitala za šta služe amla i shikakai :) Ima google, mogla je da vidi, ali eto bilo joj lakše da me pita i veruje na reč. Toliko o tome koliko rigorozno kontrolišu uvezenu robu.

Nema šta je njemu najlakše, nego treba da radi ispravno. Navikli su da im neko stalno tutka pare i poklone, ali ako je očekivao od mene tu se zeznuo. Par dana posle toga su napravili veliko hapšenje u Upravi Carina Beograd, bilo bi mi drago ako su ga ćorkirali.
 
Odgovor na temu

Deki-sd
Smederevo

Član broj: 337422
Poruke: 13
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji26.10.2017. u 17:47 - pre 78 meseci
Citat:
Marecare82:
Pozdrav svima,
Ovako stoje stvari sto se tice uvoza peleta kao fizicko lice.
Konkretno za Dekijev slucaj.
Pelet spada u proizvode domacinstva, kao takav ne moze da bude sporan.
Ako se pojavis na granici primera radi, auto s prikolicom i imas dve palete.. Neophodno
je samo da imas racun da se vidi koliko si to platio. Carinik nas granici uvek pita da li imate nesto da prijavite?
Prijavis pelet, pokazes racun. Opsta stopa carine za sve proizvode domacinstva je 10%. Ali do vrednosti 100e imas
povlasticu odnosno ne placas nista. Tako da bi u slucaju da imas dve palete koje si platio ukupno 200e, platio manje od 4000 dinara carinu
i pdv. E sad ako se pojavis u kombiju gde se ne vidi nista od peleta mozda ce da te tera sve istovaris da utvrdi da ne svercujes nesto jos u
tovarnom prostoru. Sve ovo sto pisem je najbolje da proveris na samom granicnom prelazu kad izadjes iz zemlje. Parkiraj, trazi sefa smene, objasni mu sta hoces
on bi trebao sve ovo isto da ti potvrdi. Ako ides kombijem pitaj ga dal mozes da prodjes na putnickom terminalu da se ne cimas sa kamionima i guzvom.
Pitaj i Rumuna, mislim da i kroz Rumuniju nema problema, prijavis pokazes racun, tranzitiras samo, krajnje odrediste je Srbija..
Radim sa carinicima, ali u unutrasnjosti, ne znam kakvi su ovi na granici, sem sto vole da ih castis, spremi neku sitnicu, sok, cokoladu.
Njihov najveci problem je strah da nesto ne sj@bu. Plase se kontrola, ima i onih koji ne znaju puno o svom poslu.

@zvonchica27 Bocica ulja od smilja, mozda je neka nova droga, hmm.. najlakse mu je da stopira.

I Deki jos samo nesto jako bitno, obavezno javi kako si prosao i kakav je pelet iz Beregova.





Hvala na info. Javicu sigurno, ako nista drugo uzecu da probam,da vidim kakva je situacija
a posle idemo na utovar ))

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1320494 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.