Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Software Developer place - NJemacka

[es] :: Vodič za posao :: Software Developer place - NJemacka

[ Pregleda: 5258 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.dynamic.telemach.ba.



+13 Profil

icon Software Developer place - NJemacka13.01.2013. u 19:18 - pre 137 meseci
Pozdrav,

Da li iko zna prosjecne place u Njemackoj za software developera? Znam da postoji dosta varijabli i cega sve ne...

Ali da "dodam" malo varijabli :)
Poslodavac: Ogromna World Wide korporacija sa sjedistem u Njemackoj
Posao: WPF developer

Koliki je minimum koji mogu traziti?


PS
Admin hvala na postavljanju teme na odgovarajuce mjesto. Izvinjavam se sto nisam postavio temu gdje joj je mjesto...


[Ovu poruku je menjao wex-alpha dana 13.01.2013. u 20:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fafner
Germany

Član broj: 109915
Poruke: 75
..ohnheime.ruhr-uni-bochum.de.



+26 Profil

icon Re: Software Developer place - NJemacka14.01.2013. u 03:18 - pre 137 meseci
WPF developer.. Šta je to, neki .NET/C#/Web ?

U svakom slučaju, ako si programer a nemaš par godina radnog iskustva, frajeru, onda tražiš platu od 35k-40k/annual, bolan.
Ako imaš bar dvije tri godine iskustva, odkuće ba, možeš i preko 40k/annual.

Za BlueCard ti svakako treba bar 35k godišnje (uz diplomu).
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Software Developer place - NJemacka03.06.2013. u 16:18 - pre 132 meseci
Jedino je trazi platu ali malo gde se trazi plata obicno dobijete od poslodavca kolika je.

I da pricamo o mesecno koliko vama ide u dzep a ne godisnje sa porezima.

Ja znam vise njih koji imaju od 1200 do 4000eura, stim da vecina nema neke velike plate. Ali nemaju puno ni posla i cesto im je posao da promene na sajtu u cms, da instaliraju windows i slicne stvari... Uz normalno svoj posao, tako se radi u malim firmama. Gde je i najlakse raditi... Recimo znam pekaru gde im decko razvija softwer (ustvari samo prevodi oni se i ne razumaju najbolje i njima je to). Kad izadje nova verzija on prevodi, testira zameni staru na 40 racunara. Vodi racuna ako nesto nije ok sredi i pola radnog vremena ne radi nista a pola radi... On za to ima 2000e i zadovoljan je nema pritiska nema ko da ga zeza kao u it firmi gde je radio pre gde su imali ocekivanja uzasno velika...


...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Software Developer place - NJemacka03.06.2013. u 16:39 - pre 132 meseci
Hoces li, molim te, prekinuti da vadis teme iz naftalina i dubokog zamrzavanja?
U ovoj si barem dao neke korisne informacije, ali videh nekoliko gde si samo prokomentarisao nesto genericko, sto bi ivan.m rekao "pausalno" :)
Ako ti treba broj postova, ne otvaraj stare teme :)
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Software Developer place - NJemacka03.06.2013. u 21:12 - pre 132 meseci
Jeste da niko nije pisao 150 dana ali i dalje masa ljudi cita tu temu i sutra ce reci pa u nemackoj je najmanja it plata 3000-4000eura. Realnost je skroz drugacija, kod nas vecina it ima vece plate od proseka dok to ne mora da bude u nemackoj.

To su informacije iz prve ruke dok ovde vecina pise samo sta je culo ili misli da je tako. A bilo bi dobro da znaju istinu i da znaju kako da se postave. Ja znam vise nemaca koji imaju faks i rade za ispod 2000e kao progameri... Cak mi vlasnik jedne firme u nemackoj kaze i vi iz Srbije ste skupi ja imam indijca za 500e koji mi sve uradi kako treba i posalje na mail.

A znam i nase koji rade na crno na gradjevini pricaju kako imaju plate po 5000e i da rade kao progameri. Dvojica momaka iz Beograda koji su zavrsili fax i stvarno se bavili programiranjem u Srbiji. Nebi to ni saznao da mi brat od jednog nije rekao i tad je i on sam priznao.

Nas covek koji ne zna jezik dobro (nemacki) koga poslodavac mora da ceka najmanje par meseci ako ne i vise (dok se srede papiri) i nije bas u nekoj dobroj sitvaciji...

Nemacka ima 3 000 000 ljudi bez posla i bukvalno svako zanimanje na birou ( to mi je rekao covek koji radi na birou za zaposljavanje). I kaze da posle nemaca na neko radno mesto ide austrijanac pa onda ako nema ide neko iz eu. Tako da Srbi po njemu gotovo da nemaju sanse da dobiju posao. Cak je uz smeh komentarisao to da ce hiljade nasih med sestara da se zaposli i rekao jeste da ce da konkurise njih par hiljada ali nece dobiti posao ni 50. Njegove reci ja samo prenosim. Jos je rekao pa nemacka svake godine penzionise desetina hiljada medicinara i to su ta slobodna radna mesta ali tako isto iz skole izadje dosta veliki broj dovoljan da pokrije ta radna mesta.

Ja bi stvarno voleo da neko od nasih ode i da se zaposleni u nemackoj ali nemojte ocekivati cuda neka i plate neke velike plate. Zivot u nemacko je dosta skuplji nego u Srbiji rece mi jedan nemac koji radi u Srbiji i provodi pola godine u Beogradu pola u Berlinu a on u Srbiji da duplo manje para zivi bolje. Jeste da on ima svoju firmu u Srbiji i da zaradi vise od proseka
...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Software Developer place - NJemacka

[ Pregleda: 5258 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.