Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

svajcarska drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: svajcarska drzavljanstvo

[ Pregleda: 5550 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

forsig

Član broj: 311637
Poruke: 3
*.telrad.net.



Profil

icon svajcarska drzavljanstvo01.02.2013. u 22:06 - pre 136 meseci
Zdravo svima nadam se da nisam promasio podforum, uglavnom da pocnem radi se o tome da sam u toku rata rodjen u ch, sad smo se vratili niko od mojih nema drzavljantsvo svajcarsko drzavljanstvo i sad se pitam da li je moguce da dobijem ikako vizu ili drzavljanstvo samo da bi tamo mogao da ostanem i radim samo zato sto sam rodjen tamo ? hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.rkocom.ch.



+69 Profil

icon Re: svajcarska drzavljanstvo02.02.2013. u 09:27 - pre 136 meseci
Dobro dosao na forum!
Drzavljanstvo se u Svajcarskoj stice po tzv. "ius sanguinis" - tj. principu "Krvi" odn. porekla.
To znaci, da ti je jedan od roditelja bio Svajcarac, automatski bi i ti dobio drzavljanstvo.

Da bi dobio CH papire i mogucnost da radis, imas sledece varijante:
-brak
-visoko obrazovanje
-usvajanje

Tema usvajenja dece je vise puta bila spominjana na forumu, ali da ponovim: da bi neko bio usvojen, mora da nadje neku poverljivu osobu koja uma CH papire (npr. tetka ) i da ne bude mladja od 35 godina:
http://www.adoption.ch/adoptiveltern-kandidaten/ausland-adoption/

Pri tome ne igra ulogu da li su "roditelji" stranci ili imaju B/C vizu.

Da li imas familiju u Svajcarskoj?


[Ovu poruku je menjao igor-ch dana 02.02.2013. u 13:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

forsig

Član broj: 311637
Poruke: 3
*.telrad.net.



Profil

icon Re: svajcarska drzavljanstvo02.02.2013. u 12:27 - pre 136 meseci
Da imam podosta famiilije ali mislim da niko nema ispod 35 inace svi imaju papire i zive i rade vec dugo godina, a znaci ovo da zaboravim sto sam rodjen tamo? Hvala na brzom odgovoru.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.rkocom.ch.



+69 Profil

icon Re: svajcarska drzavljanstvo02.02.2013. u 12:42 - pre 136 meseci

Citat:
Als Ehepaar können Sie ein Kind gemeinschaftlich adoptieren, wenn Sie mindestens 5 Jahre verheiratet, oder beide mindestens 35 Jahre alt sind.
Eine unverheiratete Person kann adoptieren, wenn sie mindestens 35 Jahre alt ist. Der Altersunterschied zwischen Adoptiveltern und Kind muss mindestens 16 Jahre und darf max. 45* Jahre betragen.

Prevod:
"Kao bracni par mozete da zajednicki usvojite dete, ako ste najmanje 5 godina u braku ili ste oboje najmanje 35 godina stari.
Osoba koja nije u braku moze da usvoji dete, ako je najmanje 35 godina stara. Razlika u godinama izmedju usvojitelja i deteta mora da bude najmanje 16 godina, a najvise 45."

Posto je tvoja rodbina starija od 35 godina, mogao bi da pokusas.

Sto se tice cinjenice da si rodjen u CH, to ne moze da ti pomogne (bar ne direktno) pri dobijanju papira.
 
Odgovor na temu

forsig

Član broj: 311637
Poruke: 3
*.telrad.net.



Profil

icon Re: svajcarska drzavljanstvo02.02.2013. u 14:51 - pre 136 meseci
Hvala ti puno i na odgovoru i prevodu pokusacu na sve nacine.
 
Odgovor na temu

milos-ch
xxx
xxx

Član broj: 313822
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: svajcarska drzavljanstvo07.04.2013. u 15:45 - pre 134 meseci
mene zanima ista stvar. imam tetku koja je njihov drzavljanin. da li preko nje mogu da dobijem neke papire koji bi mi omogucili da tamo zivim i radim? molim sve koji imaju iskustva sa ovim da mi pomognu. ne znam odakle da krenem. da li moze neko da mi preporuci nekog advokata koji se bavi ovim stvarima? Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: svajcarska drzavljanstvo

[ Pregleda: 5550 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.