Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik i debeli zidovi

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik i debeli zidovi

[ Pregleda: 3369 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
217.65.192.*



+22 Profil

icon Mikrotik i debeli zidovi20.02.2013. u 08:04 - pre 135 meseci
Pozdrav, trebalo bi u jednoj vili da instaliram mikrotik, do 3 komada, problem su debeli zidovi, sta ciniti, koje rutere i minipci uzeti?
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi20.02.2013. u 11:01 - pre 135 meseci
Ne rade se takve stvari napamet.

Odeš na lice mesta, odneseš jedan uređaj (bilo koji). Postaviš ga na meta koja ti izgledaju pogodna i meriš. Na osnovu merenja možeš da izvučeš i neke smislene zaključke, bez nagađanja.

 
Odgovor na temu

bmarkovic06

Član broj: 301412
Poruke: 716



+66 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi20.02.2013. u 13:05 - pre 135 meseci
Pa kao sto Pedja rece moras da proveris prvo.

Dzaba ti i jace kartice sa jacim antenama ako su armirani zidovi od pola metra. Razlike ce biti minimalne.

Znaci na lice mesta i meri.
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
217.65.192.*



+22 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi20.02.2013. u 14:43 - pre 135 meseci
Vec bio,i kad sam video zidove bilo je. " al ce biti seksa" bio je tamo neki tpliink, ali mi nije verodostojan, sutra idem sa laptopom i 411 mt, uglavnom pitao sam zbog saveta, ako bude moralo da se buse zidove, sta sad... Neko je nesto pokusavao ali mrka kapa nists nisu napisali sta se radilo na vec postojecoj opremi
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi20.02.2013. u 15:34 - pre 135 meseci
Nedavno sam radio wireless u jednom objektu, kombinacija drvo/rigips... pa je bilo seksa samo tako... Nikad se ne zna.

 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi20.02.2013. u 16:21 - pre 135 meseci
imat ce sigurno problema
5,4GHz nece nikako proci dok na 2,4 sa mikroTikom skroz slabo

da li mora biti mikroTik, da probas sa necim drugim !?

nedavno sam radio u kuci koja je imala jaku termo i zvucnu izolaciju, signal je bio katastrofa..nisam mogao da vjerujem
svojim ocima, prvi put u zivotu vidio onako nesto



 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
217.65.192.*



+22 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi20.02.2013. u 17:49 - pre 135 meseci
@Kunc, sta ti predlszes, mikrotik je razlog zbog drugara koji radi u netiksu, oni su uvoznici MikroTika, imam njegovu pomoc, ja iskreno nemam iskustva puno sa mt, imao sam svoje AP na kuci, nista specijalno, ali se mogu snaci.
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi20.02.2013. u 18:01 - pre 135 meseci
@zeenmc Ubiquiti UniFi 802.11n MIMO Access Points

ja sam rijesio problem sa ovim.
Mada sam imao na umu da isprobam sa nekim jacim Cisco ruterom ali klijent nije mogao cekati da mi stigne posiljka.

klik-detaljne specifikacije uredjaja

bez ikakvih problema radi mreza, klijent se nije nikada do sad pozalio a postavio sam je prije manje od godinu dana



 
Odgovor na temu

bmarkovic06

Član broj: 301412
Poruke: 716



+66 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi20.02.2013. u 20:09 - pre 135 meseci
Pa svaki uredjaj sa vise antena ce bolje raditi zbog korekcije gresaka signala nastalog velikom refleksijom. Ja sam prezadovoljan TP Linkom na primer. Kod mene u selu kuca ima zidove ko na crkvi, znaci kameni zid skoro 80cm i u njoj sam koristio tp link 1043nd i radio je sasvim dobro, znaci imao sam signal po celoj kuci pa cak i napolju na nekih 30m od rutera. Nije nijednom zakucao niti je signal varirao mnogo.

Ali kao sto Pedja rece moze da ti nastane problem i tamo gde je samo rigips prepreka. Nisu samo zidovi prepreka i problem vec raznorazni drugi izvori. Najbolje zato otici sa opremom i videti. Mozda bude radio i neki G rutercic :-).
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi21.02.2013. u 07:52 - pre 135 meseci
Citat:
bmarkovic06:. Kod mene u selu kuca ima zidove ko na crkvi, znaci kameni zid skoro 80cm i u njoj sam koristio tp link 1043nd i radio je sasvim dobro, znaci imao sam signal po celoj kuci pa cak i napolju na nekih 30m od rutera. Nije nijednom zakucao niti je signal varirao mnogo.


ako je samo kamen (debljine do 60 cm) svaki 2,4 signal ce proci.
ali ako imas situaciju kao ovjde-armirani beton, tesko

opet pokusaj sa svim idejama, odi na lice mjesta isprobaj i uvjeri se



 
Odgovor na temu

Blentostamin

Član broj: 195784
Poruke: 67



+6 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi24.02.2013. u 21:03 - pre 134 meseci
Možda bi i nešto ovako http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-PA251KIT moglo da bude rješenje?
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi28.02.2013. u 09:04 - pre 134 meseci
Pozdrav ljudi, ovako odradio sam stvar s nekom malo TPlink antenom, CM9 i 411 karticom, sljaka ko belsavo, e sad performanse izmedju predjasnjeg TPLinka i Mikrotika su nebo i zemlja, da li je moguca tolika razlika? Signal od Mikrotika jedino nedobijam barem ne u nekom jacem nivou, u sobi koja je jedno 10m pravolinijski od AP i signal mora da prodje kroz 3 debela zida ?

Ono sto me jos zanima, kako da podesim sifru za AP, kao sto rekoh snalazim se u MT, imam ih po kuci, ali kucna upotreba bez zastita i tih gluposti, koliko se secam, u wifi interfejsu, ima tab security profil, tu se izabere zeljeni i unese preshered key, i onda se u prozoru gde se bira frekvencija antena, ime AP isto pod opcijom security profil, unese profil koji smo prethodno napravili, da li je ovo ok, sve sam napisao bez opreme, iz secanja,i to moram da namestim kod tog drugara.
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

bmarkovic06

Član broj: 301412
Poruke: 716



+66 Profil

icon Re: Mikrotik i debeli zidovi28.02.2013. u 09:09 - pre 134 meseci
Citat:
zeenmc: Pozdrav ljudi, ovako odradio sam stvar s nekom malo TPlink antenom, CM9 i 411 karticom, sljaka ko belsavo, e sad performanse izmedju predjasnjeg TPLinka i Mikrotika su nebo i zemlja, da li je moguca tolika razlika? Signal od Mikrotika jedino nedobijam barem ne u nekom jacem nivou, u sobi koja je jedno 10m pravolinijski od AP i signal mora da prodje kroz 3 debela zida ?

Ono sto me jos zanima, kako da podesim sifru za AP, kao sto rekoh snalazim se u MT, imam ih po kuci, ali kucna upotreba bez zastita i tih gluposti, koliko se secam, u wifi interfejsu, ima tab security profil, tu se izabere zeljeni i unese preshered key, i onda se u prozoru gde se bira frekvencija antena, ime AP isto pod opcijom security profil, unese profil koji smo prethodno napravili, da li je ovo ok, sve sam napisao bez opreme, iz secanja,i to moram da namestim kod tog drugara.


Ovo prvo ne znam jel ti to pitanje ili odgovor :-). Uglavnom signal moze da prodje kroz 3 debela zida ali pitanje je koliko ces iskoristiv signal imati.

Ovo drugo se upravo tako radi. Znaci napravis wifi sec profil i primenis ga na wlan adapter.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik i debeli zidovi

[ Pregleda: 3369 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.