Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Medicina]: Hidro-kolon terapija

[es] :: Nauka :: [Medicina]: Hidro-kolon terapija

[ Pregleda: 12521 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.ptt.yu



Profil

icon [Medicina]: Hidro-kolon terapija10.03.2004. u 15:23 - pre 244 meseci
Da li ste culi za ovo.Reklamira se na sve strane.Voda se upumpava u debelo crevo i onda izbacuje .Navodno na taj nacin ce se izbaciti kod coveka od 50 god 3kg stetnog materijala koji se tu natalozio godinama.
Cini mi se da su to opasne gluposti da bi se izmamile pare(5000 po tretmanu a treba ih 5).
Ne ide mi u glavu da moze da se nakupi 3 kg nesvarene hrane u debelom crevu.

[Ovu poruku je menjao secret dana 12.03.2005. u 21:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MissPiggy:)

Član broj: 18179
Poruke: 210
*.conceptual.net.au



Profil

icon Re: Hidro- kolon terapija10.03.2004. u 15:57 - pre 244 meseci
Hm...da se stvari taloze godinama...taloze se, ali bas u debelom crijevu? :)

Nesvareni materijal moze da se talozi cak i po nekoliko dana u debelom crijevu dok se ne 'izbaci', ali ko ima zdravu dijetu ne mora da uopste pati od toga sta ima u debelom crijevu, a sta ne. Cudna mi cuda, tone bakterija, kao sto moze da se pretpostavi.

Hidro-kolon terapija je jedna od novijih 'terapija', ali pitam se za koga je 'terapija', jer realno gledajuci, oni mogu da te 'isprazne' - ali sta sa tim zaista dobijas? Sam taj osjecaj te ne cini zdravim. Osoba koja mi je predavala nekoliko seminara u vezi vitamina i sl. u Australiji (u sklopu farmacije) je otisla na nekoliko tretmana. Ne mislim da bi bilo zaista interesantno da opisem proces koji traje otprilike sat vremena svaki put, ali ona je bila zaista zagrijana da nastavi i kompletira citavih tih 5-6 preporucenih tretmana. Uglavnom, osjecala se bolje, ali opet nakon dva-tri mjeseca, imala je isti problem sa varenjem - i to je bilo samo privremeno rjesenje. Takodje, kako su se uklanjale lose bakterije, tako su se uklanjale i dobre bakterije. Sve to vrijeme se kljukala sa ekstra dozama Acidofilusa-bifidusa.

Sto se tice 'opasnosti' za iznajmljivanje para, ista 'opasnost' kao i cigarete, pice, kocka, ciribu-ciriba i sl. Radije da razmislis malkice o higijeni, mogucnosti da se osteti mukoza, ili da se slikas ako ne kontrolisu pritisak vode, a ti imas neko drugo oboljenje, pa ispadnu komplikacije nakon tretmana. Ali kao i sve ostale reklamne stvari, treba da se nadje rjesenje za svakodnevne covjekove funkcije koje mogu da budu normalne; ali cim dodas 'terapija', to 'znaci' da ce te 'izlijeciti'!?

Ako je neko voljan da uradi eksperiment na sebi, izvolite. :) Naravno, ne zaboravite utiske. :)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Hidro- kolon terapija10.03.2004. u 16:41 - pre 244 meseci
Ja sam cuo jos pre koju godinu da se ta terapija koristi u inostranstvu za ciscenje organizma.
A sta kazete na ovo. U jednoj pivari u Vojvodini dva lika su radila za kompresorom u nekoj hali. Taj dan su bili sami. Jedan se sagnuo da nesto pogleda oko masine a drugi uzeo ono crevo u zabio mu od nazad i za sekund ga napumpao. Epilog- Ovome napukla creva a obojica dobili otkaze.
Dobra terapija-nema sta!
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Hidro- kolon terapija07.03.2005. u 14:06 - pre 232 meseci
http://www.kolonnatura.co.yu/en/hidro.htm

http://www.bailine.co.yu/hidro-kolon.html
 
Odgovor na temu

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: [Medicina]: Hidro-kolon terapija31.05.2005. u 23:00 - pre 229 meseci
"....Dva radnika dobila otkaz zbog Kompresora i ...." Kako?Kroz pantalone?Ili...?Hmmm...!!!???"Zabavno",nema sta!!!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: [Medicina]: Hidro-kolon terapija01.06.2005. u 08:06 - pre 229 meseci
Stvarno se desilo. Sta se cudis? Jos uvek se prica o tome u pivari...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: [Medicina]: Hidro-kolon terapija01.06.2005. u 19:58 - pre 229 meseci
"... Dobra terapija-nema sta! ... " (???) Dal` da se ,covek, ne zacudi ?KO zna....!
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: [Medicina]: Hidro-kolon terapija

[ Pregleda: 12521 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.