Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17005 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 13:59 - pre 135 meseci
Pre 2 godine sam menjao kola sa jednim covekom, dogovorili smo se da obojca vozimo na ovlascenje i da za pocetak ne prevodimo na nase ime.
Ja sam prodao (njegov) auto i vise nemam veze sa tim.

Pre godinu dana (kraj 2011), kada je tim kolima koja su na moje ime a on ih vozi na ovlascenje isticala registracija, trazio je da ne prevodi jos godinu dana i uveravao me da ce sve biti u redu kao i do tad. Uostalom imao je ovlascenje sa kojim je mogao da registruje auto, tako je valjda bilo po starom zakonu.

I sve je bilo ok dok mi juce nije stigla opomena pred tuzbu zbog neplacene dnevne karte za parkiranje tj. kazna za parkiranje. Vidim da nije moja registracija u pitanju sto je i logicno jer je morao da zameni tablice za nove ali stoji moje ime.

Nazovem coveka, javi mi se njegova zena i kaze da je doziveo nesrecu i da je na klinickom na aparatima. Kaze kola je prodao pre par meseci i potvrdi mi da su to te tablice. Ona me je uveravala da ce sve da sredi, da ce naci broj kupca i da nista ne brinem ali vidim ja da njoj nije ni do cega, da je zena u teskoj situaciji i da je poslednje sto joj sad treba da se zeza oko ove kazne. Covek ce se verovatno oporaviti ali ne mogu vise da se oslanjam na njih jer mi nisu ni javili da je auto prodat.

Kako ja treba da postupim kako bih se zastitio? Preti mi se kaznom i placanjem sudskih troskova od minimum 9000 + zatezna kamata.
Moj primerak ovlascenja sam izgubio ali sam siguran da mogu da ga ponovo izvadim u opstini jer sam to vec radio.

I jos nesto me buni, da li je taj novi "vlasnik" mogao da registruje auto samo sa ovlascenjem jer sam cuo da po novom zakonu od 1.1.2012 moze samo vlasnik da registruje auto. U ovo nisam siguran pa ako moze neko da mi pojasni.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 14:14 - pre 135 meseci
Nema mnogo tu sta da se pojasnjava
Moraces da platis,jer auto se vodi na tvoje ime Nebitno ko je uradio,ti si vlsnik i ti stojis iza toga
Mozda mozes dogovoriti placanje na rate jedino
To sa ovlascenjem je nesto kao medvedja usluga
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 14:15 - pre 135 meseci
Ako sam dobro razumeo, ovlašćeni od vas je prodao auto, a on je i dalje na vaše ime?? To ne štima. Ovlašćenje se ne daje na ovlašćenje, znači da ili je još na njega, što ne bi smelo, ili su nekako registrovali u vaše ime, što takođe ne bi smeo. Pozovite vi klinički, pitajte da li je on uopšte tamo
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 14:26 - pre 135 meseci
Citat:
Flo33: Ako sam dobro razumeo, ovlašćeni od vas je prodao auto, a on je i dalje na vaše ime?? To ne štima. Ovlašćenje se ne daje na ovlašćenje, znači da ili je još na njega, što ne bi smelo
Po mojoj proceni, lik koji sada koristi auto vozi sa ovlašćenjem na prethodnog, u nadi da ga murija neće zaustaviti. A murija već izvesno vreme, ima neki manir da zaustavi i ne traži saobraćajnu, već samo pogleda registracionu nalepnicu. Naravno, nije pravilo, ali od tri poslednja puta kad su mene zaustavili radi kontrole (dakle, nema prekršaja) samo su jednom tražili saobraćajnu.


Ja bih tebi Miloše ovako savetovao:

1. Izvadi novi primerak ovlašćenja iz opštine.
2. Sa tim papirom idi u parking servis, i pokaži / dokaži da tužbu ne treba da pokrenu protiv tebe, nego protiv čoveka kojem si prodao auto, tj. protiv nesrećnika koji je doživeo saobraćajku.

Ako ti je žao čoveka, kojem polomljenom tovariš na vrat nešto što čak ni on nije skrivio, onda nema druge nego: ili da platiš kaznu za parkiranje ili da od njegove žene dobiješ broj telefona čoveka koji sada koristi auto. Teoretski on može: ili da te otera u tri lepe, ili je možda neki OK lik, pa prihvati i plati svoju odgovronost.

Ali pazi: ovo sigurno neće biti prva i poslednja kazna koja ti se pripisuje ! Gledaj da svakako što pre okončaš ovu pravnu zavrzlamu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 14:47 - pre 135 meseci
Ja bi Auto prijavio kao ukradjen i da vidis kako bi se brzo odmotalo klupko :-)

Naravno bi platio kaznu pre toga, na kraju ili bi dobio pare za parkiranje nazad ili bi dobio auto

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 14:54 - pre 135 meseci
Ne možeš da prijaviš da je ukraden, ako si dao ovlašćenje. Tako sebe dovodiš u potencijalno veoma kažnjivo krivično delo: krivokletstvo / lažna optužba / obmana službenog lica ili kako se to već zove.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 15:10 - pre 135 meseci
Uh.... moj cale je imao istu situaciju....

Pre 7 godina je prodao zastavu 101 nekom prijatelju "na ovlascenje".
Taj je posle prodao nekom drugom, pa taj nekom trecem... na kraju se ne zna vise gde se nalazi taj auto.
A mom caletu 6 godina sve bilo OK, i onda odjednom pocele da mu pristizu kazne.

Otisao je da se zali, ali posto se seljakao 5 puta zadnjih 7 godina, negde je zaturio ovlascenje o kojem nije ni razmisljao. Vec je mislio da je odavno preveo auto na sebe...
Pokusao je da odmotava klupko, ali kad je stigao do 4. coveka i broja telefona na koji se niko nije javljao, odustao je i platio kazne...

Sad dalje ceka nove. Saobracajci mu kazu da je sam kriv i da se ne moze vise nista.

E sad meni nije jasno, kad prodajem auto sta bih trebao da uradim?
Poucen caletovim problemom prodao sam juga nekoj koleginici, otisli smo odradili kupoprodajni ugovor, i sta sam ja trebao dalje? Da idem sa njom na salter da vidim da li ce platiti poreze, pa da cekam u redu za prenos vlasnistva, pa da idem na tehnicki i sve redom dok se ne uverim da na kraju ona dobija saobracajnu i sve papire na svoje ime?

Doduse ja cuvam sad taj ugovor i cuvacu ga do kraja zivota
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 15:21 - pre 135 meseci
Zar ovlascenje nema neki rok validnosti,kao i da bivsi vlasnik nije vlasnik tog vozila.
U ovlascenju stoji da novi vlasnik moze registrovati i otudjiti auto.Sta da je bila neka saobracajka sa smrtnim ishodom,a oni kod
njega,din doong,podjite sa nama.Nisam ja,*palica*jaao zasto mene.Policija*molimo vas neopirite se*udarac u rebra*on opet jaooo.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 15:35 - pre 135 meseci
Da, ali u ovlašćenju postoji datum isteka ovlašćenja, i ako se već zezate s tim, obavezno naznačiti da je do registracije, tj tog datuma. Usluga je usluga, ali nekome ko nije bliski rod, prijatelj nikada
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 15:41 - pre 135 meseci
Citat:
Java Beograd:2. Sa tim papirom idi u parking servis, i pokaži / dokaži da tužbu ne treba da pokrenu protiv tebe, nego protiv čoveka kojem si prodao auto, tj. protiv nesrećnika koji je doživeo saobraćajku..
`

Puca prking servisu ona stvar zbog tog ovlascenja.


Kada bude pozvan kod sudije za prekrsaje, tamo moze dokumentovati ovlascenje, ako ce to sudija uopste prihvatiti.

Po meni je najjednostavnije platiti kaznu jer u protivnom moze malo zesce da se iskomplikuje i za ubuduce pamet u glavu: nema prodaje bez prepisa.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 15:44 - pre 135 meseci
Ti nisi u srbiji.Da vidis ovi sto preprodaju i sta vec rade.Pa brat bratu jedno vozilo promeni i 6 vlasnika,da,kad pozovu vlasnika
covek je u cudu,ko mu trazi da registruje auto.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 15:46 - pre 135 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Ti nisi u srbiji.Da vidis ovi sto preprodaju i sta vec rade.Pa brat bratu jedno vozilo promeni i 6 vlasnika,da,kad pozovu vlasnika
covek je u cudu,ko mu trazi da registruje auto.

I zbog toga ima ovakvih situacija
Kao sto Zarko kaze
Citat:
Zarko Silic: nema prodaje bez prepisa.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 15:47 - pre 135 meseci
Mnogo labavo to sa ovlascenjem... Ja sam vlasnik dokle god ga ovaj ne prijavi na sebe. Ako ga nije prijavio auto je moj - zato mi i stizu kazne, ako te kazne moram da placam iako imam potvrdu da sam ga prodao onda je auto moj, placam kaznu i prijavljujem kradju...

Dovodjenje sebe u neugodnu situaciju krivokletstvo / lažna optužba / obmana službenog lica je bolje neg da placam kazne do kraja zivota...

Isto to sluzbeno lice je meni naplatio kaznu iako vidi da sam auto prodao...



 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 15:59 - pre 135 meseci
@Flo33 Bas tako. Covek je imao ovlascenje a ovaj sto vozi ne znam sta ima, verovatno ide na to da nece da ga uhvate, a iskreno ne verujem da folira tako nesto zbog jedne kazne

@Java Beograd ovo poslednje me i brine, sta ako nepravi nesto mnogo gore, ako zgazi nekog ne daj boze, kako onda da dokazem da nisam ja.
Da li me ovlascenje koje sam dao po zakonu oslobadaj odgovornosti i prebacuje odgovornost na lice na koje je izdato ovlascenje? I kako trajno da resim problem, tj. kako da nateram tog lika da plati kaznu i prevede kola na svoje ime?
Inace je parking servis u Mladenovcu a ja sam iz Panceva pa mi se finansijski vise isplati da platim kaznu nego da odem u Mladenovac da se objasnjavam. Probacu telefonom da ih kontaktiram

@ChanMaster o tome sam i razmisljao kao o poslednjoj opciji, da prijavim kradju, i ako je auto vec na moje ime a ovaj se pravi lud, platicu kaznu i pokupicu auto. Al eto Java Beograd kaze da je to krivicno delo ako sam vec dao ovlascenje, sto je i logicno.

Inace mi je sasvim slucajno ostao rezervni kljuc od kola tako da bi u principu mogao da pokupim moj auto i da mu ga vratim kad ga prevede na svoje ime i plati kaznu ali tu opet dolazim razne druge probleme i moguc sukob i sve to nije vredno rizika zbog jedne kazne.


Jedan bitan detalj sam zaboravio da kazem a sad sam se setio, ovlascenje u stvari nisam pravio na tog coveka koji je u bolnici nego na njegovu zenu. On se inace sve dogovarao i sredjivao a nju sam samo jednom video.
Malopre sam se cuo sa njom, kaze da je muz i dalje u losem stanju, da ona ne zna skoro nista, ni kako taj lik vozi kola niti dal ima ovlascenje ili ga je preveo (sto smo zakljucili da nije ni mogao da uradi) obecala je da ce mi poslati jnegov broj da ga ja nazovem i sad se razmisljam kako da mu pristupim kad ga dobijem
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 16:19 - pre 135 meseci
Docekala drzava macu na vratancima.

Da bi se izbegao porez, ili odlozio na neko vreme, zloupotrebljavaju se ovlascenja, ne prave kupoprodajni ugovori(koji istina obavezuju novog vlasnika na prenos vlasnistva u roku od 15 dana).

Plati kaznu za parkiranje i trazi nadoknadu od onoga kome si dao ovlascenje. Ako dodje do nesporazuma, u svakom slucaju mozes NESPORAZUM prijaviti, i povuci ovlascenje.

Igrati se sa laznim prijavama je jos dublje odlazenje na "onu" stranu zakona, a sankcije su jako ozbiljne.

Poz
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 16:29 - pre 135 meseci
Citat:
Zarko Silic:nema prodaje bez prepisa.

Kako se to radi?

jer malopre sam napisao
Citat:
CoyoteKG:
Da idem sa njom na salter da vidim da li ce platiti poreze, pa da cekam u redu za prenos vlasnistva, pa da idem na tehnicki i sve redom dok se ne uverim da na kraju ona dobija saobracajnu i sve papire na svoje ime?


Nego nije losa ideja sto Flo reče.
Je l postoji mogućnost da ja u ovlašćenju napišem da ono važi sledećih mesec dana i to je to? I to velikim slovima na početku, tako da ako ga saobraćajac zaustavi da mu ne prihvati to ovlašćenje?
Možda će vlasnik zbog toga požuriti da ga prepiše na sebe...?
Sme to po zakonu?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 18:35 - pre 135 meseci
Kakve veze u celoj ovoj prici ima sto je on dao ovlascenje za koriscenje vozila nekom coveku?

Sta bi znacilo pokazivanje ovlascenja sudiji ili parking servisu?

Ovlascenje je dato za koriscenje vozila i to je to, pravno gledano auto je i dalje njegov.

Ako hoce da ospori nesto sto je ucinjeno tim vozilom treba da dokaze da auto nije u njegovom vlasnistvu, a tu ovlascenje nema nikakve veze.

Njemu treba overeni kupoprodajni ugovor gde se jasno vidi datum prodaje i od kada on prestaje da bude vlasnik. (kladim se to nemas?)

Ovlascenje moze da se povuce, sto bih trebalo odmah da uradis!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 18:39 - pre 135 meseci
Citat:
losmi183:...obecala je da ce mi poslati jnegov broj da ga ja nazovem i sad se razmisljam kako da mu pristupim kad ga dobijem

Stvarno nemam ideju sta ces da kazes tom coveku, a da te ne otera...

Probaj sa pricom da morate da se vidite jer si po dobijanju kazne odmah opozvao ovlascenje ili tako nesto...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 19:05 - pre 135 meseci
Ja kad prodam auto uvek odradim ugovor, i platim porez na prenos u poreskoj upravi istog dana. Sve to dobije kupac, i njegovo je samo da (pre)registruje auto.

Inace, ugovor se radi u pet primeraka. Jedan prodavcu, drugi kupcu, treci ostaje u opstini/sudu prilikom overe, cetvrti poreskoj upravi , a peti ide u sup. Po potrebi moze da se odradi i vise ugovora.

Nije taj porez ko zna koliki, pa da se stedi na tome.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?18.03.2013. u 19:40 - pre 135 meseci
Coyote, naravno da može. Ja sam učinio uslugu kada sam BMW prodavao, molio dečko za ovlašćenje, napisao mu do isteka registracije, on zakasnio par dana, pa sam išao kupoprodajni ugovor da mu potpišem, nije mogao da registruje.

Botr, ne bi trebao ni da se plaća na polovnjake. Ako kupiš polovan mobilni i ne platiš, zašto auto? U Sloveniji nema poreza na prodaju polovnih automobila.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Stigla mi je kazna za parkiranje koju nisam ja napravio- sta raditi?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17005 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.