Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine

[es] :: Elektrotehnika :: uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine

[ Pregleda: 4840 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.opti.carnet.hr.



Profil

icon uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine21.04.2013. u 16:39 - pre 133 meseci
radim uradi sam solarni kolektor s rezervarom od 1000litara za skupljanje kišnice sa krova.
rezervar je obojan u crno i nalazi se na garaži pored kuće, sa žlijeba se slijeva voda u njega i ja ga još dopunim šlaufom i onda iz njega voda slobodnim padom ide kroz drugi šlauf u kupaonicu u cijev od tople vode u zidu.
stavio sam razdjelnik i ventile tako da se u svakom trenutku može odabrati ili topla voda iz električnog bojlera, ili topla voda iz rezervara sa garaže.

pošto je pad s garaže do pipe mali, treba mi pumpa za nabit pritisak u cijevima, mislio sam koristiti pumpu od 70W iz veš mašine i muči me kako napraviti tlačnu sklopku.
imam jednu ideju sa štop šalterom iz škode, ali me zanimaju vaše ideje, savjeti i mišljenja.

treba biti jeftino i što je jednostavnije moguće, a ova pumpa iz veš mašine se baš uklapa u to jer je jednostavna do bola i nema se šta pokvariti, starinsko, iz 1970.-ih godina, robusno, upravo obnovljeno i podmazano.

svaki savjet je dobrodošao.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine22.04.2013. u 21:34 - pre 133 meseci
Da bi ta topla voda iz rezervoara imala upotrebljiv ptitisak neces ga moci nadomjestit sa tom pumpom ona je po konstrukciji pumpa takoreci slobodnog toka skoro bez pritiska.Kad se zaustavi kroz nju se pritisak izjednaci,neiskoristivo.
Buduci da si spomenuo da rezervoar punis sa vodovodom u nedostatku kisnice iskoristi pritisak vodovoda kao potisak (jedino je pitanje moze li taj rezervoar podnijeti pritisak vodovoda).
Bez obzira na to da li ce rezervoar moci izdrzati pritisak moras obratiti paznju da tu vodu u rezervoaru najmanje svaka tri dana moras zagrijati iznad 57 stepeni na dvadeset minuta..inace postoji mogucnost da se kontaminira legionelom i samo kazu umro a ne znamo od cega je...
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine23.04.2013. u 18:03 - pre 133 meseci
Za tuširanje daje dovoljan pritisak čak i ako gura vodu na 2m visine. Korišćeno
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine23.04.2013. u 18:33 - pre 133 meseci
Onda bi trebao to rijesiti da se pumpa ukljucuje samo prilikom pustanja te vode...
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9443
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine23.04.2013. u 19:47 - pre 133 meseci
Bolje ti koristi celu tu skalameriju bez kišnice.
Kišnica spere s krova svu prljavštinu, prašinu, gar i smog koji se skuplja. Da ne pominjem mačije fekalije, insekte i ostalo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine23.04.2013. u 20:25 - pre 133 meseci
Ja sam upozorio na legionelu...
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.opti.carnet.hr.



Profil

icon Re: uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine05.05.2013. u 13:01 - pre 132 meseci
hvala, napravio sam drugu stvar, spojio sam šlaufom bojler preko kuće pa na crni bojler u vrtu koji mi je inače služio za vanjsko tuširanje, a sad se možemo s tom vodom (iz vodovoda) tuširati i u kući ali je problem što je vode premalo, a pošto imam još jedan uložak bojlera i u kupaonici kombinirani bojler sa spiralom za centralno, mislio sam napraviti ovo uz manju modifikaciju okvira.
inače rezervar sa garaže koristim za zalijevanje vrta, pritisak je sasvim dobar za to.

jedino me muči kako spojiti žlijeb sa kuće s rezervarom pošto je rezervar iznad žlijebe cca 1 metar. ako spojim otvoreni žlijeb na rezervar, curit će voda van njega, a ako uzmem cijev i spojim je sa žlijeba u rezervar, onda možda se bude voda prelijevala sa žlijeba kuće.
 
Odgovor na temu

vbr666

Član broj: 27021
Poruke: 181
*.opti.carnet.hr.



Profil

icon Re: uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine20.05.2013. u 12:52 - pre 132 meseci
uglavnom, uzeo sam korito za pažmanje svinja, na čeonoj strani napravio rupu za plastičnu cijev od cca 4cm, spojio je na pumpu iz vešmašine, te izlaz pumpe na šlauf pa u rezervar.
u korito sam postavio prazan karnister od 4litre i privezao ga za aluminijsku cijev od antene koja služi kao poluga plovka, tj kanistera, okomito na cijev spojena je šipka na čijem je kraju kutija u kojoj se nalaze 2 tipkala, tj dvije sklopke s ticalima koja su oslonjena o stranicu korita, tako da kad se podigne razina vode u koritu, plovak tj kanistar se podiže i upire u vodoravnu cijev koja se upire u okomitu šipku koja onda stišće ticala o stranicu korita i aktivira prekidač, čime se na struju spoji pumpa vešmašine i počne pumpati vodu koja je cijevi dovedena do nje.

a s krova se žlijebom voda spušta u korito koje je taman te visine da ima malo slobodnog pada, inače nema šanse da bi voda išla u rezervar pošto je ovaj znatno viši od žlijeba.
sustav još nisam testirao na vodonepropusnost jer se suši, ali struja i sve mehaničke stvari rade pa se nadam da neće curit.

pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: uradi sam tlačni prekidač + pumpa iz veš mašine

[ Pregleda: 4840 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.