Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aplikacija za upisivanje podataka iz kolona koji se nalaze u razlicitim dokumentima

[es] :: Office :: Excel :: Aplikacija za upisivanje podataka iz kolona koji se nalaze u razlicitim dokumentima

[ Pregleda: 1981 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

unavoda
Dejan Tomasevic
Beograd

Član broj: 314071
Poruke: 14
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Aplikacija za upisivanje podataka iz kolona koji se nalaze u razlicitim dokumentima27.04.2013. u 09:04 - pre 132 meseci
Imam 3 dokumenta u excelu a biće još više u kojima se broji koliko se stampa strana u jednom mesecu.Zatim imam četvrti fajl
u kom imam u gornjem redu brojeve 1,2,3 koji označavaju ta tri fajla i u prvoj koloni 30 brojeva od 1-30 koji označavaju dane u mesecu.Zanima me da li u tom četvrtom fajlu može da se napravi aplikacija ili makro koji će povlačiti podatke iz prva tri fajla i direktno upisivati u četvrti fajl koliko je odstampano strana u fajlu 1 za 1 mart,koliko strana u fajlu 2 za 1 mart,koliko u fajlu 3 za 1 mart,zatim koliko u fajlu 1 za 2 mart,koliko u fajlu 2 za 2 mart,koliko u fajlu 3 za 2 mart i tako redom do 30 marta.
U četvrtom fajlu se sada nalazi za popunjavanje 90 ćelija ali s vremenom biće ih preko 5000,pa me zanima pošto nisam ekspert u excelu da li može to nekako da se isprogramira da se to samo automatski izračunava jednim klikom ili na neki drugi način da ne mora ručno da se unosi.Ako neko zna kako to može da se reši molio bih ga za pomoć,bio bih mu veoma zahvalan jer bi mi to mnogo značilo.
Hvala svima unapred!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Aplikacija za upisivanje podataka iz kolona koji se nalaze u razlicitim dokumentima27.04.2013. u 09:42 - pre 132 meseci
Mislim da je najjednostavnije da u pojednačnim fajlovima napraviš sume po danima. Ovo je najlakše ako uvedeš pomoćnu kolonu u kojoj ćeš iz kolone A oblika datum vreme da izvučeš samo datum i onda koristiš sumif (vidi prilog). Obrati pažnju da ti u fajlu stampa format datuma nije odgovarajuće unesen/prenesen. Rekao bih da je reč o mescu martu a u Excelu su meseci jan, feb itd...

U fajlu aplikacija sada možeš koristiti tehniku opisanu http://www.elitesecurity.org/t231061-1#2903937 ovde da izvučeš potrebne podatke bez otvaranja pojedinačnih fajlova
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Aplikacija za upisivanje podataka iz kolona koji se nalaze u razlicitim dokumentima

[ Pregleda: 1981 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.