Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?

elitemadzone.org :: MadZone :: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18022 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?03.05.2013. u 21:53 - pre 133 meseci
Citat:
boccio: Mislim da je bruto prihod od 100k€ mesecno optimalan da bi novina imala resurse za kvalitetan rad, i dovoljnu profitabilnost da ne zavisi ni od koga ko bi hteo da utice na uredjivacku politiku.


Mislim da je bruto prihod od 100k evra daleko od dovoljnog. Za početak -20% na PDV. Ako radi 20 ljudi, što mislim da je mali broj, to je bar 20k na bruto plate. Gde su honorari, prostor, infrastruktura, vozila, oprema, službena putovanja...

Moje iskustvo sa pretplatom - dva puta sam platio tromesečnu pretplatu na Politiku (2092,50 din). Pored očajnog interfejsa za čitanje (neka flash aplikacija, prespora i bagovita, bez keširanja stranica ili pdf koji se otvara samo sa nekom prastarom verzijom FF, nepostojanje mogućnosti pretrage arhive, ili makar brojeva na koje sam se pretplatio), primetio sam da ne pročitam ni jednu desetinu sadržaja, tako da realno ne dobijam vrednost za uloženi novac, tako da sam odlučio da mi je besplatno online izdanje sasvim dovoljno.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?03.05.2013. u 23:45 - pre 133 meseci
Citat:
boccio: Mislim da je bruto prihod od 100k€ mesecno optimalan da bi novina imala resurse za kvalitetan rad, i dovoljnu profitabilnost da ne zavisi ni od koga ko bi hteo da utice na uredjivacku politiku.

To nije optimalan nego nemoguc prihod. Sa sve reklamama, koje ne bi trebalo da ima bar tako kazes, ne bi mogao da racunas na te novce dugo vremena. Dokazivanje kvaliteta je u direktnoj vezi sa kolicinom prihoda. Kada bi sve bilo idealno ukljucujuci da ta novina samo i iskljucivo napreduje u smislu kvaliteta potrebne su godine da se postavi osnova za dovoljan broj redovnih pretplatnika za sumu koju smatras da je optimalna. Ako se uzme u obzir "bez reklama" - to se sve povecava prilicno, mislim na vreme potrebno...

Ne pricam napamet nego iz iskustva. Probao sam to i tako nesto odavno pa nije uspelo. Probali su moji drugari svih ovih godina pa nije uspelo. Propadanje je bilo vrlo brzo a bazirano na cinjenici da posle nekog vremena pocinje da se dobija fidbek od korisnika koji je uglavnom posvecen "pristrasnosti" novinara a rezultira ne slaganjem sa novinarom/novinarima, autorima tekstova. To je najveci problem. Previse je u nasem narodu ukorenjena varijanta "ja sam najpametniji i jedino ja ispravno sagledavam..."! Opet ponavljam, pricam iz prakse...

Drugo, ako se ne pominje Politika, dnevno - politicka situacija i takvi dogadjaji vrlo brzo prestaje interesovanje i pocinje osipanje. A na pocetku, prve godine sigurno!, nema sanse da se nakupi dovoljna kolicina , dovoljan broj redovnih pretplatnika. Mesecna, tromesecna pretplata nisu apsolutno nikakva garancija za vise/duze od pola godine predvidjanja, kalkulacije, planiranja, razvoja... A obzirom na brzinu desavanja svega oko nas - jednostavno nema perspektive u tome. Da se koncepcija prosiri na reklamiranje i da postoji "marketing redakcija" kao i pracenje aktuelnih "zelja" populusa onda je to sasvim druga prica. Ali tada prestaje inicijalna ideja! :)

Ako ti licno mislis da udjes u to, sve najbolje ti zelim, najiskrenije! Mada sam vrrrlo skeptican da je moguce to uraditi ali tako da se od toga zivi.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?04.05.2013. u 04:20 - pre 133 meseci
Citat:
News is bad for you – and giving up reading it will make you happier

News is bad for your health. It leads to fear and aggression, and hinders your creativity and ability to think deeply. The solution? Stop consuming it altogether


;)

http://www.guardian.co.uk/medi...pr/12/news-is-bad-rolf-dobelli
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.92.215.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?04.05.2013. u 06:49 - pre 133 meseci
Citat:
abitbp6_:
Moje iskustvo sa pretplatom - dva puta sam platio tromesečnu pretplatu na Politiku (2092,50 din). Pored očajnog interfejsa za čitanje (neka flash aplikacija, prespora i bagovita, bez keširanja stranica ili pdf koji se otvara samo sa nekom prastarom verzijom FF, nepostojanje mogućnosti pretrage arhive, ili makar brojeva na koje sam se pretplatio), primetio sam da ne pročitam ni jednu desetinu sadržaja, tako da realno ne dobijam vrednost za uloženi novac, tako da sam odlučio da mi je besplatno online izdanje sasvim dovoljno.

Tebi treba pay per article :) To ce uskoro da krene dosta ozbiljno kao model paywall-ova, i po meni za konzumenta najbolja opcija. Platis 0.10$, procitas clanak i cao.

Citat:
Sceka
Drugo, ako se ne pominje Politika, dnevno - politicka situacija i takvi dogadjaji vrlo brzo prestaje interesovanje i pocinje osipanje. A na pocetku, prve godine sigurno!, nema sanse da se nakupi dovoljna kolicina , dovoljan broj redovnih pretplatnika. Mesecna, tromesecna pretplata nisu apsolutno nikakva garancija za vise/duze od pola godine predvidjanja, kalkulacije, planiranja, razvoja...

Mislim da nisam lepo objasnio - svakao da je okosnica (dnevna) politika i ekonomija, ali na jedan ozbiljniji nacin. Zamisli da imas ekipu NINa, Vremena, Pescanika koja radi novine slicne Danas-u (www.danas.rs). Nesto sto e-novine.com nisu uspele jer su totalno zastranili (mada i dalje mislim da je forumaska ekipa oko Pere Lukovica jedina prava "opozicija" trenutnim medijskim teletabisima).

Danas.rs je najblizi onome o cemu pricam (bar tematski), i njih jedini mogu koliko-toliko da pratim, ali su realno pukli ko lajsne, a o konzumaciji online sadrzaja necu ni da pricam (probajte samo da otvorite sajt bez WWW).

To je dnevna novina koja fali ovom regionu. Naravno da nece imati pola miliona citalaca, ali to nije ni cilj. Ko sto rekoh, 10,000 pretplatnika u zemlji i dijaspori koji bi dali (aj nek bude) 7€/mesecno za ozbiljan sadrzaj i korisnicki dozivljaj konzumacije takvog sadrzaja (web/tablet/mobile/email) je valjda moguce.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?04.05.2013. u 08:49 - pre 133 meseci
Potpuno si u pravu. Trenutni problemi novinarstva su prevelika ostrascenost i diletantizam.

Kako onda naplatiti, odnosno ocekivati da neko plati takvu "uslugu".

Moglo bi da funkcionise kao recimo Pecat. Neki tekstovi su slobodni za citanje, a neke mogu da citaju samo pretplatnici.

Pa koga zagolica neka placa. Dobro bi bilo da moze jedan tekst da se otkupi, ili jedno izdanje po skromnoj ceni, posto ne raubuju(ili placaju) skupe masine za stampanje..

Poz
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?04.05.2013. u 08:51 - pre 133 meseci
Ja verujem da je moguce prikupiti dovoljan broj pretplatnika, samo da li je moguce da takav koncept prezivi bez reklama? Tesko rekao bih.
Ja placam novine preko www.novinarnica.net, imaju odlican interfejs a i najavljuju podrsku za IOS i Android. Pretplata na Vreme je €24 za 26 brojeva, sto dodje ispod evra po jednom, dakle oko 4 evra mesecno. Danas je 7 evra za 30 izdanja, upravo ta cena o kojoj pricas. Mislim da je to ok cena. Mada cisto sumnjam da bi oni mogli preziveti bez reklame.
 
Odgovor na temu

Corona

Član broj: 307792
Poruke: 4



+84 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 00:41 - pre 133 meseci
Iako cifra od 10.000 pretplatnika ne izgleda velika, mislim da je tesko dostizna. U danasnjoj Srbiji bez obzira na to sto imas na umu neku ciljnu grupu, 10e mesecno za nesto sto nije neophodno mislim da ce malo ko dati.
Roba koju hoces da prodas, vec se nudi, i to besplatno. Znaci online dnevnih novina i news sajtova, ima koliko hoces i previse, na prvi pogled. Ono sto bi ti napravio kod nas ne postoji, a da bi ljudi shvatili da je to sto nudis ono sto ovom drustvu treba kao hleba, potrebno je vreme, resursi i ozbiljan rad. Kada se vec jasno profilises kao takav, mozes da pocnes da racunas na to da postoji skup ljudi koji bi placali da citaju clanke takvih novina. Nemoj da previdis da i iza Brankice koja se bavi istrazivackim novinarstvom neko ipak stoji. Uvek neko stoji iza

Mislim da su pre jedno 5 god. startovale dnevne novine po ugledu na Times i sl., kaligrafija, lepo uredjene strane... Ukratko, neslavno su prosle vrlo brzo. :D tuga... Ljudi vole novine tipa Kurira, ono naslovna kao citulja svaki dan, naslovi senzacionalisticki svaki dan, 15-20din da plati i prelista dUbije dosadu, ako je dzabe jos bolje itd. Cak ljudi koji ga citaju/prelistaju nemaju mnogo zajednickog medju sobom.

Na sve to ide stanje tehnoloske pismenosti u zemlji, gde garantujem 50% radne populacije nije nikad koristilo bankomat a kamoli placalo preko neta (virusi, hakeri, cuda...), pretplata kod nas nije popularna, problemi koji bi nastali toj novinskoj kuci zbog istinitih clanaka i razotkrivanja afera da ne pominjem...

Ne bih placao 10e mesecno, ali bih placao "pay per article". Mislim da to tesko moze da uspe, bar u Srbiji iz mnogo razloga, takodje dijaspora je ta koja bi mogla tu pricu da izvuce. Mozda je moj pogled na temu pesimistican ali iskreno bih voleo da tako nesto zazivi i postoji. To bi znacilo da idemo u pravom pravcu kao zemlja.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 08:00 - pre 133 meseci
Citat:
Corona:... a da bi ljudi shvatili da je to sto nudis ono sto ovom drustvu treba kao hleba ...

Da ljudi shvate da društvu to treba ?!

Što bi rekao Džoni Štulić u jednoj pesmi "Recite narodu da se javnost buni"

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 08:08 - pre 133 meseci
Da,da.Sjano poredjenje.Narod je stalno u nicim izazvanoj konfuziji.
Sto se tice placanja,da sam negde dobio ponudu,ne bi se preterano zainteresovao,ali posto je @bocio u pitanju,
clan ESa koji pokrece posao,BI.Iskreno.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 08:59 - pre 133 meseci
@boccio
Iz iskustva drugih ljudi koji rade online i prodaju mnogo konkurentniju robu od news-a na nasem trzistu je da kljucna komponenta tog biznisa, ONLINE placanje, sluzi samo za reklamne svrhe, znaci zanemarljiva je u odnosu na cash i ako vecina ljudi moze da plati online.
To je stvar poverenja.

Drugo, da li si se raspitao o kojim tirazima je rec vezano za novine koje si gore naveo. Ono sto znam, jeste da je rec o zanemarljivim tirazima, a da su sem e-novina (koje si naveo i sto se slazem), svi na nekoj vrsti vestackog disanja. Vreme(Miskovic), Nin(bodo hombach & Co), Pescanik (razbezali se trbuhom za kruhom), Danas (ne znam danas)...

Sto se ankete tice, platio bi probni mesec ili/i ako je u pitanju tema koja me zanima.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 10:41 - pre 133 meseci
Hm... 10E nije uopšte mala cifra. Plati bih u jednom slucaju. Recimo, sada pokusavam da se bavim nekim dizajnom na elance pa pokusavam sto vise da saznam o tome. Nasi forumi su jako tanki po tom pitanju pa bi mi neke edukacione novine dosta značile. Dakle kad bih zaradjivao u toj sferi i kad bi me bas ubola tema onda sigurno da bih platio. Inace ne... Ali opet to ne bih nazvao dnevnim novinama nego casopisom. Za dnevne novine o trenutnom desavanju na planeti, politikom ne bih dao ni 100 din. Cak bih placao na mesecnom nivou da me takva tematika izbegne
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 12:23 - pre 133 meseci
Rec je o DNEVNIM novinama i vestima tipa "muz pretukao zenu i juri ljubavnika da ga ubije, a cela policija Srbije u poteri..."

A ne o EDUKACIJI.

Poz
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.92.215.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 12:43 - pre 133 meseci
Citat:
vladd: Rec je o DNEVNIM novinama i vestima tipa "muz pretukao zenu i juri ljubavnika da ga ubije, a cela policija Srbije u poteri...":)

Pazi, razumem da karikiras - ali u neku ruku u tome i jeste poenta.

Blic jeste najcitanija dnevna novina bas iz tog razloga - servira teme koje interesuju najsiru mogucu populaciju, i udara na "hleba i igara" - red sisa, red muckih ubistava, red lopovskih politicara. Takvi mediji su ok, ima ih svuda u svetu i treba da ih bude. Ljude interesuje lako stivo, bilo da je u pitanju film, knjiga ili novina.

Drugi problem koji je sve vise prisutan jeste dostupnost informacijama. Cinjenica da su informacije besplatne - tj. besplatne vama da ih konzumirate ne znaci i da je njihova produkcija besplatna. Neko to placa, a u ovom slucaju to su advertajzeri. Vi ste dakle "topovsko meso" koje treba sto vise da klikce na naslove i na sto vise naslova da klikne da bi nastavili da dobijate informacije, odnosno da bi advertajzeri i dalje hteli da placaju za njih.

Ergo, zbogom kvalitetne vesti, profesionalna obrada tema i vreme potroseno da informacije koje plasirate budu tacne, relevantne i sveobuhvatne. Jedina bitna stvar je - klik tru rejt, odnosno, sto veci broj otvorenih stranica.

Pretplata na novine ima za cilj da taj krug razbije, jer nije na sisi advertajzera, i nije pod pritiskom da plasira sokantne naslove po svaku cenu. Naravno, to automatski znaci da gorepomenutih 80% ljudi nece biti zainteresovano za te novine - ali to je sasvim ok, posto i nisu njima namenjene. To ne znaci da ne bi bilo tema iz dnevne politike ili crne hronike, svakako da bi - ali ne bi bile obradjene na senzacionalistickii i sokantan nacin, vec na nacin koji ne vredja inteligenciju ljudi sa IQ90+.

Sam model tu nije toliko bitan. Da li bi to bio metered paywall (npr. da je citanje do 3 teksta besplatno) ili kombinacija pay per article i premium accessa, kao i cena 5€, 7€ ili vise - svejedno je. Pitanje za milion dolara glasi - da li u zemlji i dijaspori postoji kritican boj ljudi da takva novina bude samo-odrziva od pretplata :)))


[Ovu poruku je menjao boccio dana 05.05.2013. u 13:55 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 13:04 - pre 133 meseci
Za 10€ mesecno ne mozes da dobijes nezavisno novinarstvo. Za 100 000€ bi mogao, ali mislim da neces naci dovoljno ljudi. Nemoj me drzati za rec, ali mislim da ce biti tesko naci coveka koji moze da plati takvu informaciju.
Realno...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 13:36 - pre 133 meseci
Pazi sad logiku, boccio, bez karikiranja.

Bas me briga da li je produkcija pod troskovima, predpostavljam da postoje zaposlenici i van advertajzinga, koji su trosak, pa programeri(da grubo nazovem ekipu zaduzenu za odrzavanje informativnih sistema), zatim svi troskovi poslovanja.

To je NJIHOV problem, kao i svakog pravnog lica.

Ono sto trebaju kolektivno da sastave, pruze na internetu, i zatraze odredjenu naknadu, stvar je izbora svakog pojedinca da li mu doticna roba(informacije) odgovaraju po doticnoj ceni.

U "struci" je jednostavno, struka donosi novac, pa je investiranje u informaciju drugaciji trosak.

DNEVNE novine su dnevne novine, i one treba da zive od reklama, od informacija o subjektima, a da bi reklame dobile smisao(da ne bude prosti katalog proizvoda), potrebne su DNEVNE informacije..

Pa neka svaka kafana, bioskop, pozoriste, imaju ucesca u pokrivanju troskova dnevnih novina, da ne nabrajam bas sve.."proizvodjace" infomacija.

U tom smislu, poseban je odnos vlasti, koji zeli da ima uticaj na sto vecu populaciju, sireci (dez)informacije. Pa ako je to neki njihov interes, neka i ONI ucestvuju u troskovima.

Ako se od korisnika trazi da placa pretplatu, onda korisnik treba da bude oslobodjen banera(ili da mu se odbija od pretplate), reklama, propagande..

Ili da placa reportaze, od nezavisnih produkcijskih kuca, koje ionako svoju delatnost prodaju medijima, naravno po ceni "za pojedinca".

A ne da se uvodi "pretplata", kao dosetka za prosto povecanje prihoda, cak ne ni kao sredstva namenjena razvoju ili unapredjenju..

Poz
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 16:12 - pre 133 meseci
Mesečno kupujem Svet Kompjutera, i svake nedelje Politikin Zabavnik.

Jedno vreme sam kupovao i magazin "Vodič za život" koji je stvarno osveženje, ali ne viđam ga više na kioscima.

Kada saberem troškove svih magazina i novina koje me zanimaju to možda izađe na 10-15e mesečno.

Dakle ok mi je da platim nekoliko magazina mesečno 10-15e. Sa druge strane za jednu novinu nikako ne bih izdvojio taj novac, pogotovo ne za online izdanje.

Platio bih 10-15e da imam neograničen pristup online izdanjima nekom određenom skupu magazina. Na primer za preplatu od 10e mogu da izaberem 10 magazina, za pretplatu od 20e, 15 magazina i tako dalje.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.92.215.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 20:37 - pre 133 meseci
Citat:
574nk3
Platio bih 10-15e da imam neograničen pristup online izdanjima nekom određenom skupu magazina. Na primer za preplatu od 10e mogu da izaberem 10 magazina, za pretplatu od 20e, 15 magazina i tako dalje.

Postoji i taj model paywall-ova, i zove se (gle čuda) - kiosk :) najozbiljnija ekipa u Evropi koja se time bavi su neki Slovaci, www.pianomedia.eu

Mislim da jos nisu usli u Srbiju sa tim, ali slicno tome je ovo sto je @DaliborP postovao - novinarnica.net
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?05.05.2013. u 20:48 - pre 133 meseci
Ja bi to udario na igru,kao lutrija samo postenije.Ajde da kazem kao kockarski aparati 70-30.
Ti pocinjes posao pa pocinjes,da kazemo.Tvoja pretplata je ta kartica sa brojem ili user- password.
Od recimo 500 pretplatnih kartica po kiosku,ti si dao procenat od 30% besplatnih za taj mesec,koji su ujedno i neki vid reklame.
Da nebi bilo razocarenja,daj da se novine mogu citati sa nekim segmentom ili 15 dana koriscenja.
Pisem,a i za sebe cu sacuvati jer mi nesto pade na pamet.
 
Odgovor na temu

visnjic

Član broj: 270440
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?06.05.2013. u 09:17 - pre 133 meseci
Obzirom da znam engleski vesti za vesti iz sveta ne bih dao takav novac.

Sto se tice vesti iz zemlje, mozda bih i dao, nisam siguran, zavisi od kvaliteta.
Morao bih prvo da procitam, da ustanovim kvalitet pa onda da odlucim.

Da bih dao 10 EUR mesecno, mora da bude vrhunski kvalitet.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?06.05.2013. u 11:11 - pre 133 meseci
Za novine tipa Blic dao bih 5 eura mesecno. Dao bih i za Vreme, a pogotovo bih dao za jedne koje bi imale best of TC, Bloomberd, WSJ, NYT a vezano za bisnis :) (za domacu privredu takodje)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Anketa: koliko vas bi platilo pretplatu od 10€ mesecno za online dnevne novine?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18022 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.