Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

G-e-n-i-j-a-l-n-o-?!?!?!

elitemadzone.org :: MadZone :: G-e-n-i-j-a-l-n-o-?!?!?!
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8101 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Minnie9

Član broj: 309942
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: G-e-n-i-j-a-l-n-o-?!?!?!17.06.2013. u 14:02 - pre 131 meseci
Citat:
Emmy:
u sorcu i mini suknji ne moze se uci ni u policijsku stanicu pise na vratima.

rekoh, to i nije problem, citaj pazljivije.
Citat:
Meni i dalje nisu jasni ljudi koji negiraju da je abortus ubistvo !

nije ubistvo jer nerazvijeni fetus i nije ljudsko bice. Razmisl koliko pravih ubistava mozes ocekivati od nekoga ko je kao dete bio nevoljen, nezeljen, nije imao normalne uslove za zivot...

Citat:
Zakoni sekularne drzave su podlozni "lobiranju" i to se SVUDA dogadja. Sto je eufeminizam za korupciju, koriscenje pozicije, uticaja na zakonodavna tela drzave.

Iako postoji dosta ateista, dosta vise ljudi ide u crkvu koja koristi svoj uticaj na zakon drzave. Nije to nesto specificno za Srbiju. Pogledaj USofA, pa vidi kako se tamo kotira lobi katolicke crkve, i pored svih skandala.

Poredjenje je potrebno, cisto da vidimo gde smo mi u odnosu na razvijeni svet.

Igore, zakoni o kojima je rec su sledeci:
- svi su jednaki pred zaknom, bez obzira na nacionalnost, versku i bilo kakvu drugu opredeljenost itd. to sto vernika ima vise od drugih, ne znaci da ovi drugi imaju manja prava
- crkva nema pravo da se mesa u zakone i rad drzave
Sto se tice poredjenja, situacija u razvjenom svetu je mnogo bolja jer katolicka crkva bez obzira na to kakvi su joj stavovi nema pravo da ih namece svima.

[Ovu poruku je menjao Minnie9 dana 17.06.2013. u 15:19 GMT+1]
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hfc.comcastbusiness.net.



+7173 Profil

icon Re: G-e-n-i-j-a-l-n-o-?!?!?!17.06.2013. u 14:29 - pre 131 meseci
Citat:
Igor Gajic:
Crkva je vrlo opcionalna institucija. Ukoliko neko nije zadovoljan sa njihovim pravilima ne mora ici u crkvu.

Pravila oko ulaska u manastir su vrlo jasna.

Tekst je zestoka pljuvacina po SPC.


Err... ako doticna organizacija zaista lobira za kriminalizaciju abortusa onda se ta organizacija bavi javnim politickim delovanjem.

Ako se bave javnim politickim delovanjem, sasvim je primereno i da budu javno kritikovani ili podrzavani.

Ako ne zele da ih neko "pljuje" onda neka se drze svojih pravila u svojim prostorijama a ne da traze od drzave da menja zakone za sve zbog nekakvih njihovih verovanja.

Prosto k'o pasulj. Ako hoces da se bavis uticanjem na politicki zivot, onda moras biti spreman i na kritike zato sto neminovno dolazis u sukob misljenja sa drugim ljudima.

Drugo, sto se ubistva tice - abortus je legalno lisavanje zivota fetusa koji nije sposoban za nezavisni zivot od majke. Nije ubistvo, zato sto je ubistvo precizno definisan legalan termin. Ako se abortus izvede protivno zakonski definisanim normama, onda moze postati ubistvo.

Jasno je da religijske organizacije lobiraju na drzavu kako bi pojacale svoj uticaj u istoj. Medjutim, bas kao sto postoje takve organizacije postoje i drugi ljudi kojima takvo mesanje u posao drzave predstavlja neprihvatljiv kompromis.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: G-e-n-i-j-a-l-n-o-?!?!?!17.06.2013. u 14:37 - pre 131 meseci
Citat:
cyBerManIA:
Ovako:

1. Kondomi su postali preskupi, pa me i ne cudi sto se masovno ne koriste.
2. Nervira me mesanje SPC. Neka iskuliraju i neka sami sebi naplate „rizično socijalno ponašanje” za njihove bludne radnje
3. „rizično socijalno ponašanje” je tako smesna fraza, da mi 10 facepalma nisu dovoljna
4. Kad vide da je cura zatrudnela i rese da idu na abortus, po meni bi trebalo da imaju par dobrih razgovora sa psiholozima i drugim strucnim ljudima koji bi im objasnili da abortus nije bacanje kamena u reku, vec ubistvo.
5. Pre abortusa a nakon kontanja da su napravili za'eb u proracunu, postoje i pilule za kontracepciju.
6. Samim tim da ih nagovore da odustanu od abortusa. Vecina tih parova verovatno gleda na to to poput izlaska iz problema, iako bas i nije izlaz.
7. Ukoliko rese da osnuju porodicu i nemaju sredstava za to, nekako drzava da im pomogne. Vecina ce reci "Zasto ja da im pomazem?". Pa ako ne zbog majke i oca, onda zbog deteta. Zalosno je ubiti dete.



1. Kako da ne. Najjeftiniji su oko 15-20 dinara. Ako nemas toliko, nemoj ni da se 'ebes!

 
+1

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: G-e-n-i-j-a-l-n-o-?!?!?!17.06.2013. u 14:48 - pre 131 meseci
@botr Apsolutno se slazem. Ko kaze da svi moraju da kupe neke brendirane prezervative?
Ja sam prosle godine u metrou zatekao pakovanje od 27 komada za 150 din.

A i to nije jedini nacin da se izbegne nezeljena trudnoca, ne zelim sad na forumu objasnjavati kako je to moguce izvesti bez ikakve zastite, verujem da je to svima jasno.
Takodje tu su i pilule/tablete.

Nije stvar u ceni zastite, neg' u tome sto ljudi kojima se to desi uglavnom nisu svesni kakva je to odgovornost napraviti dete pa se shodno tome i ponasaju. Ne koriste zastiru, ne paze...

A te fore od 120k ili 180k za abortus ce dovesti do brutalnih scena novorodjencadi koja je ubijena i bacena negde, grozim se sto sam to i napisao, ali verujem da bi to bio rezultat.
 
0

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: G-e-n-i-j-a-l-n-o-?!?!?!17.06.2013. u 14:50 - pre 131 meseci
Citat:
vilil1:
Tema je klasican flamebait, otvorena sa ciljem da se, po "dobrom starom obicaju", zestoko popljuje SPC, pa tako i ono - "dzamahirizacija" i bas mi je drago sto ucesnici nisu naseli.

Vasina posla. ;)


EeeeHhmmm...
Citat:
USTAV REPUBLIKE SRBIJE
PRVI DEO
NAČELA USTAVA
Republika Srbija
član 1.
Republika Srbija je država srpskog naroda i svih građana koji u njoj žive ,
zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije,
ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i
vrednostima.

Nosioci suverenosti
član 2.
Suverenost potičie od građana koji je vrše referendumom, narodnom
inicijativom i preko svojih slobodno izabranih predstavnika.
Nijedan državni organ, politička organizacija, grupa ili pojedinac ne može
prisvojiti suverenost od građana, niti uspostaviti vlast mimo slobodno izražene volje
građana.
Vladavina prava
član 3.
Vladavina prava je osnovna pretpostavka Ustava i počiva na neotuđivim
ljudskim pravima.

..........
Svetovnost države
član 11.
Republika Srbija je svetovna država.
Crkve i verske zajednice su odvojene od države.
Nijedna religija ne može se uspostaviti kao državna ili obavezna.

Dakle, tema je namenjena građanima Srbije, Srbije za koju pretpostavljam da je i dalje USTAVNA KATEGORIJA, bez obzira na trenutne probleme suverenosti nad teritorijom, a nije namenjena (kako 'no reče?), ahaa, flamebait požarnima iz redova pravoslavne džamahirije.
Dakle, vilil1 , jel sad malo jasnije?
Znam da nije, al' nema veze.
Oprošteno ti je.

DALJE,...
Srbija je kao sukcesor svih prethodnih država sa ovih terena (SFRJ, SRJ, SCG i S!) DUŽNA/OBAVEZNA da poštuje sva međunarodna dokumenta i obaveze koje su države prethodnoce ratifikovale, a kao glavna među njima je NEPOVREDIVOST VEĆ STEČENIH PRAVA .
U poslovima, kao što je ovaj sa teme, gospodi drugovima u crnim mantijama, NIJE MESTO.
Bez obzira na prefiks tih crnih mantija.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: G-e-n-i-j-a-l-n-o-?!?!?!
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8101 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.