Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moj Branding blog

[es] :: E-Marketing :: Moj Branding blog

[ Pregleda: 5207 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Moj Branding blog13.03.2004. u 19:59 - pre 244 meseci
Evo samo da vas obavestim da sam otvorio blog u kojem ću pisati i kačiti neke zanimljive stvarčice o brendingu.

Za sada je na ovoj adresi, dok ne registrujem domen.

Eto, pozivam vas da se pridružite, čitate i komentarišete, ako vas interesuje ovakav sadržaj.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Moj Branding blog14.03.2004. u 17:18 - pre 244 meseci
Hvala Bogu, to je rešenje. Kada ovde ipak ima malo aktivnosti za poseban pod-forum na ovu temu, najbolje rešenje je uvek "use i u svoje kljuse".

Što se tiče tvog Bloga, vidim da su ono preuzeti tekstovi. Da li ćeš tamo pisati i svoja viđenja (možda je rano, tek si ga postavio)?
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Moj Branding blog14.03.2004. u 19:25 - pre 244 meseci
Meni je dosta interesantnija priča o domaćem brendingu, o kome se veoma malo piše i uopšte ne znam ni jedan domaći sajt takve tematike, tako da mislim da bi bilo dosta bolje kada bi blog usmjerio u tom pravcu, što podrazumjeva korištenje srpskog jezika - i pravi put da identifyIT postane ono o čemu piše.

U duhu blogging zajednice, za početak ne bi bila na odmet referentna lista kvalitetnih brending sajtova s kojih crpiš informacije...

 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: Moj Branding blog14.03.2004. u 22:35 - pre 244 meseci
@Dragan Varagić
Da, naravno da hoću. Ona tri teksta sam postavio samo da blog ne bi stajao prazan a mogu biti i od koristi.

@mungos
Ne znam šta bih pisao o domaćem brendingu je jedan razlog. Drugi je to što bih imao veoma malu publiku.

Stvarno nemam određene sajtove koje posećujem. Googlam za sada. Ali mislim da ću kada ovo malo zaživi postaviti i neke linkove.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nspoint.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Moj Branding blog15.03.2004. u 07:10 - pre 244 meseci
Igore, trebalo bi da te zanima šta se dešava i na domaćoj sceni brendinga. Primera ima sasvim dovoljno, čak i u domenu Internet brendinga (uzmi samo primer ES-a). Svima koje zanima priča o brendingu, a želeli bi da imaju informacije i o domaćim brendovima, preporučujem da se učlane u UEPS (Udruženje ekonomskih propagandista Srbije). Predavanja koja oni organizuju veoma su posećena (bude preko 200 osoba po predavanju - toliko o nezainteresovanosti), a teme obahvataju i domaće brendove.

Npr. početkom prošle godine na ESB.edu.yu, u sklopu predmeta PR, tadašnji brending manager Sintelona Plus (prodajni deo Sintelona za SCG), održao je veoma interesantno predavanje o kompletnoj strategiji i implementaciji re-pozicioniranja brenda stvaranjem novog brenda Galerija (Sintelon).

Obzirom na ovdašnje probleme privatizacije, propale firme, loše poslovanje, priča o re-pozicioniranju brenda je veoma aktuelna. Pogledajte primer C marketa, ili varijantu kreiranja brenda Gorki list. A da ne pričamo o novim brendovima kao što su Fresh & Co, Grand kafa, SL (Swiss Lion)...
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Moj Branding blog15.03.2004. u 07:15 - pre 244 meseci
Evo odmah primera zašto sam spomenuo UEPS:

Udruženje ekonomskih propagandista Srbije u saradnji sa JP PTT SAOBRAĆAJA "SRBIJA"

Pozivaju Vas na prezentaciju

DIREKTNI MARKETING i njegova primena kroz poštanske tokove

Predavači iz Pošte Srbije :
Mr Milan Brujić - Direktor Direkcije za marketing i prodaju
Mr Vladeta Petrović - Izvršni direktor za poštansku delatnost
Mr Mihailo Jovanović - Pomoćnik generalnog direktora za telekomunikacije i IT

Prezentacija će se održati u četvrtak, 18 marta 2004 u Svečanoj sali Beogradskog sajma , Upravna zgrada, I sprat sa početkom u 13 časova.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: Moj Branding blog15.03.2004. u 07:48 - pre 244 meseci
Nisam rekao da me domaći brending ne zanima, nego da ne bih imao dovoljnu publiku za ovako usku struku na ovako malom prostoru, poredeći sa svetskim brendingom.

Da li su se i da li će se ova predavanja nekad održavati u Novom Sadu?
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.air.tehnicom.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Moj Branding blog15.03.2004. u 09:06 - pre 244 meseci
Tekstovi sa temom brenda i brendiranja na srpskom jeziku.
www.veza.biz/srp/tbrending.html

Autor je Miodrag Kostic, covek izuzetno interesantne biografije, koji na tu temu pise u e magazinu.

Miloje

 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: Moj Branding blog15.03.2004. u 09:51 - pre 244 meseci
Znam za esnafovce :)

A samo želim da pohvalim Miodraga za odlične tekstove. Mene je fascinirao tekstovima u Emagazinu i COM-u ranije.
 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
*.vdial.verat.net

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: Moj Branding blog20.03.2004. u 15:46 - pre 244 meseci
I meni veoma interesantna tema, ali takodje mislim da se treba orijentisati na neke domace price, dok price o stranim brandovima ili ce nas strasno zanimati ili vise nisu uopste interesantne (ja sam trenutno u ovoj drugoj).

Svidja mi se jako koncepcija Brandomanije koja ide na 3K RTS-a, s uvek zanimljivim temama, pokusajem da se istaknu i domaci brandovi i interesantnim stilom vodjenja emisije.
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

IAMTEL
Nikolic Andrija
Nis

Član broj: 23331
Poruke: 19
*.041net.co.yu



Profil

icon Re: Moj Branding blog06.07.2004. u 08:32 - pre 240 meseci
Zdravo,

Konacno, da neko i u nasoj zemlji krene da se bavi temama,koje su od vitalnog znacaja za savremeno poslovanje.

Da li neko zna, adrese vezane za savete oko advertising-a,kao i pravljenje marketing plana?

Samo napred

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Moj Branding blog

[ Pregleda: 5207 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.