Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koju srednju školu da upišem?

[es] :: Vodič za učenje :: Koju srednju školu da upišem?

[ Pregleda: 4707 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kimi235

Član broj: 315810
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Koju srednju školu da upišem?27.06.2013. u 11:16 - pre 131 meseci
U septembru treba da krenem u 8. razred osnovne skole,i zeleo bih da se opredelim koju srednju skolu da upisem. Interesuju me racunari,programiranje... Idem i u neku privatnu skolu gde ucim programiranje.
Ne znam da li da idem u 6. gimnaziju(prirodni smer),matematicku gimnaziju ili Nikolu Teslu(administrator racunarskih mreza). Gde cu da dobijem najvise znanja(u oblasti programiranja,elektrotehnike...),i sa kojom bih najbolje prosao na ETF-u(tu bih zeleo da idem,kad nesto odlucim,tesko izbacim to iz glave).
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?27.06.2013. u 11:22 - pre 131 meseci
Dobrodošao na ES

Odlično pitanje, kamo sreće da se i svi tvoji drugari isto kada i ti raspituju o tome, kao i da ih interesuju iste stvari.

Sa malom prednošću preporučujem ti matematičku gimnaziju, a odmah zatim Teslu, smer koji si naveo. Predlažem ti i da odeš do škola i detaljno se raspitaš o programu i spisku predmeta za oba smera i na kraju na osnovu toga doneseš odluku.

Želim ti puno uspeha u daljem školovanju.
 
Odgovor na temu

Kimi235

Član broj: 315810
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?27.06.2013. u 11:34 - pre 131 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic

Predlažem ti i da odeš do škola i detaljno se raspitaš o programu i spisku predmeta za oba smera i na kraju na osnovu toga doneseš odluku.



Po internetu sam vec gledao spisak predmeta,i mislim da bih u Tesli dobio vece znanje vezano za racunar(racunarksi software i hardware,osnove elektrotehnike...),sto me i interesuje,dok bih u matematickoj gimnaziji razvaljivao fiziku,matematiku i hemiju.

I da,jos jedno pitanje,da li u Nikoli Tesli postoji drugi strani jezik, il se samo uci engleski?
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
212.178.245.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?27.06.2013. u 11:44 - pre 131 meseci
Nažalost, samo tako misliš. Iz MG se tradicionalno upisuje najveći procenat najuspešnijih na ETFu.
 
Odgovor na temu

filipBg

Član broj: 227577
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?29.06.2013. u 23:15 - pre 131 meseci
MG, naravno, mada ne znam koliko ju je sada tesko upisati. Sestu sam ove godine zavrsio pa ako te nesto zanima pitaj na PP
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?30.06.2013. u 11:53 - pre 131 meseci
Da ponovim,posto nekome treba bolje ojasniti.Moj sestric je zavrsio sada Teslu,10 dece prijatelja od njih 3 mi sada rade neki program ,
su zavrsili pre 3 godine tako po njihovim iskustvima i kakvi su sada djaci je skola odlicna.Pricam iz licnog saznanja.
Ti odaberi sam.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?30.06.2013. u 14:42 - pre 131 meseci
Ja sam zavrsio Teslu, brat mi je zavrsio matematicku, doduse davno. Razlika nebo i zemlja. Ako nameravas da se bavis naukom, pravo u matematicku a ako hoces konkretno nesto da radis, onda u Teslu. Matematicka gimnazija je mnogo teska, da znas.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?01.07.2013. u 21:24 - pre 131 meseci
Matematička gimnazija ti je preteška, a tamo su sve najbolji đaci i velike su šanse ko god to da upiše da će biti među najgorima, a ko bi to želeo?

Što se tiče stručnih škola one su super ako želiš da radiš kao radna snaga u fabrici ili slično. Što se tiče završavanja fakulteta samo će ti odmoći. Poenta na tehničkim fakultetima nije da znaš da radiš nešto rukama. Neće ti niko tražiti da znaš da popraviš TV ili šta već, već je poenta samo da što bolje znaš matematiku i onda uopšte nećeš morati ništa da bubaš napamet od raznih izvođenja nekih formula ili čega već. A ako odeš u ETŠ tamo ćeš imati manje matematike nego u ispodprosečnoj gimnaziji (jer je neizvodljivo da je imaš više od 4-5 časova nedeljno) i kad budeš upisao prvu godinu ETF-a ne da nećeš znati da uradiš zadatke zbog svoje neuvežbanosti, nego nećeš razumeti šta piše u zavisnosti od oblasti jer je tamo prilagođeno onima koji dolaze iz matematičke gimnazije.
A što se tiče stručnih predmeta iz bilo koje srednje, uopšte ne koriste, jer (opet) u tom trenutku se ne zna ništa od matematike i sve se svodi na pamćenje napamet nekih mnogo jednostavnih primera. Jedino su korisni predmeti za crtanje iz mašinskih, arhitektonskih i građevinskih.

Za mašinski i tehnološko-metalurški nećeš imati tih problema ako budeš išo u običnu gimnaziju, a za ETF valjda isto. Tako da bih ja na tvom mestu izabrao bilo koju običnu gimnaziju, prirodni smer. Uzmi koja ti najbliža.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..f0b:1af2:d4a7:691b:913d:e66a

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?01.07.2013. u 23:52 - pre 131 meseci
Citat:
Gde cu da dobijem najvise znanja(u oblasti programiranja,elektrotehnike...),i sa kojom bih najbolje prosao na ETF-u(tu bih zeleo da idem,kad nesto odlucim,tesko izbacim to iz glave).

Ovo je u stvari vise pitanja. Sto se prvog tice i programiranja, najvise znanja ces dobiti u Matematickoj gimnaziji, sto se elektrotehnike tice u elektrotehnickoj skoli. Najbolje na ETF-u bi prosao sa Matematickom gimnazijom, gimnazijom pa strukovnom skolom.

Matematickga gimnazija nije za svakoga i osim ako ne zelis ozbiljno da se bavis njome nemoj da se se upustas u to. Polaze se poseban prijemni ciji primer zadataka za ovu godinu mozes videti ovde. Pod pretpostavkom da zelis da nastavis da se skolujes nakon srednje skole verovatno bi ti najvise odgovarao prirodni smer u gimnaziji, zbog ozbiljnije podloge iz matematike i fizike. Sto se programiranja i elektrotehnike tice neces nauciti nista.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Milosh Milosavljevic1
student MF

Član broj: 311049
Poruke: 50
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?07.08.2013. u 13:29 - pre 130 meseci
Ubedljivo najvise znanja iz programiranja ces dobiti u Matematickoj. Prve dve godine imas po jedan predmet, u trecoj I cetvrtoj dva. Ne daj da te zavaraju imena predmeta u Tesli, iako je to jako dobra skola, za one koji stvarno zele da uce. Ali je tamo mnogo veca verovatnoca da ce da te povuce lose drustvo, nego u MG koja,kao skola nije bauk, nije teska, cak je I laksa od recimo 5e ili 1e gimnazije, jer se neces smarati sa likovnim I gomilom nebitnih predmeta, vec ces raditi najvise ono sto volis. Definitivno su I najbolji profesori u MGu. Ne mozes biti dobar inzenjer ukoliko ne znas mnogo matematike I fizike. Kad znas dosta matematike I fizike, lako ces sa elektrotehnikom. Upoznaces kvalitetne ljude koji ce ti puno pomoci u zivotu. Pricam iz iskustva. Ucices gomilu matematike, gomilu programiranja I gomilu fizike. Hemiju I ostale predmete slabije, puno slabije. Ako hoces da se bavis elektrotehnikom I programiranjem, definitivno upisi Matematicku Gimnaziju. Vecina mojih drugova iz MG studira ETF, ja sam na Matematickom. Veruj mi, ne postoji ni jedna druga skola koju bih upisao, na celom svetu. Imas najvise mogucnosti posle nje, najlakse ces poloziti bilo koji prijemni, na bilo kom fakultetu. Ja se za svoj prijemni nisam ni spremao. Otisao sam I imao maksimum, sa lakocom. Svi iz mog odeljenja su upisali fakultet I to su upali na budzet. Vecina je na ETFu I odlicno im ide, medju najboljim studentima su. BIces medju najboljim ljudima tamo I to treba da te raduje, jer ces I ti pored njih postati najbolji. Uporedicu ti to sa fudbalom. Upises bilo koju drugo skolu I to je kao da igras fudbal u osrednjem timu iz nase lige. Upises Matematicku I igras u Mancester Junajtedu. Sta mislis, gde ces bolje napredovati? Vec u prvom razredu Matematicke ces imati programiranja na nivou prvog semestra na ETF-u. Mnogo ce ti pomoci za matematiku, jer ces na ETF-u imati minimum 4 matematike. Osnove Elektrotehnike ne mozes da polozis na ETFu bez odlicnog poznavanja integrala koje ces najbolje nauciti u MG. Mozda I najbitnije, dobices jedan nacin razmisljanja I ucenja koji mislim da retko koja skola u svetu nudi.
 
Odgovor na temu

Milosh Milosavljevic1
student MF

Član broj: 311049
Poruke: 50
*.mbb.telenor.rs.



+5 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?07.08.2013. u 13:35 - pre 130 meseci
A da odgovorim Stefanu93. Moj najbolji drug je bio najgori ucenik u mom odeljenju. Imao je prosek 4.2. Sada je demonstrator na ETFu, daje sve u roku, sa visokim prosekom. Mnogo su retki ljudi u Matematickoj, koji ne uspeju. Jednostavno je skola takva, gura te napred. Mislim da ovo dovoljno govori o MG. A ako nije dovoljno, evo pogledajte ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Matemati%C4%8Dka_gimnazija
Sto se tice prijemnog za Matematicku, nemoj da se plasis. Imas pripremnu nastavu za prijemni, tokom koje ces nauciti sasvim dovoljno. Malo se vise angazuj I veruj mi, vredece svakog truda I rada koji ulozis.
 
Odgovor na temu

Paun J.
Student
Beograd, Srbija

Član broj: 317152
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?26.08.2013. u 16:57 - pre 129 meseci
Evo ja uskoro upisujem drugu godinu ETF-a na budžetu (u roku), pa bih nešto mogao da kažem na ovu temu. Ako se već dvoumiš između MG ili Tesle, naravno, preporučio bih ti uz malu prednost MG, ali to ne znači da ćeš posle toga sigurno dobro proći posle. To ustaljeno mišljenje o srednjim školama ne znači preterano, tako da sve zavisi isključivo od tebe, tvog talenta, sklonosti ka nečemu, radnih navika itd. Ali svakako da ćeš u odličnoj školi kao što je matematička gimnazija dobiti veliko znanje, koje će ti koristiti kasnije, kad nastaviš.
Ja sam završio Teslu u Bg-u (smer multimedija) i dobro mi ide trenutno , došao sam sa dobrim predznanjem iz elektrotehnike (osim elektrostatike, koja se radi na početku), kao i matematike, sve ispite do sada sam polagao iz prvog ili drugog pokušaja, famozne OET-ove sam spremao za relativno kratko vreme, a ni sa polaganjem matematika nisam imao velikih problema.
Što se tiče toga kako ko prolazi, nisam primetio da ljudi iz običnih gimnazija toliko bolje prolaze od ljudi iz tehničkih škola, posle par časova se sve svede na isto. ETF je specifičan po tom pitanju , u smislu da postoje ljudi iz specijalnih gimnazija, sa takmičenja, koji su obnavljali godine ili su i dalje zaglavljeni na njemu, pa do toga da su ga neki iz "tra-la-la" škola u okruženju završavali u predviđeno vreme... Sve je to stvar više faktora.
Dakle, da rezimiram:
-Ako hoćeš vrhunsko znanje iz matematike, fizike i programiranja, koje ćeš kasnije nadograđivati -MG.
-Ako te zanimaju elektrotehnika, elektronika, računari, tehnika generalno, uz primenu matematike (ali stvarno da učiš to i da znaš, a ne da se provlačiš ) - Tesla.
-Ako te zanimaju matematika i fizika, na poželjnom nivou, koji bi te spremio i dao ti dobru osnovu za viši nivo istih dalje - prirodni smer gimnazije.
Samo je na tebi da da doneseš odluku, tu ti niko ne može pomoći.


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Koju srednju školu da upišem?26.08.2013. u 17:53 - pre 129 meseci
Paune, dobrodošao na ES

Odličan post za početak, nastavi u tom stilu
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Koju srednju školu da upišem?

[ Pregleda: 4707 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.