Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121300 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.07.2016. u 10:53 - pre 94 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ne reguliše se nikako. Onda PI još jednom pošalje pismo u kojem mu kaže da će da ga odere, pa mu onda uzme od plate.


Upravo to sam i mislio... ako ovaj vec ode kod njega onda moze i licno da mu uruci pismo :)

Mislim, sve je to lepo sa tim prigovorom ali sta se time dobija konkretno? Odlozice naplatu nekoliko dana? PI je i dalje angazovan od strane mts-a i on ce da mu naplati sve + svoje usluge pre ili kasnije. Ovo mi vise deluje kao neka pravna zavrzlama kako bi se odgodilo placanje na neki period...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.07.2016. u 11:11 - pre 94 meseci
Citat:
Informer: Obican gradjanin uglavnom placa na vreme svoje obaveze pa nema potrebe da se bori sa njima...

Običan građanin nema leba da jede.

http://www.blic.rs/vesti/drust...u-riziku-od-siromastva/hlbephm
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9495
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.07.2016. u 11:12 - pre 94 meseci
Alfa i omega svega je da se ne praviš lud.

OK, mmx, potpuno kapiram tvoj slučaj. Objasnio si. U pravu si, nema zbora. S tim što je tvoj slučaj jedan u deset hiljada.
Kod ostalih 9.999 sve šta treba je platiti svoje obaveze. Najbolje na vreme, ali najkasnije kad ti stigne opomena.

Ne praviti se lud kad stigne plava koverta. Pa i ja sam se selio. Više puta. I uvek rekao na staroj adresi: "ako stigne bilo koja plava koverta, primi, potpiši, pozovi me na telefon, dolazim da uzmem".
Glupo je kriti se od zakona, gurati glavu u pesak, kao noj. Bolje je primiti plavu kovertu i videti o čemu se radi, nego praviti se lud koliko god je moguće, a onda kad đavo dođe po svoje, onda qqlele.

Ako znaš da si potpisao ugovor - pa mojne da se praviš lud kao da nisi potpisao.
Ako je stigla prekršajna kazna (bilo koja) - na'vatali su te - plati.
Ako si mislio da ćeš da se provučeš sa neplaćanjem parkinga - a vidiš "čestitku", mojne da se praviš lud.
Ako nije stigao račun za struju - mojne da se praviš lud. Struju si potrošio, moraš da je platiš.

Alfa i omega svega je da se ne praviš lud.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9495
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.07.2016. u 11:16 - pre 94 meseci
Citat:
bachi:
Citat:
Informer: Obican gradjanin uglavnom placa na vreme svoje obaveze pa nema potrebe da se bori sa njima...

Običan građanin nema leba da jede.

http://www.blic.rs/vesti/drust...u-riziku-od-siromastva/hlbephm

Izađi na ulicu prosečnog srpskog grada da vidiš koliko se automobila vozi, pa onda reci da li obilčan građanin ima leba da jede. Uđi u prosečnu kafanu u prosečnom srpskom gradu, (ako ima mesta) pogledaj koliko se pije i jede pa onda reci da li običan građanin ima za leba.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju13.07.2016. u 23:30 - pre 94 meseci
Ja ne vozim kola po gradu uopšte (da bih uštedeo 100 evra mesečno i uštedeo živce jer ima previše budaletina), i ne idem u nikakve kafane niti restorane.
Dugujem za porez (ovaj novi, drastično povećani), dugujem za struju (uključujući i pretplatu za TV koji uopšte nemam u stanu), dugujem infostan jer plaćam i ćaletov pošto on nije imao dovoljno para (smanjili mu penziju, jelte, a povećali sve cene i poreze itd, i uzgred ne dozvoljavaju odjavu grejanja koja je naskuplja stavka infostana jer onda neće moći da mlate pare na silom svima nametnutim uslugama po naduvanoj ceni).

Decu sam vodio na more ove godine tako što sam išao na divlje kampovanje, za <200 evra sve ukupno (gorivo 120 evra, hrana ostatak), ali sam prethodno morao da platim kojekakva uvećana obavezna osiguranja za kola jer mora i osiguranja da zarade nešto para na meni, a ne samo toplane i televizija i poreznici. Biće još bolje kada uvedu obavezno osiguranje nekretnina, jer oni najbolje znaju šta je dobro za mene.

Pare dajem da lečim dete od posledica vakcine, a jedva sam postigao da i država učestvuje u lečenju (smuljao neku prihvatljivu dijagnozu sa lekarom) sa lekom koji košta 340 evra mesečno, jer država nije htela da prizna da je to posledica vakcine (a zašto bi, lakše joj je da donosi zakone o obaveznoj vakcinaciji i poriče bilo kakve posledice). Pošto drugo dete nemam nameru da vakcinišem niti da platim bilo kakvu zakonom propisanu kaznu, očekujem privatne izvršitelje da naplate taj strašan zločin što hoću da sačuvam dete od otrova, pa ču do tada morati da selim sve vredne stvari na nepoznatu lokaciju.

Što se tiče ovog diktatorskog zakona, stvar je vrlo prosta: Dostava se pokušava tako što se 2 puta ostavlja ceduljica u sandučetu da je pismo u pošti, a to pismo čeka samo 5 dana. Ja se izvinjavam, ali ja mogu da budem odsutan od kuće po 7 dana bez ikakvih problema, i to i dva puta. Posle toga se to pismo ostavlja na "oglasnoj tabli" suda gde stoj (opet samo) 5 dana, a ta "oglasna tabla" je u stvari fioka u sudskoj pisarnici gde jedva možeš da nađeš predmet čak i kada odeš da ga tražiš po imenu i prezimenu. Znači nikakva "oglasna tabla" ne postoji nego čista sila države koja čak kratkim rokovima u stvari i ne želi da ti dostavi rešenje da ne bi mogao da uložiš osnovan prigovor, jer se u rešenju možda nalazi presuda koja nije zasnovana na "verodostojnom dokumentu" nego verodostojnoj laži i izmišljotini (recimo zastareli računi koji su već plaćeni, i troškovi opomena koje nikada nisu ni slate, i slično).

Takođe, interesantno je što "slikanje" naduvanih dokumenata o "verodostojnim ispravama" kod privatnog izvršitelja nije dozvoljeno, a kopija košta oko 90 dinara (i tako desetak puta za svaku stranu). Vrlo zanimljivo.

Mene baš zanima zašto pismo čeka u pošti samo 5 dana? Takođe me zanima zašto na nepostojećoj "oglasnoj tabli" (odnosno u fioci suda) opet čeka samo 5 dana? Zašto je rok za (potpuno osnovan) prigovor takođe samo 5 dana, a posle toga se smatra da sam neporecivo prihvatio rešenje bez obzira što nisam ni imao mogućnost da ga vidim i uložim prigovor? Gde se to žuri državi? Koliko vi boravite na moru u Grčkoj recimo, 4 dana sve ukupno sa putem? Koliko boravite na planini ili selu, 4 dana?




[Ovu poruku je menjao pisac dana 14.07.2016. u 00:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju14.07.2016. u 23:20 - pre 94 meseci
Citat:
jelenka.b.b:
annamyself



1. Traži dokaz da je ZAPRIMIO (tako kažu pravnici) opomenu od mts-a, infostana (Mika mora da potpiše da je primio ili neko od njegovih sa te adrese). To mora da ima u spisima jer je taj dokaz dao mts privatnom izvršitelju. Ako nema to je jedan od dokaza za otklanjanje nepravilnosti.


Zakon iz 2012. je Privatnim izvršiteljima dao pravo da oni mogu da zamenjuju sud a sve kako bi se sudovi rasteretili. Tako da su PI imali neprikosnoveno pravo da odlučuju po prigovorima.
Ovaj "novi" zakon je vratio sudovima to pravo i po tom zakonu obraćamo se sudu po pitanju prigovora.

to je sve.



nije potrebno da je dužnik zaprimio opomenu nego da mu je poverilac uputio preporučenom pošiljkom na kućnu adresu (ovo je i logično jer pokretanje postupka duga za komunalije zastareva za godinu dana, pa bi dužnik neprimanjem opomene mogao svaki put da otera postupak u zastaru).....dakle potrebno je da postoji samo upućena preporučena pošiljka


apsolutno netačno je da su PI imali neprikosnoveno pravo da odlučuju o prigovorima
 
Odgovor na temu

jelenka.b.b
mlađi referent pantić
Beograd, Srbija

Član broj: 314144
Poruke: 3
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+15 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju16.07.2016. u 06:45 - pre 94 meseci
Poštovani ad0lf, molim da mi objasnite zašto se ta pošiljka zove PREPORUČENA pošiljka?
Zar primalac ne treba da potpiše svojim potpisom da ju je primio?
Zar nije obaveza dostavljača (ptt) da istu vrati pošiljaocu ukoliko je ne uruči primaocu i da napiše iz kog razloga nije dostava izvršena?

Izvinjavam se što nisam bila dovoljno precizna.

Izvršni poverilac BIRA kome će se obratiti, da li sudu da li PI. Ukolio izvršni poverilac odluči da se obrati PI (obično su to JP kao mts, Infostan, Toplane itd) onda JESTE PI taj koji u potpunosti zamenjuje sud, tj. njegova odluka se smatra isto kao da je to odluka suda.
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+117 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju16.07.2016. u 10:16 - pre 94 meseci
Poštovana jelenka.b.b
Obaveza građanina je da obavesti sve državne i paradržavne institucije o svojoj stvarnoj adresi stanovanja. Obaveza poštara je da pokuša dostavu na naznačenoj adresi. Ako ne uspe da uruči preporučenu pošiljku poštar ostavlja izveštaj. Ako se građanin ne pojavi na šalteru pošte u datom roku, do pet dana, pošiljka se vraća pošiljaocu. Izvršitelj ima obavezu da dva puta pošalje preporučenu pošiljku (opomenu) dužniku. U mojoj pošti redovno na šalteru za prijem i predaju preporučenih pošiljki služam jedan te isti dijalog. Građanin predaje na šalteru izveštaj o prispeću i pokušaju uručenja preporučene pošiljke. Šalterski radnik, kršeći svoju radnu obavezu, obaveštava građanina da je pošiljku uputio sud, izvršitelj itd i pita ga da li istu želi da primi. Gotovo redovno građanin, usmeno, odbija prijem. Na molbu šalterskog radnika da u službenoj knjizi svojim potpisom potvrdi odbijanje prijema naš vrli i "pošteni" građanin napušta, bez reči i potpisa, šalter.
Na kraju pitanje za vas. Da li smatrate da divljaci čije sam ponašanje opisao zaslužuju da se bilo ko osvrne na njihove probleme?
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+117 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju16.07.2016. u 10:25 - pre 94 meseci
Poštovani pisac,
Odgovoran i savestan građanin može, za slučaj dužeg odsustvovanja (godišnji odmor itd) u svojoj pošti popunuti obrazac kojim poštu obaveštava o svome odsustvovanju i daje uputstva o postupanju sa pošiljkama koje tokom njegovog odsustvovanja pristignu u poštu.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju16.07.2016. u 10:45 - pre 94 meseci
Je l' mi to imamo slinave izvršioce ovde na forumu?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jelenka.b.b
mlađi referent pantić
Beograd, Srbija

Član broj: 314144
Poruke: 3
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+15 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju16.07.2016. u 11:04 - pre 94 meseci
Izvršitelji, a ne izvršioci.
 
Odgovor na temu

jelenka.b.b
mlađi referent pantić
Beograd, Srbija

Član broj: 314144
Poruke: 3
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+15 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju16.07.2016. u 11:09 - pre 94 meseci
Izvinjavam se, ja odem u poštu, predam onaj karton-papir i ličnu kartu, službenik pošte nađe moju pošiljku, da mi da potpišem na onom odštampanom papiru, i potpišem i kad to treba i na onome što se otcepi od koverte i tu još i slovima upišem datum prijema.
Službenika u pošti ne ispitujem od koga je pošiljka itd. Kad je primim, otvorim i vidim, postupam po onome šta treba da činim (reklamacija, prigovor itd.)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju16.07.2016. u 18:16 - pre 94 meseci
Citat:
RoRa:
Poštovani pisac,
Odgovoran i savestan građanin može, za slučaj dužeg odsustvovanja (godišnji odmor itd) u svojoj pošti popunuti obrazac kojim poštu obaveštava o svome odsustvovanju i daje uputstva o postupanju sa pošiljkama koje tokom njegovog odsustvovanja pristignu u poštu.


Onda bih ja nekoliko puta mesečno popunjavao kojekakve obrasce u pošti samo da bih predupredio slučaj neosnovanih izvršenja koja postaju pravosnažna baš zahvaljujući tome što se ne dostave navodnom dužniku. A šta za slučaj da krećem neplanirano noću, dok pošta ne radi?

Odgovorna i savesna država može, za slučaj da stvarno želi da uruči neku pošiljku, da odredi 15-dnevno čekanje pošiljke u pošti, s obzirom da i građanin koliko mi se čini nema obavezu da prijavljuje odsustvo sa mesta boravka ukolko dotično odsustvo nije preko 15 dana. Čak i na onom listu koji čeka u sandučetu stoje opcije: "5, 10, 15 dana", tako da samo treba odabrati pravednu opciju i rešen problem.


 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju16.07.2016. u 20:05 - pre 94 meseci
Citat:
pisac: Onda bih ja nekoliko puta mesečno popunjavao kojekakve obrasce u pošti samo da bih predupredio slučaj neosnovanih izvršenja koja postaju pravosnažna baš zahvaljujući tome što se ne dostave navodnom dužniku. A šta za slučaj da krećem neplanirano noću, dok pošta ne radi?


Za pocetak prestanes sa tom "ja sam nevidjeno pglu" pricom.

Ako i nisi bio tu kada su ti poslali prvi dopis onda si se u nekom vremenu vratio. Sve i da je isteklo pet dana od kako su ti ostavili zuto kartonce to kartonce nece da kalira u tvom sanducetu vec ce te sacekati i kad se vratis. Pa onda kada se vratis ti ipak odes do poste da vidis o cemu se radi. Oni ce ti reci da ta posiljka vise nije tu ali ce ti resi ko je poslao. Ti onda vec imas dovoljno informacija da mozes da se raspitas kod posiljaoca o cemu se radi. I to je to...

Kao sto je neko vec rekao ovde: alfa i omega svega je da se ne pravis lud.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju16.07.2016. u 20:55 - pre 94 meseci
Citat:
Oni ce ti reci da ta posiljka vise nije tu ali ce ti resi ko je poslao.


A jesi li ti te tvoje savete probao u praksi?
Ja jesam, to što pričaš nije tačno.

Jedini način da eventualno izbegneš neosnovana izvršenja je da neko uvek bude u kući i ima ovlaštenje da podiže tvoje pošilje, i da te odmah obaveštava šta ti je stiglo, i da može u tvoje ime da preduzima hitne pravne radnje (u onom roku, znaš, 5 dana, bla bla).
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju16.07.2016. u 21:56 - pre 94 meseci
Citat:
Informer:
...odes do poste da vidis o cemu se radi. Oni ce ti reci da ta posiljka vise nije tu ali ce ti resi ko je poslao.

Iz ličnog iskustva mogu da kažem da ovo nije tačno. Neće da kažu (da li ne znaju ili ih boli kita) ko je poslao pošiljku, a ne postoji način da ih primoraš da ti kažu.
Vidim da se ovde pominje da u pošti ipak znaju od koga je pošiljka i da su voljni da kažu klijentu. Ili je to neproverena informacija zasnovana na željama kako bi PTT usluge trebalo da funkcionišu, ili to pišete iz ličnog iskustva. U ovom drugom slučaju u pitanju je dobra volja i praksa mimo pravila Pošte.
 
Odgovor na temu

RoRa
Ranko Rodić
Sremčica

Član broj: 60631
Poruke: 354
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+117 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju17.07.2016. u 20:06 - pre 94 meseci
Nažalost, naša pošta jednostavno NE VODI evidenciju o pošiljaocima pošiljki koje su vraćene. Lično, u dosta slučajeva uspevam da na osnovu poštanskog broja polazne pošte identifikujem pošiljaoca. Ovaj pristup je teško poremetilo otvaranje poštanskog centra U Surčinu, poštanski broj 11200. U navedenom slučaju nije moguće naslutiti ko vam je poslao neku preporučenu pošiljku. Naravno, ovo važi samo za Beograd i okolinu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9495
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju18.07.2016. u 07:27 - pre 94 meseci
Cela ova diskusija sa poštom i saznanjem / nesaznanjem ko je pošiljalac opet vodi u pravcu: "ko ih je be ne mogu ništa ako ne potpišem da sam primio." Pa onda poznati, već poslovični savet staramajci: "nemoj slučajno da primaš neke koverte na moje ime", ili onaj mudar savet: "ništa ne potpisuj".

Jbg, takav nam je mentalitet.

A onda "nisu me obavestili", šatro, da su ga obavestili, odma' bi on izmirio sva dugovanja Ne jedno nego pet !




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vjamovic
Vlada Jamovic

Član broj: 99968
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju18.07.2016. u 08:16 - pre 94 meseci
Pošteni gradjanin treba da potpiše saglasnost i da sa sobom nosi mobilni uredjaj koji
koji preventivno izvšiocima i državnim službama dostavlja tačne GPS kordinate njegovog položaja.
Sve društvene kontakte i komunikaciju da prijavljuje preko internet sistema - društvenih mreža
Poželjno je i da periodično sastavlja dopis o svojim navikama planovima i aktivnostima radi
kontrole usladjenosti sa potrebama društva i privrednog sistema. Odanost partiji i Velikom vodji se podrazumeva.


Dopunjen Džordž Orvel 1984
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju18.07.2016. u 11:45 - pre 94 meseci
Citat:
Java Beograd:
Cela ova diskusija sa poštom i saznanjem / nesaznanjem ko je pošiljalac opet vodi u pravcu: "ko ih je be ne mogu ništa ako ne potpišem da sam primio." Pa onda poznati, već poslovični savet staramajci: "nemoj slučajno da primaš neke koverte na moje ime", ili onaj mudar savet: "ništa ne potpisuj".

:) :) :) Jbg, takav nam je mentalitet. :)

A onda "nisu me obavestili", šatro, da su ga obavestili, odma' bi on izmirio sva dugovanja :) :) :) Ne jedno nego pet !




Sve je to lepo i krasno ali ja i dalje ne vidim razlog zašto ne bi bilo 15 dana umesto 5 dana.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121300 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.