Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pumpa za navodnjavanje ne baca struju

[es] :: Elektronika :: Pumpa za navodnjavanje ne baca struju

[ Pregleda: 6555 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misafo
dragomir simic
beograd

Član broj: 310538
Poruke: 39
*.teol.net.



Profil

icon Pumpa za navodnjavanje ne baca struju21.07.2013. u 20:04 - pre 130 meseci
poz,imam ovakvu tomos pumpu
http://www.njuskalo.hr/image-b...vanje-tomos-slika-21167781.jpg
nisam je dugo koristio,danas sam probao da upalim ocistio sam sve ali mi ne baca struju ,nekad baci malo nekad nikako,u cemu bi mogao biti problem?Znaci kada zakurblam pocne bacati struju slabo ili nikako
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Pumpa za navodnjavanje ne baca struju21.07.2013. u 21:42 - pre 130 meseci
Obzirom kako si stručno opisao kvar, nosi u servis jer objašnjenja bi vredema ko kad slepca izvedeš na bezzvučni film
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Slave82
Novi Sad

Član broj: 143289
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Pumpa za navodnjavanje ne baca struju21.07.2013. u 22:46 - pre 130 meseci
Citat:
misafo:
poz,imam ovakvu tomos pumpu
http://www.njuskalo.hr/image-b...vanje-tomos-slika-21167781.jpg
nisam je dugo koristio,danas sam probao da upalim ocistio sam sve ali mi ne baca struju ,nekad baci malo nekad nikako,u cemu bi mogao biti problem?Znaci kada zakurblam pocne bacati struju slabo ili nikako

Prvo proveri dali dobija gorivo,dali je svecica mokra,ocisti njene krajeve smirglom,...ako treba uzmi pa ocisti je brusilicom :D
Zavrni pa probaj par puta,ako ni to neuspe skini svecicu pa zaverglaj jednom na prazno ako ima viska goriva da ga izbaci,e onda umoci taj kraj svecice u benzin i zavrni brzo i zaverglaj ako ni tad neuspe,menjaj svecicu kupi novu,ako nece ni sa novom menjaj platine i kondenzator ako tad neupali baci ju na smece,jer treba generalna da se radi.
Nadam se da si zapamtio redosled :D
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.mediaworksit.net.



+26 Profil

icon Re: Pumpa za navodnjavanje ne baca struju21.07.2013. u 23:51 - pre 130 meseci
Usled duzeg nekoristenja navedeni problem je prvenstveno do platine tj oksidirale su i ne prave dobar kontakt zato je vanica slaba ili je uopste nema...ne trebas ih menjati vec samo skini dekl na kom kazes da je kurbla to jest kanap za vucenje onda imas na magnetu polopac tj ventilator i njega odsrafi onda na magnetu imas dva otvora dovoljna da kroz njih provuces parce sitne smirgle/brusnog papira 220/preklopljenog na pola da bi istovremeno ocistio obe kontakne strane platinske dugmadi,nakon toga isto to uradis ali sa obicnim bilo kakvim papirom da bi odmakao sav prah koji ostaje i od prljavstine kao i brusnog papira,vrati sve nazad i pali.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Pumpa za navodnjavanje ne baca struju

[ Pregleda: 6555 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.