Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 35548 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje13.08.2013. u 10:48 - pre 130 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic

bakara, kakve su preporuke u rangu cene 200-300e recimo, bolje da ne bude na vodu ako ne mora, ali da bude jednostavan za korišćenje i da mu se filteri lako mogu kupiti.

A razmišljam i o Kirby-ju, imam ih već za nekih 400-500e, možda je to još bolja varijanta?

Iskreno 200-300e je neka kategorija koja je visa od ovih obicnih da kazem konfekcijskih a suvise malo za one najbolje, mislim da ne treba dati toliko (te srednje pare koje pominjes), znaci ili kupiti neki od 100e ili se oprostis od 2000e (malo karikiram ali u praksi taj od 300 traje isto kao i onaj od 100)

Sto se tice kirbyja meni se on nikad nije svideo.
Tezak, metalni, glomazan i skup usisivac za koji treba posebno mesto za drzanje i na kraju i on ima prljavu kesu.

Bolje pogledaj rainbow (on ima vodeni filter i to je otprilike i najbolji i najskuplji usisivac za koji znam), stoje izlozeni u merkuru na ulazu i onda probaj da ga nadjes po ceni kao sto si nasao kirby.
http://rs.rainbowsystem.com/

sledeci je filter queen http://www.filterqueen.com/ on ima kanister i hepa filter, ne znam ko ga prodaje ovde i da li se jos uvek prodaje.

I na kraju Dyson koga nema u srbiji (domaci distributer prodaje samo susace za ruke) ali nadjoh jedan u oglasima ili naci drugim kanalima
http://www.kupujemprodajem.com...ti-nesto-lepo-958179-oglas.htm

Glavna odlika kvalitetnog usisivaca je po meni da ima turbo cetku koja ce da istresa prasinu.

Ako ne neki od ovih onda jedan dobar samsung sa kanisterom, on jednako dobro usisava sve, pa i grinje sto obicno svi vole da istaknu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje13.08.2013. u 12:08 - pre 130 meseci
Ko je spreman da plati vise, Dyson je ubedljivo najbolji usisivac koji sam video.
Kvalitet izrade je nekolika klasa iznad. Kad se uporedi sa jeftinim, i koliko brzo se raspadnu, verovatno i nije toliko skup.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje13.08.2013. u 21:55 - pre 130 meseci
bakara hajde da konkretizujemo, koliko sam shvatio ti preferiraš usisivače sa kanisterom, u čemu je njihova prednost, odnosno kako bi se moglo opisati pro&contra svih ovih nekoliko aktuelnih tipova usisivača?

Apsolutno se slažem da je turbo četka (tj. trešenje prašine prilikom usisavanja) ono što odvaja dobar od drugih usisivača, koji to modeli imaju? (znam da ima Kirbi).

Od ovih koje si nabrojao znam za Rainbow, on je skuplji od Kirby-ja, u čemu su prednosti Rainbow-a po kriterijumima jednostavnosti i efikasnosti?

Za ove manje poznate se ne bih odlučio, šta reći u nižoj klasi za ovaj recimo?

http://www.tehnomanija.rs/usis...79/bosch-usisiva-bgs51410.html

Po specifikacijama nije baš pasulj, a i ne čini se komplikovan/glomazan.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje13.08.2013. u 22:30 - pre 130 meseci
Da, ja preferiram usisivac sa kanisterom, pa voda, pa tek onda kesa, mada realno gledano voda je ipak najefikasniji filter koji prakticno ne moze da se zasiti i zapusi.

Vodu ne stavljam na prvo mesto samo zbog toga sto je na prvom mestu rukovanje komplikovanije (sipaj vodu, prospi vodu (gde prosuti?) i posle to sve nekako odrzati cistim) i aparatura je slozenija.

Usisivac sa kanisterom je u principu jeftin i prost sklop koji je genijalno zamisljen: prasina se usisava u posudu kroz lavirint, i kovitlanjem se mrsi i sabija, prakticno posle usisavanja ostane samo klupko prasine koje se samo istrese u kantu.
Ovo je u stvari isti princip kao sa vodom samo sto je ovde izuzeta voda koja kvasi prasinu i ceo sistem cini jos efikasnijim.

Citat:
Nebojsa Milanovic:

Za ove manje poznate se ne bih odlučio, šta reći u nižoj klasi za ovaj recimo?

http://www.tehnomanija.rs/usis...79/bosch-usisiva-bgs51410.html

Po specifikacijama nije baš pasulj, a i ne čini se komplikovan/glomazan.

Htedoh da pomenem u prethodnom komentaru, i ovaj bosch, kao i LG koji imaju i sistem sa lopaticama koje sabijaju prasinu (moj burazer bas ima LG)
http://www.tehnomanija.rs/usis.../lg-usisivac-vk-9820-uhat.html
http://www.tehnomanija.rs/usis...9/lg-usisivac-vk-8920scaq.html

Moje neko misljenje je da ti usisivaci nisu drasticno bolji od onih duplo jeftinijih, vec je tu bolje crevo, bolji filter, duzi kabl, dodatne cetke itd...
Mislim da ti posle ovoga nece biti tesko da odes u prodavnicu i na licu mesta sam doneses odluku sta je za koje pare bolje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje14.08.2013. u 10:13 - pre 130 meseci
Ti sa kanisterom su zanimljivi ali ih nema puno, pretpostavljam da je to nešto tek novo, hajde da odaberemo najbolji u toj klasi (cena nije previše bitna jer su male razlike)

Ovaj mi se čini jedan od boljih, da li on ima turbo četku, tj. da li istresa prašinu prilikom usisavanja?

Evo i sledećeg:

http://www.tehnomanija.rs/usis...79/bosch-usisiva-bgs51410.html

Ovaj je solidan, ali sa kesama, šta misliš o njemu? http://www.tehnomanija.rs/usis...osch-usisivac-bsgl-5zooo1.html

Ovaj je običan, ali ima turbo četku (možda imaju i drugi, ali to ne navode) http://www.tehnomanija.rs/usis.../bosch-usisivac-bsg-72227.html

Ovaj se čini isti kao onaj prvi, a dosta je jeftiniji, kako to? http://www.tehnomanija.rs/usis...79/lg-usisivac-vk-7920uht.html

Itd, ako znaš za neki za koji smatraš da je dobar i još bolji (možda u drugim radnjama?) daj da ga prostudiramo.
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje14.08.2013. u 15:32 - pre 130 meseci
@bakara

Zaboravih još da pitam, da li bi, možda, solomonsko rešenje bio neki Einhell ili sl. usisivač? Gledala sam neke, ali opis je štur, nisam čak bila ni sigurna da li su "na vodu" ili ne...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje18.08.2013. u 13:12 - pre 130 meseci
Citat:
Female guest:
@bakara

Zaboravih još da pitam, da li bi, možda, solomonsko rešenje bio neki Einhell ili sl. usisivač? Gledala sam neke, ali opis je štur, nisam čak bila ni sigurna da li su "na vodu" ili ne...

Einhell je i mene zanimao, i moj zakljucak je da je to dobar usisivac ali nije za kucu.

Pre svega velik, je, grub, zut i glomazan.
Ne, on ne koristi vodu, ali moze da usisava vodu posto radi na principu kanistera (koji je ogroman) i gore ima filter.
Vise je za neku radionicu, po meni to nije za kucu.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Ti sa kanisterom su zanimljivi ali ih nema puno, pretpostavljam da je to nešto tek novo, hajde da odaberemo najbolji u toj klasi (cena nije previše bitna jer su male razlike)


Veruj mi, ima ih sasvim dovoljno, ali moras sam da izaberes, ja mogu samo da prodiskutujem i dam svoje misljenje a narocito sto nam niko ne bi dozvolio da testiramo usisivace

Kao prvo ovi konfekcijski usisivaci su u domacinstvu potrosna roba i treba racunati da oni traju nekoliko godina, i posle toga ce raditi ali ce dramaticno izgubiti svoj kapacitet od natalozene prasine.
Uglavnom samsung i bosch motori ne mogu da se otvore jer su zapertlovani i posle je prilicno tesko da se sve spakuje nazad.
LG ne znam kakav je ali verujem da je prica sa motorom ista.

Jako je bitan kvalitet plastike pogotovo kod kanisterskih modela - sve mora da dihtuje i da ima sto manje delova koje treba skidati i vracati prilikom ciscenja jer prasina je kao smirgla pa te delove haba i trosi.
Koliko sam upoznat samsung je tu najprostiji i prvi je poceo sa ovakvim tipom usisivaca i to zastitio pa ostali na sve nacine pokusavaju da naprave nesto novo, pa tako imamo sistem sa kompresorom kod LG i boscha.

Kompresor radi na principu kanistera u kom postoji pokretna lopatica koja preko plasticnih zubcanika prakticno sabija prasinu na jedno mesto, simpaticna sprava, mada jos uvek ne znam koliko trajna posto jos uvek radi kako treba, mada me brine plasticni mehanizam i prasina.

Bosch usisivace sa kanisterom nisam imao prilike da upoznam...

Ni u jednom opisu usisivaca koje si postavio ne pise da li neki od njih ima elektromotornu turbo cetku, ako neki od njih ima ja bih se odlucio za taj.

Evo sta je jos zanimljivo:
http://www.tehnomanija.rs/usis.../philips-usisivac-fc-9256.html

Ali nista od ovoga dok ne odes u radnju i iscackas te modele sam.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje18.08.2013. u 14:49 - pre 130 meseci
Hvala! :) A, ako nije tajna, koji je tačno taj vaš model sa pokretnom lopaticom koji još uvek dobro radi??
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje18.08.2013. u 16:22 - pre 130 meseci
Sužavam izbor, za sada mogu reći da je Kirbi verovatno otpao, jer iako je robustan, sistem mu je zastareo a i (pre)težak je, on naprosto nije za stan nego za mnogo veće površine.

Rainbow je izgleda prava stvar ali on je u svakoj varijanti daleko skuplji od Kirbija, raspitaću se ima li šanse da se nađe neki u dobrom stanju po prihvatljivoj ceni.

Što se tiče električne četke za trešenje, složili smo se da je ona ono što odvaja dobar od svih drugih usisivača, imaju je i Kirbi i Rainbow, ali ne vidim da bilo koji od ovih jeftinijih to ima, kako to ispitati osim na licu mesta?

Liči mi da nijedan od ovih jeftinijih do ~300e nema električnu četku za trešenje. Onda je sasvim tačno da nema smisla kupovati te skuplje za 250-300e, kada su oni principski jednaki onima od stotinak e.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje18.08.2013. u 21:21 - pre 130 meseci
Citat:
Female guest: Hvala! :) A, ako nije tajna, koji je tačno taj vaš model sa pokretnom lopaticom koji još uvek dobro radi??

Nije nikakva tajna ali mi je sada bez veze da cimam burazera za to a tebi nece nista znaciti model koji se vise i ne proizvodi.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Sužavam izbor, za sada mogu reći da je Kirbi verovatno otpao, jer iako je robustan, sistem mu je zastareo a i (pre)težak je, on naprosto nije za stan nego za mnogo veće površine.

Rainbow je izgleda prava stvar ali on je u svakoj varijanti daleko skuplji od Kirbija, raspitaću se ima li šanse da se nađe neki u dobrom stanju po prihvatljivoj ceni.

Upravo tako, inace novi rainbow je preskup svugde cak i na ebayu ide od 1500$ pa navise za nove, a kod nas ima na oglasima od 350€ za polovne.
To su vec ozbiljne sprave koje uvek imaju svoju vrednost i ne habaju se tek tako.

Citat:
Nebojsa Milanovic:
Što se tiče električne četke za trešenje, složili smo se da je ona ono što odvaja dobar od svih drugih usisivača, imaju je i Kirbi i Rainbow, ali ne vidim da bilo koji od ovih jeftinijih to ima, kako to ispitati osim na licu mesta?

Liči mi da nijedan od ovih jeftinijih do ~300e nema električnu četku za trešenje. Onda je sasvim tačno da nema smisla kupovati te skuplje za 250-300e, kada su oni principski jednaki onima od stotinak e.

Sumnjam da neki od njih pa cak i skupljih ima el. motornu turbo cetku, da ima bilo bi to istaknuto krupnim slovima, a ti skuplji su uglavnom skuplji zbog nekih dodatnih opcija koje obicno nisu ni preko potrebne.

Najbolji usisivac dolazi bez suvisnih dodataka sa dobrim crevom i dobrom papucicom za usisavanje.

i da, htedoh napisati ranije pa svaki put zaboravim...sa vecinom ovih usisivaca bez problema usisavate grinje iz kreveta kao sto vole da prezentuju oni dosadni prodavci kirbija.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje18.08.2013. u 22:33 - pre 130 meseci
Video sam tih par polovnih Rainbow koji se trenutno nude. Nije to loše mada mi malo probija budžet, ali veći problem može da bude što je glomazan, naročito ta turbo četka, ona je ogromna, cenim da bi je (vrlo) retko koristili...

Nađoh sajt za Karcher usisivače http://www.karchercentar.com, ovo što oni nude mi liči na tu neku srednju klasu koja me zanima.

Ali onda se otvara pitanje zašto da kupujem aparat koji je praktično isti kao Zepter koga već imam i kojim nisam zadovoljan najviše zbog loše papuče (tačnije priključka cevi u nju koji je neverovatno amaterski urađen), i bizarno debilnih cevi koje nemaju nikakav (!?) mehanizam zaključavanja, nego se samo umetnu jedna u drugu i zato non-stop ispadaju.

Pogledaću nove cevi i papuču za Zepter (ako sada prave normalne), to bi bila najprostija i najjeftinija varijanta, mada ostajem pri stavu da taj Zepter ne vredi ni 100e, ovi Karcher mislim da su dosta bolji.
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje21.08.2013. u 18:08 - pre 129 meseci
Ok. A da li može neka preporuka za snažan ručni usisivač, jednostavan, bez filtera koji će me kočiti u radu (koje ne moram često da čistim i koji se ne dokupljuju)?
Kortistila bih ga za nameštaj i sl.

Pozz
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje21.08.2013. u 19:19 - pre 129 meseci
Za to ti je Karcher T 7/A odličan, mislim da nema smisla ići ispod njega.

A ne znam što si toliko gadljiva na filtere, ne služe oni niti za ukras niti za mučenje korisnika, nego da zadrže u sebi svo ono đubre i prašinu koja bi ti se iz usisivača vratila u sobu.

Lično, usisivače bez HEPA filtera i ne razmatram.

 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje22.08.2013. u 14:23 - pre 129 meseci
Hvala na savetu! :) Pogledaću taj model... Moram da bežim od hepa filtera, opekla sam se, i to mnogo... Ja ne mogu da težim nekoj besprekornoj čistoći jer imam psa, veličine retrivera, dugodlakog. Takođe imam jako stari stan, u jako prometnoj ulici, velike kvadrature i u njemu atelje (dodatno prljanje)... A primanja definitivno ispod proseka... :) Hepa filter kakav sada imam, bukvalno bi trebalo menjati svaki dan... Taj filter liči na ovaj, nisam mogla da nađem približniju sliku...


[Ovu poruku je menjao Female guest dana 22.08.2013. u 15:44 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje22.08.2013. u 15:00 - pre 129 meseci
P.S. Ovde piše: Karcher T 7/1 (nije 7/A), je l' to to??
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje22.08.2013. u 15:02 - pre 129 meseci
Jeste, malo sam pogrešio u oznaci ali taj je model
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje22.08.2013. u 15:38 - pre 129 meseci
Veliko HVALA!!! :) Uzeću taj model ozbiljno u razmatranje.. Valjda mi njegov filter ne bi zadavao muke..

P.S. Taman da ja isprobam, pa ako se ni kod mene ne kvari, znači da je neuništiv! :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje26.08.2013. u 17:14 - pre 129 meseci
Lepa reklama za samsung usisivace:


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje26.08.2013. u 19:02 - pre 129 meseci
:)))
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje31.08.2013. u 14:08 - pre 129 meseci
Evo, čujem i od poznanika "kučkara" da su sa Karcher usisivačem zadovoljni.
Jedino što je cena od 103 i 115 e bez pdv-a (za mene) malo jača i što te kese, kažu, mogu da se kupe samo na 2-3 mesta, baš daleko.

Da li ima šanse da su u Metrou jeftiniji??
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 35548 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.