Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

grebenasti startni prekidac 0-1-start

[es] :: Elektrotehnika :: grebenasti startni prekidac 0-1-start

[ Pregleda: 11408 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radujevici
elektricar i vikler
Kraljevo,Srbija

Član broj: 251773
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon grebenasti startni prekidac 0-1-start02.09.2013. u 18:22 - pre 128 meseci
zdravo drustvo!
imam jedan problem,treba mi sema povezivanja startnog prekidaca,crkao je centrifugalni prekidac pa umesto njega hocu da postavim startni,ali ne mogu da se setim kako se povezuje!
hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: grebenasti startni prekidac 0-1-start02.09.2013. u 20:44 - pre 128 meseci
Mislis na centrifugalni prekidac na osovini monofaznog asinhronog motora pa ga hoces zameniti nekim klasicnim , spoljnim ??

Ako je to vezi ga na red sa kondenzatorom i posle zaletanja motora oko 2-3 sek ili koliko vec treba ga obavezno iskljucis , ali obavezno .

Pozdrav
 
Odgovor na temu

radujevici
elektricar i vikler
Kraljevo,Srbija

Član broj: 251773
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: grebenasti startni prekidac 0-1-start02.09.2013. u 21:12 - pre 128 meseci
OK je to ,ali mi musterija trazi da mu uradim sa prekidacem!
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: grebenasti startni prekidac 0-1-start02.09.2013. u 21:28 - pre 128 meseci
ok , mozes staviti i grebenasti ali posle zaletanja motora se kolo izmedju pomocnog namotaja i kondenzatora treba prekinuti tako da ako musterija okrene na 1 i ostavi tako dolazi do ostecenja 100% . tako da mislim da taj prekidac ima jedan stalni kontakt koji ukopca kada prebacis na 1 ,a sledeci dolazi start i on je samo aktivan dok drzis prekidac na tu stranu(pri tome spaja kondenzator sa pomocnim namotajem ) i cim pustis rucicu vraca se automatski na 1 (motor se vec zaleteo i radi normalno ) . Takav prekidac ima drugaciju zvezdu u mehanizmu koja nema zleb(dolinu) za sledece prebacivanje i da tako trajno ostane vec ima kosinu koja kada pustis rucicu posle zaletanja opruga sama vraca prekidac nazad u polozaju 1 . Obavezna blokada osovine da ne moze prebacivati dalje (ako sam pravis prekidac ,a musterija bude nasilan i nema osecaj u rukama ) i tako trajno ukljuciti kondenzator .
Pravio sam nesto slicno ovome ali ne za start motora i radi odlicno .
Valjda ce pomoci ovo sto sam napisao ako se uopste i razume sta sam hteo reci
 
Odgovor na temu

radujevici
elektricar i vikler
Kraljevo,Srbija

Član broj: 251773
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: grebenasti startni prekidac 0-1-start02.09.2013. u 22:02 - pre 128 meseci
Da,da u pravu si!Sve ja to znam!Napravio sam dosta tih prekidaca i svi i dalje rade!Problem je u tome sto mi je covek doneo nov startni prekidac sa 6 kontakata i ja ne mogu sada da skontam kako da ga povezem,skroz mi je nesto nelogican prekidac! A da ,nema nikakav papiric uz njega,samo obicna kutija. Probacu da ga otvorim i preradim kako meni odgovara!
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.141.*



+32 Profil

icon Re: grebenasti startni prekidac 0-1-start03.09.2013. u 00:21 - pre 128 meseci
Nisi napisao ko je proizvodjac i model tog prekidaca sto imas.
Evo ti za ELTEX Krusevac.

Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

radujevici
elektricar i vikler
Kraljevo,Srbija

Član broj: 251773
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: grebenasti startni prekidac 0-1-start03.09.2013. u 10:32 - pre 128 meseci
Hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 
Odgovor na temu

mutata
smith mehrudin
tuzla bih

Član broj: 317622
Poruke: 9
31.176.202.*



+2 Profil

icon Re: grebenasti startni prekidac 0-1-start17.09.2013. u 20:26 - pre 128 meseci
zasto nebi za razliku od tvog prekidaca jednostavno ugradivao svojim musterijama sklopku zvijezda trokut to bi olaksalo sve motor krene u jednom odabranom rezimu te posle odredenog vremena se prebacuje u drugi pomocu vremenskog relea i elektromagnetski sklopki.naravno to je potpuno automatizovaniji sistem i mnogo bolji od tvog . mogu ti potanko objasniti te dati semu spajanja .
-
 
Odgovor na temu

ZliMichko
inzinjer razvoja
ELING Loznica
Loznica

Član broj: 324253
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: grebenasti startni prekidac 0-1-start16.07.2014. u 21:00 - pre 118 meseci
mutata majstore, pokretac zvezda-trougao sluzi za pokretanje TROFAZNOG motora, a covek je postavio pitanje u vezi pokretanja MONOFAZNOG.
Grebenjak 0-1-start je pravo resenje.
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: grebenasti startni prekidac 0-1-start

[ Pregleda: 11408 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.