Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EU birokratsko zlo

elitemadzone.org :: MadZone :: EU birokratsko zlo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13540 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon EU birokratsko zlo16.09.2013. u 19:43 - pre 129 meseci
Evo malo da se podsetimo šta to beše EU i zašto se treba priključiti u tu birokratsku porezničku zajednicu:

Citat:
Platite trošarinu za kotao i rakiju
Državna vlast dosjetila se da ni proizvođači lozovače ne bi trebali biti izvan njihove evidencije, a po mogućnosti, dobro bi bilo da ponešto uplate i u državnu blagajnu. Pa je u Zakonu o trošarinama uvela institut “malog proizvođača jakog alkoholnog pića”, a to je “svaki građanin vlasnik ili korisnik poljoprivrednog zemljišta te tvari za proizvodnju jakog alkoholnog pića koji proizvodi za vlastite potrebe
...
Na svaku sljedeću litru čistoga alkohola mora se platiti trošarina od 53 kune. Trošarina se plaća i za kotao, i to za onaj zapremnine od 40 do 100 litara 100 kuna godišnje, a za onaj zapremnine preko 100 litara 200 kuna godišnje.


Citat:
Iscurilo šljivovici bez papira
Iako je obveza prijave kotla za proizvodnju jakog alkoholnog pića za osobne potrebe na snazi još od 2010., tek su s novim Zakonom o trošarinama iz svibnja ove godine i ulaskom u Europsku uniju, ponajviše zbog straha od visokih kazni, mali proizvođači “eksplodirali”. Prijavljenih je gotovo četiri puta više nego prije tri godine, a ljuta šljiva najviše se peče u Slavoniji i Baranji.


Znači, i za sopstvene potrebe moraš plaćati državi.

Divna je ta EU.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 16.09.2013. u 20:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zlo EU birokratije i poreznika16.09.2013. u 19:59 - pre 129 meseci


http://www.eatliver.com/i.php?n=11054
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 20:17 - pre 129 meseci
Tebi je ovo novost? Kad su Bugari usli u EU, bolje da nisi isao tamo, jer su svi pi*dili sto ne mogu vise da peku rakiju za svoje potrebe ;)
U Nemackoj, koliko znam iz jednog primera, ne smes klati zivotinje kod kuce ako nemas dozvolu za klanicu :D
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 20:27 - pre 129 meseci
Nije mi novost, ali nam se približava pa rekoh da podsetim šire narodne mase šta nas čeka.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 20:39 - pre 129 meseci
Dobro da si ih upozorio.
 
Odgovor na temu

Nymeria

Član broj: 317502
Poruke: 75



+84 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 20:53 - pre 129 meseci
Pa, malo si pogresno vreneo tu vest..
Citat:
Pa je u Zakonu o trošarinama uvela institut “malog proizvođača jakog alkoholnog pića”, a to je “svaki građanin vlasnik ili korisnik poljoprivrednog zemljišta te tvari za proizvodnju jakog alkoholnog pića koji proizvodi za vlastite potrebe, i to u količini koja ne prelazi 20 litara čistog alkohola po kućanstvu godišnje”.

Znaci, mpjap je onaj koji proizvodi do 20l godisnje i mora se registrovati. Ali..
Citat:
Zakonodavac je velikodušno propisao da se na proizvedenih 20 litara čistog alkohola po kućanstvu neće plaćati trošarina. Prevedeno na jezik puka, trošarina se neće plaćati na proizvedenih 50 litara rakije lozovače od 40 posto alkohola.

Dakle, za 50 litara zestine godisnje po domacinstvu se taj porez ne placa. Meni 50l godisnje deluje sasvim dovoljno za licnu upotrebu
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 21:21 - pre 129 meseci
Litar nedeljno... Malo je to. Još kad dođe kum!
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 21:32 - pre 129 meseci
A ovo? Sa masnim rukama?



 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 21:45 - pre 129 meseci
Haha, pa pre će biti da smeš 40 litara da ispečeš (50% je OK, 40% je slaba rakija).
Oko kazana pukne jedno 5 litara, daš za Ušur još 4 i ostane ti jedva 30 litara.
Malo, kume ;)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 22:01 - pre 129 meseci
Koji Ušur?! Ne dam ja njemu ništa! Čuj, 4L za Ušura! Pa nije mi kum!
A ovo sa masnim rukama, za to treba više od litre nedeljno.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 22:04 - pre 129 meseci
Citat:
pisac:
Divna je ta EU.


Ne vidim masovnu bezaniju iz EU zbog toga sto im je divno.
Uostalom, zasto dozvoliti bilo kome da se otruje? Ako ce vec da se truje, neka se truje po propisima i da se zna da je sam drmusao ogradu....a ne da posle bude kuknjava na drzavu koja je trebalo da spreci takav slucaj...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 22:37 - pre 129 meseci
ako je to istina onda jedva cekam da udjem u EU i molim ih da hitno pozatvaraju sve kazane jer mi je pun k. rakijasa !
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 23:14 - pre 129 meseci
Citat:
Nymeria: Pa, malo si pogresno vreneo tu vest..

Dakle, za 50 litara zestine godisnje po domacinstvu se taj porez ne placa. Meni 50l godisnje deluje sasvim dovoljno za licnu upotrebu


Malo ti nisi razumeo tekst. Plaćaš porez čak i na kazan, i to na veći kazan veći porez . A 50 litara je ništa pravo da ti kažem. Pogledaj bojler od 50 litara, pa uračunaj da je izolacija bojlera nekoliko santimetara, i zamisli onda kolicni je taj kazan. To treba da traje celu godinu?

Moj ćale je pekao (dok je pekao) bar 150-250 litara rakije svake godine (zavisno kako rode šljive). I to onda stoji, ne pije se ovogodišnja rakija nego neka stara koja je bolja (jer navodno rakija je sve bolja što duže stoji - u drvenom buretu). Tako da je u podrumu bilo sigurno preko 1000 litara rakije. Rakija se i poklanja (možda i više nego što se popije), dođe rođak ili neki stari prijatelj i uvališ mu 5 litara domaće prepečenice da ponese kući. Nema boljeg poklona, za one koji piju naravno.

Ja uopšte ne pijem alkohol, ali to nema nikakve veze sa temom.

Nego, ja bih voleo da mi neko dakle objasni zašto na proizvodnju alkohola za sopstvene potrebe treba plaćati dodatni porez? Aaaaah, pa da, zato što oni koji piju domaći alkohol ne plaćaju ovaj u prodavnicama, pa država gubi na ... porezu

A treba nahraniti svu tu silnu birokratiju koja raste kao kancer.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 23:33 - pre 129 meseci
Zanimljivo je dokle ide alavost i želja za kontrolom državnih aparata: u Australiji (ako se ne varam, pročitao sam negde na Internetu pre oko godinu dana), firma ne sme u proizvodnom procesu da koristi kišnicu koju preko raznih kolektora, oluka i cevi skupi sa krovova svojih hala, već mora da plaća vodu državnoj vodovodnoj kompaniji, a sve iz razloga (kako su naveli) jer time ima prednost nad konkurencijom (a i država uzima svoju kintu, što su mudro prećutali). Naravno, ne radi se o firmi koja tu vodu koristi za proizvodnju ičega za ljudsku ili životinjsku ishranu; mislim da su vodu koristili za proces hlađenja nekih postrojenja.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo16.09.2013. u 23:40 - pre 129 meseci
Baš će neko ići po kućama i brojati flaše u špajzu, možda u nekoj drugoj zemlji, ovde teško
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo17.09.2013. u 00:42 - pre 129 meseci
@SlobaBgd

U USA je zabranjeno u pojedinim drzavama...

Citat:
Collecting rainwater now illegal in many states as Big Government claims ownership over our water

Many of the freedoms we enjoy here in the U.S. are quickly eroding as the nation transforms from the land of the free into the land of the enslaved, but what I'm about to share with you takes the assault on our freedoms to a whole new level. You may not be aware of this, but many Western states, including Utah, Washington and Colorado, have long outlawed individuals from collecting rainwater on their own properties because, according to officials, that rain belongs to someone else.

As bizarre as it sounds, laws restricting property owners from "diverting" water that falls on their own homes and land have been on the books for quite some time in many Western states. Only recently, as droughts and renewed interest in water conservation methods have become more common, have individuals and business owners started butting heads with law enforcement over the practice of collecting rainwater for personal use.

http://www.naturalnews.com/029...ction_water.html#ixzz2f6NPawo5

Miris slobode se oseca u vazduhu :)

Generalno, ekipa birokrata i politicara koja je nabubrila do nevidjenih razmera... pocela je da rovari po dzepovima onih koji nesto u zivotu rade. Kako ovde, tako i tamo. Pre ce da uvedu porez na vazduh, nego da sebe reformishu i ucine drzavu funkcionalnijom, tj. da realno bude u funkciji privrede i naroda - ovako, kako stvari stoje, ispada da "drzava postoji zbog njih", svi ostali su ovce koje treba sisati. Izrodila se bukvalno kasta za sebe, odsecena od realnosti.

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 17.09.2013. u 13:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo17.09.2013. u 08:13 - pre 129 meseci
Da li taj tekst moze da se procita na nekom drugom izvoru, osim Naturalnews?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo17.09.2013. u 08:43 - pre 129 meseci
Ja sam u vreme Nikolae Čaušeska imao prilike da boravim u Rumuniji desetak dana, i da razgovram otovreno sa običnim ljudima. Evo nekih podesećanja:

1. Ko ima svoju kokošku u dvorištu, mora svako jutro (ili svako drugo) da odnese jaje u zadrugu.
2. Ko ima svoju kravu u domaćinstvu, slično, mora SVO mleko koje se pomuze da odnese u zadrugu.
3. Ko živi u selima uz Dunav, i ima čamac (šiklju) mora uveče da odnese vesla u mesnu zajednicu, da budu noću pod ključem. (da ne bi bežali preko Dunava)
4. Ko kupi pisaću mašinu, pre prve upotrebe mora da je odnese u policiju, da ovi uzmu otisak svih slova. (Da ne bi neko anonimno pisao pisma)

Sećam se da su mi tražilii udice ! Jer, sve drugo može lako da se nadoknadi: plovak, olovo, struna. Ali dobru udicu teško možeš da napraviš amaterski. Ja im posle poslao dvestotinak udica ! To se kod nas prodavalo u kesicma po deset !

E sad, ako neko pita "kako će da kontrolišu da li je kravica dala litar više ili manje". Nikako. Naravno da, iako ne sme, domaćin zadrži za sebe malo mleka, jaja i slično. Ali je pri tom svesan da krši zakone i da može da robija. A i vlast zna da ovaj krši zakone, ali dok ćuti pognute glave - ne diraju ga. Ako se nekad za nešto pobuni, samo izvuku spremljenu presudu iz fijoke "Kriv je jer je zadržavao mleko i jaja".

Sve u svemu ZLO je napravilo krug od 360 stepeni. Od potpunog nadgledanja u diktaturi došlo se do potpunog nadgledanja u demokratiji.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 17.09.2013. u 10:07 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo17.09.2013. u 08:48 - pre 129 meseci
@3Way, mogao bi da probas Google search?

http://rt.com/usa/rain-water-harrington-oregon-439/

http://www.foxnews.com/leisure...al-reservoirs-on-his-property/

http://www.kpic.com/news/local...ater-reservoirs-164206356.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Rainwater_harvesting#Present_day

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: EU birokratsko zlo17.09.2013. u 11:37 - pre 129 meseci
Nek seljaci prave vino. Zdravije je od te brlje koju svi piju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: EU birokratsko zlo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13540 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.