Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2424891 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.11.2015. u 17:04 - pre 103 meseci
Citat:
Hyperion88:
Nisam nasao temu o commo 15kw peci pa moram napisati ovde, porucio sam pec ali proizvodnja ce biti gotova 20.11
Majstor mi je sracunao da mi je potrebno oko 65 ovih rebara https://www.kupujemprodajem.co...CENA-AKCIJA-17592833-oglas.htm to je nesto jace od 12kw
Takodje sam proverio na http://www.termometal.hr/izracun-snage-radijatora za 85m2 treba 15,38kw u koliko imate objekat (kuću) s termo-izolacijom i PVC stolarijom vrijednosti možete smanjiti do 20% , sto mu dodje na 12kw
, u tehnickim karakteristikama snaga peci zracenjem je 2,5 kW a snaga predata vodi je 13 kW to je kad radi na maximumu. Posto sam vec oduzio pitanja su sledeca: Da li da uzmem commo21kw hoce li mi biti manja potrosnja peleta, i jos jedna stvar razlika kod ovih peci je stepen iskoriscenja kod commo 15kw92% a kod commo21kw86% ne razumem se u to ali ako pogledamo da od 5t peleta 86% bude iskorisceno to znaci 700kg otpad, matematicki, a od 5t peleta 92% 400kg. Ali opet kazem ne razumem se u to, zato i pisem ovde. Iz Alfa-Plam-a na ovo pitanje nisam dobio odgovor...

Evo ih TEHNIČKE KARAKTERISTIKE PEĆI:

Za commo 15kw :

http://www.alfaplam.rs/upload/...es/2015_10/COMMO_15_srpski.pdf

i za commo21kw :

http://www.alfaplam.rs/upload/...OMMO_na_srpskom_25_11_2014.pdf

Hvala unapred

Vase potrebe ce sasvim zadovoljiti commo 15 a kupovina 21 za tu kvadraturu bi bila cist promašaj....ja koristim 15 i sasvim sam zadovoljan,grejem oko 85 m2 dobro izolovanog prostora i za sada sve radi kao sat....naravno daleko manju potrošnju ce imati commo 15 sto takođe nije bezznačajno
 
Odgovor na temu

Commovac

Član broj: 331086
Poruke: 46



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.11.2015. u 17:21 - pre 103 meseci
@Commo 15bb
Pitanje svih mojih pitanja je:Da li vam se cuje rad puza a posebno da li motor od puza dodiruje oplatu od pozadi i stvara ludacku vibraciju koju je serviser bezuspesno pokusao da resi sa gumenim podloskama pod srafovima
 
Odgovor na temu

Commovac

Član broj: 331086
Poruke: 46



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.11.2015. u 17:29 - pre 103 meseci
Moje pitanje svih pitanja je:Da li Vam motor od puza dodiruje pozadi metalnu oplatu i onda zuji,a oplata se zatrese kao luda i stvara grozan zvuk?Serviser mi je to pokusao resiti sa gumenim podloskama ispod srafova,ali bezuspesno
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.11.2015. u 20:10 - pre 103 meseci
Citat:
kecmanm:
Predjosmo i mi na grejanje na pelet i za sada smo zadovoljni.
Sve funkcionise kako teba ali evo malo smo experimentisali sa podesavanjima jer uvideh da je kod nas sve dosta vise podeseno nego sto se caska ovde po forumu koji smo dobro izucili i kroz vase ranije prepiske resili neke nedoumice. Za sada smo zadovoljni potrosnjom mada jos uvek nemamo pravu sliku jer ne grejemo po ceo dan jer realno nemamo potrebe za tim jos uvek. Videcemo sada sa ovim izmenama u podesavanjima kako cemo trositi pelet ali kao sto @zoran.mika ranije rece malo strpljenja i dobar pelet i nece biti problema :)
Elem doticnog gospodina hocu da pozdravim jer su nam njegove prepiske i saveti drugima bas bili od koristi. Alfa bi mogla da mu da neki procenat sto nam pomaze ;)
Da se odmorismo od secanja drva na drugi sprat odmorismo se a kako cemo biti zadovoljni do kaja zime videcemo.
Za sada smo odmorni ,zadovoljni i zagrejani :D
Pozdrav iz Nisa


Pre svega hvala na pozdravu i ja vas puno pozdravljam i zelim vam toplu i ugodnu zimu u vasem domu,svi clanovi foruma su tu da pomognu jedni drugima i da maximalno izvucemo iz nasih pecki,ovaj vid grejanja je u odnosu na drva zlatooo,a sto se tice procenta trebalo bi svim prisutnima na forumu i Alfa i Mbs da plati procenat,dok bi mi cekali na servisere svi od reda bi se smrznuli hahaha.

 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.11.2015. u 23:41 - pre 103 meseci
Citat:
Commovac:
Moje pitanje svih pitanja je:Da li Vam motor od puza dodiruje pozadi metalnu oplatu i onda zuji,a oplata se zatrese kao luda i stvara grozan zvuk?Serviser mi je to pokusao resiti sa gumenim podloskama ispod srafova,ali bezuspesno

To su decije bolesti koje se nazalost pojavquju ali je lako resivo...na metalnu oplatu iznutra na 2-3 mesta po sredini zalepite presovani sundjer debljine da tek malo nategne oplatu i problem resen.tako sam ja resio i sada se ne cuje apsolutno nista.kada radi ne cuje se...sto se tice podešavanja,nisam siguran da ste vi o tome pisali ali u svakom slučaju ako ih menjate/sto ne bih preporucio/upišite fabrička podešavanja radi eventualnog vraćanja na iste..a obično tako bude na kraju.Inače parametri uopšte nisu isti kao kod ostalih peci i nemojte da vas zavaravaju sa tim napravicete haos koji je posle tesko srediti.Ove peci ipak nisu konstrukcijiski iste iako svi misle da jesu.Do sada su radjene samo za izvoz a od skoro je rade i za nase tržište,mada sam je preko debelih veza dobio u avgustu kada sam je instalirao.
Radio sam ranije na sistemima grejanja tako da manje više nema nepoznanica,pa šta kod treba javite,rešićemo.Fabrički parametri se mogu MINIMALNO korigovati ali zaista MINIMALNO jer su zaista izbalansirani do perfekcije.Ako budete zainteresovani napisaću vam te parametre ali to su svega 2-3 parametra sve ostalo remeti rad peci....
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno03.11.2015. u 23:57 - pre 103 meseci
Citat:
Commovac:
Najvaznije mi je bilo da li moze da se pomeri temperatura kada ce pec da ide na gasenje(hold request) jer nemam eksterni WiFi termostat pa pec moze da se ugasi kada zadata temperatura predje 4 stepena na gore i u kotlu i u prostoriji,a to je nemoguce,tako da pec stalno radi.Drugu stvar mi kaze da ne moze da se steluje vlaznost peleta,a burazeru je serviser prosle godine to stelovao

Može to sve da se uradi,može i da se smanji raspon od 4 C,ali shvatite svaki prekid rada manji od tri sata ne cini nikakvu uštedu jer ce u prvom narednom potrošiti koliko i da je radila ta tri sata u modulat režimu.Jer ako vam je prostor koji grejete iole izolovan raspon od +-4C pa i +-2C je veliki,jer ne bi trebalo da dolazi do tolike oscilacije u temperaturi u grejanom prostoru....e sad sonda za merenje sobne temperature/odnosno kabal sa zadnje strane peci sprovedite sto niže u cošak peci izbegavajuci blizinu dimovodnih cevi kao i izlaznog i povratnog voda a u cilju sto tacnijeg ocitavanja temperature.Pri dnu peci sonda ce vam ocitavati temperaturu koja je oko 2-2,5 C manja od stvarne ali je mnogo konstantnija i samim tim pec ce pravilnije raditi.A što se tice stelovanja vlažnosti peleta,nažalost ta opcija nepostoji kod ovog modela.Postoji kod modela Dino ali to sam procesor meri vlažnost i spram toga sam menja parametre.U vašem slucaju te opcije nema...
 
Odgovor na temu

Commovac

Član broj: 331086
Poruke: 46



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 10:01 - pre 103 meseci
[quote]commo15 bb:
Citat:
Commovac:
Moje pitanje svih pitanja je:Da li Vam motor od puza dodiruje pozadi metalnu oplatu i onda zuji,a oplata se zatrese kao luda i stvara grozan zvuk?Serviser mi je to pokusao resiti sa gumenim podloskama ispod srafova,ali bezuspesno

To su decije bolesti koje se nazalost pojavquju ali je lako resivo...na metalnu oplatu iznutra na 2-3 mesta po sredini zalepite presovani sundjer

Decije bolesti ili ne,ali kupili smo novu stvar od 143000 i ona radi kao prekrupac i treba da se snalazimo sa raznim lepljenjima :(
Sinoc mi je bio serviser sa svojim resenjem koje je za sada zadovoljavajuce.Skroz po peci kuda se srafi oplata zalepio je gumenu traku(Jedno parce i na glavu motora od puza) za izolaciju stolarije i umanjio je cujnu vibraciju za 90%.Ali i dalje me nervira zujanje motora puza ili samog puza.Ne mogu da zamislim da mi je pec u dnevnom boravku.Kada je sinoc serviser otvorio pec video sam da se motor od puza pomera i da nije fiksiran.Kao da treba da je zakacen sa dva srafa,a zakacen je sa jednim.On mi rece da to mora tako,ali...I zaboravih da doda,na trecem dzaku mi se puz zaglavio sa peletom i morao sam sve prazniti i oslobadjati puza od ni sam ne znam cega :( jer nista nisam izvadio osim peletne prasine koju je sam puz napravio.Zato i sumnjam u teoriju da motor puza mora da se pomera(nisam masinac)
 
Odgovor na temu

Commovac

Član broj: 331086
Poruke: 46



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 10:17 - pre 103 meseci
Može to sve da se uradi,može i da se smanji raspon od 4 C,ali shvatite svaki prekid rada manji od tri sata ne cini nikakvu uštedu jer ce u prvom narednom potrošiti koliko i da je radila ta tri sata u modulat režimu.Jer ako vam je prostor koji grejete iole izolovan raspon od +-4C pa i +-2C je veliki,jer ne bi trebalo da dolazi do tolike oscilacije u temperaturi u grejanom prostoru....

Hvala.apsolutno mi je ovo sada razumljivo.Ja se poveo za bratovom peci Commo21 koja zahvaljujuci externom wifi termometru se mal,mal pa gasi jer je raspon 0,3 stepena

e sad sonda za merenje sobne temperature/odnosno kabal sa zadnje strane peci sprovedite sto niže u cošak peci izbegavajuci blizinu dimovodnih cevi kao i izlaznog i povratnog voda a u cilju sto tacnijeg ocitavanja temperature.Pri dnu peci sonda ce vam ocitavati temperaturu koja je oko 2-2,5 C manja od stvarne ali je mnogo konstantnija i samim tim pec ce pravilnije raditi.

Vec odradjen tako.Za sada sam nasao neki rezim za ovakvo vreme:Kada se zagreje prostor,sa 5 spustim na 3,temperatura gde je kotau u predsoblju je nastelovana na 24,a voda u kotlu 55 i dobar deo rada mi radi na modulate rezimu

A što se tice stelovanja vlažnosti peleta,nažalost ta opcija nepostoji kod ovog modela.Postoji kod modela Dino ali to sam procesor meri vlažnost i spram toga sam menja parametre.U vašem slucaju te opcije nema...
[/quote]
Znaci prosle godine je serviser lagao brata,namecuci se da dodje ukoliko promeni pelet.Mada to nije bio zvanicni Alfin serviser
 
Odgovor na temu

Hyperion88

Član broj: 331023
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 10:37 - pre 103 meseci
Citat:
commo15 bb:
Citat:
Hyperion88:
Nisam nasao temu o commo 15kw peci pa moram napisati ovde, porucio sam pec ali proizvodnja ce biti gotova 20.11
Majstor mi je sracunao da mi je potrebno oko 65 ovih rebara https://www.kupujemprodajem.co...CENA-AKCIJA-17592833-oglas.htm to je nesto jace od 12kw
Takodje sam proverio na http://www.termometal.hr/izracun-snage-radijatora za 85m2 treba 15,38kw u koliko imate objekat (kuću) s termo-izolacijom i PVC stolarijom vrijednosti možete smanjiti do 20% , sto mu dodje na 12kw
, u tehnickim karakteristikama snaga peci zracenjem je 2,5 kW a snaga predata vodi je 13 kW to je kad radi na maximumu. Posto sam vec oduzio pitanja su sledeca: Da li da uzmem commo21kw hoce li mi biti manja potrosnja peleta, i jos jedna stvar razlika kod ovih peci je stepen iskoriscenja kod commo 15kw92% a kod commo21kw86% ne razumem se u to ali ako pogledamo da od 5t peleta 86% bude iskorisceno to znaci 700kg otpad, matematicki, a od 5t peleta 92% 400kg. Ali opet kazem ne razumem se u to, zato i pisem ovde. Iz Alfa-Plam-a na ovo pitanje nisam dobio odgovor...

Evo ih TEHNIČKE KARAKTERISTIKE PEĆI:

Za commo 15kw :

http://www.alfaplam.rs/upload/...es/2015_10/COMMO_15_srpski.pdf

i za commo21kw :

http://www.alfaplam.rs/upload/...OMMO_na_srpskom_25_11_2014.pdf

Hvala unapred

Vase potrebe ce sasvim zadovoljiti commo 15 a kupovina 21 za tu kvadraturu bi bila cist promašaj....ja koristim 15 i sasvim sam zadovoljan,grejem oko 85 m2 dobro izolovanog prostora i za sada sve radi kao sat....naravno daleko manju potrošnju ce imati commo 15 sto takođe nije bezznačajno


Prvenstveno, hvala na odgovoru

Imam jos jedno pitanje za vas, a to je u vezi radijatora, 65 ovih rebara https://www.kupujemprodajem.co...CENA-AKCIJA-17592833-oglas.htm to je nesto jace od 12kw da li smanjiti broj u prostoriji gde je pec, i za koliko? Ustvari sad dok sam kucao setio sam se posto imamo slican prostor za grejanje koliko otprilike peleta mislite da cete utrositi?
 
Odgovor na temu

sheka987

Član broj: 331109
Poruke: 9
*.google.com.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 12:33 - pre 103 meseci
Pozdrav svima,
@kalisko
Procitao sam vas post na ovom forumu gde ste rekli da pokusavate da ugradite neki eksterni termostat, na alfa plam commo 21. Da li ste uspeli u tome? Ja koliko sam do sada pročitao, ova pec nema mogućnost nadogradnje sobnog termostata, a meni bi nešto tako bas trebalo, posto pec planiram da stavim u lokalu, a sobni termostat bih stavio u dnevnoj sobi, da mi tu meri temperaturu prostorije, i isključuje pec na osnovu te temperature.
Molim vas odgovorite mi.

@Commovac
Takodje isto pitanje i za vas, kažete da vas brat im eksterni termostat.
Kako, koji itd?
Molim vas napišite mi neke informacije o tome.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

pei75
...
...
...

Član broj: 331114
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 18:46 - pre 102 meseci
Nakon odluke da se iskljucim sa elektro kotla, odlucio sam se , nazalost, za "Commo 15" i tu krece sijaset problema. Pec pustena u rad 20.10. i nakon sat vremena rada, uz nesnosnu buku i vibraciju, sa odlaskom servisera, oglasava se alarm da nema peleta u lozistu. Sve je to oznacilo pocetak paklenih muka u pokusajima da posteno placen proizvod bude tehnicki ispravan. Nebrojene zalbe i mejlovi, korak od upucivanja prigovora i reklamacije - bila su vezana za dva kljucna problema. Motor puza je preblizu zadnjeg poklopca i prilikom rada prenosi buku, skripu i vibracije. Receno mi je da je u pitanju sistemski problem, koji su otklonili sa gumenim podloskama (otklanjanje nije bilo za mene vizuelno prihvatljivo, tako da nanovo ocekujem dolazak servisera). Drugi goruci problem, da budem sarkastican, ticao je se osnovnog - naime, nije bilo dotura peleta i pec nije mogla da da startuje, a kamoli da radi. Nova pec i ne vrsi osnovnu funkciju. Nije bila ni u eksploataciji, vec nije ni mogla da radi. Da skratim pisanije, ne podsecajuci se silnih prezivelih muka, dolaskom servisera to je reseno i tako posle dve sedmice dobih pec koja radi. Na sastavu puza i komore fabricki je nanet silikon koji jednostavno stvara cep i pelet ne dolazi do lozista. I za to su mi u njihovom call centru rekli da je ucestala primedba. Otklanjanje se izvrsilo skalpelom, ko ima taj problem - lako ce primetiti, uvlacenjem duzeg metalnog predmeta, da je taj pomenuti spoj oblozen necim gumiranim, tj.silikonom. I ja sam bio u zabludi da puz zaglavljuje, svasta radio, itd.. Za ova dva problema licno sam video kod servisera mejlove kojim ih obavestavaju o ova dva problema i nacinima resavanja.
Dakle, u pitanju su dva velika sistemska problema - korisnici ove peci, pouceni mojim iskustvom, obratite paznju!
Uz izvinjenje zbog preopsirnosti (mali je ovo post, kolika je muka i bruka oko nove peci bila), nadam se, ipak, razmeni pozitivnih iskustava.
...
 
Odgovor na temu

Commovac

Član broj: 331086
Poruke: 46



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 19:02 - pre 102 meseci
@Commovac
Takodje isto pitanje i za vas, kažete da vas brat im eksterni termostat.
Kako, koji itd?
Molim vas napišite mi neke informacije o tome.
Pozdrav[/quote]

Sada sam isao kod brata i nije tu,a ne zna napamet koji je.Uglavnom ga je kupio kod iste firme koja mu je kotao i prodala(Simon Valjevo)
Na njemu steluje sve kao i na samoj peci samo sa tom razlikom sto nasteluje da se pec ugasi/upali kada temperatura u sobi bude + ili- 0,3stepena
 
Odgovor na temu

Commovac

Član broj: 331086
Poruke: 46



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 19:07 - pre 102 meseci
Citat:
pei75:
Nakon odluke da se iskljucim sa elektro kotla, odlucio sam se , nazalost, za "Commo 15" i tu krece sijaset problema. Pec pustena u rad 20.10. i nakon sat vremena rada, uz nesnosnu buku i vibraciju, sa odlaskom servisera, oglasava se alarm da nema peleta u lozistu. Sve je to oznacilo pocetak paklenih muka u pokusajima da posteno placen proizvod bude tehnicki ispravan. Nebrojene zalbe i mejlovi, korak od upucivanja prigovora i reklamacije - bila su vezana za dva kljucna problema. Motor puza je preblizu zadnjeg poklopca i prilikom rada prenosi buku, skripu i vibracije. Receno mi je da je u pitanju sistemski problem, koji su otklonili sa gumenim podloskama (otklanjanje nije bilo za mene vizuelno prihvatljivo, tako da nanovo ocekujem dolazak servisera). Drugi goruci problem, da budem sarkastican, ticao je se osnovnog - naime, nije bilo dotura peleta i pec nije mogla da da startuje, a kamoli da radi. Nova pec i ne vrsi osnovnu funkciju. Nije bila ni u eksploataciji, vec nije ni mogla da radi. Da skratim pisanije, ne podsecajuci se silnih prezivelih muka, dolaskom servisera to je reseno i tako posle dve sedmice dobih pec koja radi. Na sastavu puza i komore fabricki je nanet silikon koji jednostavno stvara cep i pelet ne dolazi do lozista. I za to su mi u njihovom call centru rekli da je ucestala primedba. Otklanjanje se izvrsilo skalpelom, ko ima taj problem - lako ce primetiti, uvlacenjem duzeg metalnog predmeta, da je taj pomenuti spoj oblozen necim gumiranim, tj.silikonom. I ja sam bio u zabludi da puz zaglavljuje, svasta radio, itd.. Za ova dva problema licno sam video kod servisera mejlove kojim ih obavestavaju o ova dva problema i nacinima resavanja.
Dakle, u pitanju su dva velika sistemska problema - korisnici ove peci, pouceni mojim iskustvom, obratite paznju!
Uz izvinjenje zbog preopsirnosti (mali je ovo post, kolika je muka i bruka oko nove peci bila), nadam se, ipak, razmeni pozitivnih iskustava.


Izgleda de cemo morati da otvorimo posebnu temu o Commo 15.Kuda ste gurali metalnu zicu da bi osetili silikon?Kako je Vas serviser resio problem vibracije i da li Vam se cuje zujanje puza priliko ubacivanja peleta?Ja sam posle dva dana i jednog potrosenog dzaka imao problem sa zaglavljivanjem puza koji je prosto drobio pelet,pa sam celu kosaru ispraznio i malo po malo cistio i pustao pec u rad itek od treceg puta pokrenuo je
 
Odgovor na temu

pei75
...
...
...

Član broj: 331114
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 20:11 - pre 102 meseci
@Commovac
Kroz pravougaoni otvor, unutar peci, otkuda i dolazi pelet, uzmite, npr. duzi srafciger i dodirujte ivice tog otvora. Dodir metala o metal jasno ce se cuti, dok je kod mene taj zvuk bio prigusen zbog iscurelog silikona koji je stvarao cep, nema dotoka peleta, nema paljenja, nema rada. Dakle, posvetite paznju ovom problemu, moze biti da je kod Vas istovetna situacija.
Problem sa bukom i vibracijom resen je improvizacijom u vidu postavljanja gumenih podloski ispod zavrtnjeva na zadnjem poklopcu. Kod mene je to imalo efekta, mada ja i dalje cujem to, ali u dosta manjem obimu. Takodje, sve to izgleda vizuelno dosta aljkavo, sa cime se i serviser saglasio, te obecao novi dolazak da to proba lepse da odradi. Da, cuje se zujanje puza, dobio sam od servisera standardan odgovor da je to tako normalno.
Dva problema koje sam naveo su mi u nebrojenim pozivima i potvrdjena u korisnickom centru, takodje sam video i mejlove koje je serviser dobio u kojima im predocavaju problem i sugerisu nacin resavanja.
Razlog mog aktiviranja na ovom forumu odnosi se iskljucivo na zelju da nekome pomognem da ne prodje kroz silne muke poput mene.
...
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 20:50 - pre 102 meseci
Citat:
Hyperion88:
Citat:
commo15 bb:
Citat:
Hyperion88:
Nisam nasao temu o commo 15kw peci pa moram napisati ovde, porucio sam pec ali proizvodnja ce biti gotova 20.11
Majstor mi je sracunao da mi je potrebno oko 65 ovih rebara https://www.kupujemprodajem.co...CENA-AKCIJA-17592833-oglas.htm to je nesto jace od 12kw
Takodje sam proverio na http://www.termometal.hr/izracun-snage-radijatora za 85m2 treba 15,38kw u koliko imate objekat (kuću) s termo-izolacijom i PVC stolarijom vrijednosti možete smanjiti do 20% , sto mu dodje na 12kw
, u tehnickim karakteristikama snaga peci zracenjem je 2,5 kW a snaga predata vodi je 13 kW to je kad radi na maximumu. Posto sam vec oduzio pitanja su sledeca: Da li da uzmem commo21kw hoce li mi biti manja potrosnja peleta, i jos jedna stvar razlika kod ovih peci je stepen iskoriscenja kod commo 15kw92% a kod commo21kw86% ne razumem se u to ali ako pogledamo da od 5t peleta 86% bude iskorisceno to znaci 700kg otpad, matematicki, a od 5t peleta 92% 400kg. Ali opet kazem ne razumem se u to, zato i pisem ovde. Iz Alfa-Plam-a na ovo pitanje nisam dobio odgovor...

Evo ih TEHNIČKE KARAKTERISTIKE PEĆI:

Za commo 15kw :

http://www.alfaplam.rs/upload/...es/2015_10/COMMO_15_srpski.pdf

i za commo21kw :

http://www.alfaplam.rs/upload/...OMMO_na_srpskom_25_11_2014.pdf

Hvala unapred

Vase potrebe ce sasvim zadovoljiti commo 15 a kupovina 21 za tu kvadraturu bi bila cist promašaj....ja koristim 15 i sasvim sam zadovoljan,grejem oko 85 m2 dobro izolovanog prostora i za sada sve radi kao sat....naravno daleko manju potrošnju ce imati commo 15 sto takođe nije bezznačajno


Prvenstveno, hvala na odgovoru

Imam jos jedno pitanje za vas, a to je u vezi radijatora, 65 ovih rebara https://www.kupujemprodajem.co...CENA-AKCIJA-17592833-oglas.htm to je nesto jace od 12kw da li smanjiti broj u prostoriji gde je pec, i za koliko? Ustvari sad dok sam kucao setio sam se posto imamo slican prostor za grejanje koliko otprilike peleta mislite da cete utrositi?

-Pa evo po nekom proracunu koji sam radio i meni je neka nominalna snaga potrebna bila oko 10,5 kw,stim sto imam u radijatorima oko 12,5 kw toplotne snage... i mogu vam reci da sam prezadovoljan jer snage ima na izvoz sa takvom postavkom,stoga slobodno mozete staviti taj broj jer od tog viska vas glava nece boleti...a u prostoriji gde je pec isto tako stavite radijator koji ste predvideli samo sa termoglavom tako da ga mozete podesavati prema potrebama...
-sto se tice peleta uzeo sam 2,5 tone i mislim da ce to biti sasvim dovoljno...ali to zavisi umongome od kvaliteta peleta.Ja grejem vec od 9.oktobra...neka okvirna racunica vam 6 meseci/180 dana/ po 1 dzaka peleta..naravno u prelaznom periodu vam nece trebati toliko ali okvirna racunica je otprilike ta....

[Ovu poruku je menjao commo15 bb dana 04.11.2015. u 23:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao commo15 bb dana 04.11.2015. u 23:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kecmanm
Nis

Član broj: 331101
Poruke: 136
*.dynamic.vipmobile.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 21:13 - pre 102 meseci
Jedno pitanje i pomoc. Ima li neko konkretn podesavanja za Alfa Plam Luca

Kada se udje kroz glavni meni u ppdmeni 4 onda se javlja lista podesavanja od Pr1 do Pr28 ali ne znamo sta koja stavka znaci jer ispod svake oznake samo stoji broj u vidu minuta sekundi ili stepeni ili cistog broja ali ne mogu da pronadjem nigde sta sta znaci. Ako neko zna neka ispise ako moze. Hvala umapred
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2015. u 22:11 - pre 102 meseci
Posto to nije pec za etazno grejanje jedino bih mogao da pokusam da pomognem da fotografisete sve to pa da pojasnimo sta je sta,ovako napamet ne znam kako bih pomago,ili redom ispisite na postu sve kako pise i vrednosti pa cu pokusati da vam uradim prevod
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2015. u 00:26 - pre 102 meseci
[quote]Commovac:
Citat:
commo15 bb:
Citat:
Commovac:
Moje pitanje svih pitanja je:Da li Vam motor od puza dodiruje pozadi metalnu oplatu i onda zuji,a oplata se zatrese kao luda i stvara grozan zvuk?Serviser mi je to pokusao resiti sa gumenim podloskama ispod srafova,ali bezuspesno

To su decije bolesti koje se nazalost pojavquju ali je lako resivo...na metalnu oplatu iznutra na 2-3 mesta po sredini zalepite presovani sundjer

Decije bolesti ili ne,ali kupili smo novu stvar od 143000 i ona radi kao prekrupac i treba da se snalazimo sa raznim lepljenjima :(
Sinoc mi je bio serviser sa svojim resenjem koje je za sada zadovoljavajuce.Skroz po peci kuda se srafi oplata zalepio je gumenu traku(Jedno parce i na glavu motora od puza) za izolaciju stolarije i umanjio je cujnu vibraciju za 90%.Ali i dalje me nervira zujanje motora puza ili samog puza.Ne mogu da zamislim da mi je pec u dnevnom boravku.Kada je sinoc serviser otvorio pec video sam da se motor od puza pomera i da nije fiksiran.Kao da treba da je zakacen sa dva srafa,a zakacen je sa jednim.On mi rece da to mora tako,ali...I zaboravih da doda,na trecem dzaku mi se puz zaglavio sa peletom i morao sam sve prazniti i oslobadjati puza od ni sam ne znam cega :( jer nista nisam izvadio osim peletne prasine koju je sam puz napravio.Zato i sumnjam u teoriju da motor puza mora da se pomera(nisam masinac)

-puz kao celina ima jedan deo koji je fiksan i jedan deo koji de krece odnosno beskonacno vreteno koje vrši dotur peleta tako da zaista ne znam sa koliko srafova je fiksiran ali pogledacu kod mene.a ovaj problem sa glavljenjem istog...pokusajte da nadjete dzak drugog peleta koji je neko od poznanika vec koristio i koji se pokazao kao dobar.mislim da je pelet krivac u vasem slucaju a najlakse to proveriti je probati drugi pelet.jer kod nas nazalost ima zaista mnogo djubreta na tržistu...
 
Odgovor na temu

sheka987

Član broj: 331109
Poruke: 9
37.19.105.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2015. u 07:27 - pre 102 meseci
@commovac
Pokusao sam da nadjem firmu Simon Valjevo, ali nemaju websajt. Jel mozes molim te kad budes imao vremena da se malo vise raspitas kod brata, pa mi javi ovde.
I neki kontakt te firme.
Jel mi pricamo o istoj peci, alfa plam commo 21kw?
Nekako mi nelogicno da je njemu uspelo da poveze eksterni termostat. Do skoro sam citao da nikome nije uspelo. Jel to zicni ili bezicni termostat?
Koje je marke, jel moze neki link?
Hvala puno...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2015. u 08:16 - pre 102 meseci
@sheka987

Kako sam ja pogledao na semama ploce kontrolora alfe commo 21. i alfe commo compact i Mbs 18. i Mbs 25. i 35.kw postoji mogucnos povezivanja spoljnog termostata i kontakt se nalazi pored senzora ambijetalne temperature i senzora temperature vode,koliko sam video te ploce su iste koje se ugradjuju u ove modele, e sada dali je moguce da se prikaci sobni termostat na Alfi commo 21. i Mbs 18.kw koje pored vode greju i vazduh ne znam ali sam sto posto siguran da je moguce povezati sobni termostat na Alfa commo compact i Mbs 25.kw i 35.kw jer one samo greju vodu i to samo termostat koji radi na principu prekidaca (obican termostat kao na termoakumulacionoj peci) bez svog napajanja jer napajanje dobija preko ploce da ne bi doslo do crkavanja iste

[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 05.11.2015. u 10:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2424891 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.