Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2405192 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Đakprvak
Željko Šarić
Zemun

Član broj: 338895
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno25.11.2018. u 12:43 - pre 65 meseci
Citat:
Coa_25:
Đakprvak, na čemu novi softver, i ja imam isti bežični, ali je opseg + - 0,3C?
Ako možeš da mi objasniš malo, i ja sam ga uzeo ove jeseni.

Nešto si pogrešno protumačio
Taj opseg koji si naveo je opseg kalibracije +_ 03.
Da bi video kolika ti je osetljivost pritisni SET i zadrži taster u isto vreme pritisni tastre MODE pojaviće se blinkajući broj idi na taster (+) plus i pritiskaj ga i videćeš do kog broja ide, pa podesi koji tebi odgovara.

[Ovu poruku je menjao Đakprvak dana 25.11.2018. u 14:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Đakprvak dana 25.11.2018. u 14:14 GMT+1]
Commo 15
Kuća: prizemlje 40m2, peć
plus
30 rebara global 60
exp. posuda 18l .
Sprat 55m2 60 rebara global
60 izolacija zidova spolja
10cm. 3k ESBE VTC 512 60c.
4 termo glave kaleffi .
Bežični sobni termostat
cotherm C7rf. pvc stolarija na
celoj kući.
Odžak zidan elementima
visina 9m promer 16cm.
Commo 15 proizvedena
oktobar
2017.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno25.11.2018. u 20:14 - pre 65 meseci
Citat:
STARS1:
@ zoran, znam da je maks nesto o tome pisao ali nisam bas siguran koliko je to ozvodljivo, najbolje bi bilo da se sto softverski resi...


Jeste najbolje da je softverski . Ali ako neko od vas ne zeli vise da ceka softversko resenje za pumpu , da krene sa recimo ga 35 stepena a da se ugasi momentalno kada i sam kotao , moze malo da "uprlja" ruke i odradi ono sto sam ja .
Dao sam potpuno objasnjenje sta i kako , semu na izvolite , pa samo napred .
Rezultat je fantastican , i vredi svake pare , a najbitnije je da kosta samo za taj jedan rele ,ja ga platio 1300 , i jos jedan preklopnik , to je sve !!
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno25.11.2018. u 20:27 - pre 65 meseci
@Goran St.
Pre svega pozdrav za kolegu !!! (ne misli se na pelet ili kotao ;D ).
Verovatno si urednik foruma/sajta sa mog profila ??

Retko me ima na forumu jos od prosle sezone zbog obima raznih poslova i nedostatka slobodnog vremena , a u medjuvremenu se i ponakupi broj stranica - pa dok se sve procita ... muka ziva .
Inace ove nase mladje kolege / Vojkan,Stars,Tomytom,Miruda... braca po kotlovima / pocinju da rade-savetuju odlicno novajlije , pa dobro dodje da im se polako prepusti dodatna obaveza koju smo sami sebi nametnuli . Jedino je Zoki (kao veteran) jos neumoran . Sad razumem kad su govorili da na mladjima svet ostaje :D , i dobro je da je tako .
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net57-37-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno25.11.2018. u 21:14 - pre 65 meseci
@ Felipe
Nemoj da nas ostavljaš...😋 Šalim se

Tvoj doprinos je i te kako pomogao mnogima i još će pomoći sledećim novajlijama. Ostavio si pečat u ovoj temi pored kolega koji su i dalje aktivni. Verujem da nas i ostali veterani povremeno prate, ali kao što reče.. na mlađima svet ostaje. Svi smo mi tu jedni za druge... Ko kako ima vremena... Neka izvoli
Pozdrav
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

Goran St.
Stanojević Goran
Smederevska Palanka
Pcelar
Smederevska Palanka

Član broj: 339237
Poruke: 12
*.gprswap.mts.telekom.rs.

Sajt: www.pcelarstvo-stanojevic..


+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 09:24 - pre 65 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
@Goran St.
Pre svega pozdrav za kolegu !!! (ne misli se na pelet ili kotao ;D ).
Verovatno si urednik foruma/sajta sa mog profila ??

Retko me ima na forumu jos od prosle sezone zbog obima raznih poslova i nedostatka slobodnog vremena , a u medjuvremenu se i ponakupi broj stranica - pa dok se sve procita ... muka ziva .
Inace ove nase mladje kolege / Vojkan,Stars,Tomytom,Miruda... braca po kotlovima / pocinju da rade-savetuju odlicno novajlije , pa dobro dodje da im se polako prepusti dodatna obaveza koju smo sami sebi nametnuli . Jedino je Zoki (kao veteran) jos neumoran . Sad razumem kad su govorili da na mladjima svet ostaje :D , i dobro je da je tako .

Jeste tog foruma. Ali kao i ti zbog velikog obima posla sti privatnog sto profesionalnog ni ja nemam vremena za forum, ali ovde uredno provodim bar po 2 sata dnevno.
Goxy
 
Odgovor na temu

mefistofelos

Član broj: 215659
Poruke: 32

Sajt: ugoran.com


Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 10:38 - pre 65 meseci
Cao svima

Juce sam ceo dan proveo cackajuci oko kotla ali nisam uspeo da ga upalim...

Ja sumnjam da mi je crko senzor dimovodnih gasova ali ono, nisam siguran 100%.

ispisao sam detaljno problem ovde, da ne prekucavam sad... https://www.peletqa.com/768/ne...ovodnih-gasova-alfa-plam-kotlu

u sustini, pomoglo bi mi ako bi neko od vas bacio pogled na temperaturu dimovodnih gasova i rekao mi kako se taj senzor ponasa.

Da li prikazuje konstantno istu temperaturu kada proveravate temperatuur dimovodnih gasova ili izgleda poput nekog generatora nasumicnih brojeva pa ispaljuje cas 7 cas 30 cas 15 stepeni...

https://photos.app.goo.gl/TNjfUgbVx2aBLt8B6

evo ovde snimka, prvih 30 sekundi.
uvek je slicno, i kada se pali i kada se gasi (u ovom slucaju) kotao... jako retko predje 40 a kada predje izleti no pellet error.
Sve o Peletu na jednom mestu [PeletQA]: http://www.peletqa.com/
Ocenite pelet: http://www.peletqa.com/kvalitet-peleta
 
Odgovor na temu

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 11:17 - pre 65 meseci
@mefistofelos

Kotao u garanciji?

Ako nije , moraš ga potpuno rasturiti da dođeš do ploče sa elektronikom. Problematična sonda se nalazi u kućištu ventilatora a na ploču je vezana kablićem koji ulazi na luster kleme glavne ploče. Sonda je inače termopar i možda nije crkla nego gubi kontakt na tim klemicama ili je potpuno zamalterisana pepelom. Ako je crkla može se zamjeniti sa bilo kojom sličnom ( jedino se može desiti da pomalo laže temperaturu) .
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net9-37-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 11:37 - pre 65 meseci
@mefistofelos
Gorane,
Dobar način da se dođe do tvog sajta linkovanjem stranice... peletqa...

Veruj mi da je ovaj forum ubedljivo najtraženiji u google pretazi (znaš već na šta mislim)
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.exe-net.net.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 12:42 - pre 65 meseci
@mefistofelos, ma tebi ovo sonda ne ocitava dobro temeraturu gasova, nije u pitanju zarpljanje sigurno, najverovatnije negde gubi kontakt ili je zica mozda negde zakidana, krenes od kucista ventilaotra gde je sonda zabodena pa unazad dok ne stignes do plasticne kutije u kojoj se nlazi kompijter, ako kabli nigde nije zakidan i dobri su kontakti na ploci racunara onda ces morati da promenis sondu...
Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

mefistofelos

Član broj: 215659
Poruke: 32

Sajt: ugoran.com


Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 15:03 - pre 65 meseci
@vojkan nije tajna da je moj sajt. Stoji mi link i u potpisu.

@maks-rs, @STARS1

Juce sam poskidao sve cevi, od odzaka do motora ventilatora i tu sam stao - nisam se usudio da idem dalje.
Mislio sam da cu videti senzor kada poskidam sve ali nisam.

Kada sam cistio cevi bilo je dosta sljake pa sam pomislio da je do naslaga na senzoru ili slabom protoku ali kada sam ocistio sve do ventilatora i probao, nista se nije promenilo...

Videcu sutra sa gazdom da li da rastavljam kotao ili da cekamo majstora.


Zvao sam danas alfa plam servis, da zakazem majstora.
Napravili su radni nalog ali su mi rekli da ne znaju kada ce serviser moci da dodje.
Sto znaci da mogu cekati dan da me pozovu a mozda i nedelju, dve - cudna organizacija.

Inace garancija je istekla.
Sve o Peletu na jednom mestu [PeletQA]: http://www.peletqa.com/
Ocenite pelet: http://www.peletqa.com/kvalitet-peleta
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net57-37-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 16:02 - pre 64 meseci
Gorane,
Po tvojoj proceni... Jesu li tačna iščitavanja t.gasova ili su to neke brojke sa manjim vrednostima u odnosu kada rukom stisneš cev od gasova/dima (blizu kotla).?

Da li samo to (T.Gasova) tako reaguje ili još negde ( u menji-u, podmenji-u)?

Jesi li proverio sve parametre redom ( da nije neko napravio velika podešavanja)?

Imali smo skoro slučaj sa isporemećenim parametrima.
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

mefistofelos

Član broj: 215659
Poruke: 32

Sajt: ugoran.com


Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 16:38 - pre 64 meseci
Korigujem ih vec 3 godine tako da mislim da nisam nista zeznuo sto se toga tice.

A nisam ih dirao od prosle godine kada je radilo sve ok.

Ostali segmenti mi deluju ok.

Temperatura gasova je obicno 9 stepeni kada upalim kotao.
kada se raspali plamen, prodje 15, 20 minuta od paljenja, temperatura gasova obicno pocne nekim brojem ispod 35... najcesce prikaze neku vrednost oko 30, 35 i dok drzim strelicu na dole ona se menja dok ne padne na 9...
cev ka odzaku bude topla na dodir, a sad da li je preko 40 stepeni to ne znam kako bih proverio.

zato sam pitao da li je normalno da ocitavanje temperature tako izgleda (kao na videu), da se toliko menja vrednost.

Otici cu jos jednom veceras kada se vratim sa posla da probam da je upalim i da proverim t. gasova...
Sve o Peletu na jednom mestu [PeletQA]: http://www.peletqa.com/
Ocenite pelet: http://www.peletqa.com/kvalitet-peleta
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.176.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 17:11 - pre 64 meseci
Nije normalno da tako očitava temperaturu izduvnih gasova, normalno je kada pritisneš duže tastet 2 da se očita trenutna temperatura izduvnih gasova i brzina ventilatora, to kod tebe što se dešava najverovatnije je što rekoše kolege ili slab kontakt ili kvar sonde a ja bi dodao, nedaj Bože, kvar elektronike.
 
Odgovor na temu

mefistofelos

Član broj: 215659
Poruke: 32

Sajt: ugoran.com


Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 17:20 - pre 64 meseci
Hvala svima na pomoci, bio sam nesiguran u moju laicku dijagnozu ali sad imam vise/manje sigurnost da ne zovem majstora uzalud..

@zoran.mika ajde da se zadrzimo na sondi, i to ce da kosta. :-)

Fino cu da se smrznem ako se ne jave sutra iz alfa plama... nisam ni gledao prognozu do sada.
Sve o Peletu na jednom mestu [PeletQA]: http://www.peletqa.com/
Ocenite pelet: http://www.peletqa.com/kvalitet-peleta
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.176.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 17:28 - pre 64 meseci
Neznam odakle si,ali nazovi alfin servis ili prodavnicu u tvom gradu i pitaj ih dali imaju sondu izduvnih gasova, kupi je pa je sam zameni nije komplikovano.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net57-37-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 18:34 - pre 64 meseci
Zoki,
Jel moguće da zbog kvara sonde (loše očitavanje) poremeti ceo sistem rada koltla?
Da nije neki hladan lem na ploči (da se utešim) ?

Baš me zanim šta je tačno uzrok

Gorane, pitaj da li možeš da vratiš ako nije sonda. Treba tačno dijagnostikovati kvar, a majstor serviser po isteku garancije i nije jeftin.
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.176.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 18:43 - pre 64 meseci
Vojkane, ta sonda je ustvari sav pokretač rada peći.
Kada se peć upali i počne da ubacuje pelet u onoj pauzi posle ubacivanja upaljač se pali i stoji upaljen sve dok sonda izduvnih gasova ne očita minimalnu temperaturu tu temperaturu možeš da podesi minimum 40.C, kada očita tu temperaturu peć prelazi u razgorevanje ili verifikaciju plamena to vreme traje onoliko minuta koliko je na parametru namešteno i posle toga peć prelazi u work,znači ta sonda je bitna.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net57-37-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 18:59 - pre 64 meseci
...sve tačno tako funkcioniše. Nema druge.
U tom slučaju je bolje sam svoj majstor.

Čistio (usisavao) sam letos baš taj deo sonde... Bilo je svega i svačega



Pre čišćenja i posle
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.176.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 19:10 - pre 64 meseci
Pojedinim korisnicima koji su ovda pisali da imaju problem neuspelog paljenja prepunjavanja čašice, to im se dešava baš zbog temperature izduvnih gasova, svi oni su pisali da posle komande sobnog termostata peč neće da upali i svi oni imaju termostat sa malim histerezisom u tom trenutku kada klikne termostat da upali peć temperatura izduvnih gasova je veća od 40-45.C,peć se puni početnim ubacivanjem peleta upaljač neradi odmah ide u verifikaciju i posle u work, na displeju piše da je peć u worku a nema plamena i to tako traje dok korisnik dođe do peći i vidi da je puna peleta ili do onog parametra maximalno vreme paljenja peći i izbaci alatm da nema peleta ili nema potpale tj. vatre.
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.exe-net.net.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno26.11.2018. u 19:44 - pre 64 meseci
Zoran je sve objasnio u gornjem postu, iz iskustva znam da onakva ocitavanja gde temperatura seta gore dole dolaze u situaciji kad je neispravna sonda ili ja kabal u prekidu...
Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2405192 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.