Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2421747 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net172-33-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.12.2020. u 13:18 - pre 40 meseci
@tommytom
😂 Haha
Vidim da si raspoložen (na moju adresu)
Naravno da se misli na termo ventile i a glave..

U principu svako u kući ima taj alat.. U osnosu na presecanje cevi, dosavanja krivina, lemljenja... Kod trokrakog. To već mora neko ko se bavi sa tim.

U svakoj varijanti smor je ispuštati vodu pa ponovo punjenje i ozračivanje...
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

okolonaokolo
trgovacki putnik
Zemun

Član broj: 335528
Poruke: 46
95.180.26.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.12.2020. u 16:40 - pre 40 meseci
da li neko ima preporuku majstora za ugradnju automatskog 3-krakog ventila i koliko ta ugradnja moze okvirno da kosta?
Nalazim se u Zemunu

pozdrav
alfa plam commo 21
visina plafona 2.60m
prizemlje 65m2(rebra 32+20+8+susac+commo 21)stiropor 8cm
Sprat 58m2(rebra 20+12+12+8+susac)krov min.vina 20cm
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.12.2020. u 20:02 - pre 40 meseci
Citat:
tommytom:
@FelipE
E nek' si im rek'o... ;-) Malo da razdrmamo temu, nije na odmet. Napisah i ja vise puta da je potrebno temu procitati od pocetka, al slaba vajda... P.S. sto se tice potrosnje, moram malo da se ukljucim... veruj mi, ispod 1kg/h je kod mene. Od 6 ujutru do 22.30h, temp vode 64 za sad, posle mesnog ka radijatorima nekih 41..42c (ti i Zoki znate o cemu pisem). Dakle, za 16,5 sati rada bez prestanka, ne potrosim ceo dzak (iskljucen je Stand by). Od tih 16,5 h pecka vrv nekih 14h radi u modulaciji


Znam tvoj sistem, dobro ste to odradili. Komentarisali smo u par navrata.
Samo, znas, tvoj prosek vadi i to sto imas manju i slabiju pećku. Inace da imas ovu od 23kw, nebi ni ti sa tvojim sistemom ponovo imao ispod 1kg/h
Znaci nema šanse
Ja sam sa mojim kotlom isao do samog kraja, zatezao na unosu peleta, znas ono kada se kotao ugasi u radu jer ne stigne novoubaceni pelet da se zapali.
Proracunao sam da bi mi potrosnja bila negde oko 900grama po satu, ali se unutrasnjost tolko prljala i smola lepila po zidovima, da se to uopste ne isplati, veruj mi. Ipak neki zakoni moraju da se ispostuju,kako bi imali ispravan rad kotla.
Ispod 1.1kg po satu sa komo 23 tesko da moze. Kada sam izracunao, video sam da sam tu prvu najslabiju snagu (iliti i rad u modulat modu) smanjio cak na 3.8kw, iako je fabricki deklarisana na 8kw. A da je izgled vatre dobar i da ne prlja unutrasnjost.
Druga snaga mi je 4.7kw, treca 6.8kw, cetvrta 9.8 a najjaca je na 14kw i to kod mene ekstra radi i zagreva, sa ok potrošnjom.

PS
Vidis da i Vladimir sa istom peckom ima indenticnu potrosnju, tako da to dokazuje tvrdnju da je bolje da imas slabiji kotao nego li knap sa snagom ili pak jaci jer se to odrazava i na potrosnju, a mi maltene nemamo priliku da kotao radi na tim snagama koje majstori preporucuju kada se krece sa uvodjenjem grejanja. Mozda samo par nedelja u januaru ili februaru.

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 04.12.2020. u 21:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.12.2020. u 20:34 - pre 40 meseci
Apsolutno se slazem Felipe..
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.12.2020. u 21:20 - pre 40 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
FelipE Pirot:
Pozdrav stari druže
Izvini na tonu. ali molim te da mi objasniš šta je to kod Bakare što je tolko dobro?
Čovek očigledno da ima problem, dal u postavkama parametara, kvalitetu peleta, instalaciji ili je druge prirode, jer T vode ne može da podigne na i iznad 60°.
Molim te objasni

@bakara
-Termoglave na radijatorima pod obavezno, i njima regulises T u sobama ponaosob
-termostatski trokraki ventil @60°na povratu u kotao-obavezno
-vaganje peleta kada kotao ne radi, da bi se odredio unos u gramima po sekundi, i sa time dalje stelujes snage kotla i brzine vetra po snagama, ima objasnjenje negde na pocetku teme dato od Maksa RS, pratis takodje izled vatre na prvim snagama kroz "špujunku", ostale povecas linearno a takodje i vetar tj brzinu obrtaja ventilatora
Znači Mora matematika iako se obrazovani pametnjakovici podsmevaju (lenjost i Velika samouverenost)
Osnova
A ako hoces dalje, što ti toplo savetujem, komfor ušteda i sve to, imas u prethodnom postu :hidroskretnica, trokraki mesni ventil, dodatna pumpa i to je to.
Staviš jos par termometra ako hoćeš i svojim očima da gledaš temperature vode na polazima i povratima i uzivas.
Moze i bez dodatne automatike ali sa njom bukvalno samo sipas pelet i čistis pepeo, tako da je to opciono


Odlicno si sve i vrlo logicno objasnio.

Da ja imam problem sto mi je prevruce a ne prehladno a temp u kotlu neadekvatna.

Ukupno imam mislim 15 radijatora od kojih 7 imaju termo glave, tj prizemlje celo ima termo glave a sprat nema.
Na spratu nisam hteo da ih stavljam jer ih na ovim prvim nisam nikada ni koristio uz elektro kotao, a sada se javlja potreba jer je polazna voda veca od meni potrebnih 40 stepeni.

Trokraki ventil kada bi stavio onda mi i ne trebaju termo glave jel tako?

ja ne zelim da zavrcem i odvrcem, vec da mi svuda bude jednaka i konstantna temperatura sa sto manjom oscilacijom

Termoglave bi mogao i sam da stavim ali tokraki ventil bi mozda mogao tek dogodine jer mi treba majstor za to, samo mi nije jasno jel se on stavlja na povratni ili na potisni vod i da li je neophodna jos jedna pumpa?


@vaganje peleta
Jel mozes ovo da objasnis kako i zasto treba da se meri?


Kod tebe je sistem rekao bih dobro izveden, i uz male prepravke koje sam ti predlozio, to ce biti veoma dobro i sada kada za energent koristiš pelet. Ipak postoji razlika izmedju elektro kotla i ovog integrisanog na pelet. Razlika u vremenskom periodu koji je potreban da se od pritiska na ON dugme zagreje voda u sistemu i stabilise isti.
Stavi svuda termoglave Osim na sušačima po kupatilima.
Trokraki termostatski ventil nema veze sa termoglavama, stavlja se nadomak kotlu (zavisi kako kod koga diktira raspolozivo mesto), i to na povratnom vodu (pre kotlovske pumpe, znaci ventil-pumpa-kotao), i mora se voditi racuna pri njegovom povezivanju, da se ne spoji pogresno. Na samom ventilu imas oznaku kako se spaja
Za vaganje peleta - nebi da preuzimam tudje zasluge. Na toj informaciji veliko hvala Maksu. Covek je sve lepo objasnio i izneo sta i kako. I nije nista komlikovano da se uradi, a dobijas bitan podatak bez koga je dalji rad u stelovanju po snagama nemoguc.
Ja stvarno nemam toliko vremena da ga tražim ovde na temi na kojoj je strani, cak mi je jos jedan kolega to i trazio u PP i ja mu se ovim putem izvinjavam, ali onome ko smatra da mu je potreban neka ga trazi, tu je negde sigurno. Ko dodje do tog word fajla neka ga postavi ponovo kako bi olaksao pretragu drugima.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net172-33-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.12.2020. u 23:16 - pre 40 meseci
@FelipE Pirot
Evo za one koje nemaju vremena da traže:

- LOAD PELLET
Osnovni ciklus rada puža traje 8 sekundi . coclea power parametar određuje koliko će u tih 8 sekundi puž ubacivati pelet a koliko će stajati.
Recimo za coclea power 5,2 puž ubacuje pelet 5,2 sekundi a stoji 8 - 5,2 = 2,8 sekundi , ako je coclea power 3 radi 3 sekunde a stoji 5 itd.

Load pellet parametar povećava ili smanjuje ovaj osnovni ciklus puža za 0,2 sekunde po podeoku tako što produžava ciklus
ako idemo u minus a skraćuje ciklus ako idemo u plus. Tvoje podešenje od -06 znači da je ciklus 8 + ( 6 x 0,2 ) = 9.2 sekundi.

Ako je load pellet 00 znači da u jednom satu rada imamo 3600/8 = 450 ciklusa
a ako je -06 onda je 3600/9,2 = 391 ciklus.

Kapacitet puža kod naših peći kreće se oko 2 grama po sekundi ( +/- 0,5 grama za razne vrste peleta).

Ako u satu ima 450 ciklusa a coclea je recimo 3 znači da je puž ubacivao 450 x 3 = 1350 sekundi a stajao 450 x 5 = 2250 sekundi .
Za 1350 sekundi rada ubačeno je 1350 x 2 = 2,7 kg peleta

Znači load pellet 00 i coclea power 3 daju oko 2,7 kg/h

Load pellet -06 odnosno 391 ciklus daju 391 x 3 = 1173 sekunde ubacivanja odnosno 1173 x 2 grama = 2,34 kg/h ... i tako dalje...

Da skratim :-) ako prosječan pelet daje 4.7 kWh/kg ti na snazi 3 imaš 4,7 x 2,34 = 11 kW snage a na load pellet 00 imao bi 4,7 x 2,7 = 12.7 kW snage.

PS pozdrav i za našeg veterana @maks.rs


Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

vladimir1981
Vladimir Šaponjić
Komercijala
Nelt
Priboj

Član broj: 340876
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2020. u 06:52 - pre 40 meseci
[quote]FelipE Pirot:
Citat:
tommytom:
@FelipE
E nek' si im rek'o... ;-) Malo da razdrmamo temu, nije na odmet. Napisah i ja vise puta da je potrebno temu procitati od pocetka, al slaba vajda... P.S. sto se tice potrosnje, moram malo da se ukljucim... veruj mi, ispod 1kg/h je kod mene. Od 6 ujutru do 22.30h, temp vode 64 za sad, posle mesnog ka radijatorima nekih 41..42c (ti i Zoki znate o cemu pisem). Dakle, za 16,5 sati rada bez prestanka, ne potrosim ceo dzak (iskljucen je Stand by). Od tih 16,5 h pecka vrv nekih 14h radi u modulaciji


Znam tvoj sistem, dobro ste to odradili. Komentarisali smo u par navrata.
Samo, znas, tvoj prosek vadi i to sto imas manju i slabiju pećku. Inace da imas ovu od 23kw, nebi ni ti sa tvojim sistemom ponovo imao ispod 1kg/h
Znaci nema šanse
Ja sam sa mojim kotlom isao do samog kraja, zatezao na unosu peleta, znas ono kada se kotao ugasi u radu jer ne stigne novoubaceni pelet da se zapali.
Proracunao sam da bi mi potrosnja bila negde oko 900grama po satu, ali se unutrasnjost tolko prljala i smola lepila po zidovima, da se to uopste ne isplati, veruj mi. Ipak neki zakoni moraju da se ispostuju,kako bi imali ispravan rad kotla.
Ispod 1.1kg po satu sa komo 23 tesko da moze. Kada sam izracunao, video sam da sam tu prvu najslabiju snagu (iliti i rad u modulat modu) smanjio cak na 3.8kw, iako je fabricki deklarisana na 8kw. A da je izgled vatre dobar i da ne prlja unutrasnjost.
Druga snaga mi je 4.7kw, treca 6.8kw, cetvrta 9.8 a najjaca je na 14kw i to kod mene ekstra radi i zagreva, sa ok potrošnjom.

PS
Vidis da i Vladimir sa istom peckom ima indenticnu potrosnju, tako da to dokazuje tvrdnju da je bolje da imas slabiji kotao nego li knap sa snagom ili pak jaci jer se to odrazava i na potrosnju, a mi maltene nemamo priliku da kotao radi na tim snagama koje majstori preporucuju kada se krece sa uvodjenjem grejanja. Mozda samo par nedelja u januaru ili februaru.

@FelipE Pirot
Meni je potrošnja na snazi 1 po proračunu cca 670g po satu, al mislim da to ne može mnogo da bude tačno jer kada puž radi na kratkom vremenskom intervalu
(kod mene 0.9 sec i load pelet - 5) često mi se desava da ne ubaci ništa u dva uzastopna ciklusa a posle u jednom ubaci više nego sto bi trebao za 3 ciklusa da ubaci.
Inače ja imam trokraki caleffi ventil koji pušta na 45c i grejem se trenutno na t kotla 53c i kotao je unutra extra, bukvalno nema gareži.

Alfa Commo 15
Stan 65m2
4 radijatora
120x60
120x60
110x60
60x60
Sušač
Caleffi antikondenzacioni ventil na 55C

 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2020. u 13:50 - pre 40 meseci
Citat:
V0JKAN:
@FelipE Pirot
Evo za one koje nemaju vremena da traže:

- LOAD PELLET
Osnovni ciklus rada puža traje 8 sekundi . coclea power parametar određuje koliko će u tih 8 sekundi puž ubacivati pelet a koliko će stajati.
Recimo za coclea power 5,2 puž ubacuje pelet 5,2 sekundi a stoji 8 - 5,2 = 2,8 sekundi , ako je coclea power 3 radi 3 sekunde a stoji 5 itd.

Load pellet parametar povećava ili smanjuje ovaj osnovni ciklus puža za 0,2 sekunde po podeoku tako što produžava ciklus
ako idemo u minus a skraćuje ciklus ako idemo u plus. Tvoje podešenje od -06 znači da je ciklus 8 + ( 6 x 0,2 ) = 9.2 sekundi.

Ako je load pellet 00 znači da u jednom satu rada imamo 3600/8 = 450 ciklusa
a ako je -06 onda je 3600/9,2 = 391 ciklus.

Kapacitet puža kod naših peći kreće se oko 2 grama po sekundi ( +/- 0,5 grama za razne vrste peleta).

Ako u satu ima 450 ciklusa a coclea je recimo 3 znači da je puž ubacivao 450 x 3 = 1350 sekundi a stajao 450 x 5 = 2250 sekundi .
Za 1350 sekundi rada ubačeno je 1350 x 2 = 2,7 kg peleta

Znači load pellet 00 i coclea power 3 daju oko 2,7 kg/h

Load pellet -06 odnosno 391 ciklus daju 391 x 3 = 1173 sekunde ubacivanja odnosno 1173 x 2 grama = 2,34 kg/h ... i tako dalje...

Da skratim :-) ako prosječan pelet daje 4.7 kWh/kg ti na snazi 3 imaš 4,7 x 2,34 = 11 kW snage a na load pellet 00 imao bi 4,7 x 2,7 = 12.7 kW snage.

PS pozdrav i za našeg veterana @maks.rs



Da, otprilike je to to, samo nije kompletno kolko se secam. Ovde se mora biti precizan, nisi napisao da se tu racuna i koeficient iskorišćenosti kotla za koji se u nasem slučaju uzima da je oko 92% (0.92) , tako ds se dobija formula po kojoj se snage racunaju za proracunato ubačeni pelet P=MxQxK
Kaze: snaga kotla je direktno srazmerna ubacenoj kolicini peleta!!!
P je snaga kotla
M je ubacena kolicina peleta u kg
K je koeficient korisnog delovanja kotla (0.92)

Evo potrudio sam se da nadem maksov fajl, ali je odstampan pa saljem sliku.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2020. u 14:11 - pre 40 meseci
Odlicno!

Moze li jos objasnjenje za trokraki ventil, vidim da postoje mehanicki, automatski i motorni, u cemu je razlika?

Pretpostavljam da mehanicki, samo stalno prigusuje protok, automatski ima termoglavu, a motorni digitalnu kontrolu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

jure.lo
Loznica

Član broj: 341244
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: jure.lo


+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2020. u 14:13 - pre 40 meseci
Da li ovaj kapacitet puža od como21 važi i za gomo 15 ? ako ne koji je kapacitet za como 15?
Stan na 6 spratu 65kv h 2.8 m.PVC stolarija.zgrada iz 1955 sa duplom ciglom bez temo
izolacije.
Commo 15 bez meš ventila , radijatori 4 sa GlobalVox 600 rebrima 1 od 15 ,1 od 14 rebara i
2 od
10 rebara.Na svim radijatorima su Danfoss ventili RA DV na tri su namontirane Danfoss
Connect live
glave kojima upravlja Danfoss link , bojler od 80 l sa izmenjivačem od 4 KW.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2020. u 14:20 - pre 40 meseci
Pa lepo pise kako da izmeris.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net223-39-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2020. u 14:20 - pre 40 meseci
Citat:
bakara:
Odlicno!

Moze li jos objasnjenje za trokraki ventil, vidim da postoje mehanicki, automatski i motorni, u cemu je razlika?

Pretpostavljam da mehanicki, samo stalno prigusuje protok, automatski ima termoglavu, a motorni digitalnu kontrolu?


Automatski npr. 60c neće propuštati vodu u sistem, već če da kruži sa polaza na povrat, sve dok se ne ispuni taj uslov...

A kod mehaničkog može od 0 do 10, kod nekih su drugačije oznake. Znači može na 10 da kruži sve vreme sa polaza na povrat i tako će biti dok se ne okrene na recimo 7, kada će 30% ići prema sistemu a 70% na povratu. Ili recimo na 0 kada staviš onda ne vraća tim putem na povrat nego sve preko mešnog (kao da ga nemaš).

Ko je raspoložen da dežura neka kupi taj... Nije baš za preporuku.


Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net223-39-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2020. u 14:26 - pre 40 meseci
@FelipE Pirot
Našao sam fajl u Wordu koji sam skinuo i na kompu mi je.

Trenutno nisam kod kuće, ali ga predveče postavljam.
Ko je strpljiv neka sačeka, a ko nije neka traži.. Ne mogu da se setim na kojoj je strani... Pre 4,5 godina je @maks.rs to profesionalno odradio.
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2020. u 14:26 - pre 40 meseci
To moras izmeriti sam za svoju pec. Postoji opcija inicijalizacije puza, dok pec ne radi. Dakle, ukljucis tu opciju, mislim da se zove Load Initial, nalazi se u glavnom meniju. Puz tada radi, cini mi se 90 sekundi (pise na displeju) i ubacuje pelet u loziste. Nakon toga izvadis tu kolicinu peleta i izmeris koliko je teska. Naravno, zbog vece preciznosti, pozeljno je postupak ponoviti bar 3..4 puta i uzeti neku srednju vrednost. Time ces izracunati koliko peleta ulazi u loziste u jednoj sekundi. Nisam sigura, davno sam to radio, milsim da je na mojoj 15tici srednja vrednost bila oko 147gr za 90 sekundi
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net172-33-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.12.2020. u 16:12 - pre 40 meseci
Proračun snage i potrošnje za Alfa Commo

Ispod se naliazi WORD dokument koji možete skinuti
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

okolonaokolo
trgovacki putnik
Zemun

Član broj: 335528
Poruke: 46
95.180.26.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.12.2020. u 14:23 - pre 40 meseci
ako kome trebju znacenje kog parametra za commo 21 kao i kolika mu je snaga (pokupio sam ovo ranije sa foruma)
alfa plam commo 21
visina plafona 2.60m
prizemlje 65m2(rebra 32+20+8+susac+commo 21)stiropor 8cm
Sprat 58m2(rebra 20+12+12+8+susac)krov min.vina 20cm
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jure.lo
Loznica

Član broj: 341244
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: jure.lo


+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno08.12.2020. u 19:26 - pre 40 meseci
Citat:
tommytom:
To moras izmeriti sam za svoju pec. Postoji opcija inicijalizacije puza, dok pec ne radi. Dakle, ukljucis tu opciju, mislim da se zove Load Initial, nalazi se u glavnom meniju. Puz tada radi, cini mi se 90 sekundi (pise na displeju) i ubacuje pelet u loziste. Nakon toga izvadis tu kolicinu peleta i izmeris koliko je teska. Naravno, zbog vece preciznosti, pozeljno je postupak ponoviti bar 3..4 puta i uzeti neku srednju vrednost. Time ces izracunati koliko peleta ulazi u loziste u jednoj sekundi. Nisam sigura, davno sam to radio, milsim da je na mojoj 15tici srednja vrednost bila oko 147gr za 90 sekundi

Našao sam funkciu load initial u glsvnom meniju ali ne uspevam da je pokrenem ,koji god taster da pritisnem ne dešava se ništa.

Stan na 6 spratu 65kv h 2.8 m.PVC stolarija.zgrada iz 1955 sa duplom ciglom bez temo
izolacije.
Commo 15 bez meš ventila , radijatori 4 sa GlobalVox 600 rebrima 1 od 15 ,1 od 14 rebara i
2 od
10 rebara.Na svim radijatorima su Danfoss ventili RA DV na tri su namontirane Danfoss
Connect live
glave kojima upravlja Danfoss link , bojler od 80 l sa izmenjivačem od 4 KW.
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.exe-net.net.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2020. u 09:30 - pre 40 meseci
Pozdrav ljudi , nije me bilo odavno...

desava se problem sa mojim trokrakim mesnim termosatskim ventilom. na ime sumnjam da je sada vec u 5 godini upotrebe poceo da pravi probleme, mnogo sporije nego ranije dobijem vrucu vodu u radijetori i ako je kotao odavno postigao 61C i usao u modulaciju , napominjem da je ventil na 55C. Model ventila je ESBE VTC 512.

Moje pitanje je: dali neko zna gde mogu da se poruce ulosci za ovu marku ventila???
Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot




Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2020. u 10:52 - pre 40 meseci
Citat:
jure.lo:
Citat:
tommytom:
To moras izmeriti sam za svoju pec. Postoji opcija inicijalizacije puza, dok pec ne radi. Dakle, ukljucis tu opciju, mislim da se zove Load Initial, nalazi se u glavnom meniju. Puz tada radi, cini mi se 90 sekundi (pise na displeju) i ubacuje pelet u loziste. Nakon toga izvadis tu kolicinu peleta i izmeris koliko je teska. Naravno, zbog vece preciznosti, pozeljno je postupak ponoviti bar 3..4 puta i uzeti neku srednju vrednost. Time ces izracunati koliko peleta ulazi u loziste u jednoj sekundi. Nisam sigura, davno sam to radio, milsim da je na mojoj 15tici srednja vrednost bila oko 147gr za 90 sekundi


Našao sam funkciu load initial u glsvnom meniju ali ne uspevam da je pokrenem ,koji god taster da pritisnem ne dešava se ništa.


Pec mora biti ugašena, da ne greje.
Kada odaberete meni 6 - load initial, pritisnite taster1 i krece ubacivanje peleta 90 sekundi.
Naravno, podrazumeva se da je piksla cista i prazna ako ne stavljate drugu posudu.
Nije mi jasno kako ne razumete tekst koji je jasno napisan.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net172-33-245-109.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.12.2020. u 11:28 - pre 40 meseci
@STARS1

Mislim da mora da se naruči taj termostat. Da li u etažu ili energypoint, znam da u Zagrebu ima u plinoservisu... E sad ako imaš nekog da ti to uzme...
.
http://www.izolace-topeni.cz/o...oc-pro-ventil-esbe-vtc-511-512
.


Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2421747 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.